Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

vodikove auta

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

• vodikove auta

nazor toyoty

V nejakom dokumente bolo hovorene, ze z vodikom je to beh na dlhsie trate ako z elektrinou. Samotna vyroba, skladovanie atd. Ja by som sa nechcel vozit s tak vybusnou latkou ako je vodik v aute. Nepaci sa mi ani LPG ci CNG.

Komentár

Tuto je preklad názoru Elona Muska na vodíkový pohon aj s videom:
      Nechcem tu z toho robiť debatu o vodíkových palivových článkoch, pretože si myslím že sú extémne hlúpe. Je veľmi ťažké vodík vyrábať, skladovať, a používať v autách. Vodík je mechanizmus na uskladnenie energie, nie je to zdroj energie. Takže ho musíte odniekiaľ získať. Ak ho chcete získať z vody, znamená to že rozkladáte H2O. Elektrolýza je extrémne energeticky neefektívny proces. Ak by ste napríklad zobrali energiu vyrobenú solárnym panelom, miesto toho aby ste ňou priamo nabili batériu, rozložíte ňou vodu, zoberiete vodík, zahodíte kyslík, natlakujete vodík na extrémny tlak, alebo ho skvapalníte, potom ho napumpujete do auta a poháňate ním palivový článok, efektivita je asi dvakrát horšia než keby ste použili batériu. Je to príšerné. Prečo by ste to robili? Nedáva to žiadny zmysel. Navyše, vodík ma veľmi malú hustotu, je to zákerná molekula, dokáže sa dostať všade. Vodík spôsobuje krehnutie kovov. Je to neviditeľný plyn, ak dôjde k úniku, ani to nezistíte. Ale keď už unikne, je extrémne horľavý a horí neviditeľným plameňom. Ak si máte vybrať mechanizmus na uskladnenie energie, vodík je extrémne hlúpa voľba. Radšej si vyberte metán, alebo propán. To by bolo ďaleko, ďaleko jednoduchšie. Najlepší možný scenár pre vodík sa nevyrovná dnešným batériám. Očividne to nedáva zmysel. V nasledujúcich rokoch to bude zjavné, nie je vôbec potrebné aby sme tu o tom viedli debatu.
      Zdroj prekladu: Robin Babicek na Facebooku

O vodíku hovorí od 10:20
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

Komentár

Tu je porovnanie efektívnosti vodíka verzus elektriny: Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Hydrogen-vs-EV-redlight.jpg
Videní:	1
Veľkosť:203,0 KB
ID:	4246

Tu je aj video, v podstate to isté čo povedal Elon Musk:

Vodíkové auto je podľa mňa dobrá hlúposť. A keby aj teraz bolo také auto, tak si radšej kúpim elektrické. Vodík proste nedáva zmysel. To nikto nebude chcieť, jazdiť na bombe.

Komentár

Vodík je somarina a čudujem sa, že niektoré firmy sa tým zaoberajú. Ten kto má aspoň základné znalosti z chémie na úrovni strednej školy to ľahko pochopí. Strata času.

Komentár

tiez sa mi zda elektrina z alternativnych zdrojov ako to najlepsie. na islande maju tiez pokusy s vodikom - prebytocne teplo vyuzit na elektrolyzu, ale nic moc. tiez by som nerad jazdil s vybusninou pod zadkom

Komentár

v tomto clanku su tiez zhrnute niektore body ohladne vodiku, v zasade je to podobne ako vravel musk, ze vodik nie je zdroj energie ale iba transportne medium a je neefektivne ho vyrabat a skladovat
              Explore the development of the fuel cell and study the different systems. Fuel cell technology is twice as efficient as combustion in turning carbon fuel to energy.

Komentár

Obrázok je vraj hodný 1000 slov.
                Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	hydrogenkomplex.jpg
Videní:	1
Veľkosť:287,4 KB
ID:	20467
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

Komentár

• Podlesny
                  Podlesny komentoval
                  Upraviť komentár
                  Nie som zástanca vodíkového pohonu, ale nedalo by sa produkovať vodík priamo tam, kde by som ho načerpal do auta? Dík za odpoveď

• dzodzo
                  dzodzo komentoval
                  Upraviť komentár
                  jedno velke zariadenie na vyrobu vodika je asi lacnejsie a konstrukcne jednoduchsie nez vyrabat tisice malych zariadeni na vyrobu priamo na odbernych miestach
              Pracuje...
              X