Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Verzia 8

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • enfko
    Member
    • Dec 2014
    • 183

    #16
    Dnes rano dorazil update aj do mojho auta (MS 85D, cez WiFi).
    TIP: Ak zvolite okamzitu instalaciu, zacne sa odratavat dvojminutovy "countdown". Ak ho chcete preskocit, tak staci zoparkrat kliknut na odratavajuce cislice a update sa spusti ihned.

    Komentár


    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Ak nemas auto z poslednych tyzdnov priprav sa na hlasku ze je chyba v motorizovanom zatvarani charge portu. Zial niekto v Tesle zabudol ze EU auta to maju az v poslednej dobe (doteraz bolo len otvaranie, nie zatvaranie, US auta maju zatvaranie uz pomerne dlho). V zasade to ale nicomu nevadi, len to bude otravovat kym nespravia update. Som si myslel, ze kvoli tomu update zastavia, ale zjavne pokracuje dalej a nikoho v Tesle to netrapi ;-)

    • enfko
      enfko komentoval
      Upraviť komentár
      @jeeff: ziaden error mi auto nevyhlasuje. Schvalne som skusal aj nabijanie. Nemam face lift verziu.

    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Zaujimave, kopec ludi sa na to stazuje a mam tento problem aj ja. Mam S z aprila 2016, pred faceliftom VIN 121XXX, mozno sa to teda tyka len nejakej serie aut kde to uz malo byt ale realne nie je.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #17
    Mne zase pocas minuleho maleho upgradu v.7 (hned ako som TMX priviezol 1.oktobra) a aj pocas upgradu na v.8 (v sobotu 8.10) pisalo, ze mam kontaktovat servisne stredisko. No stacilo pockat a hlaska zmizla. Mozno to robi pre moj velmi biedny mobilny signal v garazi - len jedna palicka 3G.

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Externa antena by signal mala zlepsit.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Do Tesly sa da niekde zapojit externa antena?

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Skor som mal na mysli externu antenu pre domaci internet a tahat to cez wifinu v garazi. Neviem to uplne presne, ale tusim externa antena co pripojis do USB portu by mohla fungovat. Fakt netusim...???
      Naposledy upravené ICE666SVK; 11-10-2016, 11:58.

    • VladoTA3
      VladoTA3 komentoval
      Upraviť komentár
      Skôr do garáže, prípadne niekde na kraj domu blízko parkovacieho miesta osadiť WiFi opakovač (repeater). Jednoduché sa iba priamo zapoja do 230V zásuvky a predĺžia tým dosah WiFi siete, teda signál ďalej od WiFi router-a.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #18
    Ak ignorujete varovania autopilota stane sa toto. Zaujimalo by ma, ze za aky cas zase moze sofer zapnut autopilota, lebo tusim hned to nejde. No neviem.



    Vo verzii 8.0 je zdielanie dat vypnute, ale je tu moznost zapnut ho a prispiet tak k vylepseniu Tesiel aj vdaka vasim datam.



    TMX a autopilot v meste. Je pekne vidiet ako si autopilot dokaze poradit aj ked je absencia jednej ciary, alebo ked sa na jednej strane vozovky ciara vzdaluje, lebo sa vozovka rozsiruje. A ukazka co musel Bjorn urobit aby mu znova siel autopilot, ked ignoroval varovania. Musel zastat, tam vyradil a zaradil a potom uz bolo mozne autopilota zapnut.

    Naposledy upravené ICE666SVK; 12-10-2016, 18:07.

    Komentár


    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Ked ignorujes autopilota musis prejst do Parking rezimu a potom ho mozes znova aktivovat, je to tak aj v release notes a aj vo videu.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #19
    Verzia 8.0 minuly piatok zrejme zachranila posadku pred havariou. Pred TMX jazdil Jeep Grand Cherokee, ktory nahle vybocil do zeleneho deliaceho pasu, pretoze Toyota pred niim nahle zabrzdila. Keby Jeep neodbocil na travu urcite by narazil do Toyoty. Tiez keby TMX nezabrzdila sama, urcite by narazila do Toyoty, pretoze vodic TMX cez Jeep Grand Cherokee nevidel co sa deje vpredu. Ale radar TMX dopredu cez Jeep Grand Cherokee videl nahle brziace auto a zacal brzdit :-))) takze zachranil situaciu. Vodic TMX podakoval Elonovi za V8.
    Bjorn podobnu situaciu nasimuloval s kamaratmi - https://www.youtube.com/watch?v=cG3Jp5GyPoc, ICE6... to sem dal, ale sem sa link na to tiez hodi.
    It happened last Friday afternoon when I drove to Pocono for the weekend. I was on Autopilot driving eastbound on I-78 (a 2-lane divided highway with...

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #20
      Dnes poobede mi ponuklo maly update ver 8. na 2.44.121. tak som to dal po prichode domov updatnut. Updatovalo uspesne, no nechcelo sa mi citat release notes v aute.... hladam ich na internete - zatial bezuspesne.

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Na teslamotorsclub pisu, ze release notes su rovnake ako pre predoslu verziu 8.2.40.21, takze zrejme len opravovali nejake bugy.
    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      #21
      Dam to sem aj ked tento soft je aj pre Model X.
      https://electrek.co/2017/06/30/tesla...-improvements/
      Tesla spusta novu aktualizaciu LINUX jadra z verzie 2.6.36 na 4.4.35 Zmeny sa tykaju iba 17" displeja. A mal by sa vylepsit aj prehliadac, ktory niektory majitela tak kritizovali.
      Naposledy upravené ICE666SVK; 02-07-2017, 12:38.

      Komentár


      • Peterka
        Peterka komentoval
        Upraviť komentár
        tikaju hodinky, zmeny sa tykaju... prepac, niektori majitelia by som odpustil, ale toto mi kole oci :-)

      • Podlesny
        Podlesny komentoval
        Upraviť komentár
        Mňa zas irituje to "novodobé" spojenie napríklad "keby idem ...". Majú tam byť aj ďalšie dve písmenká "ž" a "e". Či sa mýlim?

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Ake "keby idem" kde to akoze je?
    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      #22
      K veci - včera som to nainštaloval. Kernel neviem ci je iný ale prehliadač stále nestoji za nič.
      Avšak - zaznamenal významne vylepšenie autopilota. Veľmi dobre drží v zatackach a ide pekne aj ked je viditeľná len jedna čiara.
      Vyzkusajte.

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Browser je zatial este stary, novy kernel ma umoznit nasadenie noveho.
    • Vrso
      Member
      • Aug 2015
      • 70
      •   

      #23
      Mam 17.24.30 a uz od minulej verzie 17.26.17 pri jazde na AP2 brzdi a zrychluje na niektorych usekoch. Robi to zrejme podla GPS, lebo to nerobi vsade. Medzimesto 90 (+offset) , v dedine zbrzdi na 50 a za dedinou znova 90. Stale ale musi byt zapnuty AP. Pritom Release notes spomenutych verzii to nespomina ani slovkom

      Komentár


      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Mne to robi od 17.24.28 na AP1 aute. Nerobi to len podla GPS ale aj podla rozpoznavania znaciek pri ceste (co pokial viem AP2 este nevie), spomali napr. na starej Senckej za metrom kde je docasne znacenie kvoli vystavbe Triblaviny. Akurat ze nepozna skoncenie obmedzenia (preciarknuta biela znacka), vtedy sa tvari ze je 70+offset (ako keby to mal ako default ked nevie).
    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      #24
      Nerobí to podľa rozpoznávania značiek ale podľa GPS polohy a rýchlostných limitov, ktoré poznajú Google Maps.
      Kamera skutočne pozerá iba čiary u AP1. Ale robí to fakt celkom dobre.

      Komentár


      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Ale jeff napisal, ze mu to spravilo na useku, kde je docasne znacenie koli stavbe, cize je tam znizena rychlost oproti normalnemu stavu a GPS to nevie. Som siel teraz po D1ke a GPS ukazalo 130km/h ale na useku sa pracuje a je docasne znizena rychlost. GPSka to ale nevie.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Konkrétne to čo písal Jeeff je na starej seneckej od Ivanky smer Veľký Biel už dobre pol roka. Takze o tom Google vie. Stačí zapnúť Waze, ten ma tie iste dáta.

      • matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        Ja len doplnim, ze Google prebera tieto data od Waze a prave kvoli tejto feature Google kupil Waze.

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Preco potom nevie korektne zvysit rychlost na konci tohto znacenia? AP2 znacky rozpoznavat (zatial) nevie, AP1 podla mojich vedomosti ano. Robilo to aj moje BMW co som mal pred tym a tam rozhodne ziaden internet nebol.

      • Vrso
        Vrso komentoval
        Upraviť komentár
        @Jiri , prekvapivo Google nema tie iste data ako Waze, ale ma ich az neskor. Viem to 100% z vlastnej skusenosti, ked pri Presove otvorili dialnicu, Waze po nej navigoval asi o 6 hodin. A google maps routovali este asi 2 tyzdne po starej ceste a dialnicu nemali.

        jeeff ved na rozpoznavanie znaciek podla GPS nepotrebujes internet ani Ty, ani Tvoje BMW. Aj vacsina offlinovych navigacii spolahlivo ukazuje rychlosti na ceste a staci na to iba GPS bez internetu. Odkial mas informaciu, ze AP1 vie rozoznavat znacky? Nikde som to nezachytil

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        jeeff - neviem ci si si vsimol, ale asi tak od preposledneho updatu zacal AP1 robit to, ze ti nedovoli rychlost vyssiu ako 10 nad maximalku v danom mieste a robi to nielen smerom dole (ze spomali) ale aj smerom hore (ak si povodne mal vyssiu rychlost). Toto robi (nastastie) len na normalnych cestach, na dialnici nie.
        Na znacky podla mna kasle, lebo niekedy sa chova spravne aj ked tam znacky nie su (a naopak).
        Priklad:
        Ides z BA obchvatu (alebo od Zlatych) do Metra do Ivanky po starej seneckej a mas na AP nastavnych 90. Akonahle prejdes horizont a klesas k prvej krizovatke "pri sadoch", kde je 60, hodi ti AP 70. Za semaforom je 50, hodi ti 60 (ale znacka 50 tam nie je, je to proste stale "v meste"). Ked minies znacku koniec Ba, hodi ti na velmi kratky usek 90, aby po 100 m znova hodil 70, lebo prichadzas k tomu novemu semaforu pri UPS, kde je limit 60.
        Ked ho prejdes, ostane na 70, lebo z nejakoeho dovodu nevie, ze si na ceste 1. triedy kde je 90, tu ti hodi az za semaforom u Metra ked pojdes smerom na Senec.
        Kukal som ako puk ked som to prvy krat "zazil" ale moc sa mi to nepaci, to auto je "nejake prilis mudre" na moj vkus :-).

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Ano, presne tade chodim denne a myslim si, ze AP1 tam cita aj znacky. V momente ale ked nevie, da 70 (namiesto 90). Naviac nevie precitat nasu slovensku koncovu znacku (koniec obmedzenia - biela preskrtnuta), az do dalsej drzi povodnu. Update mam, rychlost mi sam meni. Ak by to mal podla Waze tak by vedel ze potom tam je 90, pretoze vacsina ludi tam proste tych 90 ide.

        Tu je o tom nejake info:

        https://www.mobileye.com/en-uk/mobil...it-indication/

        to ze to BMW robilo podla znaciek viem tak, ze niekedy precitalo znacku "od vedla", napr. na obchvate BA okolo auparku kde videlo znacky z vonkajsich pruhov.
        Naposledy upravené jeeff; 06-07-2017, 13:27.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Zaujimave! Budem to sledovat. Preto rad chodim s Teslou, aj ked nemusis tak pozorne sledovat premavku s AP, furt je tam co skumat a kazdym updatom sa to trochu meni/vylepsi . TO je entertainment faktor non plus ultra :-).

      • g211
        g211 komentoval
        Upraviť komentár
        Stara Senecka cesta je po upgrade total pruser. Tam kde predtym vsetko ficalo OK, teraz je AP pouzitelny jedine vtedy, ak ide predomnou ine auto. Vtedy automaticke upravy rychlosti dokaze odignorovat a riadi sa vozidlom vpredu.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        g211 - mas AP1 ci AP2? S AP1 sa mi to nezda take zle.

      • g211
        g211 komentoval
        Upraviť komentár
        AP1. Od Bernolakova po Velky Biel dava zle rychlosti. Este dodam ze toto je skor problem dat vstavanej navigacie, kedze po skonceni obmedzenia neda 90, ale 60 + offset. Dnes dosiel dalsi update, som zvedavy ci nieco vyriesi.

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Ja mam nastaveny offset 6, neda mi 66 ale tiez 70. Ako keby tam mal nejako zle nastavenu danu cestu a jej obmedzenia. Kazdopadne zatial to pretlacam plynovym pedalom a dufam, ze auto posiela data do materskej lode a ze sa to "samo" opravi.

      • g211
        g211 komentoval
        Upraviť komentár
        Aha, zaujimave s tym offsetom. Obavam sa ze samo sa to neopravi. Dnes niekto poslal na FB Tesla Owners Worldwide tuto mailovu adresu, kam mozeme reportovat problemy, tak mozno by to stalo za pokus: autopilotfeedback (zavinac) tesla.com
    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #25
      Aj ja myslim, ze to robi podla znaciek, raz mi v meste dalo 90 tku - precitalo znacku na autobuse vo vedlajsom pruhu :-). Po par sekundach to opravilo na 50tku.

      Komentár

      • Vrso
        Member
        • Aug 2015
        • 70
        •   

        #26
        Ved urobte niekto test. TACC by mohlo fungovat aj so zakrytymi kamerami. Cize skus zalepit nepriehladnou paskou predne kamery a vyskusaj, ci TACC bude aj nadalej nastavovat rychlosti. Ak ano, tak ide iba podla GPS a radaru.

        Ja test urobit nemozem, mam pokazeny TACC a AP2. Nedavno mi aj kalibrovali radar a fungovalo to potom 10 minut. Kedze sa snazim Tesla Vieden obist velkou oklukou, buduci tyzden mam servis v Nemecku.

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Vsak sa treba opytat priamo v Tesle ked tam bude niekto z Vas co ste majitela a dozviete sa to ako to v skutocnosti je. Je majitel Tesly z Ciech, Slovenska, Madarska, a neviem ci aj Polska povinny ist iba do servisu vo Viedni, alebo moze ist kamkolvek? Vieden okrem samotneho Rakuska ma na starosti tolko dalsich regionov, ze to nemoze stihat. Slovinci maju predpokladam, ze Graz v Rakusku. Den ma 24 hodin a su tu este sviatky a vikendy. Podla mna by mohla Tesla spravit nejake mobilne servisy aj v inych regionoch, trebarz Slovinsko, Madarsko, Ceska republika, Slovensko a Polsko. Technik by mal auto dodavku plus prives ak by bolo treba auto odviest a bol by prioritne pre dany region. Ja si myslim, ze jedna z veci pre ktore si mozno niektory potencionalny kupci nekupia momentalne Teslu je ziaden servis v danom regione a jazykova bariera.
          Naposledy upravené ICE666SVK; 07-07-2017, 21:23.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          To si trafil klinec po hlavicke. Premiove auto znamena aj premiove sluzby, nielen ceny.
      • Podlesny
        Member
        • Jul 2015
        • 115

        #27
        vykendy ma iritujú

        Komentár


        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Aj mňa "vykendy" iritujú.
          Ale presne to slovo, nie jeho význam.
      • jeeff
        Member
        • Nov 2015
        • 192
        • lubos1519
        •   

        #28
        Dnes som dostal update 18.14.2, mozem potvrdit, ze praca v browseri je rychlejsia (da sa pouzitelne scrolovat). Stale mi nejde tesla.plugshare.com a prestalo mi ist aj https://teslawaze.azurewebsites.net (zostane len biele okno), mozno treba este restart.

        Mate uz niekto tento SW? Dostali ste uz aj nove mapy? Mam pocit, ze mapy su zatial len US, ale niekde na FB som videl hlasku rakusaka, ze ma nove mapy.

        Komentár

        • jeeff
          Member
          • Nov 2015
          • 192
          • lubos1519
          •   

          #29
          V nedelu rano ma prekvapilo hlasenie auta s release notes, ktore som uz videl (PIN to drive), nevenoval som tomu pozornost, zatvoril, lebo sak som ziadny update nerobil. Az po hodine cesty s navigaciou (v podstate pri prichode do ciela) som si vsimol, ze sobrazenie na IC (Instrument Cluster - displej pred volantom) je ine.

          Konecne mam teda novu verziu navigacie aj na IC (mal som uz davnejsie na UMC verziu navigacie s malo farebnymi obrazkami, tie idu ale zo servera Tesly, takze to je logicke). Zobrazuje inak oznacenie ciest a exitov (bublinkami) a paradne sa animuje. Tiez zoom pri odbocovani a krizovatkach je velmi detailny. Hlasova navigacia mam pocit hovori rychlejsie, ako keby sa niekde ponahlala ;-) Nemal som sancu otestovat, ci sa aj nieco zmenilo v navigovani, kazdopadne od posledneho update z leta uz pomerne presne aj Tesla odhaduje dojazdove percenta (pred tym som mal vzdy rozdiel 10-15%), teraz aj pri ceste z/do Chorvatska sa na to dalo spolahnut s presnostou par percent.

          SW mam aktualne 18.32.4 zo 6.9.2018 (to pridalo PIN to drive).

          Komentár


          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Zaujimave ze az teraz. Ja som mal 32.4 verziu uz asi pred 3 tyzdnami. Medzitym uz mam 34.1 a mozem povedat, ze od verzie 34 je to dohadovanie dojazdu (percenta) uplne pesimisticke a nesedi to. Predtym to sedelo aj s uplne starymi verziami.Evidentne ten isty SW sa chova inak s roznym HW. Ty mas "pred face-lift"karu, ze? Ja mam po ale este AP1.

          • jeeff
            jeeff komentoval
            Upraviť komentár
            Ja mam posledne FW takto:

            8.1 18.26 22-July-2018
            8.1 18.28.5 23-August-2018
            8.1 18.32.4 06-September-2018

            od kedy mas nove mapy na IC?

            Mam 85D pre facelift, AP1, vzdy odhad bol prilis optimisticky a chybalo mi tak 10-15% dojazdu, takze som vedel, ze na SC musim mat aspon 20% pri odchode, preto som v prehliadaci pouzival abetterrouteplanner.com, kde po nastaveni 210 kwh pri 110 km som to mal mierne pesimisticke ale pomerne presne (zvycajne som mal +2% oproti odhadu). Od 18.28.5 to bolo aj v Tesle fakt presne, radovo o -4-5% oproti zaciatku (jazdim ale s tempomatom na 134, takze to berem ako OK).

          • g211
            g211 komentoval
            Upraviť komentár
            Potvrdzujem, taktiez sa mi dnes zobrazili stare Release Notes a uz mam nove mapy. Vyzera to paradne, renderovanie je odrazu genialne rychle. Routing budem sledovat v najblizsich dnoch.

          • jeeff
            jeeff komentoval
            Upraviť komentár
            Nove mapy na IC su suprove, dnes som si pustil v zapche navigaciu do prace len preto, aby som mohol sledovat ako namakane sa to animuje ;-)
        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          #30
          HURAAAA knecne pridali davno slubovane alternativne trasy https://www.teslarati.com/tesla-waypoints-added/

          Komentár


          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Takze Elonov koeficient je v sucasnosti x 6

            Joj ale co budu vytykat teraz teslej navigacii ?

          • Vrso
            Vrso komentoval
            Upraviť komentár
            jux budeme mat moznost pridat jeden alebo viac Waypointov. Tento uprage nie je o alternativnych trasach, bohuzial
        Pracuje...
        X