Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Hluk - nehluk, ticho lieči

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1543
    •   

    Hluk - nehluk, ticho lieči

    Mám krátko Nissan Leaf a musím povedať, že to auto je také tiché, že už snáď ani tichšie nemôže byť. Dnes sa mi posťažoval známy, že kúpil nejaké benzínové auto, pričom ho vyberal podľa toho, aby malo čo najnižšiu hlučnosť, pritom v reáli na diaľnici nemôže počúvať rádio. Keď som mu ukázal Leaf počas jazdy, tak bol z toho úplne šokovaný aké je to tiché. Ďaľší známy, keď som ho chcel odviezť a zapol som štart, po úvodnej znelke nastalo hrobové ticho a nechcel veriť, že auto je už naštartované. Z mojich skúseností vyplýva, že ľudia, ktorí sa nikdy neviezli v elektrickom aute, tak sú úplne zaskočení, aké je to tiché. Nečakali až taký rozdiel.
    Ticho lieši dušu v našej hektickej dobe a industriálnej hlučnej spoločnosti. Bodaj by bolo čo najviac elektrických áut na cestách, už len z tohto jediného dôvodu. Včera bolo neskoro.
  • Radovan
    Member
    • Aug 2014
    • 304
    •      

    #2
    Ticho a nulové vibrace jsou něco, co lidi přímo šokuje. Jak píše pan Kubiš s Teslou, nejčastější reakce překvapených spolucestujících po rozjezdu je: "Netušil jsem, že už pojedeme". Protože nic nestartovalo, nic nehlučí a netřepe se. Mně se stala jiná úsměvná příhoda, když maminka po nastoupení do auta prohlásila: "No uvnitř je to alespoň trochu slyšet, zvenčí vůbec." Myslíš tohle?, opáčil jsem a vypnul ventilátor auta. A bylo hrobové ticho. I uvnitř.
    Radovan

    Komentár

    • zylo64
      Member
      • Sep 2014
      • 31

      #3
      Minulý týždeň v piatok bola v Michalovciach súťaž servisných pracovníkov vodárenských spoločností Východoslovenského kraja. Zúčastnilo sa jej 10 závodov ( to len na úvod). Každý závod vlastní aj jeden Nissan Leaf, takže na jednom mieste ich stálo rovných 10. Bol o ne celkom veľký záujem. Poprosil som jedného z vodičov, či by mohol mňa a mojich známych spoza východnej hranice, na Nissane previesť. Bol celkom ochotný a tak sme urobili menšiu testovaciu jazdu. Kým sme sa ale dostali na hlavnú cestu, skoro sme dvakrát niekoho zrazili. Vodič mal celkom dobrý postreh, tak sa nikomu nič nestalo, ale potvrdil, že sa mu to stáva pomerne často, hlavne v centrách miest. To ticho bolo v tomto prípade skôr na škodu ako na osoh. Spoločne sme skonštatovali, že vozenie sa na elektrickom aute je celkom príjemné a pohodlné.

      Komentár

      • drobco
        Member
        • Oct 2014
        • 64

        #4
        Zylo. V prvom rade by sa zase mala zaviesť do škôl opäť dopravná výchova a obnoviť dopravné ihriská. Vo vyspelých krajinách je to bežná vec Prevencia je veľmi dôležitá a bolo by aj menej nehôd.. Nikdy sa mi nestalo, že by som sa nepozrel ako chodec na cestu. Lebo to do nás hučali od malička doma aj v škole na dopravnej výchove.Píšem to preto lebo tu argumentuješ. že ten tichý chod je na škodu. Opak je pravdou. Hluk v mestách človeku spôsobuje časom zdravotné problémy a stresy. Len si uvedom, že keď sa rozšíria elektromobilly aký to bude mať super dopad. Ušetrí sa kopec peňazí na protihlukových stenách ktoré sa stavajú a mestá sa opäť stanú miestom pre kvalitnejší a zdravší život bez hluku a smogu. Muskove riešenie nabíjacích staníc obstojí aj pred argumentmi typu, že sa zvýši odber a výroba elektriky. Je to tak že každý supercharger si vyrobí svoju elektriku z panelov na svojej streche.

        Komentár

        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1543
          •   

          #5
          Pôvodne zverejnené od drobco Pozrieť príspevky
          Zylo. V prvom rade by sa zase mala zaviesť do škôl opäť dopravná výchova a obnoviť dopravné ihriská. Vo vyspelých krajinách je to bežná vec Prevencia je veľmi dôležitá a bolo by aj menej nehôd.. Nikdy sa mi nestalo, že by som sa nepozrel ako chodec na cestu. Lebo to do nás hučali od malička doma aj v škole na dopravnej výchove.Píšem to preto lebo tu argumentuješ. že ten tichý chod je na škodu. Opak je pravdou. Hluk v mestách človeku spôsobuje časom zdravotné problémy a stresy. Len si uvedom, že keď sa rozšíria elektromobilly aký to bude mať super dopad. Ušetrí sa kopec peňazí na protihlukových stenách ktoré sa stavajú a mestá sa opäť stanú miestom pre kvalitnejší a zdravší život bez hluku a smogu. Muskove riešenie nabíjacích staníc obstojí aj pred argumentmi typu, že sa zvýši odber a výroba elektriky. Je to tak že každý supercharger si vyrobí svoju elektriku z panelov na svojej streche.
          S týmto príspevkom súhlasím na 150% )))

          Komentár

          • zylo64
            Member
            • Sep 2014
            • 31

            #6
            drobco + leaf: Páni, ja sa s vami vôbec nechcem škriepiť. Napísal som len to čo som zažil a videl na vlastné oči !
            Naposledy upravené zylo64; 06-10-2014, 21:38.

            Komentár

            Pracuje...
            X