Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Bude alebo nebude mat EU TM3 CCS?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    Bude alebo nebude mat EU TM3 CCS?

    Uz sa tu na tuto temu debatovalo, no neviem to najst.
    Tu je sprava ceskeho ABB (vyrobcu nabijaciek), kde spominaju, ze EU TM3 bude mat CCS.
    ABB fast-charging station for electric vehicles launched at a Lidl store
  • jeeff
    Member
    • Nov 2015
    • 192
    • lubos1519
    •   

    #2
    Ja osobne si myslim, ze bude mat. Je to pomerne jednoduche konstrukcne. Zostane funkcny SuperCharger na povodnom konektore a na spodnych 2 pinoch bude DC pre CCS. Miesto na to je. Skor ma prekvapilo (ocakaval som), ze to nema aj US Model 3. Tam je ale rozdielny konektor na SuperCharging, takze by asi museli mat 2 konektory, co pre EU neplati.

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      #3
      https://electrek.co/2017/09/24/first...ed-in-germany/

      Komentár

      • matchke
        Member
        • Apr 2015
        • 328
        •   

        #4
        Vyzera to tak, ze Model 3 v EU nebude mat CCS. Som zvedavy, ci predajcovia priznaju ze ju nebude mat ked sa ich budu pytat alebo sa budu vyhybat odpovedi.
        Naposledy upravené matchke; 13-11-2018, 19:44.

        Komentár

        • g211
          Member
          • Sep 2015
          • 118
          •   

          #5
          Takze vystavene su zatial iba US modely s americkym Tesla konektorom
          https://www.mojelektromobil.sk/naziv...moch-v-europe/

          Komentár

          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 1314
            •   

            #6
            Keďže všetko sú to vystavené US modely, načo to potom toľko naťahovali, to tých pár kusov mohli poslať do Európy hocikedy aj na začiatku roka, keď ich mali už desaťtisíce v US predaných. Vlastne sme na čo čakali ? Keby nebol čau ťan či ako sa volal v Grécku havaroval, toto isté by Európa videla už skorej.

            Aspoň že v Austrálii, ktorá má rovnaký konektor ako my, registrovali CCS k autu.
            [priezvisko]@me.com

            Komentár

            • juris
              Member
              • Dec 2015
              • 42

              #7
              https://www.drivingelectric.com/news...harging-europe

              https://www.autoexpress.co.uk/tesla/105236/tesla-to-open-up-ccs-fast-charging-for-european-model-3-model-s-and-model-x


              Je to potvrdene, model 3 v europe s CCS!

              Komentár


              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                A ako ďalší krok sprístupniť SCH s CCS pre iné značky, aby Tesla zarábala viac aj na elektrine a oplatilo sa jej pridávať ďalšie stojany a stanice.
            • matchke
              Member
              • Apr 2015
              • 328
              •   

              #8
              Koho to zaujimalo, moze byt spokojny. Predsa len maju v tej Tesle rozum.
              Tesla Model 3 CCS: the automaker is releasing the vehicle in Europe with the CCS charging connector standard, retrofiting the Superchargers, and more.

              Komentár


              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                Len dúfam, že ho ešte nezačnú hneď k S a X predávať. To by potom bola samá ... Tesla na bezplatných GW CCS...

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Miro, Tesla na elektrine pri cenach ktore nasadila na elektrine urcite nezaraba, bola by to cista strata. Navyse ak by tesla poskytla SC inym za rovnaku cenu, vsetci by chodili na SC a boli by pretazene.
                Tesla nedostala na vystavbu SC ziadne EU dotacie. Ostatni v postate vsetky nabijacky vybudovali za EU peniaze a dalej budu budovat za EU peniaze.

              • Ioniq
                Ioniq komentoval
                Upraviť komentár
                A co im brani poskytovat pre Tesly nabijanie za rovnaku cenu ako doteraz, a od inych znaciek pytat povedzme 0.50€/kWh? Tak ci tak by to vela ludi bralo len na prilezitostne/nudzove nabitie... ani si nemyslim, ze by to pri tych cenach bolo nejako brutalne zahltene ne-Teslami

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                SC nie su prisposobene na autorizaciu inych aut ako tesiel, prerobenie stojanov SC a management k tomu by bol dost nakladny, podla mna to urcite nebudu robit. Spolocny system ma sancu len vtedy, keby sa automobilky dohodli na protokole identifikacie elektromobilov na nabijacich staniciach cez nabijaci kabel.

              • g211
                g211 komentoval
                Upraviť komentár
                Od 2020 bude v EU povinny Plug&Charge protokol ktory nad CCS 2.0 (a vyssie) presne toto zabezpecuje.
            • jux
              jux
              Senior Member
              • Apr 2015
              • 1378
              •      

              #9
              Skoda, ze v CCS konektore TM3 neprisposobili pouzitie type2 casti na nabijanie na SC. Potom by ani nemuseli pridavat na SC CCS kable.

              Komentár


              • g211
                g211 komentoval
                Upraviť komentár
                Museli to urobit v suvislosti s predstavenim SuC v3. Sucasny upraveny Type 2 uz nezvladne navysenie vykonu na 200 a viac kW.

              • g211
                g211 komentoval
                Upraviť komentár
                Inak ked uz sme pri tom - nikde nepisu ze to tak nebude! T.j. je mozne aj to, ze sice SuC postupne dostanu CCS, ale M3 bude podporovat aj DC nabijanie cez Type 2 cast. Podla toho ako sa Bennett vyjadruje, budu existujuce SuC prerabat postupne, najprv od najviac vyuzivanych tranzitnych koridorov. Ak by M3 podporoval aj DC nabijanie cez Type 2, maju na prerabku stojanov vela casu

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Podľa mna to tak určite bude.

              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Podla toho ako to ja chapem, ma TM3 uz len CCS a kvoli tomu budu v EU pridavat dalsi kabel na Supercharger. Podla mna DC cast cez Type 2 nebude fungovat (inak by nemali dovod CCS na SuperCharger pridavat).
            • ICE666SVK
              Senior Member
              • Jul 2014
              • 1997

              #10
              Tak uz je to aj na CZ ci SK webstrankach aj na EN strankach. TM3 bude mat CCS2ku. Obrazok sem dat ale bohuzial nemozem.
              https://electrek.co/2018/11/14/tesla...del-s-model-x/
              https://www.drivingelectric.com/news...harging-europe

              Komentár

              • g211
                Member
                • Sep 2015
                • 118
                •   

                #11
                Tu sú oficiálne rendery od Tesly:

                Komentár


                • dango
                  dango komentoval
                  Upraviť komentár
                  a jux prehral basu šampáňa len vyherca nie je ziadny, tak prepada v prospech jux

                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  Nuz co, musim ju vypit sam...
              • jeeff
                Member
                • Nov 2015
                • 192
                • lubos1519
                •   

                #12
                Foto CCS portu v TM3:

                https://www.reddit.com/r/teslamotors..._tested_in_nl/

                vraj by mali zacat instalovat CCS do SuperChargerov uz buduci tyzden. Tento CCS port je este doinstalovany do US verzie v Holandsku, nie je to este auto vyrobene priamo s CCS portom. Je mozne, ze su to tie auta, co bola foto na kamione a port doplnaju prave kvoli predvadzacim jazdam / homologizacii.

                Komentár


                • matchke
                  matchke komentoval
                  Upraviť komentár
                  Mna fakt zaujima ako to technicky bude vyzerat. Ci tam bude len CCS konektor a ten sa bude dat zasunut aj do S a X s tym ze ta spodna cast sa nepouzije, alebo realne budu dva kable na stojane. Na fotke z prilozeneho linku je ale M3 pripojena na destination charger.

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  CCS konektoru na kabli chybaju silove piny. Je tam len zem a signalove piny. Podla mna tam musia dat dalsi kabel.
                  Naposledy upravené Jiri GrandPa; 07-12-2018, 15:44.

                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  CCS konektor na kabli na DC nabijacke nema typ2 AC piny - to su tie co pouziva tesla na AC aj DC. takze urcite nie.
                  DC piny na CCS by zase nedovolili vobec zasunut CCS do S a X.
                  Ja som skor myslel, ze AC piny v TM3 CCS sa budu dat pouzit na DC nabijanie na SC, co by sa teoreticky dalo, no ked chcu pridavat na SC kabel s CCS koncovkou, tak to zrejme to nebude a CCS v TM3 bude standardny CCS, kde typ2 cast bude len pre AC tak ako je CCS standard.
                  Zopakujem, ze CCS v aute ma vsetky piny, teda komplet typ2 zasuvku plus dva velke DC kontakty dole.
                  KOnektor na abli na CCS DC nabijacke obsahuje len riadiace piny a dva DC piny - nema vobec AC piny z Typ2 osadene.
                  Pri AC nabijani sa do CCS zamozrejme zasuva standardny typ2 konektor.
                  AC aj DC cast na CCS vyuziva rovnake riadiaqce piny.

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Inak to by bola ina frajerina, keby ten DC vstup na trojke zdvojili tak, ze by to chodilo aj s original SC kablom aj s CCS kablom. Ja myslim, ze to tak spravia. Cize vlastne nechaju rovnaky vstup/kabelaz ako na S/X iba pridaju paralelne DC vstup cez spodne piny.

                • juks
                  juks komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ano, Tak som to dufal, pisal som o tom uz davno,
                  napriklad tu: http://teslaclub.sk/forum/tesla-moto...9466#post29466
                  no asi to tak nebude, inak by nehovorili, ze budu pridavat CCS kable k SC.
              • juks
                Member
                • May 2018
                • 53
                •      

                #13
                Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	97.3 KB ID:	30364matchke

                obrazok na linke
                https://www.reddit.com/r/teslamotors..._tested_in_nl/
                co spominas je nejaky divny, skor mi pripada, ze je to hoax.

                Zastrceny konektor urcite nie je z destination chargera - na to je kabel prilis hruby.
                Zrejme je to kabel s konektorom z Superchargera, ale nevyzera ako europsky - podla velkosti vyzera ako americky tesla konektor z superchargera.
                Ale kombinacia americkeho SC konektora s pinmi CCS dole neexistuje. TAkze podla mna je to fotomontaz.

                Komentár

                • Jiri GrandPa
                  Senior Member
                  • Dec 2016
                  • 707
                  • viera8131
                  •      

                  #14
                  Kedze sem nemozeme davat link na TU webstranku co pise o mojom elektromobile po slovensky, dam sem aspon obrazok.
                  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	2ateslamodel3.jpg
Videní:	348
Veľkosť:53,3 KB
ID:	30367

                  Komentár


                  • juks
                    juks komentoval
                    Upraviť komentár
                    Vidis, ze to vyzera inak ako hore na tom bielom

                  • matchke
                    matchke komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ja mam ale podozrenie, ze ten obrazocek hore je render pocitacovou grafikou a nie realne foto.

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    To je možné, ale neviem si predstaviť ako by to malo inak vyzerať.
                    Naposledy upravené Jiri GrandPa; 07-12-2018, 19:53.

                  • g211
                    g211 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Je to oficiálny render od Tesly. Aj mne príde trochu menší ako na reálnej foto. Nie je podstatné. Dôležité je, že tam to CCS Combo bude
                • matchke
                  Member
                  • Apr 2015
                  • 328
                  •   

                  #15
                  juks Tam v tom prispevku su dalsie foto (vid. nizsie) a na tomto je jasne vidno odkial a kam ten kabel ide.

                  Komentár


                  • jux
                    jux komentoval
                    Upraviť komentár
                    Asi mas pravdu, mylil som sa, je to zrejme kabel z wallboxu, ta rozsirena cast splyva s plastom okolo zasuvky, preto sa mi zdalo ze konektor je stihlejsi ako typ2 - ako americky.
                Pracuje...
                X