Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Zapni a jed

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Podlesny
    Member
    • Jul 2015
    • 115

    Zapni a jed

    Dnes som videl tento film na youtube. Je síce starší, ale trefný.

    https://www.youtube.com/watch?v=fp9t0oI0oww
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1998

    #2
    Tiez som to videl a neviem ci sa to tu uz niekde nedalo, ale nevadi.

    Komentár

    • Ľuboš Geleta
      Senior Member
      • May 2014
      • 503
      • lubos98970
      •   

      #3

      Musím však doplniť niekoľko informácií - pochopí každý kto si tento dokument pozrie.
      1) Povedali že žiadny elektromobil by nebol čistejší ako spalovacie auto ak by sa stále energia vyrábala špinavo čiže s uhlia - ani to tak celkom nieje pravda pretože aj na výrobu 1l benzínu potrebujete spáliť 1,3kWh elektrickej energie čiže auto zo spotrebou 6l spáli zároveň aj 7,8kWh čo môjmu elektromobilu Hyundai Ioniq Electric stačí v tomto počasí na asi 80 km !!! Čiže elektromobil je aj v tomto prípade niekoľkonásobne čistejší ako spalovák pretože spalováky púšťajú do ovzdušia neskutočný bordel nie len CO2
      2) Výmena akumulátorov počas jazdy aby ste mali takmer neobmedzený dojazd to žiaľ nemôže fungovať z hľadiska ekonomického a iných. A prenájom batérii čiže kúpiť auto bez akumulátora sa tiež neujal. Jediná správna cesta je: mať v aute veľký výkonný akumulátor z dojazdom nad 300 km a veľká sieť rýchlonabíjacích staníc - vybudovať ich je omnoho ľahšie ako budovať špinavé čerpacie stanice.
      3) Svoj elektromobil nabíjate z veľkej časti doma s obyčajnej zásuvky 230V alebo rýchlejšie z 400V
      Zásuvku nájdete takmer všade !

      4) Pre tých čo majú radi zvuk a vôňu benzínu: som za to aby sa na cestách vymenili všetky bežné vozidlá a nie Superšporty či fakt silné šporťáky pretože tie nepredstavujú hrozbu lebo ich je veľmi veľmi málo. Hrozba sú miliardy bežných obyčajných Áut, kamiónov, autobusov a podobne

      Komentár

      Pracuje...
      X