Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nový zákon o energetike 2018, podporuje výstavbu nabíjacích staníc.

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 • Filter
 • Čas
 • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

 • Nový zákon o energetike 2018, podporuje výstavbu nabíjacích staníc.

  https://euractiv.sk/section/digitali...jacich-stanic/

 • #2
  Vyplýva z neho, že sa bude legálne účtovať za kWh ?

  Komentár


 • #3

  myslim, ze to tam je:

  CTRL F .... nabíjac

  K
  bodu 2

  Navrhuje sa doplniť definície nových pojmov voblasti elektromobility. Predmetné pojmy predstavujú transpozíciu smernice Európskeho parlamentu a Rady 2014/94/EÚ z 22. októbra 2014 o zavádzaní infraštruktúry pre alternatívne palivá. Zadefinovanie pojmov v oblasti elektromobility na účely zákona č. 251/2012 Z. z. bolo potrebné vsúvislosti srozšírením negatívneho vymedzenia podnikania venergetike očinnosť prevádzkovania nabíjacích staníc.


  K bodu 5

  Pre vylúčenie pochybností týkajúcich sa zákonných povinností pri prevádzkovaní nabíjacej stanice a vytvorenie potrebného právneho rámca sa navrhuje jednoznačne ustanoviť, že prevádzkovanie nabíjacích staníc sa nepovažuje za podnikanie venergetike a na túto činnosť sa nevyžaduje oprávnenie na podnikanie v energetike.  Kbodu 6

  Nakoľko je pre Úrad pre reguláciu sieťových odvetví nevyhnutné disponovať informáciami osubjektoch, ktoré prevádzkujú verejne prístupné nabíjacie stanice, tieto subjekty majú povinnosť vlehote do 30 dní oznámiť Úradu pre reguláciu sieťových odvetví začiatok výkonu tejto činnosti, ukončenie činnosti a zmenu vykonávania činnosti. Zároveň sa táto oznamovacia povinnosť vypúšťa pre výrobcov elektriny vmalom zdroji.

  Kbodu 28

  Cieľom úpravy je upraviť vzťah medzi novým subjektom (nabíjacia stanica) a prevádzkovateľom distribučnej sústavy. Súčasne navrhovaná úprava umožní lepšie technické dimenzovanie sústavy, ako i inštalácie príslušného určeného meradla.

  Komentár

  Pracuje...
  X