Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Akcie Tesla Motors NASDAQ TSLA

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Simonn
    Junior Member
    • Jul 2015
    • 10

    #16
    Tak dnes pomerne brutalny vypredaj ... mne odisli uz aj posledne akcie na stoploss ...

    Je niekto odvazny kto nakupil ?

    Komentár

    • JanoS
      Member
      • Aug 2015
      • 95
      •   

      #17
      Tak ono cela burza dneska pada, takze to so sebou vzalo aj TSLA sa nedivim...

      Ja som nakupil za 190, takze som teoreticky stale v pluse, ale mohol som predat za tych 282

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #18
        Vsak skolaboval azijsky akcivy trh a zobral so sebou aj ten americky. V Cine splasla akciova bublina, takze sa to musi spamatovat a to urcity cas bude trvat.

        Komentár

        • Simonn
          Junior Member
          • Jul 2015
          • 10

          #19
          No ano, ja nehovorim ze ide o problem Tesly, avsak nikto nevie kam az trhy spadnu ... A to moze byt psychicky celkom vycerpavajuce ked ma clovek peniaze v akciach ...

          Komentár

          • jux
            jux
            Senior Member
            • Apr 2015
            • 1378
            •      

            #20
            Uvidime co sa dnes stane s akciami TSLA po vcerajsom 5k+2k/tyzden, premarket uz teraz hlasi narast o vyse 20 dolarov t.j. cca 6%.
            Burza sa otvara o 15:30 nasho casu.
            https://finance.yahoo.com/quote/TSLA/

            Komentár


            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Dnes to asi zase pôjde cez strechu.
              https://electrek.co/2018/07/02/tesla...#disqus_thread

            • Vlado
              Vlado komentoval
              Upraviť komentár
              Je to naozaj zaujímavé ako klesli z 364 na nejakých 332 na akciu.

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              No, tiež cumim. Preto nie som burzový analytik :-).
              Trh asi už zohľadnil to, že tých 5000/týždeň skutočne dosiahnu a keďže sa nestalo ziadne ďalšie pozitívne prekvapenie (možno bude v kompletných výsledkoch) tak sa to ochladzuje.

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Efraim Levy povedal, ze 5000 TM3 nic neznamena, se Tesla nikdy nebude ziskova a ze maju akcie tesly predavat, tak predavaju. No ini kupuju, vcera bol cca 3x vecsi objem obchodov s akciami tesly ako obycajne.

            • dzodzo
              dzodzo komentoval
              Upraviť komentár
              tito "analytici" asi lezu do analov nejakym ropnym spolocnostiam, ked neustale odporucaju predavat akcie tesly... nech ma zobudia az budu opat pod 200$ aby som mohol nejake prikupit

            • Vlado
              Vlado komentoval
              Upraviť komentár
              Pod 200 sa už asi ťažko dostanú, ale ked klesnú pod 300 tak asi kúpim

            • terry
              terry komentoval
              Upraviť komentár
              Už to lieta ako pri crypte Najväčší prúser sú tie ďalšie "zálohy" (2,5k) a nenávrat človeka č. 3 v hierarchii z "dovolenky", vedel to už v Máji, ale asi pod nátlakom sa dohodli na takomto riešení. Prúser s lakovňou atď. atď. Ono je toho viac, treba si dať do jesene pokoj.

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Keby si niekedy nejaku Teslu objednával tak by si vedel, že tých 2.500 bolo vždy pri záväznom objednaní.
              Každý pseudoargument sa hodí, že?

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Zase dezinformacia pre Tesla haterov>
              Na Sko je po odklepnuti konfiguracie zaloha 23k, cize spolu s rezervaciou 2k = 25k. Je to samozrejme, lebo ked uz auto vyrobia a ten co si ho objednal nedoplati celu sumu a auto si neprevezme, musi mat nejaku stratu, lebo tesla ho musi predat lacnejsie. Ked si objednas konkretnu konfiguraciu akehokolvek auta, musis zaplatit zalohu. U 3-ky je zaloha este mala, lebo ak im ostane, lahsie ju predaju ako S-ko, ktore ma mnozstvo variacii a 3-ka podstatne menej a je o nu enormny zaujem.

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Neviem ako to myslíš ale ja som naozaj platil kreditkou 2500€ keď som vo Viedni podpísal kúpnu zmluvu.

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Ono sa to meni... ja som v roku 2015 platil rezervaciu 4000 a potom uz pri uzavreti konfiguracie nic a auto islo do vyroby - az 2 dni pred prevzatim cely zvysok ceny. Kamarat platil na Sko teraz v maji rezervaciu 2tis a potom hned po uzavreti konfiguracie dalsich 23 tis a auto mu islo do vyroby, ked mali aj tych 23k na ucte tesly. Teraz mu ho vezu na vychod US... dostane ho koncom jula.

            • terry
              terry komentoval
              Upraviť komentár
              jux sám si to vystihol najlepšie, "ono sa to mení" a mení sa to preto, že horí cash-flow. Som ten posledný kto by TESLU hejtoval len sa na svet pozerám tvrdo cez čísla, lebo tie hajpom neoj*beš. Otvorím konfigurácie na autá, ktoré som schopný dodať za rok a pol a pýtam 2,5k na súčasné financovanie. Ten tweet, že teraz sme konečne automobilka to zabil. Prišla krutá realita, že nedokážem vyrobiť to o čo je mega záujem, to musí byť frustrujúce a nedivím sa, že to tam šéfovia balia jeden po druhom. Takže aspon dnes bude kľud ako na trhoch tak v nebi Tesláckom.

            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              terry "Otvorím konfigurácie na autá, ktoré som schopný dodať za rok a pol a pýtam 2,5k"
              Ti co dostali pozvanku na konfigurovanie modelu 3 tam maju jasne uvedene pre RWD a AWD "Delivery in 3-5 months", Performance "Delivery in ~2-4 months" a hore vpravo maju "Standard battery available in 6-9 months", za ktore sa ale dalsi depozit teraz neplati. Staci si pozriet youtube videa, napr: https://youtu.be/0BZuLA7JHlY?t=1m29s
              Takze neviem kde si zobral tych svojich 1,5 roka... (Vlastne hovoris, ze Tesla namiesto slubovanych ~2-5 mesiacov ich doda za 18 mesiacov)

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Miro, ze ta klavesnica neboli... tak pise hater: vytrhnute z kontextu, haterovi sa zda malo 5000/tyzden, pricom automobilky, co su tu 100 rokov by mohli, no nechcu vyrabat, ze tesla nestiha enormnemu zaujmu dovod je enormny zaujem o ktorom sa automobilkam len moze snivat. Tesla zvysuje vyrobu za 3 mesiace na dvojnasobok a ty hladas problemy.
          • nemo
            Senior Member
            • Oct 2015
            • 561
            •   

            #21
            Vie niekto tieto cisla interpretovat? https://www.nasdaq.com/symbol/tsla/short-interest

            Komentár

            • nemo
              Senior Member
              • Oct 2015
              • 561
              •   

              #22
              Aj taketo prednasky sa robia, kde si z nejakeho dovodu dal prezentator tu namahu, a zozbieral vsetky mozne materialy a dohady proti Tesle aby presvedcil investorov aby shortovali TSLA:

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Skoda stracat cas to pozerat. Ten clovek nechape, ze zivot nie je len o peniazoch a spusta malych investorov kupila akcie ako podporu firme ktora sa snazi zmenit ciernu buducnost planety (alebo aspon zmiernit).

              • juks
                juks komentoval
                Upraviť komentár
                Treba si vzdy dat otazku: kto to plati, resp. cui bono → v čí prospech, komu to prospeje (otázka pri vyšetrovaní nielen zločinov)

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                treba sa vzdy spytat:
                cui bono → v čí prospech, komu to prospeje (otázka nielen pri vyšetrovaní zločinov)
            • nemo
              Senior Member
              • Oct 2015
              • 561
              •   

              #23
              "Short sellers" su taki isti investori ako aj bezni "long buyers" s tym rozdielom, ze oni obchoduju v opacnom poradi t.j. najprv predavaju a potom nakupuju. Pravidlo nakup lacno a predaj draho plati aj ked sa to realizuje v opacnom poradi. Video z Khan Academy vysvetluje ci je pre trh dobre alebo zle umoznit short selling:

              Komentár

              • Ďuri
                Junior Member
                • Aug 2016
                • 13

                #24
                Ahojte,

                ako bezpečne kúpiť akcie Tesly? Myslím tým, cez aký predajný kanál. Nemám s obchodovaním akcií žiadne skúsenosti. Napríklad Mr. Google mi ako jednu z prvých možností "odporúča" Plus500. Je to bezpečná platforma? Stačí sa registrovať, kúpiť akcie, podobne ako tovar v e-shope, a to je všetko, či je v tom nejaký háčik?

                Ďakujem pekne.

                Komentár


                • Vlado
                  Vlado komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ja som nakúpil cez Fio banku a aj pár ďalších ľudí. Za pokyn (nákup/predaj) platíš 7,95. Nič iné som neplatil. Pozri si fio.sk. Neviem už ako je to u ostatných brokerov.

                • EV_Future
                  EV_Future komentoval
                  Upraviť komentár
                  Plus500 neries ani omylom, to nie je seriozny broker, oni su broker typu MM (Market Maker) - co znamena, ze vsetky obchody, ktore ich klienti uskutocnia, nejdu nikdy priamo na burzu, ale vykonavaju sa iba v ich internom systeme. Tento typ brokera ma iba same nevyhody, kedze klient je v podstate ich "nepriatel" - ak klient zarobi na obchode, oni rovnaku sumu prerobia. A samozrejme aj naopak, ak je klient v strate, oni maju zisk. Drviva vacsina novacikov, ktori zacinaju obchodovat, skonci v strate, a to je presne ich cielovka, snazia sa prilakat neskusenych obchodnikov, maju na to zacielene agresivne reklamy. Ja som cez nich aj sam obchodoval este ked som bol na vyske - cize si ma vtedy nasli A skusenosti mam iba negativne, ale rozpisovat podrobnosti je asi zbytocne.

                  Odporucam sa teda urcite poobzerat inym smerom. Celkom dobry prehlad serioznych brokerov v nasich koncinach je napr. tu:
                  https://ako-investovat.sk/brokeri

                  Ja mam ucet v ceskej verzii Degiro uz asi 3 roky, zatial maximalna spokojnost, maju 10- a viacnasobne mensie poplatky za obchody ako ini brokeri. Napr. pri nakupe akcii Tesly (resp. vsetkych ostatnych americkych akcii) zaplatis za obchod okolo 0.5 EUR, co je mega velky rozdiel v porovnani s ostatnymi. Peniaze su u nich poistene do vysky 20000 EUR, cize pre zaciatocnika tento broker uplne postacuje.

                  Ak planujes obchodovat vo vacsom ako 20 tisic, tak staci pozriet ten link, co som pridal vyssie a vybrat si nejakeho ineho brokera. Najbezpecnejsi z nich by mal byt Lynx, kedze to je v podstate white label platforma od Interactive Brokers - najvacsieho brokera na svete.

                • dzodzo
                  dzodzo komentoval
                  Upraviť komentár
                  pouzivam Lynx, ale pozeram ze teraz uz zaviedli nejake minimalne vklady, to som ja pri otvarani uctu nemal
              Pracuje...
              X