Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Poistenie

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Poistenie

    Zákonité poistenie
    Zákonité poistenie sa u Model S počíta podľa "maximum continuous rated power" čo je len 69kW. Takže zákonitá poistka na rok je okolo 70e.

    Havarijné poistenie
    Záleží od ceny auta a aj od toho, ako ste využívali havarijné poistenie predtým. Nie každá poisťovňa poisťuje Model S.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • Maťo Urbašík
    Junior Member
    • May 2014
    • 11

    #2
    Informácia o havarijnom poistení je totálne useless. Plánujem kúpiť Model S v cene zhruba 65000€ a zatiaľ som zistil, že Union ho vie poistiť ročne za cca 1500€.

    Komentár

    • hubi
      Junior Member
      • Oct 2014
      • 13

      #3
      Kde si môžete vytvoriť ďalšie poistenie?
      Kúpil som si základné poistenie pre 90EUR v Uniqa, ale naviac poistenie chcú viac než 3400EUR.
      Hovoril som s vlastníctvom Tesla v Holandsku a zaplatí 1700EUR plné poistenie.

      Viem, že sme na východe a v Holandsku sme dosť bohatí zarobiť
      Ale 2x viac trochou zveličenia.

      Polski:

      Gdzie można zrobić dodatkowe ubezpieczenie ?
      Mam wykupione podstawowe ubezpieczenie za 90EUR w Uniqua, ale za dodatkowe ubezpieczenie chcą ponad 3400EUR.
      Rozmawiałem z włascicielem Tesli w Holandii i on płaci 1700EUR full ubezpieczenie.

      Ja wiem, że my na wschodzie jesteśmy bogaci a w Holandii mało zarabiają
      Ale 2x więcej to trochę przesada.

      Komentár

      • hubi
        Junior Member
        • Oct 2014
        • 13

        #4
        Kooperativa zaproponowała poniżej 2000EUR, ale słyszałem, że Kooperativa robi problemy przy odszkodowaniu. Prawda to ?

        Kooperativa nižšie navrhovanej 2000EUR, ale počul som, že robí Kooperativa problémy s kompenzáciou. Je to pravda?

        Komentár

        • enfko
          Member
          • Dec 2014
          • 183

          #5
          Chcem sa tymto podelit o negativnu skusenost s havarijnym poistenim v poistovni Allianz.
          V decembri 2015 som mal skodovu udalost - oskrety lak nad lavym zadnym kolesom (plech / hlinik). Skodovu udalost som riadne nahlasil cez havarijnu poistku v Allianz.
          Nasledovala oprava laku vo Viedni (moj lak je perletovo biela multi coat, ktoru vraj este v podani Tesla na SK nikto nerobil). Vysledna cena opravy bola 1700 EUR bez DPH.
          Allianz likvidoval skodu takym sposobom, ze mi skratil poistne plnenie a vyplatili mi 113 EUR (!) . Ostatne su podla nich neopravnene naklady.
          Podotykam, ze rocna havarijna poistka, ktoru u nich platim je cca 2.500 EUR.
          Na poistovnu idem podat zalobu a rozviazat s nimi vsetky poistne zmluvy.

          Chcem sa spytat ludi, co maju uzatvorene havarijne poistenie na Teslu, tak kde okrem Allianzu ?

          Dakujem.

          Komentár


          • fogo
            fogo komentoval
            Upraviť komentár
            Inak to je super, chcel by som vediet ze keby si oskres ferrari, tak ti tiez povedia ze ti to mal nastriekat "Fero" z "Hornej Dolnej" v garazi, inak je to zbytocne drahe. Hentake veci skus napisat do markizy alebo jojky, ked tam pridu s kamerou zacnu sa hybat, inak sa budes sudit 10 rokov a hovno z toho, ale ked by videli ze im to urobi zlu reklamu, tak sa budu chciet dohodnut....

          • Ja123
            Ja123 komentoval
            Upraviť komentár
            Rocna Vollkasko poistka, teda v nasej reci havarijna+proti kradezi a zivlu stoji vo Viedni od 960eur / rok (za auto v hodnote ca 73tis). To je asi jedine auto, ktoreho poistka je v Rakusku lacnejsia ako na SK (kedze v rakuskej poistke je zahrnuta aj motorova dan, ktora je u e-auta nula).

            113 eur ? co to znamena neopravnene naklady ? bud je to na opravu, alebo neni

          • enfko
            enfko komentoval
            Upraviť komentár
            Hned po tom, ako moj pravnik poslal poistovni ziadost o vyjadrenie, tak zacali vec riesit. Telefonovali a pisali do dielne, kde auto opravovali a nakoniec vsetko doplatili..
        • nemo
          Senior Member
          • Oct 2015
          • 562
          •   

          #6
          Dik za zverejnenie ako to tu s poistovnami chodi. Su tu na to aby maximalizovali zisk, je to ich povinnost voci akcionarom. Neuvazujem o havarijnom poisteni - radsej si tvorim financnu rezervu.

          Komentár


          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Presne tak, ani my v rodine nemame ziadne havarijne poistenie a de facto teda mame svoju vlastnu "poistovnu".
            No PZP, teda vypalne platit treba.

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            A nieje havarijne poistenie povinne ked napriklad, kupujete nove auta na slatky? Teda leasing,uver, ci pozicka alebo ja neviem co este?

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Zrejme pri financovani cez banku ano, no my sme nikdy ziadne vozidlo nekupovali tak, ze by sme museli mat havarijku.
        • mozeg
          Member
          • Dec 2015
          • 439
          •   

          #7
          Pôvodne zverejnené od nemo Pozrieť príspevky
          Dik za zverejnenie ako to tu s poistovnami chodi. Su tu na to aby maximalizovali zisk, je to ich povinnost voci akcionarom. Neuvazujem o havarijnom poisteni - radsej si tvorim financnu rezervu.
          Havarijku mas povinnu v pripade ak auto nie je tvoje od zaciatku: napr. Financny leasing, operativny leasing. Ak beries spotrebak z banky a je bez ucelovy nie je dovod aby si mal povinnu havarijnu. Je na tebe ci si uzavries havarijne poistenie alebo nie.

          Povinnosti uzivatela ci vlastnika vozidla su vzdy (mali by byt) uvedene v obchodnych podmienkach alebo priamo v zmluve, takze studovat a pytat sa.

          Komentár


          • nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Dik za info, ale mne su tieto veci jasne... Je tu niekto, kto si plati dobrovolne havarijne poistenie? Ak ano, zaujimali by ma osobne skusenosti.
        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #8
          Chcel by som zopakovat otazku "nema" ohladne havarijneho poistenia. Ako ste to riesili? Allianz mi dal najlacnejsu ponuku na uplne KASKO zo vsetkych postovni - PZP na 132EUR a havarijne na 2600 EUR.
          Skoro som odpadol. Absolutne neberu v uvahu, ze to auto ma super asistencne systemy a je prakticky neukradnutelne. A to este chcu podpisat nasledovne vyhlasenie (vycuc):

          Poistenie vozidla a poistné plnenie
          1. Vozidlo je poistené v rozsahu poistenia dojednanom v NPZ.
          2. Pre účely poistenia sa pod pojmom vysokonapäťová batéria rozumie batéria alebo súbor batérii, ktoré zabezpečujú pohon elektrického motora vozidla.
          3. Odchylne od OPP čl. VI, ods. 3) písm. a) ,ods. 4) písm. a) a ods. 6) písm. a) sa dojednáva, že poisťovateľ uhradí materiálové náklady vynaložené na opravu, resp. výmenu vysokonapäťovej batérie, na ktorú sa už nevzťahuje záruka výrobcu maximálne do výšky jej technickej hodnoty.
          Povinnosti poistníka
          4. Okrem povinností uvedených vo VPP je poistník povinný:
          - bez zbytočného odkladu predložiť doklady, ktoré si poisťovateľ vyžiada, najmä dokumentáciu o histórii vysokonapäťovej batérie, prípadne inú dokumentáciu nevyhnutnú pre správu poistenia a likvidáciu poistnej udalosti.
          - preukázať nadobudnutie vysokonapäťovej batérie, ak požiadal o stanovenie nákladov na opravu, resp. výmenu vysokonapäťovej batérie rozpočtom a nedošlo k predaju vozidla v poškodenom stave, alebo jeho trvalému vyradeniu z evidencie vozidiel.

          No tak to teda nie. Ma niekto lepsi napad okrem nepoistenia?
          Dakujem.

          Komentár


          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            PZP je povinne a vsetky poistovne ho musia poskytnut rovnake co sa tika plnenia, ale cena za PZP sa moze lisit. A majitel auta nemusi mat aj PZP aj havarijne u tej iste poistovni.

            No ten bod 3 je dobra blbost. Ked bude bateria uz po zaruke, tak uz mozno ani havarijne nebude treba. Alebo majitel auta bude davno niekto iny.

          • nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Kludne by som podpisal - ak kupujes Model S/X sa ta to netyka pretoze Tesla baterie maju 400V co spada do kategorie "nizke napatie" (50 - 1000V). Vysoke napatie je az 1000V - 52kV. :-D
            Vid http://www.javys.sk/sk/informacny-se...tricke-vedenie uplne dole na stranke

          • mozeg
            mozeg komentoval
            Upraviť komentár
            Pozor zmluvne strany si jasne zadefinovali co je vysokonapatovy akumulator. V tomto pripade je jedno kolko ma V.
        • luboccc
          Junior Member
          • Jan 2016
          • 15

          #9
          ja mam PZP tusim vo wustenrote za cca 85eur

          Komentár

          • Amalka
            Junior Member
            • Feb 2017
            • 4

            #10
            Jak jste na tom s pojištěním Tesly v ČR? Já mám zatím nesmyslné nabídky za 77-100k.... Nějaká doporučení?

            Díky H

            Komentár

            • ICE666SVK
              Senior Member
              • Jul 2014
              • 1997

              #11
              http://www.businessinsider.com/tesla...ncluded-2017-2
              Tesla spusta na azijskych trhoch a Australii popri kupe auta aj poistenie InsuranceMyTesla. V Hong Kongu spolupracuje s poistovnou Axa Generali a v Australii s poistovnou QBE Insurance.
              V cene ma byt zahrnuta nizsia miera nehodovosti a servisne naklady elektromobilov. Tento produkt chce Tesla zaviest postupne na vsetky trhy, kde posobi ci bude posobit.

              Komentár

              • Marekk
                Member
                • Feb 2015
                • 83

                #12
                Mate niekto uzatvorenu na SK aute havarijnu poisku v zahranici ?

                Komentár


                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Rad by som. Skusim Rakusko a dam vediet. Ale osobne pochybujem, ze sa na to daju nahovorit.
              • Jiri GrandPa
                Senior Member
                • Dec 2016
                • 707
                • viera8131
                •      

                #13
                V Nemecku ma AXA priamo na stranke MyTesla link na uzatvorenie poistenia - ma to priamo nazov InsureMyTesla - a zahrna to aj poistenie poskodenia Wall Boxu a poskodenie auta pri nabijani z verejnych nabijaciek. Skusim sa aj ich opytat ale nerobim si iluzie o cene.
                Inak nevidim dovod preco by vyrobca automobilu mal ponukat poistenie. To by za chvilu mohla Tesla ponukat ranajky do auta. Prilis velka firma ja malo flexibilna firma, mam osobnu skusenost.
                Naposledy upravené Jiri GrandPa; 04-03-2017, 03:54.

                Komentár


                • waldok
                  waldok komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ak bude uzitocne, traja sme riesili na nové tesly v januári positenie. skusili vsetko mozne (asi 10 poistovní, aj flotila) a najlepsi vysledok Uniqua:


                  PZP UNIQA
                  90 EUR

                  Havarijné poistenie UNIQA / poistná suma vozidla: 176 464 Eur
                  4246,34 EUR / bez limitu na opravy / vrátane pripoistenie čelného skla

                  DAS
                  84 EUR / Poistná suma: 17 000 EUR

                • pile_of_salt
                  pile_of_salt komentoval
                  Upraviť komentár
                  waldok Co je to ten DAS prosim ta? ELI5
              • Ioniq
                Member
                • Jan 2017
                • 364

                #14
                Hmm, toto ma inac len tak zaujima, bez vaznejsieho dovodu - niekto si kupi auto za 80-170.000 EUR a potom ma pocit, ze havarijne poistenie za 2-3000 EUR je prilis drahe Ja neviem, ale mne to pride pre konkretnu cenovu relaciu auta uplne normalna cena. Mal som uz viac premiovych aut nemeckej vyroby za 6-ciferne sumy, a je uplne jedno ake ma auto asistencne a bezpecnostne systemy, staci mensia udalost a vir v penazenke je na svete. Za 15 rokov co jazdim som nemal jedinu mnou zavinenu nehodu, ale raz na krizovatke do mna spredu tuklo auto iduce z bocnej cesty (ja som stal na cervenu), on sa vyhybal cyklistovi. Jeho rychlost cca 15kmh, moja 0kmh, predok mojho BMW jemne zdeformovany a rozbite jedno predne svetlo, druhe prasknute, a prasknuty naraznik, som mal za to, ze to v servise vybuchaju a vymenia za par stovak. Nastastie som mal havarijku. Oprava v utorizaku, konecny ucet pre Allianz bol 13.800 EUR (!!!). Ta zdeformovana kapota bola to najmenej. Schytala to kamera nocneho videnia v ladvinkach (3700 EUR), LED svetla kazde 2200 EUR, naraznik cca 800 EUR, krytky ostrekovacov svetiel a motorceky k nim v motorovom priestore, hromada popraskanych/ulomenych uchytov vsetkeho mozneho, polozky za 50-100 EUR ale bolo ich asi 50. K tomu lakovanie, cloveko-hodiny za pracu atd. Paradoxne, parkovacie senzory to prezili bez ujmy a rovnako aj radar adaptivneho tempomatu Je to situacia, do ktorej sa moze dostat ktokolvek a je uplne jedno ake ma asistencne systemy. Ked to vas niekto vpali tak nepomoze Autopilot ani nic podobne, proste smola. To BMW som mal 3 roky a rocna splatka pre KASKO od Allianzu bola 3100 EUR. V zasade za 3 roky odomna dostali 9.300 EUR, a museli cvaknut 13.800 EUR. Tiez mi prislo 3100 EUR rocne ako bohapuste zdieranie, ale nakoniec som bol rad, ze som to platil, usetrilo mi to skoro 5000 EUR. Mohol som si to sice narokovat z PZP vinnika, ale mal Kooperativu, co je samo o sebe tragedia s nimi nieco riesit, a zrejme by sa sud tahal este dodnes, lebo by mi vyplatili len zlomok, v ramci ich reputacie a praktik. Takto si to vyriesil Allianz so svojimi pravnikmi a ja som za 2 tyzdne znova jazdil. V dnesnej dobe, ked su auta pretechnizovane a narvate kadecim moznym, tak su proste aj male tukance drahe, a poistovne to vedia, preto tie ceny. Nechcem vediet, kolko stoji oprava takej solidnej zrazky, ked si daju oproti iduce auta pusu v 50kmh v kazdom smere a schytaju to aj airbagy, skla, napravy atd.

                Tesla je na tom este horsie, lebo ma hlinikovu kasnu, co je na opravu nocna mora. Pred par rokmi sa na oficialnom Tesla fore objavil prispevok, kde typek pri cuvani na parkovisku nabral bokom svojho Modelu S asi 50cm vysoky a meter dlhy betonovy kvetinac, roh kvetinaca vyrval cely zadny podbeh, rozrezal predne aj zadne dvere a zdeformoval aj predny podbeh. Auto vyzeralo, ako keby ho niekto rozrezal po celej dlzke. Americka poistovna ho okamzite odpisala ako totalku, lebo cena opravy bola vycislena cez 40.000 USD. Aj napriek tomu, ze vsetko ostatne bolo v poriadku a neporusene a auto mohlo aj normalne jazdit. Len "rozrezal" dvere pri cuvani v rychlosti 5kmh.

                V tomto kontexte mi pride 2600 na havarijne poistenie Tesly ako uplne smiesna suma, a sa cudujem, ze poistovna je vobec ochotna to za takuto nizku sumu poistit. Je to zial premiova znacka, tak aj nahradne diely a poistenie bude premiove. Ale tak neviem, uvitam pohlad zainteresovanej osoby.
                Naposledy upravené Ioniq; 04-03-2017, 10:22.

                Komentár


                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  OK. Cize rozdiel v cene, ktory si za 3 roky platenia poistky usetril bol 5 000. To mam nasetrene za 2 roky neplatenia poistky.
                  Ak si mal auto servisovane v oficialnom servise BMW tak by som ocakaval, ze by si vobec neriesil u koho ma vinik poistku.
                  Nechcem robit reklamu ale - pred rokom do mna zozadu buchla teta co pisala SMSku - spisali sme hlasenie, auto islo do Audi ********* v BA, kde si to servis odkomunikoval s poistovnou vinika a ja som mal za 3 dni opravene auto bez akejkolvek snahy.
                  Tak by to malo fungovat.
                  Ale faktom je, ze to auto tam chodi pravidelne na kontroly, takze ma mozno beru ako premioveho klienta.
                  Tych 2600 u Allianzu je este OK, ale tie ich podmienky na bateriu su take, ze bateria urcite nebude mat ziadnu poistnu ochranu ked pride na lamanie chleba. Musim ich este trochu ponatahovat lebo suhlasim s tebou, ze jazdit v uplne nepoistenom aute nie ja na SK rozumne.
                  Najviac ma s..u de...li (inak sa nedaju nazvat) co sa mi nalepia 1-2 metra na kufor pri 120ke, vacsinou v Octavii 2.0 TDI. To sa normalne bojim dat nohu dole z plynu a lutujem ze nemam vzadu nejaky vrhac plesnivych rajcin.

                • Ioniq
                  Ioniq komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ano, ako som hovoril, v mojom pripade by to tak ci tak islo z PZP, takze to nebolo az tak kriticke. Ale beriem do uvahy, ze som len clovek, a ludia chybuju. Moze sa to stat mne, chvilka nepozornosti alebo rozptylenia, a problem je na svete. A to by som bol vtedy lahsi o tych 13.800€ ja, nie poistovna. A to uz je zaujimavy peniaz, pre ktory sa oplati rozmyslat o poisteni. V kazdom pripade, spravne si poznamenal, ze na Slovensku je to niekedy o hubu, a niektori ludia sa nenormalne lepia na rit. Pri com ma napadlo, ze poistovne maju nejake smiesne vzorce aj na retazove nehody. Ked do teba zozadu niekto vleti a posunie ta do auta pred tebou, si spoluvinnikom. Na opravu toho predneho sa potom skladate z PZP obaja nejakym nerovnakym pomerom, a tu by ma celkom zaujimalo, ako je to s opravou bez havarijnej poistky. Zadnu partiu auta si mozes narokovat z PZP vinnika, ale mam blby pocit, ze predok ti uz nepreplatia, resp. urcite nie v plnej vyske, kedze v policajnom zazname budes ako spoluvinnik. Toto sa stalo manzelke, nastastie mala PZP aj KASKO, ale viem ze to tam nejako vypocitavali poistovne. Co je dost absurdne ale tak... zvykli sme si.
              • Jiri GrandPa
                Senior Member
                • Dec 2016
                • 707
                • viera8131
                •      

                #15
                Nemecka poistovna eMover - poistenie pre Teslu S:

                http://www.emover24.com/wp-content/u...01.09.2016.pdf

                1'199 EUR vratane nemeckej zakonnej poistky. Uvidime, ci daju ponuku pre slovenske auto.

                Komentár


                • Vrso
                  Vrso komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ako si dopadol v nemeckej eMover?

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Zatial nijako. Neozvali sa. Ale pisal som jednomu nemeckemu maklerovi co robi poistky na Tesly a ten mi odpisal, ze ich politika nedovoluje poistovat auta mimo Nemecka. Tak asi mam smolu. Este skusim v Rakusku. Mas ty nieco?

                • Nikel
                  Nikel komentoval
                  Upraviť komentár
                  Myslim ze poistovne bezne nemaju produkty na poistenie vozidiel reg. v inej EU krajine. Nieco ako pri hypo. No zaujimave info o planovanom zahrnuti poistenia uz pri kupe tesly tu ..

                  “We’re actually currently doing that. We’ve been doing it quietly, but in Asia in particular where we started this, now the majority of Tesla cars are sold with an insurance product that is customized to Tesla, that takes into account not only the Autopilot safety features but also the maintenance costs of the car. It’s our vision in the future that we’ll be able to offer a single price for the car, maintenance and insurance in a really compelling offering for the consumer. And we’re currently doing that today.” said Evanson during the earnings call.
                  http://www.teslarati.com/tesla-looks...-purchase-car/

                • Vrso
                  Vrso komentoval
                  Upraviť komentár
                  Zatial nemam nic rozumne
              Pracuje...
              X