Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla predajňa a servis na Slovensku

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • matchke
    Member
    • Apr 2015
    • 328
    •   

    Tesla predajňa a servis na Slovensku

    Zaujímalo by ma aký je váš názor. Kde by mala byť predajňa a servis na Slovensku? Podľa mňa servis by mal byť v spádovej oblasti. Teda Nitra alebo Zvolen.
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    #2
    No podla mna by mal byt servis tam, kde je registrovanych najviac Tesiel. V zmysle, ze ak je v BA 80-90% vsetkych Tesiel na SK (co asi nebude uplne daleko od pravdy) tak nema zmysel davat servis do Zvolena. Ale popravde netusim aka je skutocna distribucia Tesiel na SK podla kraja/okresu.

    Komentár


    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Tie percenta nebudú také, osobne viem o 4-och v TN...a po nastupu TM3 to bude úplne iné. Z BA to maju na skok do Wiedne. Ale pre KE je to daleko aj do BA. BB alebo ZV by bol idealny...
      Naposledy upravené curgali; 22-09-2017, 12:47.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Kazdy by chcel mat servis co najblizsie, Ale s principu je jedno, kde bude, len aby uz bol, lebo Vieden je uz totalne pretazena. Predpokladam, ze ak bude kdekolbvek na zapadnom Slovensku, budu tam chodit nielen slovenske tesly ale aj tesly z Rakuska, Madarska aj Moravy.

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Presne toto, Bratislavsky kraj by tazil z blizkosti k CZ a AT a to potom hned inac sedi ekonomicky. Ten Zvolen neviem ci by tych par Slovenskych Tesiel uzivilo, a netreba mat nadeje, ze TM3 nieco zmeni. Stale je to na SK pomery velmi drahe auto a vela ich tu nebude.

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      registrácia je klamlivá, ako píše čurgali , pripojím sa k nemu dodatkom - minimálne jedna červená s ečv BA pravidelne jazdí popri zlatovciach.

    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Toho pána z TN, čo má ŠPZ na Tesle BL osobne poznám. Má ju na operatívny leasing od jednej BA firmy...

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, ale to sa bavime stale o jednotkach kusov nehovorim ze ich je v BA 500ks ale stale. Ekonomicky ani logisticky nedava Zvolen zmysel.

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      Ekonomicky ani logisticky nedava Zvolen zmysel.
      divné, prečo je tam SC.
      ekonomicky - nabíja sa tam "v cene",
      logisticky je mimo diaľnice,
      politicky (bbsk) kotleba
      ... samé mínusy. tesla sa nás nespýtala.
      :-D

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Asi nemôžeme porovnávať ekonomický zmysel nabíjačky, ktorá nepotrebuje zamestnancov (a hlavne aj zdroj potenciálnych zamestnancov v okolí), veľký pozemok, všetky inžinierske siete, pravidelné upratovanie, cestnú sieť na dovoz náhradných dielov atď atď s predajňou, kde sú nároky na personál, logistiku, zdroje a celkové udržiavanie niekde inde, že?

      Supercharger tam zmysel má, je to stred Slovenska, spája to východ a západ, sever aj juh... Ale servis? Myslím, že nie

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Myslím, ze táto debata je úplne zbytočná. Tesla si aj tak spraví čo bude chcieť.
      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 23-09-2017, 07:34.
  • Daliborko
    Member
    • May 2017
    • 76
    •   

    #3
    Podľa mňa by mala byt v Žiline. Spolu so SC. Je to križovatka: východ - západ SR / CZ / PL.
    Väčšina automobiliek má autorizovaných predajcov a servis v ZA.

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      #4
      Vzhladom na Tesla servis vo Viedni, bude asi Blava pre Teslu blizko a bude chciet servis posunut co najviac na vychod. Podla mna z prichodom TM3ky sa otvoria aj trhy CZ, PL ci HU a nielen SR. Je tazko odhadnut co si Tesla nakoniec vyberie. Podla mna by v hre mohla byt aj Banska Bystrica. Je v strede republiky a je tam R1ka. D1 je nedaleko cez Donovaly - Ruzomberok - Ivachnovu. Je tam moznost ist smerom na sever, zapad, juh aj vychod republiky aj na PL ci HU. Kolko je kde Tesiel na Slovensku by som neriesil, pretoze toto cislo sa neustale meni. Ak sa Tesla bude sustredit viac na mobilny servis, tak vyrazit z nejakeho mesta v strede krajiny k zakaznikovi aby som skratil cas prijazdu, ma zmysel. No uvidime, kam si to Tesla nakoniec da a kedy.

      Komentár


      • Bejo
        Bejo komentoval
        Upraviť komentár
        Treba to dat do KE / PO spolu s SC... lebo ci do BA, alebo Viedne, to uz takmer jedno...
    • Tomáš
      Member
      • Apr 2016
      • 60

      #5
      Najväčší význam z logistického hľadiska by bola asi Žilina, prípadne Nitra.

      Komentár

      • Pavel.Simon
        Junior Member
        • Jun 2016
        • 12

        #6
        Táto téma má zmysel ak v má v názve "prvý Tesla servis" a "prvá Tesla predajňa".

        Lebo inak budú (dúfam) servisy v každom väčšom meste alebo okrese...

        Predajne a (alebo) showroomy na úrovni krajov, lebo aj tak v budúcnosti sa autá budú kupovať cez net a viacmenej (možno v trochu dlhšej perióde) sa nebudú kupovať skoro vôbec. A bude sa nakupovať mobilita ako služba - cez mobil si objednám cestu z A do B na presný čas....

        Komentár

        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #7
          Snívajte s nami ;-)

          Komentár


          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Ti co byvaju v centrach miest, kde sa neda parkovat mozno casom prejdu vo vescom meradle na objednane jazdy, podobne ako je to teraz v centrach skutocne velkych miest, ked auta maju len niektori a ostatni jazdia taxikmi, alebo MHD. No uz kusok mimo centra urcite este dlho bude v prevahe vlastnenie auta. Aj ked mnozstvo ludi vie, ze vlastnenie auta nie je pre nich ekonomicke, ale aj tak si auta kupuju a budu kupovat aj nadalej.
        • ivan32
          Member
          • Sep 2014
          • 178
          •   

          #8
          V polsku majú mobilný showroom, v článku je aj video.
          https://electrek.co/2020/07/22/tesla...store-trailer/

          Komentár

          • nemo
            Senior Member
            • Oct 2015
            • 562
            •   

            #9
            Tesla ma zaregistrovane slovenske IČ DPH:
            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	screenshot-ec.europa.eu-2020.07.31-11_08_14.png
Videní:	1620
Veľkosť:31,9 KB
ID:	59295

            Komentár


            • matchke
              matchke komentoval
              Upraviť komentár
              Ja ooodpadneeeem. Neeeni mozne.

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              to znamená, že keby v Tesle chceli, mohli by Vám odpadnúť odo dnes všetky tie tanečky okolo DPH, nakoľko pri internetovom predaji môžu fakturovať s ič dph tej krajiny, kde je príjemca tovaru

              ale nerátam, že by toto uľahčenie urobili

            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              Ten datum prijatia ziadosti je kedy som ja overoval platnost ich IC DPH. Neviem od kedy maju tu registraciu.

            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              "pri internetovom predaji môžu fakturovať s ič dph tej krajiny, kde je príjemca tovaru"
              - to plati len ked je miesto dodania v krajine prijemcu tovaru (sluzby - nabijania, idle fee)

              BTW: "Miesto dodania" - dalsia uctovna naslapna mina

            • matchke
              matchke komentoval
              Upraviť komentár
              Ja som pozeral to cislo aj na strankach EU a je aj tam, takze je uz platne a mozu ho pouzivat. Na fromulari objednavky vsak VAT nezadavas takze je to len na nich ci na fakture uvedu slovenske cislo pre DPH.

              https://ec.europa.eu/taxation_custom...atRequest.html
          • matchke
            Member
            • Apr 2015
            • 328
            •   

            #10
            Pozeram, ze medzi nove trhy pribudlo Grecko.Moznost objednat S,X aj trojku. To bola tusim posledna krajina z povodnej 12tky EU krajin.

            Click image for larger version  Name:	Tesla_Greece.png Views:	0 Size:	371.6 KB ID:	59301
            Naposledy upravené matchke; 31-07-2020, 11:26.

            Komentár


            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              Polsko sa dostalo do "Core marketu."

            • matchke
              matchke komentoval
              Upraviť komentár
              Ironiou je, ze v Grecku momentalne nie je nic. Ani predajna, ani servis. Ziaden supercharger alebo co i len destination chager. Ale podla mapy to vyzera, ze este tento rok tam budu dva SC (Ioannina a Solun) a buduci rok zbytok (Ateny, Lamia a Patraso).
              Naposledy upravené matchke; 31-07-2020, 12:29.

            • matchke
              matchke komentoval
              Upraviť komentár
              Inac paci sa mi ako sa povie motors po grecky -> logariasmos

              TESLA - ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΌΣ

            • cvasko
              cvasko komentoval
              Upraviť komentár
              Vsimol som si, ze cena v polskom konfiguratore pre zakladnu teslu model 3 je 199 990 PLN - DPH 37397 PLN = 162,593 PLN . Podla google to je 36 850,08 EUR bez DPH. Slovensky konfigurator ma cenu 40 380 EUR. Nespomina sa tam ziadna dotacia. Vyzera to o dost lacnejsie alebo som spravil chybu vo vypocte ?
              Tiez som si vsimol, ze dodanie v polsku maju na november a na slovensku semptember. Je mozne, ze zlacnie ?
          • matchke
            Member
            • Apr 2015
            • 328
            •   

            #11
            pozeral som na webe finančnej správy od kedy majú registráciu. Čo som zistil mi vyrazilo dych. Registráciu majú vyše troch rokov a robia takéto problémy. Takto by sa museli registrovať aj rakúšania, čo zjavne nie sú a ani sa nehodlajú a preto s nimi problémy budú pretrvávať.

            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	01A8934E-4768-47E5-AD66-941D7D466426.jpeg Videní:	0 Veľkosť:45,1 KB ID:	59359
            Naposledy upravené matchke; 01-08-2020, 10:23.

            Komentár


            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              Toto IC DPH moze Tesla Holadsko pouzivat na vystavenie faktur pre nas iba pre sluzby a tovary s miestom dodania Slovensko. To znamena: nabijanie a idle fees na troch slovenskych superchargeroch a to je vsetko. Auta nam nedodava s miestom dodania Slovensko, takze tam ho nemoze pouzit.

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              Objednane auta cez internet a dodanie auta Tradisou, ich stanoveným prepravcom, ktorý auto odovzdá zákazníékovi na Slovensku, nie je dodanie podľa §5 ?

            • matchke
              matchke komentoval
              Upraviť komentár
              Nie, nie je. Lebo miesto dodania sa berie od miesta začatia prepravy a tym je Holandsko.

            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              Tesla vyzaduje zaslanie splnomocnenia pre Tradisu aby auto mohla od Tesly prevziat. To znamena ze miesto dodania je Holandsko.

              Ked si objednam kolobezku z ceskeho obchodu aj s dodanim domov na SK a splnomocnenie nie je treba tak vtedy je miesto dodania moja adresa.

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              "Tesla vyzaduje ..."

              Tesla stanovuje postupy a tie postupy sú také aké sú, škoda nad tým špekulovať. Keby Tesla chcela, tak vie dodať auto na Slovensko a bez DPH, čo je jediná správna cesta, lebo aj pri zásielkovom predaji, kde je miesto dodania na Slovensku, to neplatí pre nové dopravné prostriedky, tie sú výnimka zo všetkého a vždy majú byť dodané bez dane.

            • Peter A
              Peter A komentoval
              Upraviť komentár
              @ Miroslav Rojko mne sa raz stalo ze pri objednavke tovaru na firmu z DE som chcel vyzdvihnut tovar sam no dodavatel povedal ze ak chcem tovar fakturovat bez dph tak nie osobne ale cez kuriera kde je jasne ze to vyviezli do zahranicia

            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              Ja som raz musel vyplnit nejake prehlasenie akym sposobom vyveziem tovar fakturovany bez DPH. Bolo tam treba uviest evidencne cislo auta ktorym to vyveziem, datum a cas prechodu cez hranice a meno vodica. Nieco ako CMR dokument, ktory davaju prepravcovia.

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              Áno, presne tak. Ja keď si tovar z DE alebo CZ beriem osobne, väčšinou chcú čestné prehlásenie, že ho prepravím na Slovensko. To väčšine predajcov stačí, aby boli krytí, že mohli dať tovar bez dane, pred ich finančným úradom.
          • matchke
            Member
            • Apr 2015
            • 328
            •   

            #12
            Ok. Takze vsetko ide po starom, len sme pochopili preci to tak (ne)funguje.

            Komentár

            • nemo
              Senior Member
              • Oct 2015
              • 562
              •   

              #13
              Elon Musk:
              “Hoping to open in Slovakia, Croatia, Serbia & most of Eastern Europe early next year. Finally, we will do Nikola Tesla proud by having his cars in his countries of origin!”
              https://electrek.co/2020/09/04/tesla...-home-country/

              Komentár


              • nemo
                nemo komentoval
                Upraviť komentár
                Zaciatkom buduceho roka (plus Elonova konstanta) to bude pre nas znamenat nakup tesiel vzdy s DPH pre FO aj PO.

              • ivan32
                ivan32 komentoval
                Upraviť komentár
                To bol tweet ešte z minulého roku.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Ten článok hovorí o tom že otvárajú v Zahrebe a naberajú ľudí.

              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Cele to je na zaklade toho, ze na stranke:

                https://www.tesla.com/en_EU/careers/search#/

                ked das do vyhladavania (keyword) Zagreb, tak to najde inzerat. Vcera to bolo na FB stranke chorvatskeho Tesla klubu. Zaujimave, ze vcera tam boli 2-3 pozicie, dnes ked hladam je tam uz jedna.

              • matchke
                matchke komentoval
                Upraviť komentár
                No, ja som to hladal hned ako som to videl v tom FB fore. Ale v ponuke jobov som nic s Chorvatskom nenasiel. Bud je to fake alebo to narychlo stiahli.

              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                matchke je to tam stale, ale ako pisem, musis zadat Zagreb do pola Keyword, Croatia nemaju na vyber v poli Location, takze tak to nenajdes.
            • matchke
              Member
              • Apr 2015
              • 328
              •   

              #14
              Takze Tesla servis bude v Ziline?
              Naposledy upravené matchke; 09-12-2020, 16:43.

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                V meste kde sa ani neda poriadne nabit? No dakujem pekne. Kolko ze je tam v obehu Tesiel?

              • matchke
                matchke komentoval
                Upraviť komentár
                Ja len rozbieham kolo otazok a odpovedi. Stano k tomu ukazoval take kruznice na mape. Inac cudujem sa, ze do dnes nie je servis v Budapesti.

              • Taur
                Taur komentoval
                Upraviť komentár
                V Covidovej perspektive by malo zmysel prvy/jediny sevis (pripadne showroom) mat v strede krajiny pre pripady uzavretia hranic a nie niekde na okraji kam to ma vacsina daleko.

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Servis by mal byt tam, kde je tazisko registracii tesiel v krajine,

              • Taur
                Taur komentoval
                Upraviť komentár
                jux To kde su auta registrovane a kde sa pohybuju/jazdia nieje to iste. Vela firiem ma sidlo v BA a tym padom aj tam registruju auta bez ohladu na to kde tie auta ziju. Tak spravia dalsi servis 60km od toho vo Viedni v uplnej riti od zbytku krajiny??? Tranzitujucim s problemom tiez velmi nepomoze servis niekde v kute.

                Konkretne my mame na pobocke v PO zo 40 aut s EC pidi dediny zo zapadneho sk lebo tam ma firma sidlo a tam sa registruju flotilove auta ktore ale jazdia po celom SK . Podla tvojej logiky by predmetna znacka mala spravit servis v tej dedine lebo je tam registrovanych mrte aut tej znacky.

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                To by Tesla samozrejme mohla vypocitat z pohybu aut, no ked vidim kolko nebratislavskych aut jazdi po Bratislave, urcite by to posunulo tazisko skor na zapad ako na vychod.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Taur - odpovedám ti tvojim štýlom - v úplnej riti od hlavného mesta je polovica Slovenska na východe.
                Nič v zlom.
                A keď už argumentuješ tými registráciami - presne kvôli tomu nemáme v BA kraji nárok na dotácie na OZE, školy, cesty a podobne. Kde sú najhoršie cesty ? Od Trnavy na západ presne kvôli tomu. Vraj sme príliš bohatí.
                Fasa že?

              • Taur
                Taur komentoval
                Upraviť komentár
                jux Ved BA je hlavne mesto s uradmi, sidlami/centralami firiem, velvyslanectvami atd., tak logicky tam chodi cele SK. Ale to ze sa tam premelu auta niekolko krat do roka na 1-2dni, neznamena ze im tam treba servis. Proste nevidel by som zmysel mat v BA servis aby clovek z Humenneho tahal auto s poruchou 500km, alebo z Namestova 300km atd, ked Blavaci maju servis 60km blizko.
                Spravodlive by bol v BB v strede SK (pre pripad zavretych hranic) ak moze byt len jeden. Inak kazdy kde ma blizsie. To je kriz s Teslou ze tak setri servismi. Aby na jeden servis pripadalo 3-4000+ aut je zalostne.
                Moznoze Tesla uz zmonitorovala pohyb svojich aut na SK a vysla jej Zilina.

              • Mimar
                Mimar komentoval
                Upraviť komentár
                Za mňa je ideál Žilina (aj keď som z Námestova).

              • Vrso
                Vrso komentoval
                Upraviť komentár
                Mne sa pozdava servis v ZA alebo BB. Na SK zije 5 mil ludi, z toho v BA a okolo nech je 1 mil. Stale to je mensina na SK, aj ked majetna mensina. Samozrejme maju moznost si nadalej zvolit servis v blizkej Viedni
            • patapuf
              Member
              • Jun 2016
              • 35

              #15
              Ahojte. Myslíte si, že je vôbec reálna šanca mať kamennú predajňu Tesly na Slovensku a možnosť objednať auto priamo pre Slovensko? Lebo ako sledujem rôzne správy a články, tak mi skôr príde, že asi ani nie, keďže sa ľudia k Teslám dostávajú inými spôsobmi a servisujú niekde v zahraničí, navyše, keď im ľudia odkupujú aj staré kusy, ktorých sa pravdepodobne chce Tesla zbaviť. Je možné, že by práve toto ovplyvnilo možnosť oficiálneho príchodu Tesly na Slovensko?

              Komentár


              • matchke
                matchke komentoval
                Upraviť komentár
                Pokial sa toho na Slovensku nechyti skuseny predajca aut s premiovym brandom, tak to vidim cierne. Co mam info, tak to stoji dost penazi "dostat licenciu". Takze pripadny zaujemca uz servis potrebuje mat hotovy aby zacal "hned" a nestracal cas nejakym stavanim. Bude to len dalsia znacka v jeho portfoliu. Tesla samotna o Slovensko nema zaujem. A nepresvedci ma o tom nikto. Pretoze realne intencie sa skryvaju za a skutkami a nie recami.

              • Taur
                Taur komentoval
                Upraviť komentár
                Poklial nebudu potrebovat vyplnit prazdne miesto na mape, tak servis (a popri tom aj prerdajnu) nebudu robit pre Slovakov.
            Pracuje...
            X