Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Znalosti verejnosti o autách

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Znalosti verejnosti o autách

    Ako sme tu už myslím písali v iných témach, povedomie verejnosti o elektrických autách je na strašne nízkej úrovni. Niektorí si myslia, že Tesla je spaľovacie auto, ďaľší vôbec nerozlišujú medzi hybridom a elektrickým autom, keď sa spomenie, že existujú plug-in hybridy, tak sa tvária ako by to bolo z inej planéty. Mnohí ani netušia, že existujú čisto elektrické autá, myslia si, že je tam predsa len nejaký spaľovací motorček atd. mohol by som pokračovať. O spôsoboch nabíjania nemajú ani potuchy.
    Preto vás všetkých prosím, keď chodíte po Slovensku, nezabudnite, že osvety nikdy nie je dosť, treba to stále ľuďom trpezlivo vysvetľovať. Osobne si myslím, že ešte máme rezervy aj v tom, že naše e-zrazy niekedy robíme akoby uzavreté pre seba, ale viac by sme mali pritiahnuť na akcie verejnosť a tiež viac propagovať v médiách.
  • Marcel Pavlík
    Member
    • Apr 2016
    • 138

    #2
    spomeňme si, ako sme sa sami dozvedeli o elektro-mobiloch, nemyslím tým verneho.
    moja minulotýždená skúsenosť - u opravcu, predajcu, som sa pýtal na elektroskúter, pomocný motorček, kolobežku ... brodil sa po webe, navigoval som ho po značkách ... a nakoniec mi povedal, že on by si ELEKTRO nikdy nekúpil, pretože benzín natankuje všade, ale elektro TREBA DAŤ NABIŤ! zrejme tuší, že elektrovozítko potrebuje úúúplne inú šťavu ako jeho smartfoun.

    Komentár

    • Peterka
      Member
      • May 2017
      • 196
      •      

      #3
      Zo stranky http://www.e-car.sk/vyhody-elektromobilov/
      "Výška PZP pre klasické automobily závisí od objemu a výkonu motora. Keďže elektrické autá motor nemajú, bolo spočiatku pre poisťovne náročné elektromobily kategorizovať."

      Myslel som, ze aj elektromotor je motor :-D

      Komentár


      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Do väčšiny internetových kalkulačiek ani nemožno zapísať objem motora 0, nepustí do ďalšieho kroku, tiež na DI pri prihlasovaní to policajtovi nešlo, až po rade cez telefón niečo stlačil aby obišiel kontrolu formulára, proste nie sme na to pripravení ani v štátnom ani v súkromnom sektore v plnom rozsahu.

        Inak komunálna poisťuje elektromobily za 80 €, rovnakú sadzbu má pre Leaf aj Ioniq, ale len u agentúr, ktoré jej poistenie sprostredkovávajú. Samotná pobočka Komunálnej dá najnižšie 104 €. Viem, že je to na hlavu, ale tak je to už niekoľko rokov a aj pri spaľovákoch.

      • Peterka
        Peterka komentoval
        Upraviť komentár
        Mne pri prihlasovani auta policajt chcel dat registracny poplatok podla vykonu motora v kW, ked som tvrdil, ze na elektromobil je najnizsia sadzba- 33eur, povedal, ze pockajme co vyhodi pocitac- a potom ze mam pravdu, takze v systeme na DI to uz maju implementovane.
        Moj prispevok bol ale o vtipnom tvrdeni, ze elektricke auta MOTOR NEMAJU :-)

      • Marcel Pavlík
        Marcel Pavlík komentoval
        Upraviť komentár
        je to reklama, ale - navštívte union, majú akúsi "akciu na všetko", ...
        ps - elektromotor NEMÁ OBJEM". asi o tom je zotrvačnosťsystému. vlani (október) v poisťovni bádali aké sadzby na BEV majú. prepálili drôty na pevných linkách.
    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      #4
      Na tej stranke co dal Peterka link pisu:
      Dalsie danove ulavy:
      Ak firemný elektromobil poskytnete zamestnancovi na používanie na služobné a súkromné účely, zamestnancovi nebude zaň zo mzdy strhávaná daň. Výhodou je aj skrátená doba odpisovania elektromobilov. Elektrické vozidlá by mali patriť do samostatnej odpisovej skupiny. Doba odpisovania sa skráti a ročný odpis by mal byť 1/3.

      To ma velmi zaujima. Je to len PR (nie je tam kedy to na tu stranku publikovali) alebo je to tak? Je tu nejaky uctovnik/odbornik na dane?

      Komentár


      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        "Výhodou je aj skrátená doba odpisovania elektromobilov. Elektrické vozidlá by mali patriť do samostatnej odpisovej skupiny. Doba odpisovania sa skráti a ročný odpis by mal byť 1/3."
        Toto by sa muselo overiť, zatiaľ to určite neplatí, možno sú nejaké návrhy do budúcnosti

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Obidve veci su blud, zamestnanec musi platit rovnako dan z 1% mesacne z ceny auta a odpisy platia rovnako. Jedinou ulavou co sa tyka EV auta v podnikani, je oslobodenie od dane z motorovych vozidiel, co je od 100 do 200€ pri spal.autach rocne. Ulava z reg.poplatku plati pre vsetkych, aj nepodnikatelov a dotacia je rovnako bez rozdielu.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Tiez som si to myslel. Ale bolo by to pekne, ze?

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Ja si pamatam, ze toto bolo asi rok aj nieco dozadu v navrhu zakona o podpore elektromobility, ale nepreslo to. Potom ZAP teda spravil to, ze ma dotaziu na elektromobil. Je to ale iniciativa ZAPu a nie statu (preto je dotacia len na auta clenov ZAP a nie napr. na Teslu).
    • nemo
      Senior Member
      • Oct 2015
      • 562
      •   

      #5
      Doba odpisovania podľa zákona o dani z príjmov účinného od 1.1.2015:
      v 1. odpisovej skupine - 4 roky
      v 2. odpisovej skupine - 6 rokov
      v 3. odpisovej skupine - 8 rokov
      v 4. odpisovej skupine - 12 rokov
      v 5. odpisovej skupine - 20 rokov
      v 6. odpisovej skupine - 40 rokov
      https://podpora.financnasprava.sk/30...n%C3%BD-odpis-

      Komentár

      Pracuje...
      X