Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Kam až budú rásť akcie Tesly, alebo kam klesnú?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #16
    Zase nam TSLA akcie utesene rastu, dnesne maximum bolo uz cez 373.... Este ze som kupil, ked boli pred troma tyzdnami po 267 :-)

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Kupuje Elon, investuje Soros a zrejme aj Buffett. No a kupuje aj jux

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      To zas par ludi na autoforum.cz a spol bude penit

    • EVan
      EVan komentoval
      Upraviť komentár
      Niekedy v 2011 som kúpil 1000 po 28. Asi o rok som ich predal ("z technických príčin") po 32. O ďalší rok som si trhal vlasy. Dnes som už plešatý...

    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Cez koho kupujes akcie? Ja som sa k tomu stale neodhodlal, aj ked si pamatam cas ked boli po 160...

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      https://www.fio.sk/akcie-investicie/akcie
      asi to funguje aj u inych ale posledne som tych 267 naprogramoval a chytilo to same prave kratucky pokles na tych 267.

      Od tohto roku sa musia pravnicke osoby pre obchodovanie s akciami registrovat, co som sa dozvedel, az ked som chcel nejake akcie kupit pri velkonocnom poklese k 250... registracia trvala do stredy a uz boli akcie hore. No tych 267 je skoro tak dobrych ako tych 250 na velku noc, lebo vtedy som zamenil eura za dolare a vzhladom na kurzoivy posun euro/dolar ( vtedy a pred troma tyzdnami) som vlastne kupil po 267 skoro tak dobre ako keby som na velku noc kupil po cca 250.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som to na velku noc stihol, mam to nastavene na automaticky nakup pri poklesu pod 250, mal som to dat na 270. Kua kua...
  • EV_Future
    Member
    • Mar 2018
    • 74
    •      

    #17
    Ja nakupujem cez DEGIRO, maju velmi nizke poplatky, naposledy som kupil 70 akcii TSLA a vyslo ma to len na nejakych 16 CZK
    Co viem, tak ostatni brokeri maju aj 10- a viacnasobne poplatky.

    Verim, ze v (mozno uz aj v celkom blizkej) buducnosti pojde cena akcii Tesly na 600 USD, zasluzili by si to vsetci "shorteri", ktorych je neurekom a ako pred par dnami povedal Elon: Tesla shorts have ‘about 3 weeks before their position explodes’....

    Alebo este v maji povedal, ze to bude "next level short burn of the century"

    Zatial mu tieto predpovede vychadzaju, uvidime onedlho, ked pridu vysledky za Q2, to moze poriadne rozhybat cenu na obidve strany. Kazdopadne, ja som na strane LONG a zostanem este dlho, az kym si zo zisku nekupim Model 3

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #18
      Ked vcera Tesla hlasila rekordnu kvartalnu stratu 700mil USD, tak som nepredpokladal, ze akcie tesly hned v premarkete stupnu o 8%. O to viac ma prekvapuje, ze aj dnes po otvoreni obchodovania neklesli, ale stupli (momentalne na 10%) Elon sice hovori, ze maju 2,2 miliardy USD hotovost (alebo hotovostny ekvivalent) a dusuje sa ze od dalsieho kvartalu bude tesla uz len ziskova. Dalej tvrdi, ze polovica objednanych TM3 je dual motor, alebo dual motor performace, na ktorych je lepsi zisk ako na zadnokolke.
      Ze by trhy zacali Elonovi z nejakeho dovodu verit???

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ten hlavný parameter je IMHO obrovský nárast obratu medzikvartálne.
        To je dôkaz, že výhľadovo skutočne sú schopní dosahovať zisk, lebo nárast obratu je podstatne väčší ako nárast nákladov.
    • juks
      Member
      • May 2018
      • 53
      •      

      #19
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziuMeno:	Videní:	1Veľkosť:37,3 KBID:	26866
      Naposledy upravené jux; 03-08-2018, 08:04.

      Komentár


      • juks
        juks komentoval
        Upraviť komentár
        Kedze ako jux nemozem uz davno pridavat obrazky, tak som si vyrobil usera juks.
        Pridavam vcerajsi zaujimavy graf TSLA, je na nom nielen zaujimavy narast o takmer 50 dolarov na akciu voci predoslemu dnu, ale aj divny ostry pokles a opetovny natast cca o pol stvrtej miestneho casu, ktory sa len tak nevidi, a skor mi pripada ako nejaka chyba.
    • juks
      Member
      • May 2018
      • 53
      •      

      #20
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	
Videní:	0
Veľkosť:33,4 KB
ID:	26870

      Bola to chyba, uz to opravili

      Komentár

      • EV_Future
        Member
        • Mar 2018
        • 74
        •      

        #21
        Dnes sa deju velke veci, Elon prave oznamil na Twitteri ze zvazuje predaj Tesly za 420USD/akciu (co znaci v sumare okolo 70 milard dolarov). Vraj uz ma peniaze zabezpecene.
        Akcie na to zareagovali brutalnym vystrelom smerom hore, som zvedavy, ako sa to bude vyvijat.

        Komentár


        • terry
          terry komentoval
          Upraviť komentár
          Trhová manipulácia, stopnuté obchodovanie. Keď to robia médiá tak Musk prská, že manipulujú trhom. Keď to robí sám je to férové.... IMHO Elon si dobabral za dva mesiace aké také renomé (ponorka, pedofil, teraz toto)

          Odhliadnuc od všetkého mu išlo len o pomstu a krv shorterov. Ak 420 myslel vážne tak pľuvanec do ksichtu všetkým drobným investorom a už to nezachránia ani fondy a podobné bláboly.
      • Podlesny
        Member
        • Jul 2015
        • 115

        #22
        Elon chce predať Teslu niekomu, kto sa o ňu "postará"?

        Komentár


        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Predat nie je spravne slovo: Svojich 20% si Elon necha a kto chce predat svoje akcie tesly po 420, ten moze, kto nechce nemusi. Elon ma investora co akcie odkupi a TSLA odide z burzy.
      • Ioniq
        Member
        • Jan 2017
        • 364

        #23
        Kedysi hovoril, ze ked ked sa uspesne rozbehne produkcia M3, uz nebude na cele Tesly... mozno prisiel ten cas.

        Komentár

        • juks
          Member
          • May 2018
          • 53
          •      

          #24
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	
Videní:	0
Veľkosť:17,1 KB
ID:	26952 Pridavam dnesny priebeh kurzu tsla

          Komentár


          • Vlado
            Vlado komentoval
            Upraviť komentár
            Z akého webu sleduješ tie akcie ?

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            je kopa webov kde to je online, ja pouzivam googlacky:
            https://www.google.com/search?q=NASD...mb6AS3tJtQ_5:0

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Vlado das si do vyhladavaca TSLA a mas to. Inac vela obchodnikov pouziva yahoo finance.
            https://finance.yahoo.com/quote/TSLA...rc=fin-srch-v1

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Yahoo nekresli aftermarket.

          • Vlado
            Vlado komentoval
            Upraviť komentár
            Ja používam NYSE, ale bol som zvedavý z kade to sleduje jux, tak som sa opýtal
            Jáj ale banujem že som tie akcie nekúpil keď boli za 290 :/ čakal že ešte trochu padnú a vtedy prikúpim, a bola to chyba
        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          #25
          Elon:
          Earlier today, I announced that I’m considering taking Tesla private at a price of $420/share. I wanted to let you know my rationale for this, and why I think this is the best path forward.

          First, a final decision has not yet been made, but the reason for doing this is all about creating the environment for Tesla to operate best. As a public company, we are subject to wild swings in our stock price that can be a major distraction for everyone working at Tesla, all of whom are shareholders. Being public also subjects us to the quarterly earnings cycle that puts enormous pressure on Tesla to make decisions that may be right for a given quarter, but not necessarily right for the long-term. Finally, as the most shorted stock in the history of the stock market, being public means that there are large numbers of people who have the incentive to attack the company.

          I fundamentally believe that we are at our best when everyone is focused on executing, when we can remain focused on our long-term mission, and when there are not perverse incentives for people to try to harm what we’re all trying to achieve.

          This is especially true for a company like Tesla that has a long-term, forward-looking mission. SpaceX is a perfect example: it is far more operationally efficient, and that is largely due to the fact that it is privately held. This is not to say that it will make sense for Tesla to be private over the long-term. In the future, once Tesla enters a phase of slower, more predictable growth, it will likely make sense to return to the public markets.

          Here’s what I envision being private would mean for all shareholders, including all of our employees.

          First, I would like to structure this so that all shareholders have a choice. Either they can stay investors in a private Tesla or they can be bought out at $420 per share, which is a 20% premium over the stock price following our Q2 earnings call (which had already increased by 16%). My hope is for all shareholders to remain, but if they prefer to be bought out, then this would enable that to happen at a nice premium.

          Second, my intention is for all Tesla employees to remain shareholders of the company, just as is the case at SpaceX. If we were to go private, employees would still be able to periodically sell their shares and exercise their options. This would enable you to still share in the growing value of the company that you have all worked so hard to build over time.

          Third, the intention is not to merge SpaceX and Tesla. They would continue to have separate ownership and governance structures. However, the structure envisioned for Tesla is similar in many ways to the SpaceX structure: external shareholders and employee shareholders have an opportunity to sell or buy approximately every six months.

          Finally, this has nothing to do with accumulating control for myself. I own about 20% of the company now, and I don’t envision that being substantially different after any deal is completed.

          Basically, I’m trying to accomplish an outcome where Tesla can operate at its best, free from as much distraction and short-term thinking as possible, and where there is as little change for all of our investors, including all of our employees, as possible.

          This proposal to go private would ultimately be finalized through a vote of our shareholders. If the process ends the way I expect it will, a private Tesla would ultimately be an enormous opportunity for all of us. Either way, the future is very bright and we’ll keep fighting to achieve our mission.

          Thanks, Elon

          Komentár

          • juks
            Member
            • May 2018
            • 53
            •      

            #26
            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	
Videní:	0
Veľkosť:20,6 KB
ID:	26957 V aftermarkete este lezie hore

            Komentár


            • terry
              terry komentoval
              Upraviť komentár
              Ako budeš zdaňovať, keď nepredáš a prevedú to na fidelity? Pochybujem, že si US rezident. Muskov oj*b na non US rezidentov, čiže potom jedine dvojité zdanenie. Pekné svinstvo.

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Nazyvat zamer odist z burzy svinstvom je prilis silne slovo. Stale mas na vyber: bud predas za 420 co je pre kazdeho veeelmi dobry zisk, alebo si ich nechas spolu so vsetkym co to znamena. Ja osobne by som bol radsej, keby bola dolezitost akciovych trhov na svetovu ekonomiku podstatne mensia, resp by som bol radsej, keby sa z burzy vytratili dolezite firmy. Akciove trhy su len hra - hra s velkymi peniazmi, ked uz takmer nikto nevytvara relane hodnoty, ale len spekuluje. Povodny zamer akciovych trhov - zdruzovania prostriedkov na podnikanie sa stava vedlajsim a to je zle. Necudujem sa Elonovi, ze sa mu nepaci, ked sa akcie TSLA stali najviac shortovanymi a chce z toho blaznovstva vycuvat.

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              110% pravda. Ja robim pre relativne malu ale nadnarodnu firmu kotovanu na burze a niekedy sa nestacim cudovat ake kratkozrake (=s kratkodobym efektom) rozhodnutia smerovania firmy management robi (na ukor dlhododbejsej strategie) LEN aby sa zapacili Walll Streetu a akcie isli hore (alebo aspon nepadli).
              Uplne chore, v tomto na Musk plnu pravdu.

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Najlepsim prikladom je co sa tika Tesly je pomoc pre Filipinskych chlpacov co boli v jaskyny. EM bol odmietnuty a povedal co si mysli a oni povedali jemu co si myslia. To nemalo z Teslou nic spolocne a akcie sa prepadli. Nebol nato dovod. A predca sa to stalo.
          • jux
            jux
            Senior Member
            • Apr 2015
            • 1378
            •      

            #27
            Takze Tesla ostava na burze.



            Staying Public

            Elon Musk 24 augustus 2018
            Earlier this month, I announced that I was considering taking Tesla private. As part of the process, it was important to understand whether our current investors believed this would be a good strategic move and whether they would want to participate in a private Tesla.
            Our investors are extremely important to me. Almost all have stuck with us from the time we went public in 2010 when we had no cars in production and only a vision of what we wanted to be. They believe strongly in our mission to advance sustainable energy and care deeply about our success.
            I worked with Silver Lake, Goldman Sachs and Morgan Stanley, who have world-class expertise in these matters, to consider the many factors that would come into play in taking Tesla private, and to process all the incoming interest that we received from investors to fund a go-private transaction. I also spent considerable time listening to current shareholders, large and small, to understand what they think would be in the best long-term interests of Tesla.
            Based on all the discussions that have taken place over the last couple of weeks and a thorough consideration of what is best for the company, a few things are clear to me:
            • Given the feedback I’ve received, it’s apparent that most of Tesla’s existing shareholders believe we are better off as a public company. Additionally, a number of institutional shareholders have explained that they have internal compliance issues that limit how much they can invest in a private company. There is also no proven path for most retail investors to own shares if we were private. Although the majority of shareholders I spoke to said they would remain with Tesla if we went private, the sentiment, in a nutshell, was “please don’t do this.”
            • I knew the process of going private would be challenging, but it’s clear that it would be even more time-consuming and distracting than initially anticipated. This is a problem because we absolutely must stay focused on ramping Model 3 and becoming profitable. We will not achieve our mission of advancing sustainable energy unless we are also financially sustainable.
            • That said, my belief that there is more than enough funding to take Tesla private was reinforced during this process.
            After considering all of these factors, I met with Tesla’s Board of Directors yesterday and let them know that I believe the better path is for Tesla to remain public. The Board indicated that they agree.
            Moving forward, we will continue to focus on what matters most: building products that people love and that make a difference to the shared future of life on Earth. We’ve shown that we can make great sustainable energy products, and we now need to show that we can be sustainably profitable. With all the progress we’ve made on Model 3, we’re positioned to do this, and that’s what the team and I are going to be putting all of our efforts toward.
            Thank you to all of our investors, customers and employees for the support you’ve given our company. I’m incredibly excited to continue leading Tesla as a public company. It is a privilege.




            Komentár

            • Miroslav Rojko
              Senior Member
              • Nov 2016
              • 1311
              •   

              #28
              Ako sa píše, že kvôli ohlásenému EQC klesla Tesla alebo "10 miliárd na zničenie Tesly", čo sú náklady na vývoj Mercedesu, klesli akcie pod 300 USD.
              Čo si myslíte, ako klesnú pri ohlásení Audi e-Tron, ktoré bude vo všetkých podstatných vlastnostiach (dojazd, palubná nabíjačka, veľkosť baterky) lepšie ? Je rozumné teraz kupovať akcie alebo ešte po 19.9. klesnú ?
              [priezvisko]@me.com

              Komentár


              • ozana
                ozana komentoval
                Upraviť komentár
                Muskovy tweety mají na kurz větší vliv než nějaký eTron.

                A vždy se doporučuje investovat průběžně (Dollar-Cost Averaging).
            • terry
              Junior Member
              • Feb 2017
              • 23

              #29
              To MR: RSI slabne a slabne, rozhodne by som pockal na to Aprilove cislo a mozno sa ide otestovat EMA 200 na tyzdennom grafe to k tomu speje. Pred mesiacom Musk manipuloval trhom tak ten mu to teraz vracia. Daj si target 15-20% a bavkaj sa s tym. Mne svedkovia Muskovovi platia druhy rok dovolenky a som im za to vdacny. Z dlhodobeho hladiska (2-3r) nevidim v tom zmysel. Tesla bude marginalny hrac na trhu a tomu bude zodpovedat aj hodnota akcii. Mokré sny o Amazonoch su utópia. A tebou spomínané fundamenty sú teraz veľmi proti TSLA.
              Nejedná sa o finančné poradenstvo, investujte len po vlastnom zvážení.

              Komentár


              • terry
                terry komentoval
                Upraviť komentár
                Sorry, zabudol som skontrolovat Muskov twitter

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Ta prva veta je po slovensky ;-)? To bude nejaka tajna rec "strihacov kuponov" ako nas ucil Marx.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Ani nevies, ako by bolo super, keby bola Tesla marginalny hrac na trhu. To by znamenalo, ze Elonov plan vysiel. Obavam sa, ze este vela vody v Dunaji pretecie kym to nastane.
            • jux
              jux
              Senior Member
              • Apr 2015
              • 1378
              •      

              #30
              Kto chce kupit akcie tesly, rychlo kupujte, 270.

              Komentár


              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Od rana cakam na prevod z TB do FIO, predpokladam, ze pride az zajtra...

              • head
                head komentoval
                Upraviť komentár
                Ja som este dnes dokupil 1 akciu za posledne $$ co som mal na Fio ucte .

              • EV_Future
                EV_Future komentoval
                Upraviť komentár
                myslim, ze tentoraz to asi bude este padat hlbsie ku 200.. Predsalen sa deju dost vazne veci. Ale som presvedceny, ze Tesla to prezije a bude este silnejsia ako predtym, ci uz s Elonom ako CEO, alebo len s nejakou inou poziciou "z uzadia".

              • terry
                terry komentoval
                Upraviť komentár
                😁😁😁

              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Elon by v pripade prehry mal poziciu "NOT a CEO" ;-) Neverim, ze to padne az ku 200. Kazdopadne, od vcera stale do FIO prevod z TB nedorazil, takze ja som v rezime ocakavania...

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                Nie je to take strasne ako sa to prezentuje. Ked nebude CEO, tak si tam dosadi niekoho ineho a bude jeho poradca. Zalezi od spravnej rady, ci ma jej podporu a ak ano, tak tam schvalia takeho CEO, ktory bude poradcu posluchat. Ale to je len ten pripad, ze prehra sud s komisiou, lebo ako sa vyjadril, bude sa pravne branit a to, ze komisia nieco navrhla a dala k sudu, neznamena, ze je uz rozhodnute.

              • Ioniq
                Ioniq komentoval
                Upraviť komentár
                V prvom rade by mali hnat k sudu toho sasa co sedi v Bielom dome. Jeho tweety negativne ovplyvnuju akciove trhy na celom svete :-/ Ohromna fraska toto...

              • Vlado
                Vlado komentoval
                Upraviť komentár
                Ja som tiež nakupil, síce som už nechcel ale za 270, no nekup. V pondelok by mohli byť dané údaje o produkcii, a teda by akcie mohli stúpať. Dúfajme

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Vidim, ze my, Svedkovia Elonovi, sme nenapravitelni optimisti. Tiez som prikupil zopar odpustkov...

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                Ja tiež čakám na prevod, až nabehne obchodníkovi, podobne ako niektorí a dúfam, že výsledky firmy za 3.Q. oznámia až po otvorení burzy a stihnem dokúpiť ešte za tú cenu ako vy ostatní. Lebo minule - pred dvoma týždäami ako som deň čakal na prevod, kupoval som po 283, nie po 263 ako bolo jeden deň klesnuté.
            Pracuje...
            X