Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla zacala vyrabat europske verzie TMX

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    Tesla zacala vyrabat europske verzie TMX

    Bjornovu medzi prvymi, no upozornili ho, ze ked uz je aj vyrobena, bude este trvar dva az tri mesiace, dokedy ju dostane.
    https://www.facebook.com/BjornsTesla...type=3&theater
    Bjørn Nyland, a Tesla vlogger based in Norway, won a free Founders series Model X through Tesla’s referral program. The limited edition status of his car will make him one of the first owner …
    Naposledy upravené jux; 22-04-2016, 22:36.
  • Heros
    Member
    • Oct 2014
    • 76

    #2
    No a co jako ? To je prece uz odjakziva standartni doba pro presun vyrobenych Tesel ze zap.pobrezi USA nejdrive do NJ a pak dal lodi do Evropy. B.Nyland - po oznameni, ze auto je hotove - ho dostane koncem cervna, zac.cervence. Stejne jako vsichni prvni evropsti objednavatele, kteri budou mit sva auta ve stejnou dobu pri nalodovani v NJ. Lod plave pak do Rotterdamu a dale ricnim kanalem do Tilburgu.Tady zase nekdo dela z niceho kovboku.
    Naposledy upravené Heros; 26-04-2016, 23:27.

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ja si myslim, ze zaciatok vyroby europskych verzii TMX je dolezita informacia a upozornenie na casovy posun pre dopravu a skladanie tesiel v Europe k nej patri.

    • Heros
      Heros komentoval
      Upraviť komentár
      Urcite. Jde mi spis o Vasi zavadejici formulaci... " ...upozornili ho, ze bude trvat este 2 dva az tri mesiace, dokedy ju dostane.." Tesla prubezne informuje kupujiciho o stavu objednavky a o tom, kde se momentalne vuz nachazi. Transport z tovarny, transfer na lodi atd. Takze "neupozrnuje", ale informuje, prubezne. Bezna praxe u kazdeho , nic specialniho u p. Bjorna. Kdo treba cte zahranicni fora vi, ze kupujici dokonce casto vedi, na ktere lodi se jejich budouci auta nachazi a kde ta lod zrovna pluje. Byvaji v tomto nekdy velmi aktivni..

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Cize majitel ma moznost uz z USA sledovat v realnom case, kde je prave jeho nove auto? Alebo je len informovany raz za cas spravou na e-mail.
  • Heros
    Member
    • Oct 2014
    • 76

    #3
    Majitel dostane 4 zpravy : 1 / ze se uz pripravuje vyroba auta a davaji se dohromady objednane dily, 2 / ze jeho auto se uz vyrabi ( cca.7-10 dni ), 3 / ze auto je hotovo a exportuje se z Fermontu do NY a do Evropy ( 6-8 tydnu ),4 / tyden pred priplutim do Rotterdamu s nim z centraly Tesly pro Evropu v Tilburku presne domluvi temin prevzeti.
    Naposledy upravené Heros; 27-04-2016, 18:23.

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      #4
      Tesla spustila obojednavanie a dizajnove studio pre Europu.
      TMX 75D zacina na 80 800€ 5 miestna
      TMX 90D zacina na 91 900€ 5 miestna
      TMX P90D zacina na 110 300€ 5 miestna

      Ceny su bez DPH a priratat si treba este aj 440€ Destination & Regulatory Doc Fee
      Link: https://www.teslamotors.com/en_EU/modelx/design

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	TMX.jpg
Videní:	147
Veľkosť:225,4 KB
ID:	9050

      Komentár

      • Heros
        Member
        • Oct 2014
        • 76

        #5
        To spustila uz v polovine brezna..Byl toho plny internet..Uz jsem davno konfiguroval..

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Ked tam mas ucet a si prihlaseny a navyse si si auto objednal, tak si ten pristup mal, ale toto je uz pristupne bez prihlasenia, co predtim nebolo.
      • Heros
        Member
        • Oct 2014
        • 76

        #6
        Ano, mas pravdu. Ale toto ma ted novy vyznam jen pro nekoho, kdo si auto objedna. Info o detailech pro konfiguraci pri objednani bezelo na internetu uz davno, dokonce na videu o Bjorna.

        Komentár

        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          #7
          Ako je to s nabijackou? ked som konfiguroval TMX, nebola volba nabijacky.
          Teraz je zakladna nabijacka 11kw a 16kw je za priplatok.
          Naposledy upravené jux; 29-04-2016, 20:08.

          Komentár

          • Heros
            Member
            • Oct 2014
            • 76

            #8
            Presne tak.Taky jsem tenkrat nemel volbu, ale muj Tesla dohlizitel konfigurace na muj dotaz psal, ze se neco chysta, nevedel ale jeste presne udaje.Ted je, myslim, 16kw za priplatek E 1 500. Rekl bych, ze jsou to vyhozene penize.

            Komentár


            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Takze aku nabijacku mame vlastne v konfiguracii? Vtedy sa pisalo, ze TMX bude mat len jednu nabijacku =16kw. Tak som zil v tom ze bude 16kw.
          • Heros
            Member
            • Oct 2014
            • 76

            #9
            Standart je 11 kw. Az se Vam z Tesly ozvou s dalsimi zpravami, za priplatek E 1500 muzete pozadat o namontovani palubni nabijecky 16 kw. To se pak deje az u noveho auta, v Tilburgu.

            Komentár

            • Heros
              Member
              • Oct 2014
              • 76

              #10
              Takze korekce. Ted jsem cetl na nizozemske Tesla strance, ze priplatek za 16 kw je E 2100.
              Naposledy upravené Heros; 30-04-2016, 09:05.

              Komentár

              • Juro
                Administrator
                Gold Member
                • Mar 2014
                • 2208
                • juraj1702
                •   

                #11
                Pôvodne zverejnené od Heros Pozrieť príspevky
                Takze korekce. Ted jsem cetl na nizozemske Tesla strance, ze priplatek za 16 kw je E 2100.
                No ja by som sa držal cien, ktoré sú pre mňa určené, to jest pre Slovensko, respektíve Česko (Other Europe). A tam je momentálne cena 1400 eur. Viď obrázok:
                Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	chargerupgrade.JPG
Videní:	142
Veľkosť:59,2 KB
ID:	9103
                Pôvodne zverejnené od Heros Pozrieť príspevky
                Standart je 11 kw. Az se Vam z Tesly ozvou s dalsimi zpravami, za priplatek E 1500 muzete pozadat o namontovani palubni nabijecky 16 kw. To se pak deje az u noveho auta, v Tilburgu.
                Podľa cenníka sa dá nakonfigurovať 16.5 kW nabíjačka hneď. Ale kto chce zaplatiť o 300 eur viac, môže si ju dať namontovať až po doručení.

                Ja čo považujem za obrovskú škodu je ten fakt, že namiesto 22kW (Dueal Charger) je teraz za príplatok len 16.5 kW.
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                Komentár


                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  Otazka znie co je lepsie. Pomer vykon/cena: Spravit upgrade a prist o 11kW charger a vymenit ho za 16,5kW a zaplatit ho uz pri kupe auta, alebo az po dodani. Alebo nehat tam 11kW charger a potom kupit cez shop aj ked to bude trvat druhy 11kW charger a budes mat 22kW? Na eshope v USA sa to da objednat za 2000$ http://shop.teslamotors.com/collecti...nboard-charger No sice je to mozne ale len pre Model S, nie pre model X. Aj ked neviem ci charger nie je v TMS a TMX rovnaky. No neviem... Takze otazka znie skor pre model S ako pre Model X.
                  Naposledy upravené ICE666SVK; 03-05-2016, 14:26.
              • Heros
                Member
                • Oct 2014
                • 76

                #12
                Pri konfiguraci jsem ja tuto volbu nemel a nevadi mi to. Pomer cena vykon je pro mne nezajimavy...

                Komentár

                • 1fisker
                  Senior Member
                  • Aug 2014
                  • 1542
                  •   

                  #13
                  Kdesi sa tu písalo pred pár mesiacmi, že Tesla X má stáť 160 tis. eur, pravdepodobne sa tým myslelo konečná cena s DPH, ale aj tak sa mi to zdá príšerne veľa.

                  Komentár


                  • ICE666SVK
                    ICE666SVK komentoval
                    Upraviť komentár
                    Je tam obrovske predne celne sklo, ktore je specialne tvarovane aj falcon door (sokolie dvere). Tie dvere maju kopec senzorov, okno v nich sa otvara elektricky. Auto je cele prespikovane elektronikou. A je tam toho viac, nove otvaranie dveri nie ako v TMS. Prvy a druhy rad sedadiel elektronicky ovladany a polohovatelny. Vyhreivanie ci chladenie sedadiel. No je toho tam kopec. A vyvoj si vyptial svoje, treba to zaplatit. Plus v cene auta nabijanie, updaty, mapy do navigacie atd.
                • 1fisker
                  Senior Member
                  • Aug 2014
                  • 1542
                  •   

                  #14
                  Tak ako je to teda s cenou?

                  Komentár

                • 1fisker
                  Senior Member
                  • Aug 2014
                  • 1542
                  •   

                  #15
                  Tak teda neviem, prečo sa písalo o cene 160 tis. eur

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X