Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla z USA

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1543
    •   

    Tesla z USA

    V ktoromsi tu príspevku sa písalo nejakých problémoch pri Tesle dovezenej priamo z USA. Vie to niekto bližšie špecifikovať? Niečo so softvérom a pod. Nejedná sa mi o cenovú záležitosť ani o spôsob registrácie na Slovensku. Čiste technické a prevádzkové problémy, ďakujem
  • denial
    Member
    • Jun 2014
    • 323

    #2
    tak mam len info z webu:
    -klasicky problem pri americkych autach: ine reflektory
    -potom vraj nejake mozne problemy s radiom (ine frekvencie)
    -vraj farba smeroviek (zlta vs. cervena)
    -vraj AC nabijanie (3fazy vs 1faza) - iny nabijaci konektor
    -jednotky na tachometri (kilometre vs mile) ... neviem ci sa to da zmenit v nastaveniach?

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Kilometre vs mile ako ja fahrehajty vs celziove stupne sa daju zmenit na kazdej Tesle to je vidiet aj na videach ci uz priamo od Tesly, alebo od majitelov. Dalsia vec co je asi problem je navigacne mapy na americkej su predplatene Severna Amerika. Bohvie ci sa da uplatnit zaruka, kedze to nieje urcene na EU trh. Zasuvka na americky standard priamo Teslacky a nie EU.
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #3
    Hlavný problém je, že Tesla proste neservisuje (a keď,tak za všetko sa platí) autá vyvezené mimo trhu určenia a záruka platí len na území trhu určenia.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1543
      •   

      #4
      Pôvodne zverejnené od Juro Pozrieť príspevky
      Hlavný problém je, že Tesla proste neservisuje (a keď,tak za všetko sa platí) autá vyvezené mimo trhu určenia a záruka platí len na území trhu určenia.
      Ak je toto naozaj pravda, potom je to veľmi zlé. Boli by s tým veľké problémy. Servis mimo záruku by bol asi veľmi drahý.

      Komentár


      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Zle je hlavne to, ze spekulanti co dovazaju a zarabaju na tych co si auto kupia a ty o tom ani nevedia. Ale to je zase riziko kupi. Tesla nieje jedina automobilka, ktora vyraba auta specificke pre dany trh. Niektore automobilky urcitye modeli pre jeden trh vyrabaju a pre druhy trh nie. Kazdy trh je svojim sposobom specificky a platia tam ine pravidla a to nieje len pri automobiloch.

      • denial
        denial komentoval
        Upraviť komentár
        s tou zarukou to bude pravda, spominal som to aj v inej teme
        dokonca aj auto kupene vo svajciarsku (kedze nie je clenom EHP) ti nebudu zarucne servisovat nikde inde, lebo aj Europu maju rozdelenu na EU+nejake krajiny (EHP) a ine krajiny zvlast, je to popisane v europskych zarucnych podmienkach
    • enfko
      Member
      • Dec 2014
      • 183

      #5
      Treba ratat s tym, ze asi nepojde pripojenie na internet, pretoze Tesla pouziva pre EU ine SIM karty ako v USA.
      Problem sa este prehlbi v buducnosti, kedy Tesla bude montovat (a vraj uz montuje) 4G LTE SIM karty, pretoze LTE frekvencie USA a EU su odlisne a tym padom je tam aj iny hardware (GSM chipset).

      Komentár

    • Michal Oravec
      Junior Member
      • Jul 2014
      • 4

      #6
      Zdravim Ma niekto realne skusenosti s USA verziou MODEL S v europe. Viem ze na slovensku je zopar kusov ale este som nestretol majitela. Napriklad ako funguje: dobijanie, servis, GPS, internet, supercharger

      Komentár


      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Jedna USA Tesla bola na prvom eZraze vo Vysokych Tatrach a bola inzerovana aj tu na fore, ze sa predava. Mimochodom ta Tesla mala na eZraze len prevoznu znacku co som si vsimol, lebo majitel ju kupil asi len na kseft. Tesla predava svoje nove aj jazdene auta cez internet a tam bolo jasne uvadzane, ze mapove podlkady pre navigaciu su jednoznacne pre dany trh. Cize USA pre USA, Europa pre Europu atd. Podobne je to aj z nabijanim a zasuvkami.
    • JanoS
      Member
      • Aug 2015
      • 95
      •   

      #7
      Je to velmi zly napad. Superchargery ti nikdy nebudu fungovat. Servis takisto nie, europske servisy ta odmietnu, a mozes poslat auto do servisu lodou.
      Niesom si isty ci funguje internet, ale nedivil by som sa ak nefunguje.

      Komentár


      • Vrso
        Vrso komentoval
        Upraviť komentár
        JanoS, mozes prosim uviest zdroj, odkial mas informacie? Mne sa odoslanie lodou do servisu zda ako vtip, dost hlupy. A netusim, preco by nemali fungovat SC, ked napriklad belgican (po nom aj francuzi) presli na Tesle okolo sveta a isli aj cez USA. Nezda sa mi, zeby im Tesla zrusila SC, ktore su urcene prave na long distances. Podobne to bude aj so servisom a ostatnymi sluzbami ako GSM etc...

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Kde si cital, ze francuz a belgican presli na Tesle okolo sveta? Ze o tom neni ani zmienka tu na fore ani na nete? A ak to aj je pravda, tak vieme aku navigaciu pouzivali, alebo ako nabijali?
    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #8
      Jedna vec je technicka stranka, druha, ci tesla chce, aby jej auta kupene v US boli prevadzkovane v Europe.
      Tiez je jedna vec americku teslu v europe pouzivat, druha vec je legalne ju v europe registrovat.
      Otazka servisu a zaruky je na vyrobcovi.
      Predpokladam, ze Tesla podobne ako iny vyrobcovia nebude podporovat pouzivanie a servisovanie na inych trhoch pre ake bolo vozidlo urcene.

      No dam sem zopar poznamok:

      Minimalne chademo mi malo fungovat na celom svete, cize treba mat chademo adapter pre americku verziu tesly
      Na supercharger v europe by americka tesla potrebovala adapter (nenasiel som - neviem ci vobec oficialne existuje)
      a softver americkej tesly by sa musel dohodnut s EU superchargerom - cize to je tiez otazka ci to tesla chce podporovat, alebo nie.
      AC nabijanie americkej tesly je sice ine ako europskej, ale dal by sa vyrobit relativne jednoducho adapter na jednofaz; a s troskou elektroniky by sa dala zvladnut aj konverzia z europskeho trojfazu na americky jednofaz. AC nabijanie nie je riadene softverom dynamicky, takze ak americka tesla dostane na spravny konektor spravne napatie a dokaze poskytnut prislusny prud, pricom riadiace konektory dostanu co Tesla predpoklada, bude nabijat.

      Okrem praveho/laveho riadenia sa dnes da vsetko prisposobit, len to vyrobca musi chciet.
      Zmenit farbu smeroviek podla toho, kde sa vozidlo nachadza by nemal byt pri ledkovych svetlach problem.
      Ked mobily funguju vsade, urcite by nebol problem aby aj modul pre datovy prenos v Tesle bol univerzalny.
      Nanestastie trend je skor opacny, je snaha zakazovat pouzivanie v regionoch kde si to vyrobca nezela - napr. region lock pri DVD a pod.

      Komentár

      • JanoS
        Member
        • Aug 2015
        • 95
        •   

        #9
        Superchargery v Amerike maju uplne iny konektor ako v Europe. Nieje to typ 2. Takze by si potreboval uplne ine redukcie na UMC. Chademo by asi fungovalo vsade to je pravda.
        Servis v okamziku ako zisti ze mas US auto tak ta proste nevezme, bez debaty. A kedze niesu neoficialne servisy tak game over a mozes ist na lod.

        Zdroj k tomuto uz neviem, niekde som to cital na forach, ale som si tym docela isty. Ohladom navigacie a internetu nie som si isty, ale je pravdepodobne ze by to neslo.

        US Tesly sa importovali behm prveho roku vyroby, viem ze v Rusku to bol dlho jediny sposob, a bohuzial majitelia tychto US tesiel maju dost problem. Rozhodne by som preto US teslu nekupoval.

        Komentár


        • 1fisker
          1fisker komentoval
          Upraviť komentár
          Prečo by nezobrali do servisu? Proste to nebude záručná oprava, ale platená. Nevidím v tom problém.
          Kde sa píše, že majitelia US Tesiel v Rusku majú problém?
      • Juro
        Administrator
        Gold Member
        • Mar 2014
        • 2208
        • juraj1702
        •   

        #10
        Pôvodne zverejnené od JanoS Pozrieť príspevky
        Zdroj k tomuto uz neviem, niekde som to cital na forach, ale som si tym docela isty.
        Ja som to spomínal tu a to na základe osobnej skúsenosti. Momentálne neviem o žiadnej US verzii na SK, by ma dosť zaujímalo odkiaľ vie Michal o "pár kusoch".
        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

        Komentár

        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #11
          Pôvodne zverejnené od jux Pozrieť príspevky
          AC nabijanie americkej tesly je sice ine ako europskej, ale dal by sa vyrobit relativne jednoducho adapter na jednofaz; a s troskou elektroniky by sa dala zvladnut aj konverzia z europskeho
          Súhlas s celým príspevkom len ešte dodám. Nabíjací kábel sa dá síce upraviť na nabíjanie US verzie ale tým že v USA sa používa jedna fáza, dokáže nabíjať namiesto 3x32 len 1x32, čiže oveľa pomalšie. V USA používajú 1x80A a u nás proste 3x80A, aby sa dalo použiť celých 80A, nie je reálne. A vymeniť US palubnú nabíjačku za EU nabíjačku, Tesla nebude ochotná spraviť. Jedine zohnať nejako na čierno, čo u Tesly je oveľa komplikovanejšie.
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • jux
            jux
            Senior Member
            • Apr 2015
            • 1378
            •      

            #12
            Vymena US palubnej nabijacky za EU verziu by znamenala vlastne vymenit aj cely retazec vratane EU vstupneho konektora, cize by z americkej verzie co sa tyka napajania/nabijania bola vlastne europska verzia.

            Este tu pospekulujem o alternativnych rieseniach okrem 1x32A/230V.
            Americka verzia tesly podporuje AC napajanie 80A/240V.
            prva moznost:
            pouzit transformator - primar 400V medzifazovych z 3x400V/32A , sekundar 240V.
            Pri 400V/32A na primari dostaneme na sekundari po odpocitani strat cca 50A pri 240V (12kW), je to predsa viac ako 32A/230V (7.4kW) no odhadujem take trafo by bolo dost tazke.
            druha moznost: (ako som naznacil v prvom prispevku)
            pouzit menic z 3x32A/400V na 1x 80A/240V (cize na vystupe presne to co americka tesla vyzaduje) cim sa da vyuzit cely potencial AC nabijania americkej verzie 19,2kW.
            Podobne menice boli diskutovane pre Tesla roadster, kde zrejme 3fazove napajanie palubnej nabijacky nie je vobec podporovane, popisovali tam menic 3x16A/400V s vystupom 1x40A/240V.
            Naposledy upravené jux; 30-11-2015, 19:05. Dôvod: preklep

            Komentár

            • Miso_525
              Junior Member
              • Jun 2016
              • 6

              #13
              S85 USA model - oplatí sa?
              Ahojte mam možnosť dosť lacno kúpiť Teslu S85 USA model. Chcem sa opytat aky je rozdiel v nabíjaní batérie USA modelu a eu modelu, ci USA model na Slovensku / v Rakúsku v pohode nabijem pripadne ďalšie špecifiká. Dakujem za odpovede.

              Komentár


              • Juro
                Juro komentoval
                Upraviť komentár
                Je už tá Tesla na Slovensku?

              • leo
                leo komentoval
                Upraviť komentár
                Ak to nie je uplné tajomstvo, čo znamená "dosť lacno"?
            • Miso_525
              Junior Member
              • Jun 2016
              • 6

              #14
              Este nie. Preco ?

              Komentár

              • Juro
                Administrator
                Gold Member
                • Mar 2014
                • 2208
                • juraj1702
                •   

                #15
                Lebo sa mi dostalo do uší, že nejaká firma dovliekla na SK niekoľko amerických verzií. Určite neodporúčam kúpiť.
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                Komentár

                Pracuje...
                X