Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Elektromobily nie sú také čisté ako sa zdá. Spaľovacie motory prekvapili výsledkami

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

• Elektromobily nie sú také čisté ako sa zdá. Spaľovacie motory prekvapili výsledkami

PR na podporu predaja mestskych elektromobilov? https://www.startitup.sk/elektromobi...li-vysledkami/

Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	
Videní:	1
Veľkosť:174,9 KB
ID:	23462 Tu je seriozne porovnanie... aj ked je vyroba elektriny z velkej casti z uhlia ako v polsku ci nemecku, elektromobily su aj tam podstatne cistejsie ako fosily. To, ze tesly zeru viac ako male mestske ev je jasne, aj ine velke 5metrove fosily zeru viac ako male mestske fosily.

Komentár

• Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Ostáva dodať že Slovensky mix produkuje elektrinu medzi 180 a 230 g CO2/kWh. Podľa toho, koľko elektriny odoberieme z Poľska.
      Nechapem že nemajú žiadnu výrobu zo solaru. Dnes SK ficalo na obed z 8% na slnko.
      Zdroj: www.electricitymap.org.
      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 09-04-2018, 08:07.

Nedalo mi, tak som pozrel clanok v cleantechnica na ktory sa autor Richard Vitkovský v startitup.sk odvolava,
    https://cleantechnica.com/2018/04/04...w-adac-report/
    no uz v tom clanku je jednoznacne napisane, ze ta sparava ADAC je nekorektna, co autor Richard Vitkovský nejako "pozabudol" napisat

Komentár

• Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Tie komentáre pod tým článkom sú povzbudivé!

Tieto clanky o ekologii aut su smiesne. Vsetci vieme, ze vyroba EV nie je uplne cista, vyroba nicoho nie je 100% cista a tak to proste vzdy bude. Pre mna ako spotrebitela je dolezite, ze EV nesmrdi v uliciach pod oknami skol a pred prechodmi, a ze prispieva k znizeniu hluku. Keby sa v mestach vymenili vsetky auta za EV, svet to nespasi, ale vsetci by videli, poculi a citili zmenu k vyssej kvalite prostredia na zivot. To ticho a cisty vzduch by si zrazu vsetci chvalili. Byval som kedysi pri Bajkalskej aj na Palisadach, a otvorit tam okno bolo takmer nemozne. Hnusny cierny prach a neskutocny hluk. To, ze niekde za mestom je uholna elektraren je proste fakt, a nezmenilo by to ani vymretie EV. Bude tam dovtedy, kym ju nevymenia za ekologickejsiu variantu, aby pohanala chladnicky v bytoch, fabriky, mestske osvetlenie a kadeco ine. O komforte jazdenia na EV ani nehovorim, krasny plynuly zatah, ziadne sklbanie prevodovky, navstevy spinavych cerpaciek a predrazeny servis. Kto raz skusi EV tak uz sa nevrati k smradlavemu dinosaurovi, a nezmenia to ani vseliake analyzy a rozbory “energo- a eko-odbornikov”

Komentár

100% súhlas, dávam veľký LAJK !!!

Komentár

Ja som hodil like tiez. Zaroven pripajam jeden graf priamo od automobilky MB k porovnaniu Modelu B v benzinovej a elektrickej verzii. V tomto pripade je to vypocitane na 160000km, energeticky mix Nemecka a je do toho zaratana aj vyroba vozidla, aj naklady na vyrobu paliva/elektriny vratane dovozu a pod.
        Pripojené súbory
        Naposledy upravené mozeg; 12-04-2018, 13:13.

Komentár

Tu si pre zmenu český iDnes priložil polienko...
          Tie komentáre pod článkom krásne demonštrujú pristup “po nás potopa”

https://auto.idnes.cz/redir.aspx?c=A...4_automoto_taj

Komentár

Pracuje...
          X