Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Formula E

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    Formula E

    Minule som videl sport na stanici TA3 a tam hovoril byvali pretekar F1ky Jaime Alguersuari (citaj Chajme Algersuari) ktory povedal, ze F1ka uz nie je atraktivna. On to videl ako to funguje aj z vnutra, ja len ako divak. Dakedy ked jazdil Sumi, Prost, alebo Senna ci iny, tak som to pozeral rad. Dneska tak maximalne pozrem F1ku, ked je VC Monaco, lebo Monaco je Monaco . Ale tento pretekar hovoril, ze sa tesi na Formulu E co je Formula cisto elektrickych vozidiel. Tak som googlil a vyguglil tuto stranku http://www.fiaformulae.com/
  • denial
    Member
    • Jun 2014
    • 322

    #2
    konci sa prva sezona elektroformuly http://www.dsl.sk/article.php?article=17175

    Komentár

    • drobco
      Member
      • Oct 2014
      • 64

      #3
      Super že s tým začali. Je v tom budúcnosť. Som zvedavý či aj Tesla postaví v budúcnosti svoju Formulu.

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #4
        http://www.hybrid.cz/leonardo-dicapr...ymem-formule-e

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          #5
          http://www.formula-e.sk/nova-elektri...-od-roku-2017/

          Komentár

          • Ľuboš Geleta
            Senior Member
            • May 2014
            • 500
            • lubos98970
            •   

            #6
            Super toto možem

            Komentár

            • jux
              jux
              Senior Member
              • Apr 2015
              • 1378
              •      

              #7
              V nedelu skoncil dalsi rocnik formuleE, pozeral som vsetky zavody, mozem len potvrdit, ze je ovela zaujimavejsia ako f1.

              Komentár

              • jux
                jux
                Senior Member
                • Apr 2015
                • 1378
                •      

                #8
                Tretia sezona formule E 2016/17 bude mat 14 kol (namiesto 10), rovnaky pocet timov (10) a monopostov (po 2), no pocet konstrukterov sa zvysil na 9. Podrobnosti su v clanku na
                FIA Formula E Championship announced 10 teams, 9 powertrain constructors and 14 rounds in 12 cities in season three.

                Komentár

                • jux
                  jux
                  Senior Member
                  • Apr 2015
                  • 1378
                  •      

                  #9
                  Onedlho (9. oktobra 2016 v Hongkongu) zacina 3. rocnik Formule E. Zmenili sa trochu specifikacie monopostov. Hlavne prevodovky. V prvom rocniku mali vsetky stroje 5 stupnovu sekvencnu prevodovku, v druhom rocniku niektore 4-stupnovu, niektore 3-stupnovu a niektrore 1-stupnovu. V tretom rocniku naju vsetky stroje jednostupnovu prevodovku a dva elektromotory. Vykon regerativneho brzdenia sa zvysil z 100kW na 150kW

                  V tychto dnoch sa E-formule intenzivne testuju, na tomto videu
                  https://www.youtube.com/watch?v=UIyew9bqfAY
                  je porovnanie zvukov jednotlivych strojov pri regenerativnom brzdeni a pri zrychlovani. Kedze v 3-tom rocniku dostali timy vacsu volnost v menicoch a motoroch, zvuky jednotlivych e-formul su dost rozne. Mne sa najviac paci zvuk stroja NEXTEV.

                  V prilozenom videu je dobry zostrih celeho druheho rocnika formuleE.
                   

                  Komentár

                  • iceberg1
                    Junior Member
                    • Aug 2016
                    • 16

                    #10
                    parada... ved pockajme ked EV budu lepsie ako spalovaci motor... a potom sa budeme smiat

                    Komentár

                    • jux
                      jux
                      Senior Member
                      • Apr 2015
                      • 1378
                      •      

                      #11
                      Vcera vysiel dobry clanok v anglictine o formuli-e na strankach jedneho z jej sponzorov.
                      prvy zavod 4. rocnika bude 2. decembra v Hongkongu
                      Get ready for season 4 with our exclusive Formula E glossary, explaining all you need to know about the first all-electric street racing series – from A as in ‘acceleration’ to Z as in ‘Zurich’.

                      Komentár


                      • Daliborko
                        Daliborko komentoval
                        Upraviť komentár
                        Perfektný článok. Najviac ma zaujal fakt, že majú takú istú baterku ako ja v Ioniq-u (28 kWh)

                      • jux
                        jux komentoval
                        Upraviť komentár
                        No nebude uplne taka ista:-)))
                        Baterie do formul-e vyraba Williams Advanced Engineering.
                        http://www.fiaformulae.com/en/news/2...dated-battery/

                      • Jiri GrandPa
                        Jiri GrandPa komentoval
                        Upraviť komentár
                        Ta bateria musi byt uplne ina. Tu nehra rolu zivotnost ale schopnost velmi rychleho vybijania a nabijania (kvoli rekuperacii). Cize obrovske prudy a problemy s chladenim nielen baterie ale aj motoru (rov).
                        Je super, ze tento projekt existuje, pretoze velmi vela inovacii, ktore sa objavili v normalnych autach sa najskor vyvinulo pre F1. Podobne to bude aj u EV.

                      • Miroslav Rojko
                        Miroslav Rojko komentoval
                        Upraviť komentár
                        Áno, keď sa zapne prídavný ventilátor na "boost" režim, ukazuje im aj 170kW výkonu z 28-čky, na počet článkov je to trocha viac ako dáva Tesla, tá má 330 kW zo 100-ky batérie ?

                        Tiež tam uvádzajú, že McLaren bude dávať tú novšiu 54kWh od sezóny 2018/9 a nebude treba meniť auto počas pretekov. A bude dávať aj výkon 230kW.
                    • Miroslav Rojko
                      Senior Member
                      • Nov 2016
                      • 1314
                      •   

                      #12
                      A sponzor HUGO BOSS tento týždeň vyhlásil, že od budúcej sezóny podporuje Formulu E a po 30 rokoch odchádza z Formula 1. Hneď som si dal otázku, prenáša to nejaká televízia ?
                      [priezvisko]@me.com

                      Komentár


                      • Daliborko
                        Daliborko komentoval
                        Upraviť komentár
                        Áno, Eurosport 1 to vysiela, aj preteky aj kvalifikáciu

                        http://www.fiaformulae.com/en/championship/tv-schedule/
                        Naposledy upravené Daliborko; 30-11-2017, 14:58.

                      • jux
                        jux komentoval
                        Upraviť komentár
                        A na jutube najdes vecsinu zavodov celych, pripadne vseliake zostrihy zaujimavych casti. Formulu1 nepozeram cca 10rokov, chvilu som pozeral motgp no odkedy je formula-e pozeram len ju. Uzasne ako je kazdym rokom ina, auta su ine, pribudaju timy... proste akceleracia ako elektromobil....

                      • VladoTA3
                        VladoTA3 komentoval
                        Upraviť komentár
                        Pred pár mesiacmi som náhodou na nejakom športovom CZ kanáli v našom SK DVB-T vysielaní zazrel posledný pretek sezóny. Hneď som zapol REC na tuneri a ešte som to stále nezmazal, pekne sa na to pozerá a počúva. Pozriem večer doma na ktorom kanáli to bolo a ozvem sa ...

                      • jux
                        jux komentoval
                        Upraviť komentár
                        Prave posledne v Montreale ma dost sklamali - velmi nervozne zavody, kolizie co zamiesali poradie, zasahy rozhodcov.
                        sobota: https://www.youtube.com/watch?v=UmwA53FXNXY
                        nedela: https://www.youtube.com/watch?v=nhreea223yY

                      • VladoTA3
                        VladoTA3 komentoval
                        Upraviť komentár
                        Takže záznam z posledného minulosezónneho preteku Formuly E mám z DVB-T kanálu EuroSport 1

                      • VladoTA3
                        VladoTA3 komentoval
                        Upraviť komentár
                        Dnes, 01.12.2017 od 21:15 do 22:15 na kanáli EuroSport 2
                        Formula E - predstavenie sezóny
                    • ICE666SVK
                      Senior Member
                      • Jul 2014
                      • 1997

                      #13
                      A tuto reklamu na Formulu E ste videli? Ide nie len o propagaciu Formuly E, ale aj upozornuje na klimaticky ohrozene zviera gepard stihly. A vo svete je viac ohrozenych zvierat koli klimatickym zmenam. Tak si ju pozrite ma nazov Drag Race: Formula E Car vs Cheetah.
                       

                      Komentár

                      • jux
                        jux
                        Senior Member
                        • Apr 2015
                        • 1378
                        •      

                        #14
                        Kto nestihol cez vikend pozriet 3. zavod formuly-e, opakovanie je dnes:
                        Eurosport 2 | 19:30 - 20:25 utorok 16. január Dĺžka: 55 minút Formula E v Marrákeši
                        a tiez zajtra o 19:45
                        Vykon v preteku zvysili v tejto serii z 150kw na 180, zvysili aj rekuperaciu. Preteky su dynamickejsie. Draha v Marakesi je navyse sirsia ako ine, takze je vela predbiehania a zaujimavych momentov.





                        Komentár

                        • jux
                          jux
                          Senior Member
                          • Apr 2015
                          • 1378
                          •      

                          #15
                          Dnes 3.2.2018 vecer bude stvrty zavod v Santiagu, 19:00 kvalifikacia a 20:00 zavod na Eurosport1.
                          Tento tyzden potvrdili, ze FormulaE bude mat pre nasledovny rocnik novu bateriu, ze uz sa nebuu v strede zavodu menit auta. Podrobne technicke parametre zatial nezverejnili.

                          Komentár

                          Pracuje...
                          X