Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ROBE lighting

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 • Filter
 • Čas
 • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

 • ROBE lighting

  Palackého 416/20, 757 01 Valašské Meziříčí, Česká republika
  Popis:
  DC: 1xCHAdeMO, 1xCombo 44 kW
  GPS: 49.467071, 17.964081
  Platba: 4,80Kč/kWh + 0,50Kč/min.
  Ováracia doba: 24/7
  Prevádzkovateľ: ROBE lighting s.r.o.
  Email:
  Tel: +420 571 751 200
  Webstranka: http://www.robe.cz/
  Na mape:

  Foto:
  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	robe.jpg
Videní:	1
Veľkosť:470,3 KB
ID:	5191  Toto je nabíjacia stanica ROBE lighting. Tu môžete zdieľať svoje skúsenosti (fotky, videa) s nabíjaním na tejto nabíjačke, prípadne napísať čo si myslíte, že je dôležité vedieť o tejto nabíjacej stanici. Je to prepojené s našou mapou nabíjacích staníc, na ktorej je odkaz k tomuto vláknu keď kliknete na "Odkaz na fórum". Viac info tu.
  Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
  Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

 • #2
  Akým spôsobom sa platí na tejto nabíjačke ?

  Komentár


  • ozana
   ozana komentoval
   Upraviť komentár
   přes EVmapu

 • #3
  Ďakujem.

  Komentár


  • #4
   Mám obavu, že evmapa bude čoskoro česká verzia Greenwayu čo sa týka ceny, už teraz som sa stretol s viacerými nespokojnými užívateľmi.

   Komentár


   • demo
    demo komentoval
    Upraviť komentár
    Je to myslene tak, ze FVE ma pisany maximalny vykon, ktory aj aj rezervovana kapacita. Ak by prislo supersilne slnko a FVE by vyrabala viac, bol by problem.

   • Jiri GrandPa
    Jiri GrandPa komentoval
    Upraviť komentár
    Rezervovana kapacita odo mna do siete? Don't worry, ja im neposielam nic, kedze mi nic nedaju...

   • Miroslav Rojko
    Miroslav Rojko komentoval
    Upraviť komentár
    Ak si dáš fotovoltaiku na dotáciu, tak im posielaš všetko čo nespotrebuješ, zadarmo do siete. Off-grid systémy sú tak drahé, že majú návratnosť NIKDY a vtedy je tiež problém, nakoľko ak je plná aj batéria ... proste je to neporovnateľne technologicky náročnejšie ako bezproblémová on-grid technológia - vtedy majú problém ZSE, aby ukočírovali tvoje prebytky.

  • #5
   S rezervovanou kapacitou silno suvisi umiestnenie nabijacky. Je nezmyselne (z pohladu nakladov) umiestnovat nabijacku na separe miesto so separe vyhradenou kapacitou. Napr. riesenie Tesly v Auparku je idealne. Aupark ma urcite dostatocne vyhradenu kapacitu elektriny a vzhladom na odber aj urcite dobru cenu. Je to win - win situacia pre obe spolocnosti. Tesla ziska dobru cenu za energiu a Aupark ziska pozornost, znamku zelenej spolocnosti a zaujem medii.

   Toto je cesta ktoru si musia uvedomit spolocnosti budujuce nabijacky - dohodnut sa s niekym kto uz ma vysoku rezervovanu kapacitu a mat to len na podruznom odbernom mieste.

   Preto napr. budovanie nabijacich bodov priamo na odpocivadlach D1 nemozu byt zo strany GreenWay lacne - bude platit za rezervovanu kapacitu - a moze sa snazit ako chce, cena za kWh neklesne kym nebude stojan na 100% vytazeny (co tak skoro nebude).

   Mozeme sa na GreenWay stazovat kolko chceme, problem nie je v GreenWay ale v distribuckach.

   Aktualnym riesenim je bud zakon, ktory toto vyriesi, alebo baterka k nabijacke (co je zatial drahe). Baterka by sa mohla postupne nabijat nizsim prudom a v pripade potreby ho poskytnut pocas nabijania. Ale to by bolo tak +20k k cene nabijacky (a zratajte si ako dlho bude po 50 centov/minuta trvat splatenie 20k za nabijacku + 20k za baterku).

   Komentár


   • #6
    Áno píše sa tu veľa pravdy a správnych poznatkov. Vždy je cesta treba ju len hľadať a ísť za tým čo je výhodnejšie pre všetkých. A akumulátor by predsa nestál 20k veď 14kWh Tesla stojí cez 5000€ bez DPH je tak či je drahší ? To znamená že ak sa použijú 2 je to 28kWh a to stačí na takmer plné nabitie skoro každého el okrem Tesla S a Opel EAmpera. Plus ak by si svojpomocne spravili nad nabíjačkou prístrešok s fotovoltaickými panelmi na báze ostrovného systému čiže energia len do akumulátorov mohlo by to celé dávať zmysel.

    Komentár


    • Jiri GrandPa
     Jiri GrandPa komentoval
     Upraviť komentár
     Nabijanie EV fotovoltaikou je beh na dlhu trat. A ta trat sa predlzuje v zime na takmer nekonecno. Pri dnesnych cenach elektriny je to pre komercnu firmu ekonomicky nezmysel. Ja mam doma spickovy vykon cez 8 kWp a "navratnost" predpokladam (aj kvoli cene baterie) az a 15 rokov.
     A propo treba sa zamysliet co v domacich podmienkach znamena "navratnost".

    • Jiri GrandPa
     Jiri GrandPa komentoval
     Upraviť komentár
     Matematika pre nabijacku napajanu FVE je vcelku jednoducha. V nasich zemepisnych sirkach vyrobi FVE zhruba tolko MWh rocne, aky ma maximalny kWp vykon. Cize - ak mas 10 kWp (=35 panelov na zhruba 60m2) - vyrobis za hodinu pri absolutne super podmienkach 10 kWh. Za letny den max 100 kWh. To je na nabitie pre dve Tesly pre kazdu na 250 km.
     Bohuzial ciste slnkom napajane nabijacky budu este dlho vzdialene realite.

    • Miroslav Rojko
     Miroslav Rojko komentoval
     Upraviť komentár
     A ešte treba povedať, že ideálne podmienky nie sú len veľa slnka, ale aj apríl, máj, kedy ešte nie sú vysoké teploty vzduchu. V apríli som mal aj minulý rok a teraz práve v týchto dňoch maximálne okamžité výkony, v teplých mesiacoch je panel prehriaty a výkon ide aj o 10 % dole práve kvôli "vysokým" teplotám panelov, ktoré nestačí ochladzovať vietor.

     Panely treba brať ako pomôcku na spotrebu, nie ako náhradu siete. Ale práve špekulujem, jeden to už má, nad veternou elektrárňou, tá práve s celkom malou vrtuľou okolo 2 m priemeru dáva 2 kW a veterná zrovna vyrába, keď je veterno, búrky, vtedy keď fotovoltaika váha, či čosi dá. Len je tam pri domoch otázka zdravia vzhľadom na určité frekvenčné vlny.

   • #7
    Ale niečo by s toho šlo žmíkať nehovoriac o funkčnosti nabíjačky aj keď by vypadla sieť - to by bol luxus a možnosť jazdiť aj keď by fosílie stáli - bez elektriky nikto nenatankuje.

    Komentár


    • Miroslav Rojko
     Miroslav Rojko komentoval
     Upraviť komentár
     Na nabíjanie Leafa obyčajnou 10A nabíjačkou k nemu mi ledva stačí 2,6kW fotovoltaika v bežných slnečných dňoch, čo je asi 16 m2. Takže si tých 16 m2 vynásob potrebným výkonom na nabíjanie Tesiel a to hovorí o ekonomike použitia panelov na nabíjačke.

     Bohužiaľ vývoj panelov nenapreduje takými krokmi ako vývoj batérii, tá účinnosť sa zvyšuje možno o 1% za päťročnicu, takže musíme počkať na nejaký závratný objav. Skúša sa všeličo, ale je to len o sústredení svetla na menšiu plochu zrkadlami alebo inými technológiami, tých okolo 17% účinnosti, čo dnešné panely vedia, sa nejakým spôsobom priemyselne stále nedarí zvyšovať.
     Naposledy upravené Miroslav Rojko; 11-05-2017, 13:26.

   • #8
    Ale práve tam hrá rolu predsa ten akumulátor - ak bude plne nabitý a bude svietiť slnko tak už počas nabíjania auta bude panel vypomáhať a hneď následne po nabití auta ďalej pokračovať v plnení akumulátora. Minimálne jednu takúto nabíjačku by bolo super spojazdniť a odsledovať ako by to pomáhalo

    Komentár


    • ozana
     ozana komentoval
     Upraviť komentár
     Posledních 5 příspěvků (a X komentářů) je OT.

    • demo
     demo komentoval
     Upraviť komentár
     Počkáme na admina, ten to uprace

   • #9
    Chcem sa opýtať na tú nabíjaciu stanicu vo Valašskom Meziříčí. Našiel som na mapách akoby 2 vedľa seba neďaleko. Jedná sa o 2 rôzne stanice, prevádzkované rôznymi subjektami alebo o 1 a tú istú?

    Komentár


    • Juro
     Juro komentoval
     Upraviť komentár
     Žiadne dve na mape nevidím. Máme na mape iba jednu pre celý valmez. Je to na mape krásne vidieť: www.nabky.com

   • #10
    Áno, ale na iných mapách som videl 2 rôzne stanice

    Komentár


    • ozana
     ozana komentoval
     Upraviť komentár
     Kde vidíte tu duplicitu?
   Pracuje...
   X