Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nový Supercharger v Bratislave

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

Všetky stojany v prevádzke.

Komentár

Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_2777.JPG
Videní:	1
Veľkosť:707,1 KB
ID:	17853 Keď sa ti nechce ísť parkovať do garáže zapoj sa a hraj sa na chytráka.

Komentár

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Dal som BL502PN do overovaca PZP a vyhodilo mi, ze BL502PN nema PZP.
        Evidenčné číslo vozidla BL502PN
        Poistenie ku dňu 01.09.2017
        K zadaným údajom nebol v databáze SKP nájdený žiadny záznam

• Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        ak to je nové auto (nové PZP), tak chvíľu trvá, až poisťovňa doplní PZP do evidencie, nakoľko uzatvorila poistenie pred prvým prihlásením vozidla, takže to nič neznamená. Alebo si to myslel, že s PZP by mohol nabíjať ?

• 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        To vyhľadávanie nie je spoľahlivé, skúšal som pár áut a nevyhľadalo to správne

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        To bola nejaká predvádzačka asi lebo mal popísané boky Audi Q7 E-tron.

• gamcik
        gamcik komentoval
        Upraviť komentár
        je to hybrid 17,7 kwh bat. cca 40-50 km dojazd, 3,0 tdi palubna nabijačka 7 kwh , bez rychlodobijania, na 220v 6-7 hod 7kwh 2,5 hod

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        gamcik - este sa vratim k tej Q7 - pises bez rychlodobijania - to nema CCS? Len obyc zasuvku?

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        plug in-y nemavaju DC nabijanie, maju prilis malu kapacitu baterie aby zvladla dc nabijanie.

• gamcik
        gamcik komentoval
        Upraviť komentár
        nema CCS, len typ 2

Pozor Tesláci, nepokakať sa, niekto ďalší tam bol tiež ...

Komentár

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        A aj nabil? Lebo ak hej klobúk dole.
        Samozrejme že nie, ani nemohol pretože SuC dáva jednosmerný prúd!
        Nejde o to, že tam niekto príde a skúsi, či nenabije, ale o to, že keď tam parkuje tak blokuje miesto (keďže bežne tam stoja 1-2 spalovaky) úplne zbytočne. Nabijal som tam pol hodinu dnes podvečer a všetkých 6 miest bolo obsadených, z toho 3 ne-Teslami. Neviem či to v Auparku poznáš ale je tam spústa parkovacieho miesta v podzemnej garáži zadarmo.

• Miroslav Rojko
        Upraviť komentár
        Nenabil som, ale aspoň foto mám. Dnes mám aj foto zo Senj superchargera, aj keď tam to nie je zadarmo, je to na platenom parkovisku za 5 kún na hodinu. Nemajú mať nabíjačky Tesly zdarma ?

• jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Keby si mal Teslu mal by si parkovanie zadarmo. Nikdy som tam neplatil, vzdy mi otvorili rampu. Verim ake ze snad coskoro otvoria Otocac, uz zacali konecne tahat napajaci kabel.

Poziar na mostiku z Auparku na most SNP, evakuacia Auparku, Supercharger to snad prezije.
      BRATISLAVA - Bratislavské obchodné centrum Aupark v týchto chvíľach evakuujú. V jeho blízkosti vznikol požiar, potvrdili z operačného ...

Komentár

• ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Ako to tam vyzera? Uz to davaju do poriadku? Alebo este prebieha vysetrovanie poziaru? SC je OK?

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        SC BA je v poriadku, vcera som tam nabijal. Pozeral som obsadenost stojanov aj tesne po poziari a nabijalo sa aj vtedy.

• matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        Nabija sa za kazdych okolnosti. Aj ked doslova hori za zadkom.

Hrdo som sa včera kochal a cítil sa ako v budúcnosti....

Komentár

• Miroslav Rojko
        Upraviť komentár
        Ako môžu mať dve autå rovnakú ŠPZ BL-33333 ?

• Miroslav Rojko
        Upraviť komentár
        Aha, to naľavo ju má "photoshopovú" nakrivo.

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Future is now..

• voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        tiez ma napadlo ako mozu mat rovnaku SPZ. Sranda.

Zdravim Teslakov. Mam jednu otazku k vykonu SC v Aupaku. V poslednej dobe sa mi stava, ze aj ked pridem s baterkov na SoC 10-20% nabijat, nabijaci vykon neprekroci 80 kW a vacsinou sa mota okolo 70 kW (po 50% SoC uz zase klesa, pri 70% som na 50 kW, , aj ked som na DC zdroji sam. Stava sa mi to len tu, na cestach v Rakusku idem maximom pre moj typ baterie 94 kW. Pritom v lete si pamatam, ze to ficalo naplno lebo mi utkvela v pamati "rychlost nabijania" 500 km/h, co som dovtedy nikdy nevidel (bolo to v case eTour v polovici juna).
      Nezda sa mi, ze by mi Tesla uz obmedzila SC nabijaci vykon, auto ma menej ako rok, iba ze by hej :-(.
      Ake mate skusenosti vy?
      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 12-10-2017, 11:35.

Komentár

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Predvcerom vecer okolo 8mej som nabijal v Auparku BA na 1A stojane (stojan 1B bol volny) TMX pozicanu z servisu z 10% na 80%, zo zaciatku chvilu vahala, no onedlho sa rozbehla na cca 110kW (viac som nevidel, odisiel do obchodu) vratil som sa pri 70% to uz bolo klesnute cca na 90kW a pri 80% davala cca 70kW. Podla dokladov, nalepky vzadu a informacii v aute to bola TMX 90D no na stitku na FOBe bolo napisane, ze je to 100D :-)))
        Mozem to dnes vyskusat na mojej TMX P90D. Ja na SC v BA nabijam len uplne vynimocne, standardne nabijam doma v garazi

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        OK, mozes prosim ta skusit stojan 3 (tam vacsinou stojim), aj ked si nemuyslim ze to bude tym. Ja som tam tiez len velmi zriedka, ale ked som tam, tak cim dlhsie tam stojim, tym ma to stoji viac lebo moja mila zenuska ma viac casu na navstevy obchodov :-). Som sa cudoval preco moja zena tak rada chodi s autom nabijat... Tento SC vobec nie je zadarmo (aspon pre moju rodinu ).

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Myslis treti stojan od lava, teda 2A ?

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Nie, 3A alebo B.

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Tak som skusal 3A, 3B bolo prazdne. Zacal som nabijat pri 45%, zacalo nabijat cca 50kW, postupne zvysovalo a pri 50% nabitia davalo 75kW, dalej nezvysovalo a pri 70% nabitia zacalo znizovat, skoncil som pri 80% na cca 60kW.
        Takze trojka elektronika je urcite obmedzena,
        Vedla na 2B (2A bolo prazdne) nabijala TMS 85, tiez sa mu to zdalo pomaly, tak preparkoval na 1B, a odtial hlasil, ze nabija v poriadku. Takze vyzera to tak, ze 1 elektronika je O.K. 2 a 3 su obmedzene - no treba to este overit na rovnakom aute s rovnakym stavom nabitia.

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Do kelu. Tak predsa. Ale na 100% to v lete nebolo, tych 500 km/h (cize naplno) som stal na 3A. Mam fotku.
        Mali by sme to hlasit? Inak dnes tam boli technici z Rakuska a opravovali to nefunkcne 2B.

• ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Neobmedzili to nahodou ty technici?

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Nie lebo to uz je dlhsie.

• g211
        g211 komentoval
        Upraviť komentár
        Dnes vecer som sa schvalne pripojil na 3A, na S75 som mal pri 30% SoC 92kW, 473 km/h.

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Kolko km ma auto?

• g211
        g211 komentoval
        Upraviť komentár
        50 000 km.

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Vcerajsie nabijanie na 1A mi islo naplno

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Dneska na slnko tiez ficim naplno :-). Sorry za OT.

• dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        slnko ti da 120kw? :P

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Tym som myslel ze na oblohe nebol ani oblacik :-)

• g211
        g211 komentoval
        Upraviť komentár
        Nieco na tom 3A (/B) nebude v poriadku. Dnes mi pri 35% SoC vystupalo na 50kW, a nasledne dalsich 10 minut klesalo iba na 46kW. Potom po dalsich 10tich minutach stuplo na 66kW (55% SoC). Priemerna rychlost nabijania bola slabych 250 km/h.

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Presne toto som pozoroval aj ja. Na 1A/B dáva plny výkon. Dvojku som zatiaľ netestoval.
        Samozrejme to platí keď je druhý zdielaný stojan prázdny.

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        dnes som testoval: .... vsetky tri davaju plny vykon (u mna na P90D okolo 110kW)

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som vcera nabijal naplno na 2A. To je dobre ze uz aj 3ka ide normalne.

• g211
        g211 komentoval
        Upraviť komentár
        3ka niekedy ide normalne, niekedy nejde normalne.

Tesla uctuje blokovaci poplatok v Bratislave. To sobotne doobedie tam nebola okrem mna ani noha (alebo skor koleso), napriek tomu mi svieti pri mojom Tesla konte toto:
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Snap1428.jpg Videní:	1 Veľkosť:39,0 KB ID:	19644

Mam s tym trochu problem, pretoze podla informacii, pokial idu uctovat tento poplatok tak sa jeho cena ma objavit na displeji ked k tej stanici clovek pride a zacne nabijat, co sa vsak nestalo. Prisla sice notifikacia, ze nabijanie ukoncene a zacina platene blokovanie, tak som to isiel preparkovat - a nie je tam ani ziadna casova prodleva na odjazd (tych 9 minut bol zhruba cas kym som k autu prisiel)! Nehovoriac o tom, ze tam bolo fakt prazdno.
      To si ako fakt Tesla mysli, ze budem stat u auta a cakat kym sa nabije?
      Podla mna je to dost neseriozny zposob ako z ludi dosta za nabijanie peniaze. Neplatim, pokial nedostanem serioznu fakturu.
      Dajte si na to bacha.

Komentár

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som par krat tiez po nabijani ostal na SC BA, no dal som si pozor aby to nebolo viac ako 5 minut, takze takyto pozdrav zatial nemam.
        Elon sa vyjadril, ze to nebudu uctovat, ked su na SC volne stojany, no zrejme to neplati a softver je nekompromisny.
        Ak pride notifikacia, ze je nabite, malo by stacit posunut limit nabijania a ziskat tak cas. (neniem ci to ide z mobilu aj na SC - musim vyskusat)
        Fakturu dostanes a zaplatis az ked navstivis prvy krat niektory tesla servis, pripocitaju ti to k tomu co ti robili a ak to, co ti robili bude v zaruke bezplatne, zaplatis len tu pokutu za obsadzovanie SC. Vzdy davaju podrobnu fakturu co vsetko robili, aj ked je na konci faktury na uhradu 0eur.

Podla toho co pises je to potom zrejme tak, ze ta ochranna doba 5 minut plati len ak ju neprekrocis, cize po jej prekroceni uctuju cely cas od ukoncenia nabijania a neuctuju nic len v pripade ked prides k autu do tych 5 minut.

Zase mame nieco na testovanie :-))) nie je to radost???
        Naposledy upravené jux; 22-11-2017, 13:13.

• g211
        g211 komentoval
        Upraviť komentár
        Podla mna by sa to malo dat reklamovat. Verim ze by spatne vedeli zistit aka tam bola obsadenost.

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        jux - ten limit sa da posunut aj z mobilu a ono to zacne zase nabijat, uz som to pouzil.
        Jasne ze som to uz poslal ako feedback managementu, uvidime ci odpovedia. Chapal by som, ze to uctuju, ked by bola povedzme 60% obsadenost ale ked je to inak prazdne nevidim dovod.
        mozeg - dobry komentar, uvidim, co mi na to vo Viedni v servise povedia. Idem tam za 2 tyzdne. Hadat sa s nimi ale kvoli 3 euram nebudem.
        Aupark je super v tom, ze ked tam chcem byt dlhsie, dam to dolu na HPWC a mozem tam stat podstatne dlhsie. Management tam by mal fakt dostat zvlastne vyznamenanie Tesla Klubu za podporu elektromobility :-).

• gamcik
        gamcik komentoval
        Upraviť komentár
        logicky to učtuju spravne, ako niekto može vediet kolko tesiel pride na supercharger. a bude to obsadene nabitými teslami.
        vždy pride notifikacia cca pri 80% supercharging almost complete.

• Miroslav Rojko
        Upraviť komentár
        To je humor, za 9 minút. Ja keď si tam postavím Ioniq, nebudú mi účtovať nič.

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Tesla ti nebude uctovat nic, Tiez nezaplatis nic ak budes mat stastie, no ak stastie mat nebudes, bude ta to stat 50EURO - videl som na vlastne oci ako jeden ICE taxikar platil... Znacka na SC Apark BA jasne hovori, ze parkovisko je vyhradene pre Tesly pocas nabijania. Cize policajti ta s Ioniqom kludne skasiruju rovnako ako s ICE.

Ja k tomu napisem len jedno. Vseobecne a rozhodnutiami z EU plati fakt, ze: aAk si chcem za nieco uctovat poplatok tak ako spotrebitel musim za tento poplatok nieco dostat. Co dostanem v tomto pripade? Nic. Z podstaty ide skor o sankciu resp. zmluvnu pokutu a ta musi byt v SK dojednana pisomne a musi byt primerana. Tak a teraz sa nad tym zamyslime: uctuju poplatok za ktory nic nedostavam, zmluvna pokutu asi nie je pisomne dohodnuta a tak neplatna. Stale rozmyslam preco by som im za to mal zaplatit. :-)

Komentár

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Nuz neviem ci ti policajt nieco da, ked ti vyrubi pokutu... Jedine pri fukani ti da pouzity nahubok, no ten ti da aj ked nezaplatis pokutu...
        Ani s policajtom nemas dohodnutu pisomnu zmluvu o pokute...

• mozeg
        mozeg komentoval
        Upraviť komentár
        JUX ale pokuta od policajta je uvedena v zakone/vyhlaske. pokuta alebo poplatok za SC nie. :-)

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Jasne ze to s policajtom bol pokus o humor :-)))
        Ale teraz Vazne. Myslim, staci takyto jednoduchy vyklad: Kazdy majitel Tesly dostal mail, ktory o tom hovori, Vzdy, ked sa prihlasi do svojho profilu na Tesle si to moze precitat
        Nasledne uz tym, ze zaparkuje na vyhradenom parkovisku pre Tesly, zapoji nabijaci kabel do auta, cize sa necha identifikovat a zacne odoberat elektrinu z SC (je jedno ci zadarmo, alebo za peniaze) akceptuje podmienky Tesly na pouzivanie SC.
        Ja si myslim, ze je spravne, ze Tesla uctuje tuto pokutu za obsadzovanie po nabiti, rovnako ako je spravne, ze policajti uctuju pokutu, ked niekto stoji s neteslou na SC.

• Tomáš
        Tomáš komentoval
        Upraviť komentár
        Nemalo by sa to chapat ako pokuta. Tesla je sukromnik, to znamena, ze si zapojeny do nabijacky sukromnika. Tesla si plati parkovacie miesta pri Auparku (ak sa mylim, opravte ma). To znamena, ze ak si zapojeny na SC a mas nabite, parkujes na mieste sukromnika, a on ma pravo si uctovat poplatok za to, ze tam stojis. Aj v pripade, ze su zvysne SC neobsadene (avsak suhlasim aj ja, ze v pripade ze nie su obsadene, nemala by si Tesla uctovat poplatok ) To znamena, ze za ten poplatok dostavas moznost parkovat na mieste vyhradenom pre Tesla vozidla

IMHO problem je ten ze Tesla avizovala ze tento poplatok sa zacne uctovat az ked bude obsadenych 50% stojanov na SC!

Komentár

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        To s tymi 50% som si myslel aj ja, niekde som to cital, ale na webe tesly nic o ciastocnej obsadenosti nie je. Ak si dobre pametam, Elon o tom nieco hovoril/pisal, ale neviem to najst.

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Teraz som znovu pozeral podmienky..... uz to tam je:
        Do idle fees apply if there are Supercharger spots still available?
        Idle fees apply to any car occupying a Supercharger if the station is at least 50% full once the charge session is complete.

Dnes som tu videl mestských policajtov dávať pokutu nejakému zelenému suv, asi mercedes.
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

Komentár

Pracuje...
      X