Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Elektrické lietadlo pre dvoch - Lilium

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Elektrické lietadlo pre dvoch - Lilium

    Lilium je unikátne elektrické lietadlo, ktoré využíva ako prvé vo svojej kategórii na svete systém VTOL (vertical take-off and landing), teda vertikálne pristávanie a vzlietanie.
    Prvý let v tomto druhom prototype je naplánovaný na rok 2017 a ambiciózny plán na predstavenie a produkciu hotového modelu je stanovený na rok 2018.

    Toto by som bral.
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Lilp-625x415.jpg
Videní:	185
Veľkosť:93,8 KB
ID:	9692

    http://lilium-aviation.com/
    Lilium je ultraľahké elektrické lietadlo pre dvoch pasažierov, ktoré dokáže vertikálne pristáť na akomkoľvek priestore, ktorý je väčší než 15 x 15 metrov.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #2
    Našli investora, nazbierali €10m. Testovacie lety začiatkom 2017.

    http://us13.campaign-archive1.com/?u...e&e=85e001b673
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #3


      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár

      • Juro
        Administrator
        Gold Member
        • Mar 2014
        • 2208
        • juraj1702
        •   

        #4
        Prvotný let majú úspešne za sebou.


        http://www.xautoworld.com/news/world...ic-jet-lilium/

        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

        Komentár

        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #5
          Lilium prednáška na web summit:




          A tu ďalšia prednáška:

          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #6
            Nová verzia, 7 miestne lietadlo. Dolet okolo 250 km. Cena vraj okolo pár 100 tisíc. Brazílska let. spoločnosť už objednala vyše 200 kusov. Do výroby by mali ísť v roku 2024.

            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	lilium.JPG
Videní:	241
Veľkosť:36,6 KB
ID:	75580

            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár

            • Taur
              Member
              • Dec 2019
              • 296
              •   

              #7
              Lietadlo s ktorym nedoletim ani do BA? Ak nema kolmy vzlet a pristatie, ze posluzi ako vrtulnik, tak naco by mi to bolo? Jedine ako hracka na joyflight, alebo na vyhliadkove lety. Lebo hladat letisko kazdych 200km a nabijat, to skor budem v cieli EV autom.

              Komentár


              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                Ono na svete su aj ine miesta ako BA, kam chcu ludia lietat

                A na videu ukazuju hned na zaciatku kolmy vzlet …
                Naposledy upravené Miroslav Rojko; 15-08-2021, 12:44.

              • Taur
                Taur komentoval
                Upraviť komentár
                Som to bral z pohladu u nas. Tam kde nemaju cesty to bude super ako alternativa vrtulnika. A ten dolet sa casom s lepsimi bat predlzi.
            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              #8
              Pôvodne zverejnené od Taur Pozrieť príspevky
              Lietadlo s ktorym nedoletim ani do BA? Ak nema kolmy vzlet a pristatie, ze posluzi ako vrtulnik, tak naco by mi to bolo? Jedine ako hracka na joyflight, alebo na vyhliadkove lety. Lebo hladat letisko kazdych 200km a nabijat, to skor budem v cieli EV autom.
              Ja doletím aj do BA aj do Košíc, Liptova, Popradu, vysokých Tatier, Oravy.... Takže v pohode, beriem. Hlavne aby ho naozaj dokázali aj vyrábať. A v Newark letisku by im stačilo aj ako taxi na letisko JFK a určite aj niekoľko takých lietadiel by tam bolo vyťažených na maximum.



              A tuším idú na burzu už asi tento mesiac.
              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár

              • Juro
                Administrator
                Gold Member
                • Mar 2014
                • 2208
                • juraj1702
                •   

                #9
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                Komentár

                • Taur
                  Member
                  • Dec 2019
                  • 296
                  •   

                  #10
                  Ked lietadlo, tak toto je pouzitelnejsie.
                  https://www.mojelektromobil.sk/elekt...lo-eflyer-800/

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X