Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Priprava na osobne vyzdvihnutie v Tilburgu

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 566
    •   

    Priprava na osobne vyzdvihnutie v Tilburgu

    Moj DS mi odporucil vybavit si docasne prevozne znacky cez www.vdcnederland.eu. Zatial som tam napisal, cakam na instrukcie. Stranka je bohuzial iba v holandstine

    Ako je to s poistenim? Treba ho (da sa?) vybavit este pred vycestovanim? Co este treba pripravit okrem toho ze sa tam treba dopravit? Kto ma skusenosti, dakujem.
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1543
    •   

    #2
    Poistenie je v rámci prepravných značiek, ich platnosť je štandardne 15 dní

    Komentár

    • Aťo
      Junior Member
      • Jan 2016
      • 14

      #3
      Ahoj Nemo,
      prosím, ak budeš vedieť niečo viac o prepravných značkách, daj vedieť na fórum. My máme ešte dlhočizný mesiac na vyzdvihnutie....
      Čo som ale zisťoval, poisťovňa (aspoň tá naša Kooperatíva) vie dať PZP vrátane zelenej karty aj na VIN ešte pred prevzatím vozidla, stačí im len faktúra... Či ale niekto dá prepravné značky bez poistenia, to som sa žiaľ nikde nedopátral...

      Komentár

      • Aťo
        Junior Member
        • Jan 2016
        • 14

        #4
        Takže definitívne rakušáci radia tam už prísť s našimi prevoznými značkami a holanďania z Tesly odpísali, že je to mimo nich a je na nás, akým spôsobom auto dostaneme domov a neprejavili ani štipku ochoty aby aspoň nejak poradili, či len v krátkosti opísali postup získania ich prevozných značiek. Je to pri cene vozidla značne neprofesionálne, lebo keď sme brali v Nemecku meďáka či Jaguára od dílera, v deň prevzatia stálo naleštené auto na prevozných značkách pripravené k odjazdu...
        Slovenské prevozné značky sa dajú zohnať tu: http://www.prevozneznacky.sk/ len sa mi to zdá značne predražené, lebo nemecké s poistením na mesiac ma stáli menej ako polovicu...

        Komentár


        • 1fisker
          1fisker komentoval
          Upraviť komentár
          Samozrejme, že je to predražené. Poistenie + značky v Holandsku stojí asi 90 eur.
      • enfko
        Member
        • Dec 2014
        • 183

        #5
        Aťo Ak sa ti to zda drahe, tak sa skus nakontaktovat na niekoho, kto sa zivi dovozom aut. Mozno bude ochotny ti pozicat prevozne znacky lacnejsie..

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1998

          #6
          A dopravny inspektorat u nas neda prevozne znacky, alebo riadne ked im ukazes fakturu za Teslu a na zaklade VINu?

          Komentár

          • 1fisker
            Senior Member
            • Aug 2014
            • 1543
            •   

            #7
            nie

            Komentár

            • nemo
              Senior Member
              • Oct 2015
              • 566
              •   

              #8
              Z holandskej firmy, ktoru mi odporucil moj DS mi ani po dvoch dnoch neodpisali. Nasiel som este tuto firmu z Myjavy http://www.eucars.sk/sluzby-import.php kde maju cenu za 15 dnove znacky 150 EUR aj s poistenim.

              Neviete ci bude mat Model S namontovany predny plastovy drziak na tu prevoznu znacku alebo si ho budem musiet tiez doniest a namontovat?

              Komentár

              • 1fisker
                Senior Member
                • Aug 2014
                • 1543
                •   

                #9
                Skús túto firmu:
                https://www.vwe-netherlands.com/Import.aspx
                Inak normálne sa to dá vybaviť na mieste za 15 min, stačí len nájsť adresu miestneho zastúpenia firmy.

                Komentár

                • Aťo
                  Junior Member
                  • Jan 2016
                  • 14

                  #10
                  Po týždni mi konečne odpovedali z firmy VWE, že na nové auto sa nedajú vystaviť prevozné značky a toto sa dá exportovať jedine na prívese....
                  Paráda...
                  Regarding you e-mail about exporting a new car to Slovakia, my answer will be following. In the Netherlands it's only possible to export used cars. If you are going to buy a new car who hasn't got a Dutch owner yet it is not possible to offer the car for export. The only option would be transporting it by trailer. Hopefully giving yoyu enough information Met vriendelijke groet / Kind regards, Erik Loots Medewerker SSC VWE heeft een nieuwe website. Ga snel naar www.vwe.nl en laat je verrassen!

                  Komentár

                  • 1fisker
                    Senior Member
                    • Aug 2014
                    • 1543
                    •   

                    #11
                    Tak to ma mrzí, nevedel som. Zatiaľ som dovážal len ojazdené autá. Je to divné, prečo by to nešlo aj s novými.
                    Ak by bolo treba zohnať odvoz na kamióne, dá sa to zariadiť do 500 eur.

                    Komentár

                    • Aťo
                      Junior Member
                      • Jan 2016
                      • 14

                      #12
                      Takže žiaľ mi už ďalšia holandská firma potvrdila, že na nové auto bez predchádzajúcej registrácie u nich prevozné značky vystaviť nemôžu....
                      Skvelé... dokonca aj Slovensko má vývozné značky (na ktoré zas auto priviezť nemôžeme) takže asi zostáva už len ten kamión...

                      Komentár

                      • romiix
                        Member
                        • Oct 2015
                        • 82

                        #13
                        Pôvodne zverejnené od Aťo Pozrieť príspevky
                        Takže žiaľ mi už ďalšia holandská firma potvrdila, že na nové auto bez predchádzajúcej registrácie u nich prevozné značky vystaviť nemôžu....
                        Skvelé... dokonca aj Slovensko má vývozné značky (na ktoré zas auto priviezť nemôžeme) takže asi zostáva už len ten kamión...
                        Dá sa požičať vozík na prepravu áut z požičovne za pár €

                        Komentár


                        • ICE666SVK
                          ICE666SVK komentoval
                          Upraviť komentár
                          Neviem a tak sa pitam auto, ktore nema evidencne cisla ci uz ojazdene, alebo nove, je mozne previest cez hranice na voziku? Ked by bola kontrola po ceste staci im doklad (faktura, alebo...???) a bude vsetko v poriadku a mozem ist dalej?
                      • 1fisker
                        Senior Member
                        • Aug 2014
                        • 1543
                        •   

                        #14
                        Auto bez evidenčného čísla je možné viezť na vozíku alebo kamióne. Doklad o nákupe samozrejme treba mať pre prípad kontroly, či ste auto neukradli.

                        Komentár

                        • Aťo
                          Junior Member
                          • Jan 2016
                          • 14

                          #15
                          Jasné, hák na aute mám a kamarát má vozík.. Ale trepať sa tam s hrkotajúcim vozíkom v pätách a späť to nie je to, čo som si predstavoval... To si ho už nechám doviezť .
                          Predstava tam lietadlom, späť Teslou, adrenalínovo (zistiť ako sa baterky správajú pri rôznej teplote, rýchlosti) od superchargeru po supercharger, Vyblázniť sa na rýchlostne bezlimitnej nemeckej diaľnici...Mal to byť v podstate parádny výlet... Ale ešte som dal dopyt na ADAC či sa dajú na to použiť nemecké vývozky, tak uvidíme... (ešte mám chvíľu na odber čas :-))
                          Hlavne, že máme ale EU a každý štát to má podľa seba....

                          Komentár

                          Pracuje...
                          X