Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Autopilot

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Autopilot

    Autopilot hardware je od 10.10. 2014 štandardom u všetkých verziách Modelu S

    Ako Elon uviedol v blogu na Tesla stránke:

    "Každý Model S, ktorý od teraz vyjde z výroby, zahŕňa predný radar, 12 ultrazvukových senzorov s dlhým dosahom, umiestnených tak aby reagovali približne na 5 metrov okolo auta v každom smere pri všetkých rýchlostiach, dopredu hladiaca kamera a vysoko presná, digitálne riadená elektrická asistencia brzdového systému."

    Ďalej píše...

    "Zavedenie tohto hardvéru je len prvým krokom k Autopilotu v Model S. Budeme aj naďalej vyvíjať nové funkcie a poskytovať ich prostredníctvom aktualizácií (na diaľku cez internet) softvéru, a tým udržiavať našich zákazníkov v čele technológie jazdenia."

    "Náš záväzok k neustálemu zlepšovaniu sa vzťahuje aj na iné prvky Modelu S, a my sme v poslednej dobe niekoľko aktualizácií aj na vozidle urobili, vrátane:

    - Zlepšenie komfortu sedadiel a vyššie opierky pre ochranu krčnej chrbtice
    - Vylepšenia pre tichšiu kabínu
    - Širšie zadné otváranie dverí
    - Zvýšená veľkosť clony a väčšie zrkadlo na clone
    - Zadná prepážka a upevňovacia sieť v prednom kufri auta je teraz štandard
    - Ionizátor vzduchu a uhlíkový filter pre čistotu ovzdušia v kabíne
    - Aktualizovaný stĺpik riadenia
    - Aktualizácia brúsenej kože Alcantara - obloženie viacerých častí interiéru"

    Predný kufor bol zmenšený (pre verzie s dual motorom): Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	2015-tesla-model-s-p85d-frunk.jpg
Videní:	197
Veľkosť:478,3 KB
ID:	2114
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • Hasky
    Member
    • Oct 2014
    • 34
    •   

    #2
    Ked si dam na Tesla stranke http://www.teslamotors.com/models/design vyskladat Model S, tak mi z volitelnich moznosti vyplyva, ze aj ked v kazdom novom aute je "hardware pre autopilota", tak bude aktivovany az ked si clovek doplati za doplnkovu vybavu:

    Tech Package with Autopilot
    The Tech Package adds a host of features to an already advanced car.
    • Autopilot convenience features available through software updates


    Cize bez tejto priplatkovej vybavy je to sice v aute namontovane, ale tato funkcia nebude dostupna?

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Technicky balicek ak si niekto neda, tak nema ani 7 rocnu aktualizaciu navigacneho systemu a navigacia bez pravidelnej aktualizacie je Vam nanic. Proste zbytocne vyhodene peniaze. Mam Garmin navigaciu a ma 7 rokov, naviguje vsak spolahlivo aj ked tam nie su jazdne pruhy, neukazuje mi to akou rychlostou idem, ale nato mam rychlomer. Nie su tam ani dopravne spravy co dneska by som uz navigaciu bez toho nekupoval. No mam k tomu kupenu kartu z dozivotnou aktualizaciou map, tato aktualizacia je priamo na dany navigacny a dozivotnou sa rozumie, kim neodide pristroj. Neviem ako to ma napriklad Tom Tom, ak ma niekto skusenosti nak sem napise. No a ked si Tech balicek nedas teraz, co je financne vyhodne pri skladani auta, tak sa to da dokupit neskorsie, ale to nebude urcite za takuto cenu.

      A vlastne ak to tam namontovane bude, tak to Tesla dokaze aktivovat cez net nie?
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #3
    Pôvodne zverejnené od Hasky Pozrieť príspevky
    Ked si dam na Tesla stranke http://www.teslamotors.com/models/design vyskladat Model S...
    No ja kebyže si idem vyskladať Model S tak určite by som to nerobil na americkej časti stránky ale na tej pre mňa určenej.

    Pôvodne zverejnené od Hasky Pozrieť príspevky
    Cize bez tejto priplatkovej vybavy je to sice v aute namontovane, ale tato funkcia nebude dostupna?
    odpoveď nato je tam tiež:
    Safety features, today and in the future, are included in every Model S with Autopilot hardware. Convenience features will be included in the Tech Package. It will take several months for all the features to be completed and uploaded to the cars.
    Čiže bezpečnostné prvky sú v cene a funkcie pre pohodlie (Autopilot) sú v technickom balíčku za príplatok.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      #4
      http://autozurnal.ta3.com/smerovka-a...y-opyta-sofera

      Komentár

      • Stano Kurek
        Administrator
        • May 2014
        • 278

        #5
        Hi, osobne podporuje tuto technologiu a vobec sa jej nebojim, je to presne ako sa pise v clanku, co je nove a clovak nema istotu - tak sa boji, postupne to pride a verim ze to bude goood!
        Autopilot je dobra cesta a hlavne je to krok v pred pre bezpecnost! otazka je kolko este "auta" budu jazdit po ceste,...?

        Komentár

        • Radovan
          Member
          • Aug 2014
          • 304
          •      

          #6
          Jen se nám nesmí zbláznit taťka robot jako v knize Robokalypsa. A nařídit všem autopilotům najít nejbližší překážku a rozflákat tam posádku na kusy. Třeba protijedoucí auto nebo sloup. A kdo z nich zrovna nikoho neveze, ale umí už sám dojet z parkoviště před dům, si má najít v okolí člověka a prostě ho přejet. Vrcholem jsou pak na ulicích číhající auta. Vyjdete z domu a máte ho v zádech. A to si ještě pisatel knihy nepředstavoval tichý elektrický pohon.
          Radovan

          Komentár

          • Helio
            Junior Member
            • May 2015
            • 22

            #7
            Tu je test-lab video ako by to malo v reali vyzerat.

            https://youtu.be/2i-t0C7RQWM

            Komentár

            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              #8
              Tu je tiež video: http://www.bosch-mobility-solutions..../de/index.html
              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár

              • Juro
                Administrator
                Gold Member
                • Mar 2014
                • 2208
                • juraj1702
                •   

                #9
                Čo vlastne ten Autopilot od Tesly je/obsahuje (mal by obsahovať)?

                Takto to je na stránke: Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	autopilot.jpg
Videní:	180
Veľkosť:41,4 KB
ID:	5057

                - Traffic-aware cruise control (TACC) - to je vlastne adaptívny tempomat
                - Lane keeping with automatic steering - držanie sa čiar s automatickým otáčaním volantu
                - Self-parking - samo-parkovanie
                - Automatic high/low beam headlights - automatické vypínanie/zapínanie diaľkových svetiel

                No a toto je čo po asi 10 mesiacoch od predstavenia pribudlo:

                Od januára 2015 verzia 6.1 pribudlo:
                - TACC - adaptívny tempomat
                - Automatic high/low beam headlights - automatické diaľkové svetlá
                - Forward Collision Warning - varovanie pred predným nárazom

                Od apríla 2015 verzia 6.2 pribudlo:
                - Blind Spot Warning - varovanie pred mŕtvym bodom
                - Automatic Emergency Braking - automatické zabrzdenie
                - TACC, Forward Collision Warning Improvements - vylepšenia na TACC a na varovanie pred predným nárazom

                Takže zatiaľ Autopilot neobsahuje tieto funkcie:
                - Self-parking - samo-parkovanie
                - Lane keeping with automatic steering - držanie sa čiar s automatickým otáčaním volantu
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                Komentár


                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  Pri par videach u Bjorna, kde zabral display som videl, ze aj on pri rok starej Tesle ma CRUISE. To mu tam ukazovalo, co to vlastne znamena pri starsich modeloch Tesiel. Co vlastne maju? Maju to TACC, alebo...?

                • Juro
                  Juro komentoval
                  Upraviť komentár
                  Nemajú TACC, majú len bežný tempomat.
              • ICE666SVK
                Senior Member
                • Jul 2014
                • 1997

                #10
                 

                Komentár

                • Stano Kurek
                  Administrator
                  • May 2014
                  • 278

                  #11
                  Automatic steering, speed, lane changing and parking:


                  Tesla's commitment to developing and refining the technologies to enable self-driving capability is a core part of our mission. In October of last year we started equipping Model S with hardware to allow for the incremental introduction of self-driving technology: a forward radar, a forward-looking camera, 12 long-range ultrasonic sensors positioned to sense 16 feet around the car in every direction at all speeds, and a high-precision digitally-controlled electric assist braking system. Today's Tesla Version 7.0 software release allows those tools to deliver a range of new active safety and convenience features, designed to work in conjunction with the automated driving capabilities already offered in Model S. This combined suite of features represents the only fully integrated autopilot system involving four different feedback modules: camera, radar, ultrasonics, and GPS. These mutually reinforcing systems offer realtime data feedback from the Tesla fleet, ensuring that the system is continually learning and improving upon itself. Autopilot allows Model S to steer within a lane, change lanes with the simple tap of a turn signal, and manage speed by using active, traffic-aware cruise control. Digital control of motors, brakes, and steering helps avoid collisions from the front and sides, as well as preventing the car from wandering off the road. Your car can also scan for a parking space, alert you when one is available, and parallel park on command.

                  Tesla Autopilot relieves drivers of the most tedious and potentially dangerous aspects of road travel. We're building Autopilot to give you more confidence behind the wheel, increase your safety on the road, and make highway driving more enjoyable. While truly driverless cars are still a few years away, Tesla Autopilot functions like the systems that airplane pilots use when conditions are clear. The driver is still responsible for, and ultimately in control of, the car. What's more, you always have intuitive access to the information your car is using to inform its actions.
                  This release also features the most significant visual refresh yet of the digital displays for every single Model S around the world. The Instrument Panel is focused on the driver and includes more functional apps to help monitor your ride.
                  The release of Tesla Version 7.0 software is the next step for Tesla Autopilot. We will continue to develop new capabilities and deliver them through over-the-air software updates, keeping our customers at the forefront of driving technology in the years ahead.
                  Tesla's commitment to developing and refining the technologies to enable self-driving capability is a core part of our mission. In October of last year we started equipping Model S with hardware to allow for the incremental introduction of self-driving technology: a forward radar, a forward-looking camera, 12 long-range ultrasonic sensors positioned to sense 16 feet around the car in every direction at all speeds, and a high-precision digitally-controlled electric assist braking system.

                  Komentár

                  • Stano Kurek
                    Administrator
                    • May 2014
                    • 278

                    #12

                    Komentár

                    • Juro
                      Administrator
                      Gold Member
                      • Mar 2014
                      • 2208
                      • juraj1702
                      •   

                      #13
                       
                      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                      Komentár

                      • Juro
                        Administrator
                        Gold Member
                        • Mar 2014
                        • 2208
                        • juraj1702
                        •   

                        #14
                         
                        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                        Komentár


                        • MravecSK
                          MravecSK komentoval
                          Upraviť komentár
                          Bol si rychlejsi...som to pridal a potom si vsimol, ze to tu uz je
                      • Juro
                        Administrator
                        Gold Member
                        • Mar 2014
                        • 2208
                        • juraj1702
                        •   

                        #15
                         
                        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                        Komentár

                        Pracuje...
                        X