Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Este mate trpezlivost cakat?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

A ozaj, vzhľadom k tomu, že som jeden z mála (ak nie dokonca prvý) Slovák ktorý "≡" šoféroval, rád sa s Vami podelím o svoje postrehy. Kľudne sa pýtajte, čo Vás zaujíma.

Komentár

https://electrek.co/2018/09/20/tesla...ey-fob-images/ Dialkovy ovladac pre TM3.

Komentár

Aby som uspokojil všetkých, ktorí sa pýtajú. Sedím práve v Los Angeles na letisku tak mám trošku času Vám odpovedať. Ako prvé uvediem, že pracujem v automobilovom priemysle, prevažne pre koncerny Daimler a VW. Už som si čo to ohmatal/odšoféroval/vyskúšal. Čiže k priestoru, bol som veľmi príjemne prekvapený, priestrannosťou interiéru. Vlastním teraz VW Touareg a musím povedať že ani s mojimi 190cm výšky som v Tesle netrpel. Dokonca si dovolím tvrdiť, že subjektívne je vpredu viac miesta ako v modeli S. Dokonca mala vzadu moja žena dostatok miesta na nohy aj zamnou, Čiže čo Elon hovoril o komforte pre piatich dospelých, minimálne pre štyroch ho môžem potvrdiť.Tri 10 ročné deti v zadu sa zmestia úplne v pohode. Čo sa týka displeja, z toho som mal celkom obavy, kedže som videl veľa videí s tým, že ľudom chýbala informácia o rýchlosti. Mne nechýbala. Ten displej je rozmerovo úplne "tak akurát", nohami som do neho nenarážal a ani mi nijako neprekážal. Čo mi trošku vadí, ale tam smerujú už všetky automobilky, je, že z interiérov sa vytláčajú klasické ovládacie prvky. Všetko je teraz na dotyk. Je to efektné, ale keď chcete nastaviť teplotu v 100mp/h, nieje to úplne ono. Povedal by som ale, že to chce len trošku cviku. Každopádne spracovanie interiéru je veľmi dobré. Myslím, že primerané cenovke akú to auto má. Totiž, kvalita amerických áut sa nedá s európskymi porovnávať, obzvlášť v interiéri. Pred teslou som mal nového mustanga, no...hrôza. Citroen C1 má lepší interiér ako ten Mustang. Ale späť k Tesle. Interiér OK. Čo sa týka batožinového priestoru, takisto príjemné prekvapenie. Veľký, priestranný, proste 4členná rodina na týždeň do Chorvátska, úplne v pohode. Navyše ešte ten bonus v podobe priestoru v predu. Pohon Výkonu mala Tesla dostatok, vždy. Ak keď som zrýchľoval v rýchlostiach 110+mp/h. Žiadne zaváhanie. Čo ma zasa príjemne prekvapilo, bol podvozok. Na touaregu mám vzduch a teda komfort. Čakal som, že Tesla bude tvrdá. Bola, ale nie nepríjemne. Jednoducho príjemný, skôr športovejšie naladený podvozok. A to majú v Californií horšie cesty ako my. Nafíjal som na superchargeroch. Tak isto príjemné prekvapenie, bola rýchlosť nabíjania. Dostal som sa až na 120KW. Čakal som, že Model 3 nebude schopný nabíjať takou silou ako X alebo S. Nabíjanie sa platilo. Komplet baterka z 10 percent do full stála asi 18 dolárov. Čiže cca 400km dojazdu (reálneho) som dostal za dvadsku. S Touaregom môžem len snívať. Video mám už len z funkcie autopilota, a aj to nieje úplne dobre vidieť. A áno, autopilot...Ak teslu tak len s ním. Neskutočná vec. Negatíva Tesla nemá MirrorLink/AndroidAuto/Apple Car Zobrazenie nabíjacích staníc by si zaslúžilo aspoň nejakú mieru inteligencie (navigujem na poloprázdnu stanicu a po príchode je voľný len jeden stojan). Na žiadne ďalšie si neviem spomenúť, asi neboli Cakum prásk Keď bude Tesla na Slovensku dostupná, idem do nej

Komentár

Už sa to začína trochu hýbať, boli registrované prvé VINká v Európe. https://electrek.co/2018/09/25/tesla...ean-expansion/

Komentár

V Parizi je autosalon, kde je vystavena aj US verzia TM3. V Parizi sa teda nedozviete kolko bude stat Eu verzia a aky bude mat EU konektor a neda sa na nej spravit testovacia jazda, ale mozete si ju pozriet do najmensich detailov. Okrem toho je tam vystaveny TMS, TMX aj k dispozicii vzorkovnik “Design Studio” a ulozisko Powerwall a stojan SC.
            http://www.automobile-propre.com/mon...3-est-bien-la/
            https://electrek.co/2018/10/02/tesla...is-motor-show/

Komentár

Nejako takto po novom? Prepokladam navrat RWD Long Range s prichodom Standard Battery.
              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Model3_delivery_estimation_1.png
Videní:	1
Veľkosť:127,1 KB
ID:	29066

Komentár

Cakanie, nie je problem, objednane to uz mam vyse rok a pol, ale kludne si do zaciatku 2019 pockam. Zatial sa to posunulo z "Koniec 2018" na "Zaciatok 2019", je mi to vsak jedno, rad si na nieco tak skvele pockam.

Komentár

Caute. Ako odhadujete dodavky MODEL 3 na Slovensku ? Moj prvotny odhad hned na zaciatku bol namiesto koniec roka 2017 => jun 2018. Avsak vsetko sa posunulo. Teraz odhadujem april/maj 2019. Ako to vidite?

Komentár

Co sa tyka MID RANGE verzie, nie je tu preto, ze Tesla uz nema zaujemcov, ale podla uvah na electreku preto, ze produkcia battery packov je aktualne uzke hrdlo (nestihaju), na to aby zvysili vyrobu potrebovali bud zvysit produkciu battery packov, alebo naopak znizit velkost baterie. Ked maju mensiu bateriu (predpoklada sa, ze 60 kw), tak dokazu dodat viac battery packov a tym padom vyrobit viac aut.

Komentár

@g211
                      20.12.2018: Spustenie design studia pre Europu
                      Moj datum v grafe 20.12.2018 je cista spekulacia, ty mas nejaky zdroj?

Komentár

Same dobre spravy dnes: "We expect to start taking orders in Europe and China for Model 3 before the end of this year."

Zdroj: Tesla Third Quarter 2018 Update (http://ir.tesla.com/static-files/725...1-422d4045f799)

Komentár

A hlavné je 300 miliónov zisk!!!

Komentár

Ioniq + vsetcia co chcete mat Teslu bez starosti - mozete si ju objednat na operativny leasing od BusinessLease.sk ako to mam ja. Ked potrebujem servis, jednoducho poslem mail do BusinessLease a oni vsetko zariadia. Do prace mi privezu nahradne auto, moju Teslu odvezu na odtahovke do VIE a nasledne ked mi ju vratia, tak si pridu vyzdvihnut nahradne auto.

Co sa tyka realnej skusenosti s "nehodou" tak aktualne mam auto v servise - suseda pri cuvani nedavala pozor a nacuvala mi do predneho naraznika, ktory praskol. Nastastie sa autom dalo jazdit dalej. V pondelok po nehode (niekedy v polke septembra) sme to nahlasili do BusinessLease, nasledne asi po hodine uz volali z poistovne kvoli obhliadke. Po obhliadke overili dostupnost servisu, ako Jiri uz pisal, plecharinu si nerobi sama Tesla. Zial najblizsi volny termin bol az o 3 tyzdne (mozno by sa dalo tlacit, ak by auto bolo nepojazdne, nastastie bolo pojazdne a nemuseli sme riesit). Nahradne dieli im vraj chodia do tyzdna. Zial ked to rozobrali, tak sa zistilo, ze je prasknute aj svetlo, takze namiesto tyzdna tam je auto uz druhy tyzden, dnes by ale malo byt hotove.

Od BusinessLease som dostal nahradne auto, mal som na vyber Skoda RS, alebo SuperB, mam RS. Tesla VIE vedela dat aj nahradnu Teslu, maju ale spoluucast 3000 eur, takze som si nechal tu RS, aspon mozem porovnat vykvet techniky ICE aut ;-)

Komentár

Ahojte,

prave som dostal email, kedze to mam objednane v Nemecku:

https://www.tesla.com/de_DE/events/M...mc_id=24826386

Model 3 bude v dvoch mestach, ja som vo Frankfurte, takze pojdem do Dusseldorfu zajtra.

Komentár

Vystavovane verzie budu americke. Preto nebudu na nich ani jazdy.

Komentár

Pracuje...
                                X