Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla sa hneva, ze Nemecko zamerne nastavilo podporu tak, aby nebola pre TMS a TMX

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    Tesla sa hneva, ze Nemecko zamerne nastavilo podporu tak, aby nebola pre TMS a TMX

    Hranicou podpory je zakladna cena pod 60tisic euro. Tesla namieta, ze prave velke a drahe auta viac znecistuju ... no ja si myslim, ze kto ma na 100tisicove auto a chce elektricke, tak si ho kupi aj bez podpory a ked chce velkoobjemoveho ropaka, tak si ho kupi ci bude mat ekvivalentny elektromobil podporu par tisic euro, alebo nie.
    Tesla hat gestern auf dem offiziellen Blog eine Antwort auf das Förderprogramm der Bundesregierung veröffentlicht.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1998

    #2
    Ano ked mas peniaze, tak nepotrebujes podporu ani na 30 000€ auto, ani na 100 000€ auto. Na druhu stranu ked bola automobilova kriza, tak srotovne bolo tusim na vsetky auto a bolo jedno kolko stali. Zobralo sa stare auto, odpisalo sa z registracie a vybrane firmy ho zlikvidovali a potom si clovek mohol kupit nove za akukolvek cenu. Proste mal tam tych 2000€ tusim zlavu z noveho auta. Aj pri elektromobiloch by to mohlo byt, kto ma viac ako 10 rocne auto a da ho zlikvidovat zakonnym sposobom, mohol by mat daku ulavu pri kupe elektromobilu a je jedno ci by to bola Tesla ci ine auto. Pre urcity pocet aut by mohlo byt alebo na urcite obdobie trebarz 3 rokov odpustenie DPHcky. To by tiez pomohlo. Vraj sa volaco v SR pripravuje aspon podla sobotneho dennika SME som cital, ze ministerstvo volaco pripravuje ale az v novembri 2016 sa dozvieme viac. Tak neviem co sa chysta. Uvidime ci len daco zase novinari nenapisali. Neviem o tom viac.........

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1543
      •   

      #3
      Pôvodne zverejnené od jux Pozrieť príspevky
      Hranicou podpory je zakladna cena pod 60tisic euro. Tesla namieta, ze prave velke a drahe auta viac znecistuju ... no ja si myslim, ze kto ma na 100tisicove auto a chce elektricke, tak si ho kupi aj bez podpory a ked chce velkoobjemoveho ropaka, tak si ho kupi ci bude mat ekvivalentny elektromobil podporu par tisic euro, alebo nie.
      Je to presne tak, na drahé autá dávať podporu je nezmyselné, je jedno aká je to značka. Aj u nás je v daňovom zákone obmedzenie.

      Komentár

      • denial
        Member
        • Jun 2014
        • 323

        #4
        niektori hovoria, ze toto akurat oddiali rychlejsi nastup elektromobilov, lebo tymto sa podporuju elektroauta s malym dojazdom, teda parodia na auta a ich vyrobcov to nenuti znizit cenu aj keby hned mohli.

        a ta nemecka dotacia max 4000 eur je vzhladom k cene [a baterii sucasne predavanych] elektromobilov aj tak dost nizka.

        Komentár

        Pracuje...
        X