Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nový produkt Tesla Motors - Autopilot 2 - samo-riadiaci hardvér

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Tomáš
    Member
    • Apr 2016
    • 60

    Nový produkt Tesla Motors - Autopilot 2 - samo-riadiaci hardvér

    Tesla Motors predstavuje nový produkt 17. októbra. Údajne väčšina z nás to neočakávala. Som zvedavý čo to bude..

    https://twitter.com/elonmusk/status/785138151224446976
    Naposledy upravené Juro; 15-12-2016, 18:30. Dôvod: upravil som nadpis aby sa vedelo o čo sa jedná
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #2
    Vraj je toto predstavenie presunute na stredu. Vie niekto nieco viac o tom?
    Naposledy upravené ICE666SVK; 18-10-2016, 18:36.

    Komentár


    • MatejN
      MatejN komentoval
      Upraviť komentár
      Ano je to presunute na zajtra,ale stale sa nevie o co sa jedna

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      pred dátumovou čiarou (východne) je stále "včera".
  • MatejN
    Member
    • May 2016
    • 43
    • matej62690
    •   

    #3
    Tesla to make product announcement at 5pm PT (8pm ET – 12am UTC) followed by Q&A
    Ak dobre pocitam tak dnes 2:00 v noci nasho casu

    Komentár


    • MatejN
      MatejN komentoval
      Upraviť komentár
      Twit od @elonmusk This is also what I was alluding to by Model 3 part 2
      Takze to dnes bute predstavenie Modelu3 part2
      Naposledy upravené MatejN; 19-10-2016, 20:40.
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #4
    Možno sa to objaví len tu: https://www.tesla.com/blog
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #5
      a je to tu: všetky autá teraz z linky majú plne samo riadiaci hardvér. https://www.tesla.com/en_EU/blog/all...iving-hardware
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár

      • milan21
        Junior Member
        • Apr 2016
        • 4

        #6
        Už je to aj v Design Studiu s popisom a cenníkom (7500€ pri dodaní):
        https://www.tesla.com/en_EU/models/design

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Pozeram, ze to rozdelili do dvoch casti. Kedze som to nemhol skopirovat, neviem momentalne to nejde, tak som si to nemohol dat prelozit. Ked si teraz niekto objedna auto a da len jednu cast a nie druhu, tak o nieco pride, alebo ako to je? Mam na mysli Enhandcend Autopilot za 4700€ a Full Self-Driving Compatibility za 2800€ cize dokopy 7500€ ale da sa to dokupit aj potom. Znamena to, ze system bude uz od vyroby namontovany, ale SW uzamknuty? Alebo ak si to neobjednam pri kupe auta, ale dodatocne, tak bude neutne navstivit servis? Ako je to vlastne...??

          Legislativne to u nas v CR a SR bude...??? Ale ak to EU povoli, tak mozno to bude aj skor ak si nase krajiny zase nevydupu daku vynimku.

          http://www.hybrid.cz/tesla-vsechny-n...roboticka-auta
          http://www.hybrid.cz/tesla-ukazala-v...obilem-model-x
          http://autozurnal.ta3.com/tesla-odha...tial-nefunguje
          Naposledy upravené ICE666SVK; 21-10-2016, 16:31.
      • Juro
        Administrator
        Gold Member
        • Mar 2014
        • 2208
        • juraj1702
        •   

        #7
        Keď hladá miesto na parkovanie, auto číta značky či je tam povolené zaparkovať. WOW: https://www.tesla.com/en_EU/videos/f...as?redirect=no


        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

        Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #8
        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Bez názvu.jpg
Videní:	109
Veľkosť:124,9 KB
ID:	11314

        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Bez názvu 1.jpg
Videní:	90
Veľkosť:101,8 KB
ID:	11377
        Naposledy upravené ICE666SVK; 26-10-2016, 18:15.

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          #9
          Srdce Autopilota 2 nakoniec nebude GPU nVidia GeForce GTX Titan ale vykonejsi nVidia Drive PX 2
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Bez názvu.jpg
Videní:	104
Veľkosť:176,6 KB
ID:	11379

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            #10
            Priemerne siel tusim 25mil/h a maximalka bola 35mil/h. Predpokladam, ze to bolo vsetko v obci a maximalka je v USA v obci tusim 35mil/h. Su tam aj dole vysvetlivky ako to vnima auto. Znacky vodorovne aj zvysle su fialovou farbou znazornene. Stojace objekty boli modre a pohybujuce boli zelenou farbou. Zlta farba oznacuje semafory. Ani neviem ci tam boli aj ine farby vidiet, ale smerovky to dava no packa na smerovky sa neprepina.

            Naposledy upravené ICE666SVK; 20-11-2016, 19:59.

            Komentár

            • ICE666SVK
              Senior Member
              • Jul 2014
              • 1997

              #11
              Vypada to tak, ze este sa ani riadne nerozbehla spolupraca TESLY a Nvidie na projekte Autopilot 2 a uz sa tieto dve spolocnosti rozkmotrili. Tesla si autopilota vyvinie sama a Nvidia zase chce vyvinut vlastne autonomne vozidlo. Cize kazdy pojde vlastnou cestou. Tesla chce vyvinut vlastny system Autopilota a na spolupracu si vybrala Samsung Elektronics, ktory doda cipy a cast plaformy si Tesla vyvinie sama. Ma nato vlastnych inzinierov, ktorych ziskala z inych spolocnosti a ktory pracovali na inych projektoch.

              http://english.etnews.com/20161209200001
              https://electrek.co/?s=Samsung+Electronics+
              http://www.reuters.com/article/samsu...-idUSL4N1E415L

              Komentár

              • Jano73
                Junior Member
                • Feb 2016
                • 7

                #12
                To znamená že na terajšej novej Tesle nebude maťveľký význam nový autopilot lebo nebudu upgradovať? Alebo vôbec pustia v polovine decembra?

                Komentár


                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  Nebudu to spolupraca Tesly a Nvidie, ale inac to spojazdnia podla mna aj na tie auta co tam maju Nvidie. Ta spolupraca vlastne ani riadne nezacala a uz skoncila, HW tam nepojde od Nvidie ale od Samsung Elektronics a sw uprady tam bude robit Tesla. Tak o toto by som sa nebal. Nvidia robi aj vlastny projekt autonomneho auta ale robila to na uzavretych okruhoch. Teraz ale ziskala tak ako to ma aj TESLA ci Google a ine spolocnosti povolenie testovat to realne v Kalifornii. Udajne sa asi Tesla rozhodla ukoncit spolupracu aj preto, aby jej databaza z Autopilota 1 nebola vyuzita aj v inych autach. No uvidime ako to nakoniec bude. Samsung Elektronics sa vyjadril ze to je praca na 3 roky, rovnako to malo byt aj pri Nvidii. Takze zmenia len HW a SW budu dalej vyvijat.

                • jeeff
                  jeeff komentoval
                  Upraviť komentár
                  To je nezmysel, Tesla bude NVIDIA cipy pouzivat, akurat chce mat aj vlastne riesenie (ako pre vsetko), takze zacala spolupracu so Samsungom na vyvoji vlastnych cipov (podobnych tomu co ponuka NVIDIA). V clankoch sa predsa pise, ze vyvoj takychto cipov bude trvat aspon 3 roky. Su to len vypoctove cipy pre umelu inteligenciu (Deep Learning), cize je skoro jedno na akych cipoch bezi dany SW ked ponukaju vhodne programove rozhranie. Tesla si uvedomuje, ze platit 7k USD za NVIDIA riesenie je pomerne vysoka cena a ako vzdy chce najst lacnejsie riesenie, ktore je vlastny vyvoj. Pre Model 3 by bol autopilot za cenu ako je teraz pre Model S prakticky nepredajny, preto potrebuju nieco lacnejsie. Ako som ale pisal, skor ako o 3 roky to nebude, takze dovtedy bude pouzivat NVIDIA riesenie.
              • Juro
                Administrator
                Gold Member
                • Mar 2014
                • 2208
                • juraj1702
                •   

                #13
                Len pridávam odkaz na originál video od Tesly:

                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                Komentár

                • Jano73
                  Junior Member
                  • Feb 2016
                  • 7

                  #14
                  Viete už kedy pustia v Europe Autopilot 2, písali že koncom decembra.

                  Komentár


                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Nemyslim. Ked som kupoval vo Viedni v decembri tak mi dealer povedal ze problem je europska legislativa. Ze vraj nemaju na tieto funkcie homologaciu a tak skoro ju mat nebudu kym nebude autonomne vozidlo definovane v predpisoch o pozemnej premavke. Ide hlavne o zodpovednost pri nehodach.

                  • Jano73
                    Jano73 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Len potom neviem prečo majú v ponuke že koncom roka pustia. A pri odovzdaní v Holandsku povedali tiež za pár dní! Prevzal som auto 22.12.2016. Bez toho máte v aute len tempomat a nič iné. Ani to, čo mala predchádzajúca verzia. A to je škoda, za také peniaze...

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ja myslim, ze tu treba rozlisovat 2 veci. Tesla momentalne tiez predava 2 urovne "autopilota".
                    1. Vylepsena funkcionalita autopilota - HW ver. 2
                    2. Potencial pre plne autonome riadenie.

                    Ta poznamka o legislative sa tykala tej druhej polozky. Inak ked konfigurujes auto na stranke Tesly tak je poznamka o spusteni funkcnosti danej "feature" v zavislosti na legislative a povoleniach v danej krajine, dokonca aj pre prvu polozku.
                    Pisu doslova pri prvej polozke:
                    Vylepseny Tesla Autopilot software ukonci predbezne v Decembri 2016 testovaciu fazu a potom, podla povoleni statnych organov bude implementovany ako update.
                • ICE666SVK
                  Senior Member
                  • Jul 2014
                  • 1997

                  #15
                  Ten HW v aute mas a ak si ho neaktivujes, tak ti tam aj tak ostane. Potom staci aktivovat a to online a stiahnut aktualizaciu a budes mat vsetko. Jeden bielorus ma TMX a povedal, ze autopilota aktivovaneho nema aj tak mu vraj vsetko ukazuje, len on musi ako vodic soferovat auto. Predpokladam, ze ho to upozorni na nejake veci, ale riesit ich musi sam, ked to nema aktivovane.

                  Komentár


                  • Jano73
                    Jano73 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ale mal by som dostať hlásenie, že je k stiahnutiu niečo nové, nie? Aspoň tak to bolo povedané v Holandsku. A platil som za Enhanced Autopilot a Full Self Driving. A ani dážďový senzor nemám. Čo je ale smiešne.

                  • ICE666SVK
                    ICE666SVK komentoval
                    Upraviť komentár
                    Naco ti je dazdovy snezor ked vonku snezi? Ale nie sorry srandicky nabok. Niekde bolo pisane, ze zacnu postupne nabiehat updaty od januara tusim. Ale najskor to zacne v USA az potom EU. Trpezlivost a ono to pride. Ako v Tesle hovoria coskoro.
                Pracuje...
                X