Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

FVE a 3-fazove zapojenie

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

Nedalo mi to a napisal som do ZSE:

Moja sprava:
    Dobry den, uvazujem nad fotovoltikou ZEON, no nie je mi jasne, ak oto funguje pri trojfazovom zapojeni RD. Aktualne mame dom napojeny na 3-fazovy hlavny istic 25A. V ponuke ZEON je uvedeny 1fazovy menic od SolarEdge.

Predpokladam, ze popri instalacii sa meni aj elektromer za specialny, ktory scita spotrebu na vsetkych 3 fazach a “porovna" ju s vyrobou z FVE. Ako je to vak pri rieseni s bateriou? Dokaze bateria dodavat energiu iba na jednu fazu, alebo do vsetkych troch podla aktualnej spotreby?

Dakujem za objasnenie.

Odpoved:
    Dobrý deň,

Batéria Li-ion komunikuje s podružnými elektromermi, ktoré sú súčasťou dodávky, a dokáže dodávať elektrinu podľa aktuálnej spotreby, takže aj keď je jednofázová, dodáva na základe odberu na akejkoľvek fáze – to znamená že odpoveď je áno.

Komentár

• Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Keď si nájdeš debatu o fotovoltaike, tam som to presne vysvetľoval. Z tvojho pohľadu je to tak ako píšu, lebo elektromer fázy priemeruje a platíš len podľa celkového odberu na troch fázach (aj keď batéria dodáva len do jednej fázy a spotrebovávaš z druhej).

• Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Jednofazová bateria - Tož Jo :-).

Technicky je ale to čo napísali nonsence.
      Ale to spriemerovanie platí iba v prípade súčasnej dodávky a spotreby.
      To znamená, že keď zájde slnko tak z batérie dodávaš do siete aby sa to vyrovnalo? A ako je to riadene?

Ten výrok, že bateria dodáva do všetkých troch fáz, pekne zavádzajúci, či?
      Dodávať z batérie do siete je IMHO blbosť nie?
      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 16-04-2018, 17:53.
Pracuje...
X