Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

eTour Europe 9.-18.6. 2017

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    eTour Europe 9.-18.6. 2017

    Akcia v BA 16.6. 2017. http://www.etoureurope.eu/route/16-0...emeetingpoint/

    Akcia je predbežne plánovaná na Námestie M. R. Štefánika pri OC Eurovea na Pribinovej ulici.
    . Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	image_1696.jpg Videní:	1 Veľkosť:112,0 KB ID:	14298
    Click image for larger version  Name:	image_2474.jpg Views:	1 Size:	355.9 KB ID:	14299
    Viac o trase tu: http://www.etoureurope.eu/route/
    Začiatok
    09-06-2017 07:00
    Koniec
    18-06-2017 20:00
    Miesto
    Bratislava
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #2
    Dalsi rocnik pravidelne poriadanej akcie Nemcami.

    http://www.etoureurope.eu/

    V Kutne Hore a Bratislave (v poradi na trase) dna 16.6. Skoda, ze len zastavka, spi sa az v Budapesti.
    Ja som sa na eTour prave prihlasil. Chysta sa ist niekto dalsi?

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #3
      Ak sa znova do toho namontuje ako minulý rok Greenway, znova to dopadne fiaskom. Medzinárodná hanba.

      Komentár

      • OZ NOW
        Junior Member
        • Jan 2015
        • 19
        •      

        #4
        Vlani to neorganizovalo NOW, aj keď sme s tým chceli veľmi pomôcť. Išli sme celú eTour.
        Tento rok chceme spraviť kvalitný event v BA, niečo sme už po Európe prešli a videli sme ako to vyzerá v iných krajinách.
        Vaša konšpirácia s farbami ma pobavila

        Môžeme tu ukazovať prstom na druhých, alebo sa spolu snažiť o pozitívnu zmenu.

        Komentár

        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #5
          Kto ma chut prist, nezabudnite sa zaregistrovat http://www.etoureurope.eu/route/16-0...emeetingpoint/. Nech je tam elektrickych vozidiel s SK znackami co najviac. Jedna SK Tesla bude aj v startovnom poli :-).

          Komentár

          • OZ NOW
            Junior Member
            • Jan 2015
            • 19
            •      

            #6
            Program a ďalšie informácie o podujatí nájdete na bratislava-emobil.sk alebo na FB https://www.facebook.com/Bratislava-...4259677077495/

            Komentár

            • Jiri GrandPa
              Senior Member
              • Dec 2016
              • 707
              • viera8131
              •      

              #7
              Priatelia zdravím vás z eTour z Bruselu. Za 4 dni sme v Bratislave tak pridite v hojnom počte! Dúfam, že tam nebudeme sami.

              Komentár

              • 1fisker
                Senior Member
                • Aug 2014
                • 1542
                •   

                #8
                Ja som tam bol od začiatku každý rok registrovaný pre BA, bohužiaľ tento rok nemôžem prísť. Ale aj tak by ma zaujímalo, kde v BA to bude.

                Komentár


                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Pri novom SND. Eurovea.
                  Link na lokálnu akciu je hore v mojom príspevku. Tam je všetko aj možnosť sa zaregistrovať. Dostanete štartovacie číslo a bolo by super keby ste nás odprevadili aspoň na Maďarsku hranicu.
              • g211
                Member
                • Sep 2015
                • 118
                •   

                #9
                Jiri: Nevies nahodou o kolkej je start smer HU? Aspon po tu hranicu by som sa mozno pridal.

                Komentár


                • demo
                  demo komentoval
                  Upraviť komentár
                  program som nasiel tu: http://bratislava-emobil.sk/program/

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Medzi 13:30 - 14:30, skor po 14, podla toho, ako rychlo dorazime z Vystrkova (tam je start v piatok), malo by to byt pred 12. Nema niekto napad ako zaistit, aby SC v Auparku nebol blokovany spalovakmi :-) medzi 11:30-13:00?. Tam musime dobit pred cestou do Budapesti.
                  Zaregistruj sa na etour stranke pre BA event (link hore), oni ti pripravia lokalne startovacie cislo a nalepku na dvere. Rada - zober si jarovu vodu, ide to s nou krasne nalepit aj vyhladit, lebo nalepka je format A4.
                  Naposledy upravené Jiri GrandPa; 13-06-2017, 07:51.
              • 1fisker
                Senior Member
                • Aug 2014
                • 1542
                •   

                #10
                Ak to bude zase ako pred 2 rokmi vzadu pri divadle, je to o ničom, tam žiadna verejnosť nepríde. Ak to bude vpredu medzi 2 budovami Eurovey, tak to by bolo ideálne.

                Komentár


                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  "Námestie M.R. Štefánika pred Galériou Eurovea bude patriť e-mobilite a týmto témam: " pisu na stranke. Tak uz len nalakat ludi :-).

                • Miroslav Rojko
                  Miroslav Rojko komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ja sa tam prídem pozrieť, nech aj vidím kolegov elektromobilistov naživo, nielen cez prezývky fóra. Dá sa tam zastaviť EV autom, alebo treba dole v garáži a je to len pre prihlásených ?

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Prave ze treba prist s EV na to namestie! Aby ludia videli ze EV nie su jednotlive kusy ale e nas stale viac.. Dnes sme v Celle, starobyle mestecko na severu Nemecka a sem prislo hadam 100 domacich na EV. A to je mesto velkosti Senca!
              • 1fisker
                Senior Member
                • Aug 2014
                • 1542
                •   

                #11
                Vždy tam mohol prísť ktokoľvek s elektromobilom, ale dobré by bolo sa na ich stránke zaregistrovať, bezplatne.

                Komentár

                • ICE666SVK
                  Senior Member
                  • Jul 2014
                  • 1997

                  #12
                  Tak ako to dopadlo? A bol niekto aj v Bratislave? Ma niekto nejake fotky ci video?

                  Komentár


                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Dopadlo to super z hladiska propagacie elektromobility aj z hladiska vysledku slovenskeho timu na eTour, pridam nieco akonahle bude trochu casu.

                  • g211
                    g211 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Bolo perfektne! Jediné čo ma mrzí je, že som zmeškal oficiálny štart rallye z BA. Z Tesla Clubu sme sa stretli Jiri GrandPa, curgali a g211. Link na pár fotiek: https://www.dropbox.com/sh/mz9rxnvrr...I2bbBWNta?dl=0

                  • curgali
                    curgali komentoval
                    Upraviť komentár
                    Potvrdzujem, super akcia. Len škoda,že mi ušli učastnici eTour. Neviem prečo tak zavčasu odišli do Budapašti a nemohli sme ich vyprevadiť na hranice ako bolo deklarované. Mne sa podarilo dokonca presvedčiť jednoho pána, aby prešiel na elektromobilitu a kedže jazdí mestskú a prímestskú trasu, tak som mu vysvetlil jednotlivé prednosti BEV na trhu a doporučil Renault Zoe 40. Zástupca Renaultu ma dokonca chcel najať ako predajcu aut...🙂
                    Naposledy upravené curgali; 20-06-2017, 21:17.

                  • Miroslav Rojko
                    Miroslav Rojko komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ja som tam bohuzial dorazil po 16-tej a uz tam pomali balili. Ale videl som nejaku Teslu BA211 tam stat a bordovy Leaf s TN znackou. Ten som potom aj pri Drahovciach obiehal cestou domov, asi mu dochadzala baterka, isiel strasne pomaly.
                    Tie dve auta, niekto tu z fora ?

                  • curgali
                    curgali komentoval
                    Upraviť komentár
                    To si mňa obiehal. Isiel som cca 70-80km/hod.....keby som isiel tak rýchlo ako ty, tak by som nedal BA- TN 135 km na jeden sup...😉
                    Naposledy upravené curgali; 20-06-2017, 21:18.

                  • Miroslav Rojko
                    Miroslav Rojko komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ale dal. Ja som dnes isiel z BA rychlejsie jak obycajne (tachometrovych 140 namiesto 123) a po 120 km som mal este 50 dojazd. Tych 135 km Ti Leaf dá aj na plny plyn, nie ? Spomalovanie v dedinach na 80 znizi vyrazne priemerku, nie je to ako dialnica - bez oddychu.

                  • g211
                    g211 komentoval
                    Upraviť komentár
                    BL211 som ja

                  • curgali
                    curgali komentoval
                    Upraviť komentár
                    Miroslav nedám...ak si čítal príspevok o mojom Leafe po 100.000 km, tak vieš,že mám len 88% pôvodnej kapacity 24kWh (využiteľnej 21,5kWh) batérie. Mám dojazd rozumnej jazdy podľa predpisov 150 km. Tak si nemôžem dovoliť robiť rýchle presuny ako ty. Ty máš určite 30-tku baterku a nove auto....

                  • Miroslav Rojko
                    Miroslav Rojko komentoval
                    Upraviť komentár
                    Keď som mal Leafa pár dní začiatkom apríla, vybral som sa prvý krát do BA, bola zápcha na dialnici a hodilo ma to cez Slovenský grob a Vajnory. Vo Vajnoroch bola zúžená cesta a čakal som na protiidúce vozidlo, bol to prvý elektromobil, ktorý som videl ako ja sediaci v elektromobile a to bola tesla biela BL211 a majiteľ na mňa zamával. Hovorím si, že je to ako keď som pred 15 rokmi jazdil na skútri, sme sa skútristi zdravili a elektromobilisti budú tiež taká dobrá komunita. Ale odvtedy nezamával žiadny elektromobil, tak asi to bola len náhoda. Alebo sa zdravíte na cestách ?

                  • Miroslav Rojko
                    Miroslav Rojko komentoval
                    Upraviť komentár
                    curgali: Pri rozumnej jazde mi dá Leaf teraz v lete 230 - 240 km (okresky 100 tachometrých, dediny 60, teda 91 - 53 presne podľa GPS), ten prepad je dosť veľký. Nevzťahuje sa na to záruka na batériu ? Pokles pod určitú hranicu nepovažujú za vadu ?

                  • curgali
                    curgali komentoval
                    Upraviť komentár
                    Nissan 24kWh bateria ma zaruku 5r. alebo 100.000km na pokles 75%...30kWh ma až 160.000 km na pokles 75%..takže ked mám 88% a 108.000 tak sa ma tá záruka netýka. Nissan na servise mi nikdy nepovedal aký je pokles v %. Vždy hovorí, že bateria je v poriadku. To som musel požiadať až martinaV, tu na fóre, aby mi to zmeral. Nissan trošku zavádza v tomto, lebo mi stále svieti 12 paličiek kapacity batérie na pravej strane palubného prístroja. Čo mi martinV povedal, tak že vraj 1. palička zhasne až po 15% poklese...
                    Naposledy upravené curgali; 21-06-2017, 09:17.
                • Jiri GrandPa
                  Senior Member
                  • Dec 2016
                  • 707
                  • viera8131
                  •      

                  #13
                  Ta akcia zacinala uz doobeda a nasa zastavka mala byt od 12 - 14, lebo sme uz museli potom valit na Budapest. Chcem vyslovit velku pochvalu timu OZ NOW za to, ako sa im to podarilo, lebo (kedze som navstivil vsetky lokalne akcie na tour) mozem povedat, ze bola medzi prvymi troma najlepsimi na celej eTour, smelo konkurujuca (poctom vystavovatelov, navstevnikov aj miestom) Mnichovu a Celle (D) a suverene najlepsia v nasom priestore. O to viac ma mrzi, ze slovensky Tesla Klub na nu pozabudol a aj ked bol uvedeny medzi lokalnymi sponzormi tak som nikoho nevidel (ani len logo). Skoda, ze vas neprislo viac.
                  Slovenska ucast na eTour celkovo bola viac ako uspesna, lebo sme podla casu merani jazdy a nabijania prisli prvi o 3 hodiny pred supermi do ciela v Salzburgu.

                  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	 Videní:	1 Veľkosť:602,3 KB ID:	16132Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	 Videní:	1 Veľkosť:359,2 KB ID:	16133
                  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	 Videní:	1 Veľkosť:380,9 KB ID:	16134Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	 Videní:	1 Veľkosť:551,9 KB ID:	16135
                  Naposledy upravené Jiri GrandPa; 21-06-2017, 07:57.

                  Komentár


                  • g211
                    g211 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Veľká gratulácia! :-)
                • Jiri GrandPa
                  Senior Member
                  • Dec 2016
                  • 707
                  • viera8131
                  •      

                  #14
                  Este jedna vec - podarilo sa nam presvedcit STV aby dali prispevok do hlavnych sprav (sice az 2 dni potom ale predsa).
                  Link tu:
                  http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11580/128405#1412

                  Komentár


                  • Marcel Pavlík
                    Marcel Pavlík komentoval
                    Upraviť komentár
                    bol tam aj niekto ďalší (okrem kameramana)?

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Bolo tam celkom dost ludi, ale na EV autach prislo len zopar. Ten prispevok je urobeny dost zle. Oni zacali tocit ked prisli prve auta eTour (preto je tam dost prazdno) a ked dorazila vacsina (kedze sme boli najskor nabijat v Auparku) tak to zbalili ze maju natocene dost. Ze sa ucastnila SK Tesla ani nespomenuli.
                    Pocas dna sa robili rozhovory s hlasom po celom namesti s roznymi ludmi a to bolo dost dobre, lebo sa ludia co prisli do Eurovey aj nahodne, zastavili a pocuvali.
                    Naposledy upravené Jiri GrandPa; 21-06-2017, 08:52.

                  • Marcel Pavlík
                    Marcel Pavlík komentoval
                    Upraviť komentár
                    pýtam sa preto, že som videl samotného kameramana ako natáčal dievčinu v monoposte trnavských stredoškolákov, aj p. vegra, ...
                • jux
                  jux
                  Senior Member
                  • Apr 2015
                  • 1378
                  •      

                  #15
                  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	
Videní:	0
Veľkosť:735,8 KB
ID:	16163

                  Komentár


                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Pekna fotka s casovym odstupom elektro automobilov 100 rokov. Ktovie, ako bude vyzerat za dalsich 100 ...
                    Skoda, ze sme nemali cas pokecat. Ale ako si videl bol som celkom busy.

                  • g211
                    g211 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ja som stihol Pán nám všetko ochotne poukazoval. Úžasné je, že v podstate komplet všetko je pôvodné a FUNKČNÉ, jediné čo menil sú batérie. Zaujímavosťou je interiér a sedenie v ňom. Predné sedadlá sú otočené proti smeru jazdy. Auto sa šoféruje z ľavého zadného sedadla, namiesto volantu je čierna páka. Jazdu nám aj predviedol. Nabíjací konektor je akoby taký veľký jack a umiestnený je vzadu namiesto výfuku Viac foto mám tu: https://www.dropbox.com/sh/mz9rxnvrr...I2bbBWNta?dl=0

                  • ICE666SVK
                    ICE666SVK komentoval
                    Upraviť komentár
                    Skoda ze tie baterie musel vymenit. Keby boli povodne, tak mame dokaz kolko take baterie vydrzia. A to by uz bola ina kava.

                  • Marcel Pavlík
                    Marcel Pavlík komentoval
                    Upraviť komentár
                    ice- ešte okolo 1977 boli olovené (štartovacie) batérie vysoké, tieto sú o tretinu nižšie ako pôvodné. myslím si, že dnes ani nie sú (ako v spomínaných rokoch boli) akumulátorovne, kde regenerovali, resp. vymieňali jednotlivé články. zrejme ani v británii (odkiaľ majú nové pneu a duše) ich nevyrábajú.

                  • matchke
                    matchke komentoval
                    Upraviť komentár
                    A co to je? Detroit electric?

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ano, to je Detroit Electric z roku 1916 (ak sa dobre pamatam).
                Pracuje...
                X