Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Antikorozna ochrana karoserie

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 • Filter
 • Čas
 • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

 • Antikorozna ochrana karoserie

  Zdravim, existuje tu na fore niekto, kto ma S-ko uz od vydania? t.j. tych 5 rokov? Vedeli by ste povedat ako je na tom po tej dobe karoseria? Objavuje sa niekde korozia alebo nie? Lebo predpokladam, ze v slnecnej Kalifornii, kde nemusia solit cesty toto nebude problem, ale u nas na to trpi mnoho aut. Dakujem za info.

 • #2
  Aj ked nemám Teslu, tak viem že karoseria je z hliníku. Takže tam nie je čo riešiť. Stačí ti takáto odpoved?

  Komentár


  • Marcel Pavlík
   Marcel Pavlík komentoval
   Upraviť komentár
   pán ing Kubiš ...

  • ICE666SVK
   ICE666SVK komentoval
   Upraviť komentár
   Aj v Kalifornii su kupce kde snezi a je zima.

  • Marcel Pavlík
   Marcel Pavlík komentoval
   Upraviť komentár
   Wiki:
   Šírka 402,5 km
   Dĺžka 1 240 km
   Najvyššia 4 148 m n. m.
   Najnižšia -86 m n. m.
   Kalifornia je rozlohou tretí najväčší štát USA, čo sa prejavuje na rozmanitej geografii od piesočnatých a kamenistých pláží, prioceánskych oblastí cez nerovné snehové oblasti vo východných horách v Sierra Nevade po púštne oblasti na juhovýchode a zalesnené oblasti na severozápade. Hlavnú pozíciu štátu zohráva oblasť Central Valley, jedna z najproduktívnejších poľnohospodárskych oblastí na svete a najväčšia v Spojených štátoch.

 • #3
  Pôvodne zverejnené od curgali Pozrieť príspevky
  Aj ked nemám Teslu, tak viem že karoseria je z hliníku. Takže tam nie je čo riešiť. Stačí ti takáto odpoved?
  pytal som sa teda hlavne kvoli modelu 3, nieco som o tom este teraz cital a Tesla S ma hlinikovu, ale model 3 bude mat hlinikovu aj ocelovu karoseriu, tak uvidime ake casti v akom pomere

  Komentár


  • #4
   Pozor, to že je kasňa z hliníku neznamená, že ju netrápi korózia. To je veľmi mylná predstava a mýtus. Hliník má istú výhodu pri korózii oproti oceli/železu, a to, že nevytvára oxid železa, ktorý narúša integritu materiálu takmer okamžite a je esteticky viditeľný, ale vytvára "len" oxid hliníku. Tento nemá tak rýchly priebeh ako oxid železa, t.j. klasická červeno-hnedá hrdza, ale takisto nesie so sebou kozmetické aj štrukturálne zmeny. Prejavuje sa zväčša ako biele bodky alebo povlak. Výhoda je tá, že hliník nekoroduje na čistom vzduchu ako železo, musia mu dopomôcť aj ďalšie činidlá, ale posypová soľ a bežný maglajz na mokrej ceste (zbytky oleja, splodín, kyslé dažde atď) sú vďačnými a účinnými kandidátmi. Spýtajte sa akéhokoľvek športového jachtára alebo katamaranistu, čo vie urobiť morská voda s hliníkovými sťažňami Alebo leteckých technikov ako pekne hrdzavejú lietadlá a čo to dá práce ich udržovať v zdravom stave, a to sú tiež z hliníku, a to v zásade len preletia väčším mrazom vo výške pár tisíc km, raz za čas dažďom a ponad slaný vzduch oceánu. A to ani nejdem spomínať galvanickú koróziu

   Po zime treba vždy venovať zvýšenú pozornosť očiste auta, je jedno či má kasňu z ocele alebo hliníku. A hliník má práve tú (ne)výhodu, že koróziu nemusíte spozorovať tak rýchlo ako na oceli, aj keď je prítomná. Výhoda je tá, že z hliníku sa dá relatívne ľahko a rýchlo odstrániť dôkladným očistením a odmastením liehom. Z ocele ju tak ľahko nedostanete ak sa to zažerie. Stačí si prečítať Tesla fórum, a je tam viacero tém, kde mali ľudia viaceré (aj vážnejšie) problémy s koróziou, od spätných zrkadiel, cez kasňu až po podvozok.

   Komentár


   • Marcel Pavlík
    Marcel Pavlík komentoval
    Upraviť komentár
    keď sme na výkresy písali - anodicky oxidované (+ bielo vyfarbené), resp 1*S2003, (a ďalšie náterové hmoty), ...
  Pracuje...
  X