Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nehoda Model X a bezpecnost Falcon Wings

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    Nehoda Model X a bezpecnost Falcon Wings

    http://www.auto.cz/milion-dolaru-neo...na-past-105856

    Hmm, som sa uz skor pred par mesiacmi nieco take pytal, ale odpoved nikto nemal. Teraz sa to realne stalo, a dokonca sa Model X ani neprevratil na budku. Len celny naraz, pricom sa poskodili akumulatory, lithium sa vznietilo a Falcon Wings hrali mrtveho vtaka Ludia museli ujst predom. Neviem si predstavit co by sa dialo, keby to bola 7-miestna verzia bez tunelu v 2. rade a ludia by zostali uvazneni v 3. rade sedadiel. Zrovna toto asi fakt inzinieri velmi nedomysleli. Sice sa bezne stava, ze ani konvencne dvere neotvorite ak su prilis pokrutene a zakliesnene, ale podla fotiek su zadne dvere bez poskodeni a schytal to len predok. Zeby predzvest navratu ku klasickym dveram v buducej generacii MX? Zachvilu sa strhne shitstorm na vsetkych Tesla hejterskych strankach
  • jeeff
    Member
    • Nov 2015
    • 192
    • lubos1519
    •   

    #2
    Na dverach pod reproduktorom je manualne otvorenie, vid:

    https://electrek.co/2017/04/23/tesla...g-doors-stuck/

    Komentár


    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, ale tato informacia z nejakeho dovodu v manuale nie je. Je to informacia z prirucky pre zachranne zlozky. To mi pride absurdne, aby majitel musel studovat hasicske manualy. Ale tak zostava dufat, ze to promptne fixnu, a bud to doplnia do manualu alebo zmenia konstrukciu dveri.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Je to vraj v manuale, ktory sa da zobrazit na konzole v aute. Ale ja furt neviem co chces opravovat (mozno okrem toho manualu). Aj normalne dvere sa pri dostatocne velkej energii narazu zablokuju. Mozes mat kluciek kolko chces. Akurat nikto nevymysla kraviny s odskodnenim.

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      To je len ciastocna pravda. Ano, spomenul som, ze sa bloknu aj klasicke dvere. Ale to uz musia byt riadne posunute alebo skrutene. Pozri tie fotky. Od B stlpika je to auto neporusene, nie je absolutne ziadny dovod aby boli zaseknute. Ak sa dvere zaseknu, ze sa nedaju otvorit pri naraze, ktory ich nezdeformuje, tak je to chyba dizajnu.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #3
    Tu sumu nech jej vyplati ten co sposobil havariu, kedze soferovat dala niekomu inemu. Kedze odisili akumulatori nebola stava na otvorenie dveri tak co chce. Ak jej to v Tesle riadne vysvetlili, tak mala vediet, ze sa daju otvorit aj manualne. Samozrejme panika a strach robi svoje a v aute asi nebolo kladivko, ktorym sa bezne maju rozbijat okna. http://www.lr-eshop.eu/kladivko-na-rozbiti-skla-p-5950 Prave pre taketo situacie je lepsie mat klasicke dvere a ani kupe by som si koli tomuto nekupil. Ale hned zvaluju vinu na Teslu, ved ich Tesla nenutila to auto kupovat. Mohlo ich napadnut, ze k takemuto problemu moze dojst.

    Komentár

    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      #4
      Pri náraze do prekážky vo veľkej rýchlosti (a naviac do nich ešte narazil spredu Focus ked ich prvý naraz otočil o 180stupnov) sa dvere skrížia a nejdú otvoriť hociakemu autu. Madam môže byt rada, keďže nemala pás o čom svedčí zlomený nos, že sa dvere neotvorili lebo by skončila na diaľnici pod kolesami okolnych aút.
      Mimochodom aj Model S má zadné dvere otvárané elektricky. Ak odíde batéria musíš potiahnuť lanko ktoré je na prednej hrane zadných sedadiel.
      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 26-04-2017, 09:32.

      Komentár

      • Jiri GrandPa
        Senior Member
        • Dec 2016
        • 707
        • viera8131
        •      

        #5
        Ja vozim v aute toto:
        Chvalabohu som to este nepotreboval.

        Komentár


        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          To je zaujimavy gadget... kde si to zohnal, resp. ako sa to vobec vola? Nejaky USB Emergency Glass Breaker? Nosit extra kladivko mi pride otravne a casom by sa asi aj tak niekde stratilo v jednom z mnohych odkladacich priestorov. Adapter na USB mam v aute nonstop kvoli on-board kamere a nabijaniu mobilu a hlavne vzdy poruke na jednom mieste.

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Myslis, ze by si s tim rozbil okno a nezranil si pritom ruku? Aj v CSI vraveli v nejakej epizode, ze sviecka do auta dokaze rozbit okno na aute. Ale to kladivo je podla mna bezpecnejsie. Malo by byt na viditelnom mieste a poruke, nie v nejakej priehradke.

        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          CSI radsej nebudeme spominat, to ma od reality velmi daleko Viditelne miesto... akoze znie to fajn nalepit si kladivo na tapacir stropu, stlpik alebo palubovku, ale vazne, ktory majitel by to urobil ked sa to da schovat? Pokial sa zrovna nejedna o nejake dizajnerske kladivko z uslachtilych materialov, ktore by bolo hodne obdivu a vystavenia. Vo dverach mam vzdy reflexnu vestu. Staci vybrat, obmotas si okolo ruky aby si sa nedorezal na skle a prdnes do skla tym USBckom. Tam velku silu netreba, svagrina tak rozbila celne sklo na Mercedese prstenom na ruke, ked zabijala komara co tam zvnutra sedel. Udajne ani silno nebuchla, sama zostala prekvapena ked sa jej to cele zosypalo.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          ICE666SVK - ti garantujem, ze jedna/dve rany tym hrotom do stredu skla a sype sa.
          Na Amazone ich najdes spustu - https://www.amazon.de/KFZ-Ladeger%C3...ar+Life+Hammer.
          Je to dvojity adapter s 2.1A + 1A na nabijanie a teda to mas normalne zastrcene v zapalovaci. Vzdy po ruke a nezavadzia.
          Naposledy upravené Jiri GrandPa; 26-04-2017, 22:42.
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #6
        Lanko na manuálne otváranie dverí je na viacerých autách, ale ľudia o tom vôbec nevedia. Je to chyba výrobcov aj predajcov, že na to kupujúcich neupozornia. Asi to nepovažujú za dôležité.
        Tak ako sú v lietadle pred letom bezpečnostné ukážky a pos sedadlom pokyny čo robiť v prípade núdze, tak podobné by mali byť aj v aute na viditeľnom mieste.

        Komentár

        Pracuje...
        X