Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Zvolavacia akcia modelov S vyrobenych pred Aprilom 2016

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

• Zvolavacia akcia modelov S vyrobenych pred Aprilom 2016

Myslel som, ze uz to tu bolo spomenute ale neviem to najst. Trochu som o tom cital a vyzera to dost vazne.

Ti co mate starsie S pozrite aj tuto diskuziu na Teslamotorsclub(e) a objednajte sa do servisu. IMHO by toto nemalo byt dobrovolne ale povinne a rychle. Ked sa ta jednotka elektrickeho posilovaca riadenia posune, nedajboze uplne oddeli, tak je auto udajne takmer neovladatelne. https://teslamotorsclub.com/…/power-steering-falling-apar…/…

Ucelene info tu:

Tesla issues a voluntary recall for power-steering bolts in all 123,000 pre-April 2016 Model S vehicles
    Today, Tesla issued a voluntary recall on all 123,000 pre-April 2016 Model S vehicles over a bunch of bolts on a powering steering component made by Bosch.
    electrek.co
    Naposledy upravené Jiri GrandPa; 17-04-2018, 20:58.

. . . použili kvalitného nemeckého dodávateľa BOSCH . . .

Komentár

To, ze je to dobrovolne je podla mna len burzovy tah. Keby priznali, ze to je vazne, znova by im padli akcie a investori by neboli nadseni. Takto to zaobalili, ze ide o banalitu, vyhli sa negativnemu PR a vsetci su spokojni a popri tom dufaju, ze aj ked je to dobrovolne, vsetci tu vymenu v nejakom casovom horizonte absolvuju a nikto sa nestihne zabit (kym napumpuju vyrobu M3 a stabilizuju financie).

Komentár

Cesta loďou je 7 až 17 dní podľa rýchlosti lode, nejaké dni preclenie a pár dní kamión po Európe. takže to nie je až taký argument, prečo nemajú diel v servise Wien.
        A nezabúdajme, že keď oficiálne vyhlásili zvolávačku, vedeli o probléme už nejakú dlhšiu dobu a mali čas si to pripraviť. Keď sa na bežné blbosti ako pravidelný servis, tobôž nejaká oprava čaká v mesiacoch, ja som len poznamenal, že keď budú mať diel, nie je ešte vyhraté.

A ešte jeden príklad: potreboval som nejaké modelárske veci z USA, bolo to dosť veľké nad 1 m3 a nad 20 kg. Cez Polonez parcel som to za 150 USD mal loďou zo západného pobrežia u mňa doma za 3 týždne tým najpomalším spôsobom dopravy kvôli cene. A to išlo kamiónom zo západného pobrežia na východné, potom v kontajneri a z Gdanska to poliak doviezol na dodávke. Po troch týždňoch Poliak zrazu volá na mobil, že za 2 hodiny mi dovezie zásielku, ani som neveril.
        P.S. Ak sa niekto chce vyhnúť precleniu z USA, odporúčam Polonez Parcel.

Komentár

Pracuje...
        X