Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

EurActiv Stakeholder Forum: Elektrické autá na Slovensku: Nájdu si cestu?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    EurActiv Stakeholder Forum: Elektrické autá na Slovensku: Nájdu si cestu?


    https://euractiv.sk/udalost/euractiv...tm_campaign=19
    Dátum: 24.11.2016
    Čas: 12:30 - 15:00
    Organizátor: EurActiv.sk
    Miesto konania: Hotel LOFT Bratislava


  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    #2
    Pozerám, že jeden z poriadateľov je Greenway...možno si prídem vypočuť, ako chcú svojim cenníkom presvedčiť motoristov na prechod k EV....

    Komentár


    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      keď som si prečítal komentáre k cene (ev mapa?) s cenou 10, resp 7 Káčé/kWh, tak sú zadarmo :-)
  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    #3
    Pán Pavlík, predpokladám že ste fanúšik EV a máte záujem v budúcnosti kúpiť EV a preto ste tu na tomto fóre. Keby ste už mal EV a využíval by ste sieť Greenway, tak by ste nemohol napísať takýto komentár na môj príspevok. Pochopil som váš komentár tak, že cenník Greenway je tak výhodný oproti cene 10-7Kč/kWh(0,37-0,0,26€/kWh) že je skoro zadarmo..ano? Ak som to zle pochopil, tak sa ospravedlňujem. Ďakujem za odpoveď.

    Komentár


    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      ono - v porovnaní s slovenskom je to veľký rozdiel, (v ich prospech) ale ak sa nemýlim, doma nabíjajú D Elektromobilita | eTarif FIX D27d

      ceny v Kč za mesiac a MWh s DPH (12,10) (1 992,00) (1 193,70)

      Dvoutarifový produkt – vysoký (VT) a nízký tarif (NT). Doba platnosti NT je řízena prostřednictvím hromadného dálkového ovládání (HDO) a je stanovena shodně s produktem Akumulace 8. O distribuční sazbu na odběrném místě může zažádat vlastník elektromobilního zařízení (elektromobil), který doloží věrohodným způsobem vlastnické popř. užívací právo k elektromobilu. https://www.cez.cz/edee/content/file..._etariffix.pdf

      možno som sa sekol v porovnávaní, ale sa mi zdá, že ak majú doma za kWh dve Kč a na nabíjačke sedem, ... takže ja sa v tomto čase zorientovávam v SK sadzbách, v zapojeniach, konektoroch a mienim sa zapojiť do "spolku", ktorý poskytuje svoju "zásuvku". aby ma/ich dvadsať minút nabíjania nestálo €10!
      ps - je to ako keď súdruhovia v NDR zaviedli pre ne-nemcov talóny na benzín. aby nás stál rovnako ako doma.
      pps - ak by som už mal BEV a musel nabíjať v zmienenej sieti, stálo by v garáži, na dvore ...
  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    #4
    Ono ta cena v Čechách na súkromných nabíjačkách tých 7-10Kč/kWh je férová...ale aby ste sa zorientoval, ako je to nabíjať cez Greenway, stačí si prečítať diskusiu v sekcii Greenway cenník tu na tomto fóre...a budete v obraze. Dám vám malý príklad:
    Nabitie 15 kWh na 100km jazdy Nissanu Leaf trvá na Chademo v lete 25-30 min a v zime 40-50 min teplota okolo 0 až - 7 st. . Ak nechcete platiť ich paušál, ale len občas pri dlhšej ceste si nabiť, zvolíte si asi ich program ZERO mesačne neplatíte nič, ale za minútu (nie kWh) nabíjania zaplatíte 0,50 €. Takže v lete vás 100km jazdy vyjde na 12,50 - 15 € a v zime na 20 - 25 € . Zoberte si tieto časy a prepočítajte si ostatné paušály podľa ich cenníka. Ak si myslíte, že toľko nemôže trvať nabíjanie, tak mi nechajte v pošte na vás číslo a ja vás pozývam,kedže ste z TN, so mnou na jeden nabíjací cyklus na nabíjačke Chademo....
    Viete oni , radi prezentujú elektromobilitu, ale nepovedia koľko bude stáť jazda na predraženom EV s nabíjaním u nich, lebo iná, tak kopletná sieť na Slovensku zatiaľ nie je. Oni keby povedali v TV alebo v tisku pravdu o tom kolko ta prevádzka u nich stojí...tak by ludia nešli ani s dotaciou do EV...Asi tak p. Pavlík
    Naposledy upravené curgali; 17-11-2016, 22:28.

    Komentár


    • gamcik
      gamcik komentoval
      Upraviť komentár
      v utorok 15.11.2016 som sa vracal z Ostravy a potreboval som dobit Tesla 85D v Ružomberku na Greenway bateria bola zohria === =ta po cca 200 km
      vonkajšia teplota 1 C za 25 minut som dobil 17,7 kwh. Platim paušal 19 eur a 0,2 cena za minutu nabijania
      25 min x 0,2 eur = 5 eur plus cca 0,65 eur denny paušal =5,65 eur za 17,7 kwh 1 Kwh= 0,32 cent čo je cena cca ako v ČR
      ale pri paušali Zero 25 x 0,5 = 12,50 eur / 17,7 kwh = 0,706 centa za kwh je už Velmi veľa.
      pri spotrebe 0,2 kwh/km je to 6,40 eur na 100 km
      paušal Zero 0,2 kwh/km je to 14,12 eur na 100 km
      doma ma to vyjde na cca 3 eur na 100 km
  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    #5
    Pravdepodobne Tesla nabíja dlho vysokou rýchlosťou, lebo ma väčšiu baterku. Leaf ma malú 24kWh baterku a už skoro začne nabíjanie spomaľovať. Prikladám foto dnešného nabíjania na DBT nabíjačke.Nie je to nabíjačka Greenway, ale inej spoločnosti. Keďže som minulú zimu nabíjal na Greenway viem, že tie časy sú podobné. Na ilustráciu prikladám aj foto z ich nabíjačky. Je tam sice za 30min nabitých len 11,1kWh...ale keď pripočítame čas na nabitie zvyšných 4 kWh ešte menšou rýchlosťou tých 10-15min...tak je to skoro rovnaký čas. Ak chce niekto zabiť opäť elektromobilitu, tak tu je názorný príklad ako to urobiť...a nemyslím tým len cenník Greenway, ale aj tradičné automobilky a ich akože elektromobily s malými palubnými nabíjačkami 3,3 kW a nabíjacími káblami 10A v základe viď Leaf...
    Naposledy upravené curgali; 18-11-2016, 13:26.

    Komentár


    • gamcik
      gamcik komentoval
      Upraviť komentár
      Jednoznačne by sa malo prejst na platbu za spotrebovane kwh. Uvediem priklad v ČR Inchanet Valašske Meziriči sukromna chademo nabijačka platba
      za kwh 0,19 eur plus 0,02 za minutu
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #6
    https://euractiv.sk/clanky/elektromo...e-kde-su-auta/
    https://euractiv.sk/clanky/elektromo...-stalo-lidrom/

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #7
      Zase Badík mudroval, čo robil pred 5 rokmi? Kde bol? Prečo bol proti dotáciám? Teraz mudruje.....

      Komentár

      Pracuje...
      X