Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Připojte se k petici proti povinnému umělému HLUKU u elektromobilů

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

• Připojte se k petici proti povinnému umělému HLUKU u elektromobilů

https://www.petitions24.com/keep_ele...vehicles_quiet

Nepripojím. Ja si myslím ze nějaký malý bzucak by to mělo mít. Minimálně jako druhy klakson pro chodce. Nebaví mne čekat až se chodec otočí když se mi motá před autem a nevidí mne. Když mu zatroubim u prdele tak riskují rozbité okno.

Komentár

Ak maju mat EV povinny bzuciak, v tom pripade hlasujem aby mali povinny sound generator aj klasicke bicykle, elektrobicykle, elektroskutre a takisto hybridy, ktore zjavne nikoho nezaujimaju.

Len taka smiesna osobna skusenost - bicykel ma na chodniku (!!!) za moj zivot zrazil uz 3x (vzdy zozadu), EV zatial ani raz Tolko k akustickym signalom.

Komentár

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Súhlasím s hybridom a súhlasím s názorom že zodpovedný je vodič.
        Ale keďže sme si ako biologicky druh za posledných 100 rokov vyvinuli celkom dobré automatické reakcie na blížiace sa monštrum čo nás môže poľahky zabiť tak bysme to mali naďalej využiť.
        To nemusí byt vôbec hlasné.
        Fiat to má, vrčí to hlasitostou asi ako moderný benzín na voľnobeh a poviem ti že sa s tým jazdi oveľa lepšie po meste ako s Teslou ktorá je úplne ticho.
        Vnútri v aute to nepočuť vôbec.
        Darmo je, Homo Urbanicus sa orientuje aj ušami :-).
        PS: A nech to je kludne vypínateľné ako to má Leaf, ale nech to tam je keď to treba.
        Naposledy upravené Jiri GrandPa; 14-03-2018, 00:11.

elektroauto ma byt tiche. Aj Leaf aj Ioniq, kde som to vypinal vzdy pri sadnuti do auta to mali nastavene tak potichu, ze chodec predo mnou to nepocul a neuhol sa.
      Ak maju EV vydavat zvuky, musia byt podobne hlasitosti spalovakov, aby na to ludia reagovali. A to sa potom miname uplne efektu, ze tie auta spravia miesto kde zijeme nie len cistejsim ale aj tichsim. Hluk z aut je minimalne tak zly ako smrad.

Komentár

Ludia to bzucanie aj tak nepocuju, je jedno co ho zapnem alebo nie, su zvyknuti na ricanie rakovinometov. Majitelia leafov si mozu bzucanie vypnut na trvalo cez leafspy.

Komentár

• milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          to pocujem prvykrat. mas to overene? bude to prve co spravim

• Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          no jasne, moj leaf to ma vypnute cez leaf spy pro sa da plno uzitocnych veci nastavit.

• milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          super. vedel som, ze sa tam da nastavit automaticke zamykanie atd, ale toto si ma potesil. Leafspy je aj free a potom aj "pro" ? Ak s tym mas skusenost, napises mi do spravy aky je tam rozdiel? vdaka.
          PS: tlacitkom ten zvuk vies potom zapnut alebo je odstaveny? Mne by vyhovovalo to, ze by po starte bol automaticky vypnuty a tlacitkom napr. pri cuvani by som zapol, ked je za mnou chodec a pod.

• Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          mozu to aj ini vidiet. Free verzia nevie prepisovat riadiacu jednotku. Potrebujes leaf spy pro - vyhooda je ze vies citat aj cbybove hlasky (zachranilo mi to raz kozu ked mi nabijacia stanica zachybovala riadiacu jednotku a auto sa odmietalo nabijat, aj pomaly, vyresetoval som si errory a mohol znova nabijat). Zvuk som neskusal zapinat tlacitkom, ale mozes si zapnut / vypnut zvuk pri cuvani a normalnom jazdeni dopredu jednotlivo (ja som vypol len zvuk do predu a pipa mi to zadu stale normalne) Je tam kopec inych nastaveni (vypinanie svetiel, zamykanie...) Bez leaf spy pro ani na krok, tieto veci mali byt v aute automaticky
          Naposledy upravené Teq; 17-03-2018, 16:58.
      Pracuje...
      X