Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Kupa jazdenej Tesly S za ucelom usetrenia financii

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Dinnamo13
    Junior Member
    • Aug 2018
    • 1

    Kupa jazdenej Tesly S za ucelom usetrenia financii

    Zdravim vsetkych,

    chcel by som pocut Vas nazor ohladom kupi Tesly. Jazdim Mnichov - Bratislava skoro kazdy tyzden a beriem ludi cez blablacar vacsinou troch, ktory mi daju 25-30€ za cestu, Tesla sa da uz kupit za tych 45 000€, ktora ma najazdene 100-125k km.

    Ked beriem do uvahy jazdenie 3x do mesiaca tam a spat, to je od spolujazdcov v priemere 2x3x3x27,5 = 500€ + moje prevadzkove naklady su na minime. Aj keby som ju nekupoval v hotovosti, moze mi to krasne splacat cast ceny auta. Ak to porovnam s rovnakou triedou so spalovacim BMW, Audi a pod, kde samotna prevadzka so vsetkym je dost nakladna.

    Otazka teda znie, moze to byt vobec rentabilne (servis, bateria atd), ked rocny najazd by bol cca 40-50k km ?

    Dakujem
  • KikoKK
    Junior Member
    • May 2014
    • 11

    #2
    ... pendlujem skoro na rovnakej ceste medzi Rosenheim a Nitrou, rocne mi to vyjde nad 80.000 km
    ... musim odchazdat s 90% bateriou, potom mi staci 30-40 minut nabijat na ceste do DE v St. Valentine, na spiatocnej ceste St. Polten
    ... ludi tiez beriem cez BlaBla, ale peniaze od nikoho nechcem a poprosim ich, aby ich poslali na mnou vybranu nadaciu
    ... nezabudaj do svojej kalkulacie pripratat aj cenu poistenia, ktora sa rata z ceny noveho auta, pneumatiky (Tesla ich zerie rychlejsie), servis ak sa nic nepokazi 700e rocne
    ... ja si myslim, ze zarobkove to nebudes mat, len si kvoli nizsim prevadzkovym nakladom mozes dovolit drahsie auto

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Ja by som chcel vyzdvihnut enviromentalny prinos takejto vymeny!! Palec hore!

    • Juraj Hotovy
      Juraj Hotovy komentoval
      Upraviť komentár
      Ja davam 2 palce hore:
      - za environmentalny prinos
      - a aj za socialny (ludia prispievaju na dobrocinny ciel a mozu byt inspirovani dalej pomahat)
  • Baroš Libor
    Junior Member
    • Sep 2018
    • 1

    #3
    Zdravím,

    - přemýšlím nad stejnou věcí a to jezdím v ČR pouze po Olomouckém kraji (práce, fotbal) ročně 60.000km
    - jsem 40km od Olomouce, kam dojíždím denně (nedávno postavený Tesla Supercharger + po cestě mám CHAdeMO), takže nabíjení po cestě ''skoro zdarma''
    - 2015 model p85 se teď prodával u nás v ČR (krásný stav - najeto 150.000km, 1.majitel, pozn. za týden PRODÁNO za 1 150 000,- czk (45.000 EURO)
    - do 2023 zbývá 5let (záruka baterie)
    - mám auto na LPG,, takže projedu asi ''jen'' 6500,- czk (250 EURO) 1 rok = 80.000,- (3.000 euro) / 5 let = 400 000,- (15.000euro)
    - chtěl bych nové auto, přemýšlel jsem nad ŠKODOU Octavia.. sportovnější RS (pouze za pohonné hmoty bych dal 9 000,-/měsíc (350 EURO/měsíc) - 5let (20.000 euro)
    - koupím ojeté auto za 500 000,- v super stavu (20.000 EURO) + pohonné hmoty za 5let = dalších 20.000 EURO dostaneme se na 40.000 EURO pouze za auto + pohonné hmoty
    - auto bude mít naježděno 240 000km pouze ode mě, servis taky nebude sranda
    - po 5letech mi zybde auto s najetýma 250.000km a auto klesne na ceně o 200 000,- czk (8.000 euro) ? 28.000euro jen za pohonné hmoty + klesající hodnota auta
    - +úvaha za účelem půjčování vozu (carsharing u nás v ČR, s veškerým pojištěním) půjčím 100lidem, + 10.000 EURO hrubého od 100 lidí (což věřím, že i za příští rok by se dalo stihnout)
    - myslím si, že by to mělo šanci na to aby se investice do auta částečně, ne-li celá vrátila

    Mohu poprosit o Vaše názory? či zkušenosti se servisem Tesly.. Myslíte že je něco takévho realné?

    Děkuji za Vaše názory

    Komentár

    • Komat44
      Member
      • Jan 2018
      • 87

      #4
      Mam taku neocakavamu dilemu- doteraz som bol v tom, ze tie jazdene Ska ktore maju lifetime supercharger na auto ( cca 2014-2017) maju tuto sluzbu prenosnu v pripade predaja aj na noveho majitela. Dnes sa ma ovsem pan z Tesla Vieden snazil presvedcit ze to je len na prveho majitela! Viem ze to tak zmenili niekedy v r. 2017 cca. Ale predsa Ska napr. 2014 co mala supercharger v cene auta to mala na auto, nie na prveho majitela. Ci nejaka zmena na tajno sa udiala a uz je to inak? Pytam sa kvoli kupe jazdenej Sky ci to pri predaji bude fungovat nadalej aj novemu majitelovi. Resp z ineho konca- da sa niekde napr. na zaklade VIN cisla zistit ci ten konkretny kus ma vobec SC zaplateny a ci je to lifetime prenosne z majitela na majitela?

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Myslim, ze ta zmena na prveho majitela bola pre auta dodane (alebo mozno objednane) cca v aprili 2017, tesly dodane predtym maju lifetime bezplatne nabijanie na SC. Ak by nieco zmenili, urcite by sa o tom vedelo a urcite by to poslali vsetkym majitelom teslel, ktorych by sa to pri predaji dotklo vratane mna.
        Naposledy upravené jux; 11-03-2019, 14:42.

      • Komat44
        Komat44 komentoval
        Upraviť komentár
        Tak som tomu ja tiez rozumel. Evidentne ale tomu senor z tesla vieden rozumie inac. Alebo v horsom pripade vie viac ako my..

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Komat44 A kde si sa pytal? v servisnom stredisku, alebo v showroome? Ak v showroome, tak je to jasne, showroom vo Viedni bol zriadeny az vtedy, ked uz bolo nabijanie len na prveho majitela.

      • Komat44
        Komat44 komentoval
        Upraviť komentár
        Volal som na to cislo co je na nete ako tesla wien. Predaj ani nikto iny nezdvihol, nakoniec som sa preklikal cez tu ich telefonnu volbu na myslim ze na servis resp. nahradne diely. Ale ci to bolo na starom alebo na novom mieste to fakt netusim. Ale kedze sa nam uz zobudi aj usa tak si zavolam tam, ti hadam budu vediet o com to cele je

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Tesly kúpené do 31.12.2016 na 100% majú free SC viazane na VIN nie na majiteľa.
        Ale otázočka - ako Tesla zisti že sa zmenil majiteľ?
        Možno po prvej návšteve servisu.

      • g211
        g211 komentoval
        Upraviť komentár
        Dozvie sa tak, že nový majiteľ si bude chcieť dať namapovať prístup k autu do svojho Tesla Account (aby mu fungovala mobilná appka), a vtedy musí dokladovať zmenu vlastníctva.

      • juks
        juks komentoval
        Upraviť komentár
        g211 Ked chces, tesla sa o predaji auta nemusi dozvediet, pretoze udaje konta sa daju vsetky zmenit a odovzdat novemu majitelovi.
        Preto v pripade ak by si kupoval druhu teslu, je aj z inych dovodov dobre zalozit si ine tesla konto.
    Pracuje...
    X