Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ZhiDou D1/D2

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    ZhiDou D1/D2

    Na Slovensko oficialne prichadza cinsky vyrobca malych elektromobilov ZhiDou, patriaci pod koncern Geely (ako aj Volvo).

    http://zd-sr.sk

    http://www.topspeed.sk/na-slovensko-...v-zhidou/12547

    Prve zastupenia su uz otvorene v Presove a Liptovskom Mikulasi, do 2 mesiacov maju otvorit dalsich 7 showroomov a mat pokryte vsetky kraje, okrem Bratislavskeho, kde stale hladaju partnera.

    Cena od 16.790 EUR s DPH
    Slusna vybava - koza, dotykove GPS, klima, parkovacie senzory, 300L batozinovy priestor (aj ked len 2 sedacky).

    11,5kWh bateria, hmotnost len 670kg, dojazd 120km, udavana spotreba cca 8kWh/100km, max rychlost 87kmh

    Myslim, ze celkom zaujimava alternativa ako druhe, pripadne tretie auto do mesta ked nepotrebujete zadne sedacky, najma kvoli cene a malym rozmerom.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #2
    A podla obrazkov ma zasuvku Typ2. Na tom linku druhom co si dal je uvedene, ze Taliani / Italove objednali 2500 kusov. Tak na ich uzke ulicky v tych ich historickych ulickach miest a dedin je to super.
    Naposledy upravené ICE666SVK; 05-05-2017, 14:24.

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #3
      Cena mi nesedí.
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár


      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        Preco nie? 16.790€ minus 5000€ dotacia, mame EV za ludovych 11.790€. Ak nedajboze viete dat DPH dole tak je to pomaly za cenu najlacnej Dacie. To je slusny zaciatok, ci?

      • Juro
        Juro komentoval
        Upraviť komentár
        No ak dotyčnému nevadí, že len po meste s tým môže chodiť. S Dáciou môžem ísť kamkoľvek a zmestím tam 5 ľudí.

      • Marcel Pavlík
        Marcel Pavlík komentoval
        Upraviť komentár
        minutím dotácií znížia cenu.

      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        Ano, ale za 11tis. tu mame bezudrzbove auto do mesta, narozdiel od Dacie. Schvalne, kolko krat vezie vodic dalsich 4 ludi? Ja chodim 98% casu po meste v aute sam, max v dvojici. Deti vozi vacsinou manzelka. Ako druhe/tretie auto fakt ideal, a lacnejsie ako nejake BMW i3.
    • terry
      Junior Member
      • Feb 2017
      • 23

      #4
      Zmýšľanie typu "vhodné ako druhé auto" práve zabíja rozvoj emobility. Na Ioniqu Ti vadí lacnota v interiéri a tu si happy z autíčka len za 11k, lebo má vnútri kožu. 😁
      Ioniq/Mercedes B250e rovnaká baterka 28 kWh dojazd 200/140km kde urobili soudruzi z NDR chybu, ale v konceptoch sa budú predháňať o dušu.
      Toto je len Čínsky tunel na dotácie a následný reselling.
      Žiadne druhé autá do rodiny, obyčajné kompaktné rodinné auto s dojazdom 350-400km pod 30k €. S dotáciou nech je cena okolo 25k a rozbehne sa to. Len netreba robiť kroky ako odovzdať greenwayu budovanie rýchlo nabíjačiek okolo diaľníc. Zelené pruhy, daňové zvýhodnenia, nulové poistky atď. Ľudia nie sú sprostí, keď ide o peňaženku hneď by sa rýchlo preorientovali.

      Komentár


      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        To si ma s niekym pleties, mne na Ioniqu lacnota nevadi, a dokonca ju ani nevnimam. Uz v minulosti som hovoril, ze mam za sebou viacero japonskych a nemeckych premii vo vyssej luxusnej triede, a Ioniq ma milo prekvapil, aky pokrok Korejci urobili Na subjektivne lacny pocit z interieru tu poukazoval myslim Mozeg
    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #5
      Súhlas, tých áut je už na cestách moc. Stačilo by 1 ako tak univerzálne auto do rodiny s dojazdom 350-400 km, ale nie pod 30k. Malo by byť pod 20k a potom to už bude riadne ľudové auto a môžu ich byť milióny. Potom si budú zakladať fóra nadšenci spaľovacích áut, lebo ich bude čím ďalej tým menej a budú sa chcieť stretávať ako my teraz. Dávam predchádzajúcemu príspevku LIKE

      Komentár

      • BMWslav
        Junior Member
        • Sep 2017
        • 4

        #6
        Nedalomi komentovat lebo ich sledujem na facebooku. Fotky hore su, ale z D2 nie z D1 a ta zacina na 18690Eur, aspon podla stranky, D1 na 15490:
        http://zd-sr.sk/modely

        Mna ale skor od nich zaujal ten sharingovy system s elektromobilmi: http://zd-sr.sk/sharing

        Komentár


        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Tato sranda ma europsku homologaciu?

        • BMWslav
          BMWslav komentoval
          Upraviť komentár
          vyzera ze ano bo maju na FB fotky s autami na znackach https://www.facebook.com/ZD.SLOVENSK...9096972418928/

        • Marcel Pavlík
          Marcel Pavlík komentoval
          Upraviť komentár
          ma homologaciu ako stvorkolka. dve sedadla, ... a nulova dotacia.

        • BMWslav
          BMWslav komentoval
          Upraviť komentár
          na stranke maju nejaku dotaciu 1300. hned prvy obrazok hore. http://zd-sr.sk/ ,ale dotacia vo vseobecnosti chapem ze uz je len na skladove vozidla. Ja sa prave pojdem pytat tento tyzden do BMW na i3, ze ci to este stihnu.
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #7
        BMW sa zrovna neoplatí kupovať, do trištvrte roka bude mať výrazne väčšiu batériu za tú istú cenu
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • BMWslav
          BMWslav komentoval
          Upraviť komentár
          Ale bez dotacie :-/

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Na dotacie je 5,2 mil eur, zatial alokovanych pre 373 EV a PHEV. takze este ostava pre cca 800 aut, pri tomto tempe cerpania to zrejme predlzia minimalne o rok.

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Keby tam nedavali terminy, bolo by to lepsie. Dali sumu a mali dat do vycerpania sumy a bolo by to OK. Ved ludia co chcu elektromobil, sleduju dianie a vedia co sa chysta a kedy. Ked vedia, ze pride auto z vacsou bateriou, tak pockaju. Ked je dana suma, treba ju vycerpat a nehat program tak ako je nastaveny. Pripadne by mohli dat benefity, ako BUS/TAXI pruhy v mestach aj pre elektromobil alebo odpustit dialnicnu a podobne.
      • Jiri GrandPa
        Senior Member
        • Dec 2016
        • 707
        • viera8131
        •      

        #8
        Dnes som toto vozitko videl v NAY na Zlatych Pieskoch - cena "peknych" 19 000 EUR. Malo to Typ2 zasuvku, dokonca se vsetkymi pinmi. Ale auto to fakt nie je.

        Komentár


        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Minulu dotaciu nebolo mozne na neho pouzit, buducu ano.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          doplním: L7e

          Jedná sa o kategóriu štvorkolka, teda nie M1 (osobný automobil), čím sa čínania vyhnú všetkým podstatným bezpečnostným testom a môžu dať takúto truhlu na trh. Ja by som takéto niečo do dnešnej premávky nekúpil nikomu, na kom mi aspoň trocha záleží.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          je to skopirovany smart.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          v LM v nakupnom parku hned po zideni z dialnice maju predajnu tychto cudnych premiestnovadiel
      Pracuje...
      X