Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Kto plánuje kúpiť Model 3?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 562
    •   

    #46
    Elon spravi "Unvail Part 2" a pocet rezervacii prekroci planovanu rocnu vyrobnu kapacitu 500 tisic modelov 3. Ale casu dost nasetrit na options inak by som nepocital s tym, ze niekomu dodaju auto v zakladnej vybave pocas prvych 12 mesiacov of delivery. Uprednostnia drahsie objednavky.

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #47
      Len pre zaujímavosť, príspevok na našom Facebooku o Modeli 3 mal dosah vyše 100 tisíc ľudí.
      .
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	facebookmodel3.JPG
Videní:	134
Veľkosť:80,7 KB
ID:	8783
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár

      • TM3Perf
        Member
        • Jun 2015
        • 83

        #48
        Takže moja story s objednaním Tesly 3 pokračuje. Objednal som ju 31.3 vo Viedni. Platba bola stále rezervovaná ale mail nechodil. Písal som do Tesly ale žiadne info. Teraz sa mi peniaze vrátili späť. Znovu som písal do Tesly, znovu nič. Premýšľam načo som vlastne chodil do tej Viedne, keď to teraz objednám tak predomnou bude pol milióna zákazníkov.

        Komentár


        • Juro
          Juro komentoval
          Upraviť komentár
          A v banke sa nedá opýtať prečo tie peniaze boli vrátené? Ja by som išiel do Viedne a riešil to priamo s nimi.

        • TM3Perf
          TM3Perf komentoval
          Upraviť komentár
          Som teraz dlhodobo v nemecku. Ked pridem domov, pojdem do tesly.
      • jux
        jux
        Senior Member
        • Apr 2015
        • 1378
        •      

        #49
        Ked som rezervoval (online) pomocou MAESTRO karty, tak to neslo, musel som pouzit VISA, ma niekto podobnu skusenost?
        Potom to preslo v poriadku, peniaze si zobrali a mail prisiel.

        Komentár

        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #50
          jux, to preto lebo Tesla berie (výnimočne na tieto rezervácie) len kreditné karty. Maestro je debetná platobná karta a nie kreditná karta.
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár


          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Na kreditne to asi fungiuje pri osobnej rezervacii v Tesla showroomoch. Mne to pri online rezervacii fungovalo na debetnu VISA electron, pricom stiahlo (rezervovalo) 1000Eur okamzite.
            Naposledy upravené jux; 18-04-2016, 13:40.

          • Ludicrous
            Ludicrous komentoval
            Upraviť komentár
            platil som online rerezervaciu 3.4. DEBETNOU VISA kartou (cize som minal moje peniaze na ucte) a bolo vsetko OK, aj potvrdenie aj stiahlo platbu. Akurat ze ta karta bola EMBOSOVANA (vystupujuce cisla karty) od ZUNO. Takze nie je karta ako karta, ci debetka (DEBIT) alebo kreditka, kreditka je ale asi vzdy embosovana (zatial som inu nemal). Aj FIO ma embosovane debetky (MasterCard), takze je asi treba mat spravnu kartu od spravnej banky...
            Naposledy upravené Ludicrous; 18-04-2016, 12:47.

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Ano, Zuno FIO aj Mbank davaju embosovane debetne karty. No dnes embosovanie nema uz takmer ziaden vyznam. Minimalne v Europe si poslednych 10 rokov nepamatam, ze by niekto vyzadoval embosovanu kartu. Visa electrom od SLSP, ktorou som uhradzal rez TM3 je debetna a nie je embosovana.
            Vyzera to tak,, ze funkcnost/nefunkcnost u Tesly (aj inde - napr. niektore hotely) je dana tym, ci je na karte povoleny rezim MOTO (mail order/telephone order)
        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          #51
          K 15.5.2016 Tesla potvrdila 373 tisic rezervacii modelu 3. 8 tisic rezervacii bolo zrusenych klientami a 4200 predpokladanych duplikatov od spekulantov bolo zrusenych Teslou.

          “On March 31, 2016, we unveiled Model 3, a lower priced sedan designed for the mass market, and as of May 15, 2016, we held deposits from about 373,000 customers who had made reservations for this car. This reservation total is a net number after customer cancelations of about 8,000 and after about 4,200 reservations that we canceled on the belief that they could have been duplicates from speculators.”
          Through its SEC filling for its recently announced capital raise to finance the Model 3 production program, Tesla confirmed that the company holds 373,000 Model 3 reservations as of May 15, after 8…

          Komentár

        • Martin V
          Member
          • Jun 2014
          • 46

          #52
          Nevedel som do ktoreho vlakna to hodit tak sa ospravedlnujem ak som zvolil zle, vcera som dostal tento darcek od Tesly do schranky...

          Komentár


          • Peto02
            Peto02 komentoval
            Upraviť komentár
            Mne to prislo tiez dnes do schranky, zohnute na polovicu... Tu dakovnu kartu mohol Elon aspon vlastnorucne podpisat.
            Naposledy upravené Peto02; 18-08-2016, 18:20.

          • Martin V
            Martin V komentoval
            Upraviť komentár
            To by sa teda napodpisoval tych kariet

          • Peto02
            Peto02 komentoval
            Upraviť komentár
            tak len priblizne 115.000 podpisov, ti co si 3-jku rezervovali pred odhalenim ;-)
        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #53
          Tento týždeň to prišlo aj mne aj mnohým zmámim.
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • Michal Babinec
            Junior Member
            • Aug 2016
            • 1

            #54
            Zdravím Vás páni, chcel by som sa vás spýtať, tí ktorí ste si auto predobjednali, zaplatili ste zálohu iba tých 1000 dolárov a potom doplatíte ten zvyšok 34 tisíc dolárov??Kedy sa platí ten zvyšok? Lebo potom by to auto stálo komplet ´´iba´´ 31tisíc euro, čo sa mi fakt nechce veriť, že to tak je.To už je úplne konečná cena?Nič iné sa tam nezaratava?Žiadny dovoz, doprava, clo, dph a ja neviem aké poistky a čo všetko ešte?? Lebo ak by to bolo naozaj iba tak, že sa zaplatí 35 tisíc dolárov a auto si človek vyzdvihne vo Viedni a ide vysmiaty domov, tak to by bolo zaujímave pre veľmi veľa ľudí.Osobne si myslím, že tá cena sa minimálne zdvojnásobí, keďže nežijeme v amerike. Ďakujem za odpovede...

            Komentár


            • curgali
              curgali komentoval
              Upraviť komentár
              Zaplatili sme zálohu 1.000 €...nie 1.000 dolárov. Cena sa všade uvádza za základný model 35.000 dolárov. Všetci čo tu sme čakatelia v Európe dúfame, že to bude 35.000 €(európsku cenu ešte nikto oficiálne nepovedal) + DPH. Lebo k tej dolárovej cene v USA sa musí pripočítať dovozné clo 10% a prepravné náklady. Po kúpe si treba pripočítať všetky poplatky ako dovoz z EU včetne prepravy do miesta bydliska...a poplatky pri prihlásení na značky.
              Naposledy upravené curgali; 26-08-2016, 20:16.

            • 1fisker
              1fisker komentoval
              Upraviť komentár
              a ešte + 20% DPH pre fyzickú osobu neplátcu DPH....
              okrem toho reálne bude cena určite vyššia, tak som to písal už vyššie, netreba snívať, ale žiť v realite

            • JanoS
              JanoS komentoval
              Upraviť komentár
              Svaty Elon povedal ze auto bude stat 35000 dolarov alebo 35000 euro, a videl ze je to dobre.

              (Nezabudnite ze k USA cene si kazdy stat pripocita Sales tax, napriklad 7 percent, a v Europskej cene uz DPH je zapocitane)

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              V Europe zrejme bude zaklad aj z dovozom cez 40 000€ a zatial si pon budes musiet ist do Tilburgu v Holandsku. Vo Viedni je len pre SR a CR servis a showroom + supercharger. Cize objednat, otestovat, servisovat ci opravit to ano, ale prevzatie noveho auta to nie.

            • Martin V
              Martin V komentoval
              Upraviť komentár
              Urcite cena nebude dvojnasobna ja pocitam ze cena bude zacinat na 41tis eur s DPH.Samozrejme mozme o tom len polemizovat, mozno motika vystreli a chalani tu z TeslaClubu vylobuju bud nejake ulavy na DPH alebo dotacie na EV na slovensku.
              Kazdopadne co moze byt problem ak nemas rezervacku tak budes cakat velmi velmi dlho. Pretoze Tesla bude vybavovat prednostne US zakaznikov s vysou vybavou a potom EU zakaznikov s vyssou vybavou s uz zaplatenou zalohou . Takze ak budes chciet nejaky entry model ktory bude podla mojich odhadov za nejakych + - 40k Eur s danou budes cakat mozno aj rok naviac.
          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #55
            Ja verím, že Model 3 sa bude dať do vtedy prevziať už aj na Slovensku. A od júla objednané Modely S,X sa už budú preberať vo Viedni takže minimálne vo Viedni.
            Čo sa týka ceny, bude rovnaká cenová politika ako napr. s Modelom S a dosť záleží od kurzu. Pre porovnanie: Model S USA základná verzia 60kW stojí: 66,000 dolárov. EU verzia stojí: 64.300 eur. Obe ceny sú bez dane. A pre platcu DPH ja to zo strany Tesly konečná suma. Jediné extra čo Tesla pýta je ešte: poplatok € 440,- Destination & Regulatory Doc Fee.
            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár


            • Martin V
              Martin V komentoval
              Upraviť komentár
              Juro ten poplatok 440,- Destination & Regulatory Doc Fee sa plati aj ked si pojdem pre auto priamo do Tillburgu ?

            • Juro
              Juro komentoval
              Upraviť komentár
              Áno , aspoň momentálne to tak je.
          • MatejN
            Member
            • May 2016
            • 43
            • matej62690
            •   

            #56
            Uz aj mne dosla posta :-) T3 objednavana v 5/2016

            Komentár

            • Jozefr
              Member
              • Feb 2015
              • 192
              • jozef21601
              •   

              #57
              Mne tiez prislo v stredu dnes som to vyzdvihol z posty, objednaval som 1.4.2016 asi 4 hodiny po skonceni Model 3 Event-u hned rano v praci...

              Komentár


              • Peto02
                Peto02 komentoval
                Upraviť komentár
                Tak to ma prekvapilo. Myslel som si, ze to je darcek len pre tych co stali v rade pred otvorenim...

              • davo
                davo komentoval
                Upraviť komentár
                Mne to tiež prišlo v stredu, objednával som cca 1 hod pred zacítim Event-u. Dosť ma to prekvapilo. Myslel som si tiež, že je to iba pre tých co stali v rade.
                Naposledy upravené davo; 16-09-2016, 11:27.

              • Jozefr
                Jozefr komentoval
                Upraviť komentár
                Asi najprv dostali ty co cakali osobne a potom ty ostatny... osobne ist pre mna z Kosic do Viedne len koli rezervacke je dost velka strata casu...

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Zrejme to posielali uplne vsetkym, nam prisli dve naraz, pricom jednu TM3 sme objednali hned po evente, druhu zamerne o tyzden neskor. Prislo nam to vlastne z Bratislavy cez distribuciu tlace na Slovensku MEDIAPRINT - KAPA PRESSEGROSSO, a.s.

              • curgali
                curgali komentoval
                Upraviť komentár
                Mne to neprišlo a to som sa registroval vo Wiedni ráno pred Even-tom s poradovým č. 13....??

              • Jozefr
                Jozefr komentoval
                Upraviť komentár
                Podla mna ti to este pride. Popripade to poslali a netrafilo to k tebe. Ja som z Kosic a adresu kam to poslali obsahovala takyto riadok:
                "O?ova Nitra Region 4010."

                Z toho riadku je dobra len jedna cast a to PSC... realne Kosicke ked byvam je 04010. Prepokladam ze na zaklade tohto to trafilo do Kosic, ulica a meno na liste boli dobre.
            • ozana
              Member
              • Jun 2015
              • 192

              #58
              Koupím až jako ojetinu za polovic.

              Komentár


              • curgali
                curgali komentoval
                Upraviť komentár
                To budeš pekne dlho čakať...

              • ozana
                ozana komentoval
                Upraviť komentár
                Kdo si počká, ten se dočká, do důchodu mám ještě cca 15let. 800tisíc (při dobrém kurzu koruny) se našetřit nedá.

              • 1fisker
                1fisker komentoval
                Upraviť komentár
                Tak za 10 rokov

              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                No ked si clovek zobere spalovaky, tak uz sa daju kupit po roku alebo dvoch a co sa tika elektromobilov, to moze byt podobne. Masovejsia vyroba a cena pojde dole. Dalsia vec, ak pride model z vacsou baterkou a dlhsim dojazdom, tak sa niektory auta z mensou kapacitou baterky a nizsim dojazdom zbavia. Ved je to tak aj pri model S a podobne to bude aj pri modeli X ci 3ke a ostatnych. Su ludia ktory musia proste mat najnovsiu vybavu a kupuje to iste auto ale faceliftovane, len aby mali to najnovsie co trh ponuka. A uz tu bude aj konkurenci od ostatnych a nie vsetci ostanu pri Tesle. Takze 10 rokov je hodne pesimisticky odhad.
                Naposledy upravené ICE666SVK; 21-09-2016, 09:10.
            • 1fisker
              Senior Member
              • Aug 2014
              • 1542
              •   

              #59
              Cena používanej Tesly S zatiaľ nijako neklesá a to už sa vyrába asi 5 rokov. Takže som ako vždy zdravý pesimista.

              Komentár


              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                No ta cena sa plati hlavne za znacku. Ludia to zaplatia lebo to chcu. Tesly sa daju kupit aj za 50 - 60tisic to su tie prve kusy bez autopilota a slabsou baterkou, ale z hodne najazdenymi kilometrami. V CR ani SR este boom z elektromobilmi nenastal, ktory by cenu vyrazne zrazil dole ani neni ziadna podpora pre kupu. Co nieje moze ale byt a potom tie ceny pojdu dole. Ja sa necudujem, ze majitelia Tesiel bez autopilota, pohonom zadnej napravy predavaju auta teraz, kedze cena je zatial pre nich priazniva. Ale do kedy? Mozno sa to na buduci rok alebo az na ten dalsi zmeni. Uvidime. Mozno som optimisticky az moc, ale az tak pesimisiticky ako to vidis ty by som to nevidel. Realita ti teraz ale dava za pravdu.

                Prikad signatures auta maju 4 roky su bez autopilota a su to zadnokolky, nefaceliftovane, nemaju novu generaciu sedadiel a pol zaruky je fuc. Treba sa este pozriet nato kolko maju najazdene a v akom stave je interier a potom si povedat ci cena za to auto odpoveda tomu co vidim, alebo nie. Navyse okrem Tesly servisu asi nik nevie povedat, ci ta baterka je OK. Teda ci ma normalnu degradaciu, alebo nie. Urcite nepridem a poviem jeeeeeeeeee Tesla beriem. Jednat sa treba o cene. Oni to v bazaraoch nechcu mat dlho a ani Tesla co ponuka jazdenky nechce ich mat dlho u seba a chce ich predat. To ze je tam cenovka taka aka je neznamena, ze sa to nebude dat zjednat. Bud povedia ANO, alebo NIE. Preco to neskusit? Zakanik pripraveny to kupit hned aj ked nie za cenu, ktora je uvedena na aute je lepsi ako nejaky dalsi, ktory nemusi prist. Navyse tieto ceny pri elektromobiloch sa odrazaju od toho aka je cena za novy. A co chcu vyrobcovia zvysit vyrobu co moze znamenat znizenie ceny noveho a nasledne aj jazdeneho auta. Kedy to bude, neviem povedat, Ale cakat a nepredat auto a potom budem rad ze dostanem za auto aspon daco, tak to by som neriskoval. Kim nepride seriova vyroba modelu TM3, tak ceny budu tam kde su teraz. Ale je tu viac faktorov, ktore mozu cenu znizit: vek, kilometre, vybava, navysenie vyroby vyrobcom, alebo statna dotacia.

                Este jedna vec ak bude mat TM3 60kWh baterku tak uz budu ludia kalkulovat ci kupia v bazare TMS 60kWh ci 70kWh alebo 75kWh jazdenku alebo TM3 60kWh novu. To moze tiez zrazit cenu jazdenky TMS dole. Lebo vznikne panika v bazaroch predam to teraz za takuto a takuto cenu, alebo to padne dole trebarz za polroka a rapidne.

                Uvidime.....
                Naposledy upravené ICE666SVK; 21-09-2016, 14:52.
            • Nikel
              Junior Member
              • Mar 2017
              • 4

              #60
              Upravene, 14.3.2017

              Bude moje dalsie auto Tesla Model 3? Hmm, spravil som zakladny research a dufam ze mi ho pomozete doplnit, potvrdit, pripadne uviest na pravu mieru moje komenty dole. Dakujem.,

              POROVNANIE CENY v AT
              Porovnanie ceny Model 3 s autom so spalovacim motorom a priemernou spotrebou 5L/100km s najazdom 150,000KM za 5 rokov.

              35.000USD/32.000EUR zakladna cena bez DPH.
              42.000USD/38.400EUR zakladna cena s DPH.

              - 4.000EUR, aktualna dotacia pre BEV v AT rok 2017.
              - 700EUR, NOVA dan (jednorazova platba pri kupe, priblizny vypocet pri benzinovom aute podobnej triedy)
              - 2.500EUR, Motorova dan (plati sa cca 500eur/rocne napr. za golf)
              - 6.500EUR (25% z ceny benzinu)

              - 13,700EUR SPOLU (priblizny vypocet znizenia ceny oproti autu so spalovacim motorom v Rakusku).
              Aktualna podpora v AT na rok 2017 je 4.000EUR. http://www.oeamtc.at/portal/4-000-eu...e+2500+1661483 . DOTACIE a DAN v Rakusku: Electric vehicles are exempt from the fuel consumption tax, levied upon the first registration, and from the monthly vehicle tax. In addition to tax breaks, hybrid vehicles and other alternative fuel vehicles benefit from a fuel consumption tax that pays bonuses to passenger cars with low carbon dioxide output.
              Naposledy upravené Nikel; 14-03-2017, 10:37.

              Komentár


              • Peto02
                Peto02 komentoval
                Upraviť komentár
                Mne to na Slovensku vychadza trochu inak...

                CENA
                35.000USD/33.000EUR bez DPH! = 40.000 eur bude podla mna zakladna cena.

                DOTACIE
                Vacsinou su limitovane na 50.000 eur, resp. na Slovensku sa neda vyuzit na nakup Tesly, kedze nieje v ZAP.

                POROVNANIE na 150.000km
                ICE s 5L/100km (optimisticke) = 10.000 eur za palivo na cerpacke (5 x 1,4 x 1500)
                BEV s 15kWh/100km (odhad) = 3.500 eur na elektrinu doma (15 x 0,16 x 1500)

                Su to vsetko len spekulacie pricom kazdy ma ine naklady, ale aj tak je usetrenych 6.500 eur vcelku prijemnych.

              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                Nikel asi tam mas zly rok tu: Aktualna podpora v AT na rok mas 2007 a nema to byt 2017?
            Pracuje...
            X