Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Dni energií na Slovensku

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Dni energií na Slovensku

    DENS 2017
    http://energieprevas.sk/dens-2017
    S projektom Dni energie na Slovensku 2017 by sme radi opätovne zavítali do Bratislavy (OC IKEA – 3.6.2017), Žiliny (Nám. A. Hlinku – 5.6.2017), novej destinácie - Trnavy (City Aréna - 7.6.2017) a Banskej Bystrice (Nám. SNP – 9.6.2017).

    Začiatok
    03-06-2017 08:00
    Koniec
    09-06-2017 17:00
    Miesto
    BA, ZA, TT, BB
  • Marcel Pavlík
    Member
    • Apr 2016
    • 138

    #2
    akcie od 09:00 až 18:00 v každej lokalite?

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #3
      Približne v tom čase, detaily môže zodpovedať pán Badida, šéforganizátor akcie, nájdete na neho kontakt na jeho stránke.
      Sú vítaní elektromobilisti, ktorí by sa chceli zúčastniť s autom, bolo by dobre v každom meste aspoň 1 Tesla + podľa možnosti iné autá. Treba mu napísať, on povie bližšie detaily.

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #4
        Na uvedenú akciu v termínoch podľa kalendára by sme potrebovali prezentovať nejaké elektromobily v BA, ZA a TT. Kto by mohol prísť ukázať svoje elektrické auto, budeme radi. Jedná sa o celodenné akcie do 17,00. Účasť bezplatná. Môžete kontaktovať priamo hlavného organizátora pána Badidu, príp. aj mňa. Hodila by sa Tesla, Hyundai IONIQ a pod.

        Komentár


        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Ja by som mohol 3.6. v BA ale az tak od 11:00 prist s Teslou S.
          Ak budeme jazdit je tam zaistene nabijanie?
      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #5
        Zase je to o tom, ze maju prist nejaky majitelia elektromobilov. OK je to viac menej ludskejsi pristup a vlastne skusenosti ako obchodny keby tam bol predajca. Ale uz by sa mohli importeri na danom trhu v tomto pripade je to trh SR a v danej oblasti predajca z BA, ZA, TT, BB rozhybat a nak uvidia aj oni, ze zaujem je a musi byt aj pristup z ich strany a nie len koli dotaciam. Inac to bude este dlho, ze sa len skupinka nadcencov hra na nieco. Nieco ine je vozdla Tesiel, ktore sa zatial oficialne v SR nepredavaju.

        Komentár

        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #6
          Ja sa na nič nehrám. Ja proste chcem aby sa ľudia zobudili.
          Pridam sem obrázok z prieskumu v dnešnom "švajčiarskom Novom Čase" kde v článku o tom, že Trump ide zrušiť účasť USA na Parížskej klimatickej dohode, urobili online dotazník či si ľudia myslia, že Švajčiarsko robí dosť pre ochranu klimatu.
          Presne 50%percent si mysli že nie, druha polovica je v pohode. A to má byt jeden z najvyspelejších národov v Európe (a v parametri vzdelanosti národa určite je).
          No comment.
          Ktovie ako by to dopadlo na Slovensku.

          Komentár


          • Marcel Pavlík
            Marcel Pavlík komentoval
            Upraviť komentár
            záleží ako by bola otázka formulovaná, a kto by odpovedal. čítal som, že pravdivé odpovede majú agentúry, ktoré "svojim platia".

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Otázka znela presne: Robíme dosť pre ochranu klimatu?
            To je proste len anketa takze to odráža názoru čitateľov ( viac ako 3500 odpovedi takze je to štatisticky významné). 20 minuten ( tak sa volá ten denník) číta skoro každý vo Švajci aspoň pár minút denne lebo je to oddychovka s trochou bulváru ale aj správami ( patrí to pod Tages Anzeiger takze veľa článkov je rovnakých).
            Predsa len iná liga ako Nový Čas

          • Marcel Pavlík
            Marcel Pavlík komentoval
            Upraviť komentár
            čo je ochrana klímy?
            čo je dosť?
            čo sa rozumie pod robíme - štát, komunita, jednotlivec?
            nakoľko sú odpovede myslené vážne, nakoľko "špásovne", nakoľko respondenti POROZUMELI otázke, ...
            a pre mňa je podstatné, kto presadzuje "ochranu". pre mňa je táto téma spojená s obdobím keď v európe sa začalo dariť, studená vojna "otepľovala" a človečenstvo sa "prestalo báť". a práve vtedy vybehli s témami vyčerpania zdrojov, ... nikdy sa nič z ich predpovedí nesplnilo, napriek tomu vo svojich predpovediach opäť a opäť strašili.
            ps - tunajšia komunita je presvedčená o správnosti BEV. kvázi odporcovia používajú presne tie spôsoby o ktorých píšem proti batériám, alternatívnym zdrojom, ... sú neekologické, surovín je málo, recyklácia jen otázne, potreba budovania nových elektrární, skolabuje rozvodná sústava, ...

            asi tak.

          • demo
            demo komentoval
            Upraviť komentár
            Neviem, 1,5kWh na výrobu litra benzínu je celkom dosť. Keby to prestala rafinérka spotrebovávať, tak asi človek by svoj elektromobil mal z čoho nabíjať. https://greentransportation.info/ene...osts-6kwh.html
        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          #7
          Posledné príspevky sú trochu mimo tému, preto sa vraciam k téme. Tento príspevok som upravil, dávam zmenenú verziu.

          Na akcii budú elektromobily nadšencov. Firmy nie, boli oslovené, ale nereagovali. V Žiline budú iONy Mestského úradu. V BA sa ohlásila 1 Tesla, ale len na časť programu. Kľudne môže prísť aj niekto iný.
          Z tých 4 miest je akurát problém, že nemôže byť väčší počet elektromobilov v Trnave, nakoľko akcia je v interiéri - obmedzené miesto.
          Čo sa týka mňa osobne, snažím sa byť takmer na každej akcii poriadanej na Slovensku aj v Čechách a propagujem dosť veľa. Dokonca si vymýšľam vlastné "akcie", kde chodím propagovať do škôl, detských domovov a pod. Nečerpám na to žiadne euro ani ameri fondy...
          Naposledy upravené 1fisker; 01-06-2017, 19:41.

          Komentár


          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Ospravedlnujem sa 1fisker moja vina. Ja som zacal offtopic v tomto vlakne. Ostatny len reagovali na moj koment.
        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          #8
          http://energieprevas.sk/rozhovory/21

          Komentár

          • terry
            Junior Member
            • Feb 2017
            • 23

            #9
            fisker si sa mihol na Hlinkovom námestí?

            Komentár


            • 1fisker
              1fisker komentoval
              Upraviť komentár
              Iba mihol? Bol som tam celý deň
          Pracuje...
          X