Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Hyundai Kona

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

• Hyundai Kona

Zdravím zo Ženevy.
    Zopar záberov z vystavenej Kony. Vyzerá to dosť dobre, aj keď Ioniq sa mi zdá vnútri kvalitnejšie urobený. Ale možno to len bol prémiový interiér toho Ioniqa co som v nom sedel vedla..
    Dosť ma potešilo, že Hyundai ma EVs v čele výstavnej plochy

Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	774EF638-6159-40C6-83B7-2D28F83D8491.jpeg Videní:	1 Veľkosť:594,5 KB ID:	22769Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	E5C8F8EE-B014-4BA3-8C69-C586DAE62781.jpeg Videní:	1 Veľkosť:608,9 KB ID:	22771Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	7310F17D-A537-443C-875C-E82A5036A421.jpeg Videní:	1 Veľkosť:626,7 KB ID:	22772Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	4AF5C2C5-5AF1-4466-9304-31240421810F.jpeg Videní:	1 Veľkosť:565,8 KB ID:	22773 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_3780.JPG Videní:	1 Veľkosť:537,2 KB ID:	22778Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_3779.JPG Videní:	1 Veľkosť:588,0 KB ID:	22779Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	46DC4AD6-C6B2-4001-BE63-0D6CA79AD02B.jpeg Videní:	2 Veľkosť:634,8 KB ID:	22774 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	image_3389.jpg Videní:	1 Veľkosť:769,3 KB ID:	22768
    Kona bola vystavovana aj s bezdrotovym nabijanim, detail anteny v aute a anteny na zemi je na predposlednej fotke.
    Prekvapilo mna, aka je v skutocnosti mala. Je o dost kratsia ako Ioniq, vzadu je miesta na nohy tak, tak.
    Kufor vcelku slusny ale tiez ziadna obrovitost. Toto je auto pre zenske co chcu chodit do mesta na SUV (aj ked toto SUV nie je ani nahodou, skor CUV).
    Prirovnal by som to velkostou (okometricky) ku Nissan Qashqai.
    Sikovne auticko s velmi dobrym dojazdom. Ziadne technicke parametre vsak na stanku neuviedli.
    Pripojené súbory
    Naposledy upravené Jiri GrandPa; 15-03-2018, 19:57.

Ano, vyzera to na zakladny “ne-premium” interier. Kaplicka budikov nie je obsita kozou, sedadla latkove. A osobne mam znacny odpor voci svetlemu interieru, najma ta svetlosiva ci bezova ci aka to je farba tej palubnej dosky. Plus prilis vela striebornych tlacitok a interierovych list, to je trosku gycove. Bleh. Ale ak bude moznost aj inej farby interieru spolu s premium paketom tak za mna palec hore. Dokonca si dovolim tvrdit, ze to vyzera lepsie ako spalovacia verzia Kony.

A uplne ze klobuk dole za to, ze Hyundai dal EV modely do popredia, necakany krok, takych automobiliek tam asi vela nebude (este Nissan s novym Leafom mozno?). Aspon niekto si uvedomuje, kde je buducnost, zatial co ostatni si tam honia ego nad uzasnymi trojvalcovymi litrakmi a oturbenymi jedna-sestkami

PS: som to len ja, alebo v tej bielej farbe z predneho pohladu pripomina Kona trosku Model X?

Komentár

Vyzerá veľmi dobre, aj prednú plastovú masku urobili zaujímavejšiu oproti Ioniqu. Bledé plasty vyzerajú zle, ale na všetko sa dá zvyknúť.
      Škoda že prišla takto neskoro, dúfal som že sa stihne na dotáciu, chcel som ju namiesto Leafa pre manželku. Čo už, aj Leaf poslúži.

Komentár

Jirko, napisal si ten postreh takmer presne, ako je to na tomto videu zo Zenevy.

tiez som sklamany zo zadneho priestoru a kufra :/
        cize auto pre vaginy do nakupnych centier, pripadne male decko vzadu do sedacky

Komentár

• Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Dam sem pre "neanglicanov" tie dojazdy:
          40 kWh bateria - 350 km WLTP
          64 kWh bateria - 480 km WLTP
          I ked by bola realita v terene o 10% menej je to viac ako dost, myslim.
          DC nabijanie 100 kW.
          Len, bohuzial, AC nabijanie zase len jednofazove.
          Naposledy upravené Jiri GrandPa; 16-03-2018, 09:16.

Myslite, ze ju budu mat aj v Bratislave na autosalone?

Komentár

Kona bola odzaciatku stavana aj cielena ako cisto mestsky crossover, a velkostne aj skutocne stoji pod Ioniqom, takze netreba but zbytocne sklamany. Kategoria Ioniqu je priblizne vacsi Tucson. A potom slony typu Santa Fe, ale to uz je plus 1 velkost

Komentár

• Joe79
            Joe79 komentoval
            Upraviť komentár
            Mam Tucson a vcera som si sadol do Ioniqu - vpredu miesta habadej, ale vzadu som sa dotykal hlavou strechy Ale kedze sa vozime vacsinou dvaja, tak pohoda...

Odborovy predak Hyundai sa dal pocut:
          "Elektrické vozidlá sú katastrofa. Sú diabolské. Sme veľmi znepokojení."
          “Electric cars are disasters. They are evil. We are very nervous,”

Dufam, ze zamestnanci automobiliek nezacnu rozbijat elektromobily, podobne ako rozbijali stroje na zaciatku priemyselnej revolucie.
          Hyundai Motor's (005380.KS) union chief warned its workers may face a similar crisis to the one hitting General Motors' (GM.N) South Korean unit as sales in key markets slide, adding that electric cars were 'evil' and will destroy jobs.

Komentár

• Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            No ma pekneho boba, nemali zaspat dobu a stavat si tovarne na baterie, tych bude treba more. Tesla nestiha vyrabat a servisovat auta, hyundai tak isto nestiha vyrabat ioniqy. Druha vec je preskolenie pracovnikov. Taky pasovi skladaci budu muset vediet ovladat robotov a pod....Ide veru revolucia

• ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Je to odborovy predak a starsia generacia, teda blizko dochodku. Vidi tam preskolovanie personalu a mozne znizovanie pracovnikov pri vyrobe aut. Ale to je aj pri automatizacii. Zrejme nieje pripraveny na zmenu.

Ja som ochotny niest bremeno aj toho, ze nebudem mat auto vobec ak si nebudem moct dovolit elektricke. Verejna doprava bude fungovat stale, alebo aspon jej obdobne formy. Ten pan ma silne obmedzene videnie sveta. Evil len preto lebo menia uhol pohladu a on nevie co bude dalej. Siri poplasne spravy.
          Naposledy upravené matchke; 29-03-2018, 14:11.

Komentár

• 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            Dávam like

Pani, co mate Ioniqa, popytajte sa prosim u svojich predajcov Hyundai, kedy bude na SK viac informacii o Kona electric?
          Kedy bude cennik, kedy bude na showroomoch, kedy budu skusobne jazdy?

Komentár

• ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            A KONA sa uz realne niekde aj predava?

Predajcovia ešte nemajú info ani kedy sa zaháji predaj, môžu len tipovať. Cenník je tiež neznámy.

Komentár

Dnes som mailoval predajcovi Hyundai s otazkami na Kona electric - odpisal, ze ho budu mat na Autosalone v Bratislave, Cenniky budu asi v juni a potom sa bude dat objednat. Dodavka 3 az 4 mesiace.

Komentár

• Ioniq
              Ioniq komentoval
              Upraviť komentár
              Cize po skusenostiach s Ioniqom to bude +6 mesiacov na dodanie ale mozno sa poucili budu lepsie pripraveni na objem objednavok. Dopyt po Ioniqu zjavne zaskocil nie len ich.

• Peterka
              Peterka komentoval
              Upraviť komentár
              Pocul som, ze ohladom EV Kona ma korejsky Hyundai na rok 2018 pre celu europu naplanovanych 6000ks, nori vraj uz teraz maju 14000 predobjednavok...

Po zvážení pre a proti to nebude ani výhodná kúpa ani dostatkový tovar. Myslím si, že v roku 2018 sa predá pár kusov objednaných ako predvádzačky na Slovensku, nevidím to na nejaké čísla, treba brať do úvahy niekoľko faktorov:

1. Kona je menšie auto ako Ioniq, ale kvôli tomu, že je to SUV, bude cena vyššia a pri väčšej baterke o dosť

2. Dotácia 30.6. končí (???)

3. Fleet zľava na SUV je pri Hyundai zanedbateľná (viď Santa Fe 2% alebo Tucson), pričom sedany a kombi majú aj cez 20%. Keďže Ioniqu dali polovičnú ako u spaľovákov, ...

4. Už teraz je vypredaná na dlhý čas

5. Úspech Ioniqu pridal Hyundai-u na sebavedomí, keď predal 50 Ioniqov ročne v cene ako tri kusy i30-ky, pri cenníku sa krotiť nebude (keď sa to berie na veľkosť a kategóriu auta)

Komentár

V tomto clanku tvrdia, ze Kona uz ma kvalapinovy tepelny management baterie
              After a Detroit auto show that was about little except pickup trucks and a new Jeep, followed by a tepid Chicago show, New York proved to be relatively rich in interesting new green cars. The standout was clearly the 2019 Hyundai Kona Electric, the 250-mile battery-electric small hatchback that will go on sale before the end of the year. While it hasn't...

Komentár

Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	1024_2000.jpg
Videní:	1
Veľkosť:143,9 KB
ID:	24110
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

Komentár

V tom článku vyššie píšu, že Kona dostane viacprvkovú zadnú nápravu narozdiel od benzínovej verzie, aby sa lepšie umiestnila batéria. Pritom pri Ioniqu práve pri elektrickej verzii nedali viacprvkovú, aby sa ušetrilo miesto pre batériu. Tak ako to je, zasa to bol len taký argument na odôvodnenie šetrenia alebo ktorá náprava zaberá menej miesta ? Lebo to si odporuje.

Komentár

Pracuje...
                X