Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Koľko stojí prevádzka áut podľa štátu a pohonu

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 • Filter
 • Čas
 • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

 • Koľko stojí prevádzka áut podľa štátu a pohonu

  Podla tejto správy vychádza prevádzka elektroáut v rôznych štátoch (aj u nás) pomaly raz toľko ako prevádzka fosílie. Mne to v mojom prípade tak nevychádza. Je to možné ? Žeby drahé nabíjanie ?
  Holandská spoločnosť LeasePlan každoročne zverejňuje tabuľku priemerných mesačných nákladov na prevádzku automobilu. Tentoraz je v rebríčku 21 európskych štátov.

 • #2
  K vysledku najviac prispela vyssia kupna cena EV oproti spalovakom plus strata hodnoty EV, lebo podla tej lizingovky trpia EV podstatne rychlejsou stratou ako spalovaky. Samotna prevadzka EV je uz samozrejme lacnejsia. Je to cielene napocitane tak aby to vyhovovalo spravnemu pohonu. Pocitana je prevadzka len pocas 3 rokov. Do 3 rokov ma vela aut gratis servis, a hranica 2-4 rokov byva tiez prelomova, kedy si EV zarobi na rozdiel v cene oproti spalovaku. Keby tu statistiku natiahli na 5 rokov, tak by to EV prevalcovali. Je to len dalsia spina a pluvanie vsade okolo seba, ktore netreba brat vazne. Ja som si pocital naklady na vsetky moje doterajsie spalovaky, a mozem s kludnym svedomim prehlasit, ze este nikdy som sa nevozil tak lacno a bezstarostne ako teraz s EV. A je mi uprimne jedno co si mysli nejaky pajac z lizingovky alebo novinar

  Komentár


  • Marcel Pavlík
   Marcel Pavlík komentoval
   Upraviť komentár
   koľko stojí?
   nikdy som nerozpočítaval náklady na prevádzku aj s nákupnou cenou. tú som zaplatil iba RAZ a predaj či zošrotovanie neriešil. ak sa so stratou ceny počíta, už to nie je spotrebný predmet, ale výrobný prostriedok a potom zabudli zahrnúť zisk, ktorý prináša.
   ak niekto tvrdí, že za rozdiel ceny sa bude voziť rok, dva, tri, tára, pretože cena benzínu, nafty sa skokovo menila už za sočíka (benzín z 4.50Kčs na 2.10Kčs ale plus ročná DAŇ PODĽA OBJEMU).

  • Bejo
   Bejo komentoval
   Upraviť komentár
   Jednoznačne hovadina... ja mam zratané, ze pri trojsmennej prevádzke EV ušetrí ročne 10-12tis len na palive ( pri aktuálnych cenách) + ušetrené na daniach, servise + ticha jazda a ziadne lokálne emisie...

 • #3
  Ale kopou nozickama a bouchaji pestickama ... . Ale nebude im to nic platne.

  Komentár

  Pracuje...
  X