Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Model X odložený až na 3. štvrťrok 2015

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Model X odložený až na 3. štvrťrok 2015

    Podľa listu akcionárom začatie predaja Modelu X bolo presunuté na 3. štvrťrok 2015.

    Tu je to vybrané z listu:
    Work continues on the finalization of Model X with the testing of Alpha prototypes and initial builds of the first Beta prototypes. Model X powertrain development is almost complete with the early introduction of Dual Motor drive on Model S. We recently decided to build in significantly more validation testing time to achieve the best Model X possible. This will also allow for a more rapid production ramp compared to Model S in 2012.

    In anticipation of this effort, we now expect Model X deliveries to start in Q3 of 2015, a few months later than previously expected. This also is a legitimate criticism of Tesla – we prefer to forgo revenue, rather than bring a product to market that does not delight customers. Doing so negatively affects the short term, but positively affects the long term. There are many other companies that do not follow this philosophy that may be a more attractive home for investor capital. Tesla is not going to change.
    Na rok 2015 sú vypredaní. Kto si objedná Model X teraz, dostane ho až v roku 2016.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • aasami
    Member
    • Jul 2014
    • 35

    #2
    Rozumne to robi ten Elon, kym nedokaze pokryt dopyt po Modele S tak odklada X-ko kolko sa len da. A ked uz bude mat vyrobne kapacity na pokrytie dopytu, tak vypusti X a amici(-cky) sa za nim pojdu zadrhnut. Uz vidim, ze to bude v USA mania.

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Mame tu Tesla Model S a pribudol Model D. Koncom roka bude Tesla Model X a aj Xko bude mat Model D. Podla mna kim pride Tesla Model III, tak este Tesla pride aj z baterkou, ktora bude mat vysiu kapacitu ako je teraz 60 a 85. A mozno ta baterka pride az po modeli III. Ved uvidime. Mame rok 2015 a do mozneho predstavenia modelu III je este vela casu.

    • aasami
      aasami komentoval
      Upraviť komentár
      Neviem preco hovoris o S-kovej stvorkolke ako o novom modeli (D)? Je to len iny pohon. Stale je to Model S. Myslim, ze model X bude mat len nahon na vsetky kolesa, jednomotorove sa Tesla ani nechysta robit. Co sa tyka novej generacie baterii, ucite budu mat vyssiu hustotu. Pokial viem, tak tesla chce v Gigatovarni okrem klasickych cylindrovych clankov aj ploche, ktore budu blizsie pri sebe. A mimochodom auto tretej generacie, oznacovane ako Gen III, by sa malo volat Model 3, alebo Model ≡. Urcite nie Model III.

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      A kde ja hovorim o novom modeli D? Ja som napisal mame Teslu Model S a pribudol tam model D, ktory realne pribudol. Ked vysiel Model S tak to bola iba zadnokolko, takze teraz pribudol model D. Nepisam, ze je to nove auto. Su to ale vylepsenia ako Dual motor ci autopilot a podobne.
  • MravecSK
    Member
    • May 2014
    • 214

    #3
    V sprave pre akcionarov pise, ze hlavny dovod zdrzania je extra cas na dodatocne testy, aby nebol na trh uvedeny produkt, ktory trpi stale mnozstvom problemov. Radsej oneskoria uvedenie na trh, ako riesit dlhodobo problemy neskor, aj za cenu nizsieho profitu v kratkodobom vyhlade. Co sa tyka produkcie, tak tento dodatocny cas na testy, vyuziju len ako vedlajsi efekt, k hladsiemu nabehu vyroby, nie ako pri modely S v roku 2012.

    Komentár

    • MravecSK
      Member
      • May 2014
      • 214

      #4
      Stats by Region
      Region
      Tally
      on
      Jan 31
      Tally
      on
      Dec 31
      Tally on
      Nov 30
      Tally
      on
      Oct
      31
      Jan
      Per
      Day
      Dec
      Per
      Day
      Nov
      Per
      Day
      Oct
      Per
      Day
      Lifetime
      Average
      Per Day
      Lifetime
      Average
      Per Month
      Canada 973 973 916 916 0.0 1.9 0.0 2.5 0.9 27.3
      US 16,994 16,544 16,188 15,696 15.0 11.9 16.4 23.3 15.6 476.0
      European 3,672 3,672 3,587 3,529 0.0 2.8 1.9 5.4 3.4 102.8
      Asia Pacific 2,454 2,454 2,454 2,365 0.0 0.0 3.0 6.2 2.3 68.7
      Global 24,093 23,643 23,145 22,506 15.0 16.6 20.6 37.5 22.2 674.8

      Komentár

      • MravecSK
        Member
        • May 2014
        • 214

        #5
        Zatial bolo postavenych 30 modelov X, ktore behaju po Kalifornii Paci sa mi to viac ako eSko.

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Mne sa paci aj S aj X.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          ja si raz nemozem pomoct a ten zadok vyzera otrasne. to ako keby som sa pozeral na daciu logan

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Kolko ludi tolko chuti, jednemu sa paci, druhemu nie. Ale dacia logan?
      • MravecSK
        Member
        • May 2014
        • 214

        #6
        Na tom zadku je kryt, ako aj na dalsich castiach rozne plasty ktore skryvaju podobu serioveho Xka. V podstate to co jazdi, su len testovacie platformy. Teraz v stredu by malo byt oficialne predstavenie a podoba Xka.
        Pod tym krytom bol skryty spoiler...

        Komentár

        • fogo
          Junior Member
          • May 2015
          • 9

          #7
          uz je to za dverami...
          http://www.startitup.sk/article/deta...-uz-ovela-skor

          Komentár

          • MravecSK
            Member
            • May 2014
            • 214

            #8
            Dufajme..aj ked ani dizajn studio este nemaju vonku. Vraj maju aj problem s niektoymi dodavatelmi, ktori nie su schopni dodat komponenty v potrebnom mnozstve do septembra.

            Komentár

            • astartan
              Junior Member
              • Feb 2015
              • 27

              #9
              http://autobild.cas.sk/clanok/202917...ne-v-septembri

              Komentár

              • JanoS
                Member
                • Aug 2015
                • 95
                •   

                #10
                Dnes som bol v Tesla Store rezervovat model X (#4172, yay) a bolo mi povedane ze ocakavaju prve dodavky v USA v DECEMBRI a v Europe po novom roku (!!!)

                Tak ja len dufam ze predajca si to vycucal z prsta...

                Komentár


                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  To si si auto vlastne neobjednal, len si si ho rezervoval, aby si bol v poradovniku nie? A zaplatil si nejaku ciastku. Lebo auto sa oficialne este nevyraba ani nepredava a neni si ho mozne ani vyskladat, lebo dizajnove studio este tiez nieje.

                • JanoS
                  JanoS komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ved pisem ze som bol *rezervovat*...
              • MravecSK
                Member
                • May 2014
                • 214

                #11
                Dobre vediet ze budeme mat Xko na Slovensku Viac ludi z Europy uz dostalo termin dodania zaciatkom roka 2016. V statoch, aspon podla toho, co bolo oficialne povedane, by mali zacat dodavat v priebehu septembra. Niektore predajne v statoch uz dostali model X na displej, s tym ze bude vystaveny az po oficialnom uvedeni.
                Naposledy upravené MravecSK; 22-08-2015, 23:42.

                Komentár

                • ICE666SVK
                  Senior Member
                  • Jul 2014
                  • 1997

                  #12
                  Je to sice len jeden z prvych prototypov, ale lepsie video som zatial nenasiel, kde by bolo tolko ukazane a z tak blizka.
                   

                  Komentár

                  • MravecSK
                    Member
                    • May 2014
                    • 214

                    #13
                    Medzi tym co bolo ukazane v roku 2012 a v tom co pride na trh, je vraj dost rozdiel v dizajne.
                    Toto bolo urobene pred par dnami...
                     
                    Naposledy upravené MravecSK; 24-08-2015, 19:08.

                    Komentár

                    • MravecSK
                      Member
                      • May 2014
                      • 214

                      #14
                      Jedna bola pred par dnami videna na SC v Parizi s Holandskymi SPZ

                      Komentár

                      • ICE666SVK
                        Senior Member
                        • Jul 2014
                        • 1997

                        #15
                        http://my.teslamotors.com/forum/foru...er-spotted-721

                        Komentár

                        Pracuje...
                        X