Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ČEZ Kaufland Hodonín

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

• ČEZ Kaufland Hodonín

ČEZ spustil do prevádzky prvú nabíjaciu stanicu v juhovýchodnom cípe Moravy. Pre DC nabíjanie je potreba mať ich čip (http://www.elektromobilita.cz/cs/jak...akaznikem.html), ale Typ2 nabijanie (22 kW) je zadarmo a voľne prístupné.

https://www.cez.cz/cs/pro-media/tisk...ravy/6419.html

Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	urds-hodonin-1.jpg Videní:	1 Veľkosť:80,7 KB ID:	25078
    Naposledy upravené Juro; 18-07-2018, 16:47. Dôvod: Vložil som mapu.

minulu nedelu (3.6.2018) som tam bol. dobre strategicke miesto

Komentár

• Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Miesto je super, ešte aby ČEZ začal dodržiavať zákon a sprístupnil nabíjanie s jednorázovou platbou, príp. možnosť zaobstarať ich čip bez nutnosti podpísania zmluvy a platenia mes. paušálu

• Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Vsetky nabijacky postavene z penazi z Bruselu od 2017 maju umoznovat, podla ich podmienok, platenie kreditnou kartou (apon myslim , ze som nieco take cital).
      Zatial taku nabijacku nepoznam.
      CEZ vlani avizoval ze "na zposobe zmeny uctovania za nabijanie pracuju a zmena pride v 2018". Tak uvidime...
      V CR velmi ludia netlacia na nich aby to zmenili, lebo ti co viac jazdia, maju za super cenu nabijanie bez limitov. Faktom ostava ze, ako spravne pises, tymto diskriminuju cudzincov (minimalne) z inych krajin EU ktore im tiez na to prispeli.

• Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      V ČR platí od 18.11.2017 novela zákona 311/2006 Sb., kde sa v §6q odseku 5 jasne píše:

"Provozovatel veřejně přístupné dobíjecí stanice je povinen poskytnout uživatelům elektrických vozidel rovněž možnost jednorázového dobití bez uzavření smlouvy s daným provozovatelem, která by uživatele vázala nad rámec tohoto jednorázového dobití."

Z toho jasne vyplýva, že ČEZ už 7 mesiacov porušuje zákon

Jiri GrandPa ja viem, že tí, čo veľa jazdia to majú v prepočte za kWh za bezkonkurenčnú cenu, ale zákon ČEZ-u nezakazuje aj naďalej ponúkať možnosť paušálu popri možnosti jednorázového nabitia ( "...rovnež možnosť jednorázového..." )

Keď som do ČEZ-u písal v lete 2017, tak tvrdili, že do konca roka 2017 bude táto funkcionalita dostupná.

http://teslaclub.sk/forum/všeobecné-...7796#post17796

Keď som sa na to znova pýtal v máji 2018, už ma iba odignorovali

• Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Myslím, že to majú ošetrené tým bezplatným AC nabíjaním. V citácii zákona sa píše o jednorazovom dobití ale už nie o parametroch takéhoto dobitia. Ak sa to neuvádza niekde inde, tak podľa tejto formulácie sú podľa predpisov.
      Ich argumenty môžu byť: o druhu nabíjania AC/DC sa nikde nepíše a aj tak AC nabíjanie je vo výkone DC nabíjania samozrejme ak to auto podporuje. A môžu tam pripojiť Zoe, čo vie 44kW dobíjať AC, stojan mu 43kW dá.

• Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Podľa toho článku som to pochopil tak, že bezplatné AC nabíjanie je len vďaka Kauflandu ( "Stanice fungují i v režimu tzv. normálního AC dobíjení (dobije elektromobil v řádu hodin), které Kaufland nabízí svým zákazníkům bezplatně". ). Na iných nabíjacích staniciach od ČEZ-u je spoplatnené aj AC nabíjanie. Ak sa mýlim, tak ma opravte.

• Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Ta zmena zakona vychadza prave z EU smernice. CEZ je stat v state. Este ze na Slovensku rozbili distribucku aspon do troch.
      Ked pojdem nabuduce v Hodonine tak vyzkusam to bezplatne AC, ci to myslia vazne.

• Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Akurát má ČEZ problémy s nabíjačkami od ABB, nefunguje im server, takže boli do vyriešenia problému prepnuté do režimu bez identifikácie, čiže je nabíjanie zadarmo.
      https://fdrive.cz/clanky/cez-v-probl...i-stanice-2418
      Inak mali by podľa mňa ponechať všetky stanice vo free režime, kým ich neupravia, aby sa dalo platiť jednorázovo za nabitie. Aspoň by ich to motivovalo niečo s tým robiť (keď už sa neboja zákona)

Neviem o tom, že by na nabíjačkách ČEZ bolo bezplatné AC nabíjanie, párkrát som to to pozeral na rôznych nabíjačkách, ale nebola tam taká možnosť

Komentár

• Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      píše sa to o dva príspevky vyššie
Pracuje...
X