Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Na zamyslenie...

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Na zamyslenie...

    https://www.novinky.cz/auto/455482-t...utm_term=tesla
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #2
    To ako fakt mame veriť bla bla bývalého šéfa smradľavej automobilky ktorá mimochodom práve pod ním skrachovala a z blata ich vytiahla americká vláda?
    Ze Tesla predáva pod výrobne náklady je pekná kravina ale furt to budú dokola omieľať. Na každom Sku a Xku je zisk okolo 25% čo je v skutočnosti super na auto. Akú maržu majú spalovaky? Cez 10% ťažko.
    To je všetko wishfull thinking. Po slovensky prianie je otcom myšlienky.

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      No podla toho co sa uz nahovorilo a napisalo si myslim, ze pod cenu predavaju EV ostatny, ved to viaceri aj priznali. Trebarz tusim z FIatu tam niekto vravel. Tesla si to nemoze podla mna dovolit, lebo nevyraba ziadne spalovaky. Co ale robi je, ze vsetok kapital toci do stavby SC, DCH ci GF a dava do vyvoja. Preto ma podla mna take straty. Predstavenie Tesla Semi a Tesla Roadster 2ky je odputanie pozornosti od problemov z vyrobou TM3ky, ale koli uvolneniu tlaku, aby sa mohli novinari a verejnost venovat veciam ako je kamion ci supersportak. Podla mna je obdivuhodne, ze maju taku doveru investorov. To klobuk dole. Investori niesu predca hlúpy a su to ludia alebo spolocnosti, ktory dlhodobo investuju. Len nak im to vydrzi. No a toho svajciara Boba Lutza nechcem podcenovat, ale historia hovori sama a tento clovek by mal uz oddychovat ved ma 85 rokov a nie byt zaujimavy svojimi výrokmi na obrazovke nejakej TV.

    • ozana
      ozana komentoval
      Upraviť komentár
      Tomu člověku nevěřím ani jeho jméno.
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #3
    Prave som doobeda čítal zasa toto od Boba Lutza a tam asi smeruje aj Tesla(doonaly autopilot, tunely), takže som myslel, že je fanúšik Tesly. Na jeho vizie by som dal, vie a vedel o veciach, o ktorych este nikto nevie, co maju velki hraci vyvinute a pripravene.

    https://www.financnytrh.com/bob-lutz...ne-automobily/

    Ono na všetkom je trocha pravdy a kebyže nemá Tesla taku auru a nie je tak pokrokova, tak cisla naozaj hovoria co Bob a ina znacka by uz bola v krachu. Je to o tom, ze jej verime a ak tam nebude nejaky velmi pruser velkosti dieselgate (umrtia v dosledku chyb, vybuchy baterii), tak investori Teslu nepolozia. To prirovnanie k Apple hovorim uz davno.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Zaujimavy nazor, ze ludia mozno nebudu mat dovolene soferovat, ked budu autonomne auta na cestach v tom clanku. Tu treba prekonat jeden velky problem a to je hackerstvo. Osobne by som nechcel sediet v aute, do ktoreho sa niekto nabura a da plyn na podlahu a zabije ma. A takato vec sa stat moze. A to nehovorim trebarz o UI ktora dokaze rozmyslat ako terminator. Ja viem, uz je trochu science fiction, ale otazok je momentalne viac asi ako odpovedi.
      Naposledy upravené ICE666SVK; 21-11-2017, 22:27.

    • Vrso
      Vrso komentoval
      Upraviť komentár
      Nic nove. Elon Musk predpovedal cca uz v 3/2015, ze ludom zakazu riadit auta asi o 20 rokov. Pocitat to robi lepsie. Bob Lutz vlastne zopakoval Muskove myslienky a dokonca pouzil rovnaky casovy odhad o 20 rokov...

      Napriklad ale aj mnoho dalsich clankov z 3/2015:

      https://www.theverge.com/transportat...-are-dangerous

      Otazka hacknutia sa urcite da vyriesit (je vyriesena). Ved aj dnes uz existuje mnoho systemov, ktore su riadene pocitacmi a mozu Ta zabit. Od maleho vytahu az po atomovu elektraren Ved hackeri im postupne ukazu, kde su diery a vyrobcovia ich budu platat.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Myslim, ze je tu este jeden faktor. A to je fakt, ze ak neprestaneme zasierat atmosferu tejto planety produktami spalovania fosilnych paliv, tak nasi vnuci (mozno uz deti) nebudu mat na akej planete zit.
      Niekto musi zacat konat a statisice ludi na tejto planete uz konat zacali. Myslim, ze to mame spolecne a preto verime uspechu akehokolvek EV.
      Business je sice business ale investori konaju aj emocionalne.
      Ako hovori jeden znamy slogan - Az porazite posledny strom a zabetonujete posledne pole, tak zistite, ze peniaze sa jest nedaju...

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      To co hovori Jirko bude asi hlavny dovod, ze Tesla este neskrachovala a ani zrejme neskrachuje, Tempo investicii Tesly je zavratne a naklady na vyvoj su tiez enormne, pricom burzovi analytici priznavaju, ze u Tesly neplatia standardne metody posudzovania pohybov na akciovom trhu.
      Investorom zrejme v pripade Tesly any dlhodoba strata nevadi, ked za svojimi investovanymi peniazmi vidia moznu zmenu postoja ludi k znecistovaniu. Podobne ako my kupujeme elektromobily aj ked su zatial vecsinou neekonomicke, ale aj tak ich chceme z podobneho dovodu ako investori Tesly. Navyse vela z nas sa kupou akcii Tesly vlastne z rovnakeho dovodu tiez stalo investormi Tesly :-)))
  • Tomáš
    Member
    • Apr 2016
    • 60

    #4
    "Tesla je na ceste ku krachu" .. To sa hovori odkedy vznikla. Stat sa to samozrejme moze, ale to, ze tato automobilka funguje na hrane, nieje nic nove.

    Komentár

    Pracuje...
    X