Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Dojazd

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • matussvk
    Junior Member
    • Apr 2014
    • 3

    Dojazd

    Ahojte.

    Rad by som sa spytal na skusenosti s dojazdom. Dajme tomu, ze mame Teslu model S s bateriou 85 kWh (obycajna, nie performance). Dojazd by mal byt 502 km na plne nabitie podla informacii na webe. Mate niekto skusenosti, ako na dojazd vplyva zatazenie auta (je rozdiel, ci idem sam, alebo 5 ludi)? Je aj na konci dojazdu (dajme tomu poslednych 100 km) mozne cestovat rychlostou 100 - 110 kmh? Alebo moze ku koncu dojst k znizeniu vykonu v dosledku slabnucej baterie? Na trase Bratislava -> Kosice, by auto na jedno nabitie zvladlo usek BA - Zvolen v priemere 130 km/h, potom po dialnici nasledne tych 100 km/h po Kosice?

    Vdaka

    Mod. poznámka, pridaný ilustračný obrázok:
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	dojazd.jpg
Videní:	666
Veľkosť:97,7 KB
ID:	3887
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #2
    Reálny dojazd je okolo 400 km po cestách prvej triedy. Keď sa ide stále po diaľnici, tak dojazd je okolo 300 km. 502 km by sa asi dalo dosiahnuť len pri jazde po dedinách. Alebo možno v lete. V lete som ešte na Model S nejazdil. Keď je v aute viac ľudí, tak určite to nejaký vplyv má, ale asi nie dosť veľký na to aby som si to všimol. Aj na konci dojazdu sa dá jazdiť rovnako rýchlo ako aj na začiatku. To mám odskúšané .

    Z Bratislavy do Košíc južnou trasou by sa to teoreticky dalo zvládnuť na jedno nabitie, ale len keby sa išlo rýchlosťou asi okolo 90km/h. Čo je nereálne. Takže treba si spraviť jednu prestávku. Momentálne najbližšia chademo nabíjačka ku Košiciam (na tejto trase) by mala byť pri Zlatých Moravciach (škoda, že nie je jedna aj vo Zvolene, časom určite bude). Takže pri Zlatých Moravciach by som si spravil obedovú prestávku, do hodiny je auto nabité na maximum, a môžem ísť až do Košíc.

    Hneď ako dostanem chademo adaptér, som ochotný túto trasu vyskúšať. Kto bude mať záujem, môže sa pridať.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár


    • Martin Rothbauer
      Martin Rothbauer komentoval
      Upraviť komentár
      Zdravim. Velmi ma fascinuje vsetko okolo Modelu S a ako spravny fanusik a clovek baziaci po skusenostiach by som rad aspiroval na miesto spolujazdca pri testovani dojazdu BA - KE. Ak sa tato skvela cesta este neuskutocnila a bolo by to mozne - prosim o tuto moznost (btw. som z NR, ale docestujem, pripadne ako protisluzbu zabezpecim proviant

    • Martin Rothbauer
      Martin Rothbauer komentoval
      Upraviť komentár
      Takze uz sa tato cesta uskutocnila..???

    • Juro
      Juro komentoval
      Upraviť komentár
      Presne táto cesta nie, lebo sa išlo bez nabíjania.

    • Martin Rothbauer
      Martin Rothbauer komentoval
      Upraviť komentár
      čiže plánujete ešte jednu za iných podmienok..???

    • Juro
      Juro komentoval
      Upraviť komentár
      Áno, plánujeme ešte cestu okolo Slovenska za JEDEN deň s Model S: z Bratislavy do Košíc severnou stranou (Žilina, Poprad) a spať južnou stranou (Lučenec, Nitra).

    • Martin Rothbauer
      Martin Rothbauer komentoval
      Upraviť komentár
      Ako by som sa mohol stat ucastnikom (ak vobec)..??? Samozrejme nechcem byt vtierka, ale pokial si nekupim model S tak asi nebudem mat takuto sancu sa v nom zviest a poznat vsetky features

    • Juro
      Juro komentoval
      Upraviť komentár
      Nájdite záujemcu o nainštalovanie 22kW wallboxu a garantujem aspoň 2 hodiny v Model S. Čo je wallbox je tu: http://teslaclub.sk/forum/v%C5%A1eob...Djacie-stanice
  • matussvk
    Junior Member
    • Apr 2014
    • 3

    #3
    Vďaka Juro za skorú odpoveď.

    Ten dojazd vyzerá byť celkom fajn. 300km po diaľnici je dosť slušné číslo. V podstate bývam tých cca 70 km pred Košicami, tak by to možno nakoniec aj vyšlo na jedno nabitie. Po Zvolene cez dediny sa ide dosť pomaly, na celej trase by teda možno priemerná rýchlosť aj pri svižnejšom tempe bola okolo tých 90 km/h. Ak by si mal niekedy túto trasu v pláne, bola by to pre mňa česť sa na ňu pridať .

    matúš

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #4
      Jasne, dám vedieť. Inak možno sa pridá aj nejaká TV.
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár

      • Tomas Mokry
        Junior Member
        • Jun 2014
        • 9

        #5
        Zdravím, zaujala ma velmi Tesla, zo skúsenostu s hybridom, rozmýšlam rovno skočit na elektromobil, tesla , koli cene pozerám slabšiu bateriu, obávam sa že bude slabý dojazd, Juraj odporúčaš radšej do tej silnejšej? trošku mám chaos s tým dobíjaním, ake sú náklady keby som to dobíjal doma, prípade na dobíjacích staniciach kde je to spoplatnenie, kolko vychádzajú náklady.

        ta cena je 71tis čo sa spomína vo videu, je pravdepodobne bez dph?

        Komentár

        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #6
          Zdravím Tomas, ja odporúčam len tú najväčšiu batériu (85kW). Spotreba je spomenutá tu. Hej, ceny sú bez dph.
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #7
            Zdravím Martin, výlet sa už konal bolo to na poslednú chvíľu a TV sa už nestihla pridať. Ale nejaké amatérske video sme spravili tak dúfam, že sa to podarí vydať do konca týždňa. Ale ešte niekedy pôjdeme, možno na dvoch Teslách . Prešli sme to bez problémov, ešte nám zostal dojaz na 45 km.
            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár

            • matussvk
              Junior Member
              • Apr 2014
              • 3

              #8
              Tak toto je uplne paradna sprava cital som prave Facebook, este aj so zapnutou klimou. parada ak bude video, niekde hodte pls, kludne aj surove, take byvaju uplne najlepsie. Btw aky speed ste udrziavali na dialnici?

              Komentár

              • Juro
                Administrator
                Gold Member
                • Mar 2014
                • 2208
                • juraj1702
                •   

                #9
                Tu sú nejaké informácie o ceste z Košíc do Bratislavy:

                Dňa 08. júna 2014 po prvýkrát prešiel elektromobil (Tesla Model S) z Košíc do Bratislavy na jedno nabitie!

                Vzdialenosť: 397,1 km
                Doba jazdy: 5 hodín
                Počet osôb v aute: 3
                Teplota: do 33°C
                Klíma: zapnutá
                Cena za palivo: 0,-€
                Priemerná spotreba energie: 170 Wh/km
                Spotreba energie celkom: 67.5 kWh.
                Vozidlo: Tesla Model S P85+


                Video bude možno už dnes. Bude to ale asi trochu nudné video, má jednu hodinu. Rýchlosť mimo diaľnice podľa predpisov a na diaľnici sa išlo okolo 100-110 km/h.
                Inak tu je už aj článok o tom.
                Pripojené súbory
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                Komentár

                • Juro
                  Administrator
                  Gold Member
                  • Mar 2014
                  • 2208
                  • juraj1702
                  •   

                  #10
                  Tu je video z trasy Košice- Bratislava 08.06.14

                  - ten istý záznam z dvoch kamier je na vicerých úsekoch napr: 21:29-24:44 a 42-46

                  - na 31:45 sme dokonca museli obiehat ine auto

                  - na 40: kontrola spotreby, dojazdu.

                  Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                  Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                  Komentár

                  • Juro
                    Administrator
                    Gold Member
                    • Mar 2014
                    • 2208
                    • juraj1702
                    •   

                    #11
                    Model S môže ukazovať dojazd dvoma spôsobmi. Jeden sa vola "Typical Range" a druhý "Rated Range". Keď si nastavím "Typical Range" tak mi displej bude ukazovať skôr ten realistický dojazd, čo je okolo 404-410km. Keď si nastavím "Rated Range" tak mi displej bude ukazovať dojazd podľa ECE R101 hodnotenia, čo je okolo 500 km. Každý väčšinou používa ten "Typical Range".

                    Pre zaujímavosť, tu si môžete pozrieť ako sa využíva 85kWh batéria v Model S:

                    Pripojené súbory
                    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                    Komentár

                    • PeterKaras
                      Junior Member
                      • Jun 2014
                      • 23

                      #12
                      Dnes bude conferencia o 9 00 am, takze 15 00 naseho casu ak sa nemylim , elon musk predstavy velku aktulizaciu znamu ako range anxiety , nieco o presnom dojazdu a zvysenie dojazdu ,,.
                      zdroj na twithery elon musk . Tu aktulizaciu dostanu vsetky postavene modely S . , .pan juraj dakujem za kontakt , mate este chademo adapter ?

                      Komentár

                      • Juro
                        Administrator
                        Gold Member
                        • Mar 2014
                        • 2208
                        • juraj1702
                        •   

                        #13
                        Ešte stále máte pocit, že elektromobily sú vhodné iba do mesta? Výkon, ktorý dosiahla Tesla Model...
                        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                        Komentár

                        • ICE666SVK
                          Senior Member
                          • Jul 2014
                          • 1998

                          #14
                          Pripravuje Tesla novy Model S s dojazdom cez 500 km?
                          http://www.hybrid.cz/pripravuje-tesl...em-pres-500-km

                          Komentár

                          • denial
                            Member
                            • Jun 2014
                            • 323

                            #15
                            - 90 kWh battery pack option for $3k

                            The battery pack upgrade from 85 to 90 kWh will provide up to 15 miles of additional range.
                            This takes Tesla’s current longest range model, the 85D, to almost 300 miles of highway range at 65mph.

                            za 3000 dolarov bez dane navyse 24 kilometrov dojazdu = 5 kWh baterie ... dost MOC

                            model P90D uz ma 762 koni ... maximalka stale 250 km/h ... a urcite zasa sa po par sekundach prehreje bateria a rychlost klesne

                            Naposledy upravené denial; 17-07-2015, 20:56.

                            Komentár

                            Pracuje...
                            X