Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nový Nissan Leaf

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Karol
    Member
    • May 2015
    • 161

    Nový Nissan Leaf

    http://www.hybrid.cz/novy-nissan-lea...-60kwh-baterii
  • Karol
    Member
    • May 2015
    • 161

    #2
    Nový Nissan Leaf bude predstavený v septembri t.r. a do predaja pôjde koncom roku oznámil Nissan na Twitteri

    Komentár

    • Tomáš
      Member
      • Apr 2016
      • 60

      #3
      http://www.hybrid.cz/novy-nissan-lea...-do-konce-roku

      Komentár

      • Karol
        Member
        • May 2015
        • 161

        #4
        Foto nového Nissanu Leaf s kamuflážou:
        http://insideevs.com/2018-nissan-lea...rash-bag-camo/

        Komentár

        • Karol
          Member
          • May 2015
          • 161

          #5
          Nové informácie a foto k novému Nissanu Leaf:
          http://pushevs.com/2017/03/31/inform...n-nissan-leaf/

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            #6
            https://electrek.co/2017/07/24/next-...ototype-range/
            Novy Nissan LEAF bol odfoteny na palubovke bolo 99% nabitie a dojazd 265km. Nevie sa ci bol predpokladany dojazd pocitany po prejdeny dialnicou. Ale mohlo to tak byt auto bolo vyfotene
            v oblasti Aire de Corbières na zjazde z dialnice A61. Pravdepodobne ide o vozidlo s 40kWh baterkou, to je cista spekulacia a v buducnosti by mohla byt aj 50kWh. Uvidime...........
            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Nissan-LEAF-spyshot-via-Facebook-Nicolas-Dufresne-dashboard.jpg
Videní:	122
Veľkosť:103,1 KB
ID:	16867

            Komentár

            • 1fisker
              Senior Member
              • Aug 2014
              • 1542
              •   

              #7
              Dnes som videl Nissan Leaf 2 v Žiline s červenou značkou MT.

              Komentár


              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                A dnes uvidíš jeden červený, ak budeš na správnom mieste, poobede ho idem preberať do Point-u.

              • Teq
                Teq komentoval
                Upraviť komentár
                Pozdravuj Bukoveho

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                to je kto ?

              • 1fisker
                1fisker komentoval
                Upraviť komentár
                To nebol červený, ale biely, či taký nejaký podobný strieborný....

              • 1fisker
                1fisker komentoval
                Upraviť komentár
                To nebol červený, ale biely, či taký nejaký podobný strieborný....
                Bol som sa pozrieť na ten červený v pointe, parádna farba, páčilo sa mi to auto. Čakali budúceho majiteľa.

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                Uz ho majitel zobral.

              • Teq
                Teq komentoval
                Upraviť komentár
                Miroslav Rojko Predajca v pointe, mne predaval moj LEAF

              • EV_Future
                EV_Future komentoval
                Upraviť komentár
                len pre info - ako dlho sa caka na Leafa po objednani?
            • 1fisker
              Senior Member
              • Aug 2014
              • 1542
              •   

              #8
              V Žiline pri objednaní dnes dostanete auto v novembri

              Komentár

              • Miroslav Rojko
                Senior Member
                • Nov 2016
                • 1314
                •   

                #9
                Ten vykon je citit, nad 100-kou plynule zrychluje do 144 ale fakt ze hned.
                Viac veci je lepsich ako v Ioniqu (tempomat, kozenkou oblozena palubna doska, upozornenie na opustenie jazdneho pruhu). Dotiahli sa.

                Spotreba nebude tak zla, 90 km som urobil za 30% baterky zo ZA do TN mimo dialnice (mimo obce som stale zrychloval co to dalo, takze maximalne neekologicky), aj spotreba prekvapila.

                Potom som dal 15 km tempomatovou 100-kou, to mam Ioniqom overenych priemrnych 12 kW/100km, Leaf to dal za 14 kW/ 100 km.
                [priezvisko]@me.com

                Komentár


                • Teq
                  Teq komentoval
                  Upraviť komentár
                  kW =/= kWh !!!

                • Miroslav Rojko
                  Miroslav Rojko komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ak píšem o veľkosti baterky, používam kWh ale tu je to myslené 12kW počas 100 km, čo je priemerný výkon, ktorý som dosiahol počas jazdy na vzdialenosť 100 km.

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Miro, ale fyzikalne to nemas ale spravne. Mozes napisat, ze si dosiahol primernu spotrebu 12 kWh/100 km alebo, ze si usiel rychlostou XY vzdialenost 100 km pri vykone motora 12 kW ale ak hovoris o energii tak tam ta hodina musi byt.

                • 1fisker
                  1fisker komentoval
                  Upraviť komentár
                  áno, má byť kWh, nemyslím, že výkon motora bol 12 kW
              • Miroslav Rojko
                Senior Member
                • Nov 2016
                • 1314
                •   

                #10
                PRIEMERNÝ výkon motora bol 12 kW, o jedno háčko tu je debata ...

                Výkon je práca a priemerný výkon tiež. Keď napíšem, že mi spotrebovalo 12 kWh, vtedy dám h, ale keď píšem o výkone, môže byť bez h. Doučte sa fyziku 7.ročník ZŠ (alebo aj 8. teraz keď je devätročná dochádzka).

                Keď budem písať o kapacite baterky, vtedy je kWh určite na mieste a minule ma opravil jux a súhlasím. Ale v tomto prípade je možné použiť oba zápisy.
                [priezvisko]@me.com

                Komentár

                • 1fisker
                  Senior Member
                  • Aug 2014
                  • 1542
                  •   

                  #11
                  Výkon motora 12 kW je nejaká blbosť, zdá sa mi to strašne málo. Ale spotreba 12 kWh/100 km to sa mi zdá reálne. Nikdy som nesledoval výkon motora, akosi ma to nezaujímalo. Dôležitejšia bola spotreba.
                  Takže háčko väčšina z nás vie používať

                  Komentár

                  • Miroslav Rojko
                    Senior Member
                    • Nov 2016
                    • 1314
                    •   

                    #12
                    Dnes som bol v Žiline preberať Leafa a popri tom som povyzvedal veci okolo, takže najnovšie správy sú, že pri objednaní teraz nie je istá dodávka do konca roka (ak by predĺžili dotáciu, čo asi nie). Koniec roka súvisí s dotáciou pre obce (envirofond - 30000€ pre obec, prihlásenie musí byť do 31.12.) ale aj tam museli odmietať, nakoľko nevedeli do konca roka zaručiť.

                    Takže aj Leafov je už nedostatok. Samozrejme pár kusov predvádzačiek u rôznych predajcov sa do konca roka nájde ale to sú jednotky kusov pre celé Slovensko.

                    Tiež je pozitívna správa, že každá štvrtá objednávka je Leaf (zo všetkých Nissanov). Je to predajný trhák a stále ľudia objednávajú, aj keď vedia že asi nestihnú dotáciu, taký je záujem.
                    [priezvisko]@me.com

                    Komentár


                    • ICE666SVK
                      ICE666SVK komentoval
                      Upraviť komentár
                      Ta dotacia do pevneho datumu u tej pre firmy a fyzicke osoby co je momentalne predlzena a uz sa asi predlzovat nebude a aj ta dotacia pre obce je nestastne riesenie. Ked vyclenili nejaku sumu, tak ju mali dat do vycerpania tej sumy a bolo by to OK. Lepsie by sa rozhodovalo ludom ci do toho idu, alebo nie, lebo by vedeli, ked auto objednaju, ze uz su v zozname a peniaze im teda daju a dileri, by mali jednoduchu pracu. Objednaju auto, zaradia do systemu a uz len cakat a ked pride odovzdaju majitelovi a je to. Ostatne podmienky, ze auto musi ostat zapisane v SR by mohli ostat. To je OK. Hadam to o com sa uz vela narozpravalo a ma prist od 7/2018 bude zahrnat vsetkych jednotlivcov aj firmy ci organizacie a vsetko auta, nabijacky a suma bude az do vycerpania. Snad to tak spravia. Alebo nak to spravia co ja viem na 5 rokov?

                    • Peterka
                      Peterka komentoval
                      Upraviť komentár
                      to si preberal uz druheho Leafa?
                  • Miroslav Rojko
                    Senior Member
                    • Nov 2016
                    • 1314
                    •   

                    #13
                    Skúšal niekto prehrávať MP3 cez USB kľúč na novom Leafe ? Ide Vám to niekomu ?
                    [priezvisko]@me.com

                    Komentár


                    • milan84
                      milan84 komentoval
                      Upraviť komentár
                      ano ide. Prave v tychto dnoch dovolenkujem s rodinou a spoznavam na zapozicanom Leafe od predajcu ANRAcar vsetky jeho vlastnosti a technicke novinky.
                      A kezde deti bez rozpravok nepreziju, z CD spravene MP3, v leafe pichnuty USB kluc a na prvykrat bez problemov.
                      Tebe nejdu? Mna skor prekvapilo, ze tam uz vobec nedavaju CD. Viem, ze je to uz prezitok, ale takto si clovek musi vzdy najpr kopirovat a konvertovat subory v PC na kluc.

                    • Miroslav Rojko
                      Miroslav Rojko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Nie, mne nejde, vždy to skončí na "Reading USB device ...! a to tam svieti kludne aj pol hodinu.

                      Neberie to ani kľúč naformátovaný na FAT32 ani NTFS ani exFAT. Súbory som pomenoval len 1.mp3 a a.mp3 aby nemal problém s medzerami alebo nebodaj zvláštnymi znakmi. Taktiež je jedno, či má MP3 variable bitrate alebo constant bitrate od 128 do 320kbit alebo hodím rovno nekomprimovaný FLAC - proste nič.

                      Nejde mi ani v jednom Leafe, samozrejme Ioniq číta bez problémov. Formátovať FAT16 alebo obyčajný FAT som zatiaľ nemohol, nemám kľúč menší ako 8GB kde to ide na staršie FAT-ky.

                      Podľa manuálu by to malo podporovať FAT32 a hocijaký MP3, AAC alebo FLAC.

                      Si pripadám, že testujem MP3 prehrávač pred 15 rokmi, také veci skúšam, ale nejde.
                  • Teq
                    Teq
                    Member
                    • Nov 2017
                    • 240
                    •   

                    #14
                    https://www.mojelektromobil.sk/nissa...uU4CzdaDMVj2x0

                    Dufam, ze uz konecne dostane ativne chladenie (aj pri jazdeni, nie len nabijani) inak to bude fest katastrofa.



                    Komentár


                    • Miroslav Rojko
                      Miroslav Rojko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Vieš ako urobili aktívne chladenie na eNV200 ? Ak to tak bude aj na Leafe, tak si to môžu strčiť do ...
                      Človek nemôže byť otrokom auta, aby pri nabíjaní v ňom sedel a nemohol ho vypnúť a zamknúť, inak sa vypne chladenie baterky.
                      Takže predčasne sa neradujme, až keď to niekto nezávislý otestuje.
                      Oni to tam v tom Nissan-e tým dokazovaním, ako je EV nanič a kúpte si spaľovák, veľmi preháňajú.

                    • milan84
                      milan84 komentoval
                      Upraviť komentár
                      no su dve moznosti.
                      -spravia to poriadne, funkcne pocas jazdy a bude to okrem tesly3 najlepsi EV
                      -vedome to opat sabotuju ako pri eNV200 a budu nadalej terčom totalnej kritiky, posmechu, ale ako uz zistili, ludia im to kupuju aj tak.

                      podla toho, ze sa im dari to predavat ako rozky by som povedal, ze je to minimalne 50:50 ....žial.

                    • Teq
                      Teq komentoval
                      Upraviť komentár
                      ano viem ako funguje to chladenie...preto som to aj spomenul a ludia to fakt kupuju ako rozky...sme v bizarnej situacii kde ludia chcu EV ale vyrobcovia nie su schpni ich vyrabat
                  • Miroslav Rojko
                    Senior Member
                    • Nov 2016
                    • 1314
                    •   

                    #15
                    Trocha štatistiky Leaf II 40 kWh:

                    K začiatku decembra bolo registrovaných 97 nových Leafov - to bude najpredávanejší model EV u nás.

                    Prvý bol 7.3.2018 registrovaný v okrese Revúca.

                    A prvý vyrobený (s najnižším VIN) je s poradím 002681 v okrese Galanta registrovaný v júni, takže dovtedy bol asi ako predvádzačka, keďže vtedy už boli poradia cez 19000.

                    Najvyššie VIN má jeden prihlásený 25.10. s poradím 031071, teda Nissan len v EU závode vyrobil toľko Leafov dovtedy, celosvetovo to bude päťciferné číslo do konca roka.
                    [priezvisko]@me.com

                    Komentár

                    Pracuje...
                    X