Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

WAZE cez Android Auto

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    WAZE cez Android Auto

    Aké máte skúsenosti s Waze cez Android auto ?

    Moja je taká, že Waze som používal od počiatkov vzniku, keď ani cesty ešte nemali a pomáhal som ich malovať (dávno predtým keď ich kúpil Google) a neustále. Dosiahol som tam najvyššiu bodovú hodnosť (horné 1%).

    Waze som prestal používať až v Ioniqu, kde je navigácia tiež veľmi schopná s online pripojením a hlásením radarov a dôvod bol ten, že sa mi nechce stále pripájať mobil a hlavne NEJDE VYHĽADÁVAŤ. Ide vyberať len spomedzi pár posledných cieľov, čo som považoval za veľkú chybu.

    Teraz som dva dni jazdil na novom Leafe, kde navigácia aj napriek novším mapám 16/17 (k novému autu v apríli 18) je rovnako ako v starom jemne povedané horšie použiteľná. Tak som rovno pripojil ten istý mobil ako do Ioniqu a čo vidím, vyhľadávacie okienko na hlavnej obrazovke Waze. Bez problémov si zadám adresu, vyhľadá a idem. Skúšam to dva dni a nestalo sa mi, že by zamrzla a okienko sa vždy pri spomalení zobrazí. Nemusí auto stáť, stačí ísť pomalšie. Žiadne hlášky o tom či som pasažier ako píše Waze klasicky na mobile ak zaregistruje rýchlosť. Takže v Leafe je Waze opäť použiteľná a Android Auto funguje na 1-ku.

    Ako príčina môže byť, že Ioniq nedáva Android autu rýchlosť (ale potom by myslela že stále stojí a bol by tam) alebo mu odovzdáva nejaké nastavenie displeja auta, že nie je dotykový ( ale potom by neišlo ani menu vo Waze), neviem.

    Ako je to u Vás ? Zobrazuje niekomu v Ioniqu "Search box" ? Alebo v iných autách ?
    [priezvisko]@me.com
  • Peterka
    Member
    • May 2017
    • 196
    •      

    #2
    Aj som bol na waze zvyknuty a pouzivam ho odkedy mam ioniq cez android auto. Pripojit mobil na usb kabel nemam problem- aspon som prestal pouzivat nabijacku, mobil sa mi pocas jazdy vzdy nabije tak, ze na zvysok dna mi to vystaci. Search box v ioniqu ozaj nie je- myslel som, ze to nie je implementovane vo waze, ale ak to na leafe ide, tak je to zrejme nejaka ina nekompatibilita... Pouzivam vsak aj tak hlasove vyhladavanie- kliknem na mikrofon vpravo hore a poviem ciel- zatial mi vzdy naslo, co som chcel. Je to aj rychlejsie, ako vyberat zo zoznamu predoslych cielov- tych tam mam ale neurekom, zrejme vsetky co som kedy pouzil, nie iba par ako pises. Vidim, ze mame zase co skumat :-)

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Na Ioniqu je mám zoznam cieľov dlhý, ako ako ich začnem scrollovať, tak hneď vypíše, že z dôvodu bezpečnosti sa viac nedá.

    • Peterka
      Peterka komentoval
      Upraviť komentár
      Miro, daj foto ako vyzera waze obrazovka na leafe. nie zeby som ti neveril, ze tam mas search box, ale chcem vidiet ako to vyzera...

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Neda sa mi nahrat priloha, asi po update nieco zmenili. Ani maly 200kb obrazok nejde.
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #3
    Foto:
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Dnešný poznatok, nevypína sa od rýchlosti ale keď naviguje po trase (má zadaný cieľ). Ak navigovanie zruším, je tam stále, aj počas jazdy sa dá písať a vyhľadávať.

    • Peterka
      Peterka komentoval
      Upraviť komentár
      Vdaka za obrazok, nazov ciela je mily :-) Ked viem, co mam hladat... aj na Ioniqu ten search box je, ale iba ak je zaradene "P". Skusal som to na semafore, zrusil som navigovanie a zaradil P- search box sa objavil a dalo sa don pisat. Asi ma Hyundai vyssi level bezpecnosti...

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Tak to je super, stačí zastaviť a cieľ sa dá naplánovať. Search box vyriešený, už môžem používať Waze v Ioniq-u.
  • Peterka
    Member
    • May 2017
    • 196
    •      

    #4
    Este pridam jedno pre mna velke plus pouzivania Android Auto: moznost hlasoveho precitania prichadzajucich sprav- sms, whatsapp.. pozna aj slovencinu, ak je sprava s diakritikou, precita ju pekne. Preklada aj skratky, napr. "/" precita ako "lomka", niektore su aj zabavne- "ks" ako skratka pre "kus" precita "kilosekund"

    Komentár

    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      #5
      Dnes si ku mne do Leafa sadol chalan s iPhone SE a skúsil Apple Car Play. Iphone mal len "SE", čo má niekoľko rokov staré črevá, žiadnu výkonnú novinku. Na obrazovke auta to nabehlo okamžite za menej ako pol sekundy, rolovanie obrazovky plynulé paráda, odozva hneď. Ostal som ohromený.

      Android mobil mám výkonnostne najvyššej triedy a prvé spustenie ako aj následne spustenie jednotlivých aplikácii trvá jednu, dve, niekedy aj tri sekundy. ACP všetko robí v okamžiku. Asi to Android Auto nebude až tak odladené (ak nie celý Android).
      Bol som milo prekvapený, škoda že po desaťročí ovečkovania mám už na Apple averziu. Akurát Waze mu nevypísalo ikonku na obrazovke Leafa, aj keď ju v mobile mal nainštalovanú (neviem či Waze pre iOS podporuje AppleCarPlay).
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        No, lebo iPhone. Miro skús to znovu s ním. Ja som bol tiež dlhé roky zaryty Androidak ale keď prišiel iOS 9 som to skusil a musím uznat že je to lepšie. Už aj to nastavenie bezpečnosti a oprávnení aplikácii je lepšie ako u Androidu.
        Naposledy upravené Jiri GrandPa; 23-07-2018, 20:15.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        A podporuje Waze pre iOS carPlay ? lebo len kvôli tomu by som to púšťal, Spotify ma už až tak netankuje. Aj keď som postrehol, že oznamovanie dopr. situácie (a policajtov) idú zabudovať aj do Google Maps, sa čudujem že im to tak trvalo, veď Waze majú kúpenú už pár rokov.

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Jiri GrandPa to je take porovnanie (iOS vs Android) ako keby niekto povedal, ze napr. Audi RS5 2014 je ma lepsie riadenie ako Mercedes.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        nemo - nič som neporovnával. Napísal som svoju skúsenosť. Nech si každý kúpi čo chce je mi to úplne fuk.

      • Franto_01
        Franto_01 komentoval
        Upraviť komentár
        Prichodom noveho ios na iPhone bude mozne zdielat aj Waze na AppleCar.

      • Peterka
        Peterka komentoval
        Upraviť komentár
        To nie je o verzii iOsu, ale waze musi urobit podporu pre AppleCar. Ja nie som jablkovy, ale vela ludi okolo mna ano a jedine, co ich "stve" ze nemaju waze v applecar

      • Komat44
        Komat44 komentoval
        Upraviť komentár
        To je prave o verzii ios a o nicom inom.. https://www.extremetech.com/extreme/...pps-in-carplay
    • Franto_01
      Member
      • Jul 2017
      • 37
      •   

      #6

      Komentár

      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #7
        Apple blokuje aplikácie tretīch strån na navigáciu a to je len jeden príklad z mnohých ich politiky, pre ktorú som od nich kedysi odišiel. A takéto obchodné ťahy čakajú na každého užívateľa, len dopredu nevie kde sa to objaví.
        Franto_01 to si skúšal s betaverziou iOS12 ? Lebo podľa internetu v betaverzii to ešte nepovolili. Alebo je na to nejaký hack ? Ani neviem či súčasné iPhony idú dať do root módu, kedysi to šlo.
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          ?? Ja používam Waze na iPhone už pár rokov. Ako myslíš to blokovanie?

        • Franto_01
          Franto_01 komentoval
          Upraviť komentár
          Miroslav Rojko zatial som neskusal, neinstalujem si betaverzie iOS. Pevne vsak verim, ze to bude fungovat :-)
          Jiri GrandPa Waze nejde na AppleCar, v iPhone funguje v poriadku.
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #8
        Pre CarAuto a iPhone-ákov (čo som už mesiac aj ja), včera vyšla aktualizácia Waze, ktorá podporuje Apple CarPlay.

        iOS12, ktorý umožňuje používať mapové aplikácie tretích strán, vyšiel už minulý týždeň, ale na Waze sa troška čakalo. Od včera je už komplet.

        Veľmi pekné je napr. to čo Tesla má už dávno, pustiť si na displeji Leaf-a alebo Ioniq-u Google Maps so satelitným pohľadom - to fungovalo rovno na iOS12 minulý týždeň.

        A tiež na margo AndroidAuto vs CarPlay. Po mesiaci používania musím skonštatovať, že CarPlay je na míle lepšie ako Android, takže odporúčam prejsť. Zatiaľ čo v Androide sa spustí nejaká aplikácia, ktorá obsluhuje displej a spomaľuje mobil, na iOS je tá integrácia o svetelný rok inde - čo robím na iPhone, rovno vidím na obrazovke. Vo Waze chcem niečo napísať, chytím iPhone a píšem. Akú appku spustím na iPhone, rovno ju vidím na displeji auta. Proste je to interácia ako má byť. A o rýchlosti sa ani nemusím zmieňovať.
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          a to este nemas TM3. To uz lepsieho auta a vyrobcu nebude

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Toz vitaj medzi konvertovanymi...

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          pokiaľ sledujem, tak Tesla nemá CarPlay

          Ja som taký rekonvertovaný, najprv som mal všetko Apple 2008 - 2013, potom prešiel na Nokia - Windows Phone 2013 - 2017, neskôr na Android a teraz naspäť. Ale dá sa povedať, že pri Androide som vydržal len rok a pol, to hovorí aj o spokojnosti a pri iPhonoch 6 rokov.

        • Peterka
          Peterka komentoval
          Upraviť komentár
          Miroslav Rojko Ak som to dobre pochopil, CarPlay podporuje VSETKY aplikacie? Cize napr. pustim app ZSEdrive a ovladam ju na displeji auta?

          Edit: tak som si to "nastudoval", aj v CarPlay funguju iba podporovane aplikacie. Uznavam, ze to vyzera krajsie a rychlejsie ako na AndroidAuto, ale zatial este nekonvertujem :-)
          Naposledy upravené Peterka; 28-09-2018, 09:33.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          KDHci maju na takychto pekny pojem, ze dany hriesnik sa OBRATIL

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          to len ja som taky chudobny ze si neviem dovolit mobil za 1700 eur...? Pricom vyrobna cena je 370. Plus pri mojej sikovnosti by vydrzal asi tyzden

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Ani ja nie som taký bohatý, ale iPhone SE, ktorý je najmenší výkonný mobil na trhu, je teraz za 299€, resp. ja som kúpil za 399€ so 128GB pamäťou a už sa končí predaj, takže zas dlho nebude nič tak výhodné. Výkonnostne je rýchlejší ako môj superrýchly 600€ Android a navyše ho môžem zasa po dlhom čase ovládať jednou rukou a vojde sa do vrecka. Takže oproti Android nakoniec ušetríš.

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          no neviem..ja mam tento za 300 a vykonu ma az az..plus vydrzi aj moju "sikovnost"
          https://www.youtube.com/watch?v=cqQ1yEGxqHI&t=2

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Čo Ti do Leaf-a už zateká, keď potrebuješ vodeodolný IP68 mobil z Číny ?

          Len koľko kusov potrebovali na to video.
      • Peterka
        Member
        • May 2017
        • 196
        •      

        #9
        Ked uz funguje waze aj cez Carplay, zohnal som si iPhone na otestovanie, skor ako sa rozhodnem konvertovat z Androidu. Po prvom dni uznavam, ze rychlost spustania a spolupraca s autom su rychlejsie a lepsie.
        Vo waze mi ale v Carplay na obrazovke auta chyba ikona "mikrofon" na slovne zadavanie ciela, to na androide casto pouzivam. Zrejme sa to bude dat cez Siri, ale to sa este musim dovzdelat, kedze iOs som doteraz nepouzival. Podobne to bude zrejme so spravami- v androide po prichode spravy na nu kliknem a auto ju precita, Carplay asi caka na nejaky moj hlasovy pokyn...

        Komentár

        • Peterka
          Member
          • May 2017
          • 196
          •      

          #10
          Neviem kedy bola aktualizacia Android auto, ale uz je "multitaskingova", podobne ako AppleCar. "Hlavny" mobil mam kvoli waze na kabli, po spusteni android auto sa na nom nedalo nic ine robit, tak mam druhy mobil, na ktorom mi bezi Torque a diagnostika. Nechcel som si "pokazit" jeho nastavenie, ked som mal Konu, tak som si nainstaloval Torque na hlavny a po pripojeni k autu som si vsimol, ze sa spustilo android auto "na pozadi" a mohol som spustit Torque. Takze na obrazovke mobilu isla "diagnostika", na obrazovke infotainmentu waze a este aj hrala hudba z mobilu cez hudbaplay. A to nemam bohvieako vykonny mobil :-D

          Komentár

          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 1314
            •   

            #11
            Hlásim aktualizáciu Apple Car Play - Nová funkčnosť. Po upgrade na iOS 13 je Car Play podobnejšie Google Android Autu, na obrazovke auta sa neotvára tá funkcia ktorú si otvorím na mobile ale ostáva mapa. Napr. na mobile listujem maily ale v aute je Waze. Predtým mobil "kopíroval" svoju obrazovku. Tiež je tam pridaná nová úvodná obrazovka s mapou.
            [priezvisko]@me.com

            Komentár

            Pracuje...
            X