Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Podružné meranie

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

• Podružné meranie

Ak chcem zriadiť podružné meranie za hlavným meraním nejakej organizácie, môžem to urobiť bez súhlasu elektrární? Mal som dávnejšie stánok pripojený na verejné osvetlenie a cez vlastný podružný elektromer som platil elektriku mestu, takže nebol to čierny odber. Viem, že boli s tým dosť veľké problémy, elektrárne hrozili vysokými pokutami mne aj mestu, že mi to dovolili.
    Tak je teda treba súhlas elektrární, či čo k tomu treba?

To vazne s tym mali problem? A co je im do toho ze nieco merias?
    Ja mam doma v SVOJEJ elektroinstalacii 3 dalsie elektromery pre spravne riadenie fotovoltickej elektrarne.
    Neslo skor o to, ze si mestu platil na zaklade toho merania, ktore nebolo certifikovane meradlo?
    Happy S

Komentár

Uz som to sem oisal x-krat:
      Standardne kazdy najomca, ked ma podruzne meranie spotreby elektriny v prenajimanych priestoroch refakturuje elektrinu svojmu najomnikovi podla hodnot na podruznom merani.
      Dnes kazdy oficialne kupeny elektromer ma certifikat. Dodavatel ani distributor elektriny s tym nic nema, netreba na to ziadnu licenciu, len treba refakturovat za cenu za ktoru bola v danom mesiaci elektrina nakupena (preto sa to vola refakturacia).
      Ine sluzby suvisiace s prenajmom sa fakturuju osobitne.

Komentár

Pracuje...
      X