Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla S - batéria do mínusu 7%

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    Tesla S - batéria do mínusu 7%

    Práve som čítal diskusiu na hybrid, že Tesla ak má cieľ v navigácii kde sa dá nabíjať, pustí do -7% baterky. Je to možné ? Dosť to zvyšuje dojazd. Všimol si to už niekto na svojej Tesle ?

    hybrid.cz/potvrzeno-elektricka-auta-snizuji-stres#comment-140303

    Ale si vymýšľa ?
    [priezvisko]@me.com
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #2
    Zatial som nemal odvahu ist pod 3%. Baterii to isto dobre nerobi aj tak a nikdy som to nepotreboval.

    Komentár

    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      #3
      Už som čítal viac názorov, že batérii vadí nabitie a držanie na 100% moc a vybitie do minima ani nie, tohovie čo je na tommpravdy.
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Pokial vybiješ Li-ión batériu pod 2.5 V (a u EV je ta hranica nastavená vyššie aby nedošlo k termálnemu poškodeniu batérie pri opätovnom nabíjaní) tak ju nenávratne poškodíš a môžeš ju vyhodiť. Obidva extrémy, ak sa nechajú stáť, skracujú životnosť = počet možných cyklov batérie.
    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #4
      podla vybijacich charakteristik Li-ion baterie pod 3V uz nemaju takmer ziadnu energiu, takze vybijat ich pod 3 Volty nema ziadny zmysel - len sa zvysi riziko znicenia.
      Examine battery losses when estimating energy reserve

      Komentár

      Pracuje...
      X