Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Disky pre zimne pneu

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    Disky pre zimne pneu

    Mozem sa opytat majitelov Tesiel ako ste riesili zimne kolesa? Kupovali ste ich vo Viedni alebo ma niekto typ na homologovane disky inych vyrobcov?
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #2
    Vo Viedni ma stálo prezutie približne raz toľko ako som potom platil mimo nich za presne rovnaké pneu.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Hm, neprekvapuje ma. Ale ide o disky. Nechcem prezuvat letne a zimne gumy na tie iste disky, chcem kupit druhu sadu. Nema niekto rozmery eventualne tip ake kupit?

    • Juro
      Juro komentoval
      Upraviť komentár
      Ohľadom diskov aj pneu poznám firmy. Môžem poslať do správy, vzhľadom na pravidlá fóra. http://teslaclub.sk/forum/všeobecné-...-stránku/2343

    • enfko
      enfko komentoval
      Upraviť komentár
      Ja mam neoriginalne disky ako zimnu sadu. Vsetko OK, ale pri poslednej navsteve servisu vo Viedni mi bolo povedane, ze original Tesla sroby na ne 100% nepasuju, vraj su kratsie a teda mohol by to byt bezpecnostny problem. Sroby vyrobca alternativnych diskov nedodal a rovno v specifikacii je naipsane, ze treba pouzit Tesla sroby. Tak neviem..
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #3
    Mozete mi niekto dat vediet ake rozmery pneumatik mate na 19 " diskoch? Budem mozno musiet kupit len pneumatiky v Holandsku a nechat ich tam prezut na originalne 19" disky. Ta cena sady zimnych kolies od Tesly v Holandsku co mi ponukli je dost sialena. Dakujem vopred.

    Komentár


    • enfko
      enfko komentoval
      Upraviť komentár
      245/45 R19 102V / 19x8J ET40

    • gamcik
      gamcik komentoval
      Upraviť komentár
      ja som kupil neoriginalne disky aj s šrubami elektrony.sk za cca 200 eur kus

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Dakujem pekne!
  • enfko
    Member
    • Dec 2014
    • 183

    #4
    gamcik mozem ta poprosit o link na tie sroby, pripadne aj disky? Do sukromnej spravy prosim. Dakujem.

    Komentár


    • gamcik
      gamcik komentoval
      Upraviť komentár
      0944 111 660, 0948 401 818 spojte sa s majitelom ochotne poradi, ja už ich mam 1,5 roka
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #5
    Tak som prevzal v Tilburgu aj so zimnymi kolesami. Po prichode domov som zistil, ze Tesla nie len ze nedodava s autom rezervu alebo sadu na opravu defektu (to som vedel), ale ze nemam ani kluc na koleso ani ziadny zdvihak. Je to normalne alebo to zabudli?

    Komentár

    • enfko
      Member
      • Dec 2014
      • 183

      #6
      Jiri GrandPa tak ako to pisete, je to OK. Nikto sme spominany inventar k autu nedostali.
      Skor ako date auto na zdvihak, tak si dobre pozrite plosky, na ktore sa zdvihak zo spodu auta opiera, aby ste neposkodili battery pack. Takisto ak mate vzduchove pruzenie, tak nezabudnite dat auto do "jack mode".
      Naposledy upravené enfko; 04-02-2017, 09:30.

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Ked chcete teslu dvihat na vymenu kolies doma, doporucujem dva zdvihaky a zdvihat jednu stranu naraz - najlepsie su dve jasterky.
    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #7
      Ked auto nema reservne koleso, kluc a zdvhak nema tiez... naco by boli. Tak je to teraz u vacsiny novych aut. Ja vozim v aute lepiaci spray a maly kompresor.

      Komentár

    • Marekk
      Member
      • Feb 2015
      • 83

      #8
      Kde kupujete 21 palcove gumy a ake ?

      Komentár

      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 565
        •   

        #9
        Na rychlu opravu dier od klincov a srobov sa hodi nosit aj toto: http://www.ddpneu.sk/sada-do-auta-na...uni-v-seal-kit Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	oprava-defektu-knotem-v-seal-kit-vk-02-800x800.product_popup.jpg
Videní:	298
Veľkosť:185,4 KB
ID:	12944

        Komentár


        • Marcel Pavlík
          Marcel Pavlík komentoval
          Upraviť komentár
          s takýmto sa dá opraviť pneu s oceľovou výstuhou? mám doma "památeční" súpravu od "pneumant-u", ale to boli v pneu iba NIEoceľové kordy. šidlo, dierovač, rašpľa, gumový hríbik, lepidlo, ... necelá štvrťhodina aj s demontážou a spätnou mobntážou kolesa (+fúkanie ručnou pumpou) .

        • nemo
          nemo komentoval
          Upraviť komentár
          Ked to japonci pisu... "Best suited for steel-radial tubeless tires"
          Naposledy upravené nemo; 06-02-2017, 12:03.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Vyzera to zaujimavo. Uz si to pouzil ?

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          V pneuservisoch pouzivaju podobne, len dieru prevrtaju vrtackou. Hovoria ale, ze sa to ma pouzit do roka, potom treba kupit nove.

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Tak snad ked uz mas tu sadu, tak lepidlo sa bude dat kupit aj samostatne. Inac je tato sada na lepenie defektov docasna? Teda aby som dosiel domov a isiel si dat koleso skontrolovat ci riadne opravit do servisu, alebo je to plnohodnotne a mozem jazdit dalej ako keby to bolo spravene v servise? Ja som totiz za viac ako 20 rokov co mam vodicak defekt nemal.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Tie iste knoty pouzivaju v servisoch - je to na stalo. Svojpomocna oprava pomocov knotov ma svoje limity, Ak sa odlepi pneu od rafika, tak moze byt problem nafukat pneumatiku malym kompresorom. Tiez sa mozre posunut pneumatika voci rafiku a potom treba dat koleso znova vyvazit. No ked sa guma neposunie a da sa nafukat malym kompresorom - je to konecne riesenie. Ked sa posunie a podari sa nafukat, tak sa da prist do pneuservisu aj s nevyvazenym kolesom. Staci raz sledovat pneuservisaka ako to robi a zvladne to kazdy. Boky pneumatiky sa nesmia lepit.
          Naposledy upravené jux; 07-02-2017, 06:26.
      Pracuje...
      X