Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Bjørn Nyland Model S videá

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    Bjorn si pozical aj TMX 60D a absolvoval jazdu aj s privesom po Norsku. Tu to rozobera v anglictine. A druhe video je o pojmoch co je co.



    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

       

      Komentár

      • ozana
        Member
        • Jun 2015
        • 192

        Bjornovi už 2x zkolabovalo auto kvůli chybě na CAN sběrnici






        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Co to konkretne znamena a je to sw ci hw chyba, alebo aj aj? Co je to CAN sbernica? Wiki mi povedala toto: https://cs.wikipedia.org/wiki/CAN_bus Vlem len to, ze ho museli 2x otiahnut a dat mu rezervne vozidlo. Prvy krat bolo auto tusim 2 tyzdne v servise.

        • ozana
          ozana komentoval
          Upraviť komentár
          V tom 2. videu říká, že při montáži špatně vedli kabel někam k pohonné jednotce a vibracemi se odstranila izolace a došlo ke zkratu. Co přesně je příčinou teď samozřejmě ještě neví, dostával postupně podobné chybové hlášky. Ale nebude to asi úplně ta stejná závada.
      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

         

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

           

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            Model X P90DL po 15 mesiacoch a 120 000km. Bjorn hovori ake mal problemy pocas tohto obdobia. Je to v EN.
             

            Komentár


            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              Pozrel som a trpezlivost mu nechyba. Ja predavam kazde auto po troch zavadach. Dve isli po 3,5 roku. Teraz mam jedno uz 5 rokov, 105 000 km a zatial ani jedina zavada, ani len ziarovka sa nevypalila. Vidim ze je to v dnesnej dobe vzacnost.

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Ja mam TMX 13 mesiacov 25tis km. Mal som vadne sedadlo vodica od vyroby - nedalo sa uplne sklapat, sedadlo spolujazca malo z vyroby trosku pokrcenu kozu. Obe sedadla mi vymenili. Tiez vymenili preventivne parkovacie brzdy - ako vsetkym z tej serie. A dali nalepky na dorazy vyklapacich dveri ako Bjornovi - mne cierne na bielu :-).

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Co povazujes za zavadu, aby bol dovod vymenit auto? Alebo ake zavady to musia byt, aby si si povedal, ze auto vymenis?
              Bjorn ma TMX ktora je jedna z prvych, takze tu sa musi ratat, ze budu zavady. Aj ked je toho tam dost.
          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            Bjorn si zarobil. Chcel ukazat ako rychlo sa rozmrazi TMX a pustil kurenie / topeni naplno a dal aj ohrev predneho skla na zamrznute auto. Vysledok prasklo mu predne sklo. Toto sa moze stat na kadom aute.
             

            Komentár


            • Marcel Pavlík
              Marcel Pavlík komentoval
              Upraviť komentár
              lenže to sklo bolo už "naklepnuté", asi od kameňa. viď reklamu nemenovanej autosklenárskej firmy. sklá sú odolné, ale ak je RYHA, má spočítané.
          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            Aky velky batozinovy kufor maju EV a kolko bananovych krabic sa do ktoreho voslo?
             

            Komentár

            • ICE666SVK
              Senior Member
              • Jul 2014
              • 1997

              Tesla Semi Event kamerou Bjorna Nylanda.


              Na tomto videu vidno, ze mensi kamion je vybaveny spatnymi zrkadlami.








              Naposledy upravené ICE666SVK; 18-11-2017, 20:09.

              Komentár

              • ICE666SVK
                Senior Member
                • Jul 2014
                • 1997

                Ked TMX bol predstaveny, tak bola ukazka, ze dvere sa daju otvorit aj ked su dalsie auta zaparkovane blizko. Tak tu je realny test TMX a zadnych dveri.
                 

                Komentár

                • ICE666SVK
                  Senior Member
                  • Jul 2014
                  • 1997

                  Takato rychlost sa da dosiahnut na Chademo aj u nas?
                   

                  Komentár

                  • ICE666SVK
                    Senior Member
                    • Jul 2014
                    • 1997

                    Bjorn spal v aute a mal camper mod zapnuty. Rano sa zobudil vonku -17°C a chcel nabit. Mal problem nabit auto a takto to vyriesil
                     

                    Komentár


                    • Jiri GrandPa
                      Jiri GrandPa komentoval
                      Upraviť komentár
                      Tento clovek sice robi Tesle dobru sluzbu referovanim o tom, aky je zivot s Tesla EV ale jeho predpoklady a zavery su niekedy trochu mylne. Ocakaval by som, ze informacie k zaverom, ktore vo videach robi, si overi, aspon nasledne. Urcite ma k Tesle kontakt.
                      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 12-12-2017, 08:28.

                    • jux
                      jux komentoval
                      Upraviť komentár
                      Nepaci sa mi, ze Bjorn v zaujme natocenia putaveho videa zaobchadza so svojou teslou dost nesetrrne. Navyse situiacii, ked treba nabijat bateriu, ktora je vychladena na -17stupnov sa mohol vyhnut viacerymi sposobmi alebo ich kombinaciou.
                      - mohol nechat cez noc alebo cast noci vypnuty range mode, resp zapnut max battery power - bateria by sa (sice za cenu vecsej spotreby elekrtiny) zohrievala a mohol hned po zapojeni na SC nabijat vecsim vykonom.
                      - mohol teslu na noc, alebo cast noci napojit na AC nabijaci stojan, ktory bolo vidno na videu a odist s plne nabitym autom
                      - mohol sa par hodin pred tym ako chcel odist napojit na SC a spat dalej, ked sa zobudi bude mat plne nabite.

                      A hlavne musim zopakovat ako tu a inde viacero ludi spomenulo, ked ma niekto na take auto, tak by mohol mat aj zopar euro na izbu v moteli a nespat v aute :-)))

                    • Jiri GrandPa
                      Jiri GrandPa komentoval
                      Upraviť komentár
                      Plny suhlas.
                      Neviem ci vies, ale on toto modre Xko dostal od Tesly zadarmo za svoje referrals (ze vraj). Podla toho sa k tomu autu aj sprava. Ja by som to hentak nikdy netrapil a na 100% to tej baterii ani trochu nerobi dobre.
                      Naviac tam komentuje bludy, napr. ze pri regen brzdeni sa bateria dobre zohrieva - trochu ano ale pri takej minusovej teplote prave to regen dobijanie problematicke. Ano, je to limitovane BMS systemom na maximalny prud, ale ja by som sa na iba na to nespoliehal.
                      Mne sa najlepsie osvedcilo (ked stojim na mraze) zapnut AC nabijanie tak, aby som nabijal maximalnym prudom (24A) a skoncil pred odjazdom. Vtedy je bateria celkom dobre zohriata a ked je okolo 0 tak mam plny regen (pri minus 15 som to este neskusal, vtedy to samozrejme nemusi stacit).
                      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 12-12-2017, 10:37.

                    • Miroslav Rojko
                      Miroslav Rojko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Bjorn tú teslu asi testuje viac ako samotná Tesla. V tom robí dobrú službu, ale ostatné má jux úplnu pravdu. Mohol sa zariadiť úplne inak, nie vypnúť teplotný manažment batérie a potom sa čudovať, že prečo pomaly nabíja.

                      Tiež ma napadá ....

                      ... Curgali má konkurenta, Tesla Bjornovi nabíjala pomalšie ako by Curgalimu Greenway nabíjal Leafa.

                    • ozana
                      ozana komentoval
                      Upraviť komentár
                      On přece dělá ty vylomeniny naschvál. Vždy vymyslí nějakou krajní situaci a pak její řešení.

                    • Jiri GrandPa
                      Jiri GrandPa komentoval
                      Upraviť komentár
                      Akorát ze to jeho řešení je občas za hranou a normální uživatel by se do té situace vůbec neměl dostat.
                      V tomto případě by mohl na závěr dodat, jak to udělat správně. Třeba jako píše jux.

                    • ICE666SVK
                      ICE666SVK komentoval
                      Upraviť komentár
                      Ozana ty si to pomenoval presne tak ako som to pochopil aj ja. Ze Bjorn to spravil zamerne aby ukazal, ze ak sa dostanete do takej situacie, co spravit. Regeneracne brzdenie uz ukazoval aj Lubos na ioniqu, ze tim skratil cas nabijania. Bjorn ma uz hodne najazdeneho na EVckach, tak si myslim, ze o tom nieco vie. Je fajn, ze ste ho doplnili, ze co by ste robili vy. Super doplnenie. Auto ziskal poctivou drinou cez referrals program. To su dost tvrde podmienky vyhrat to. Tak pisat, ze to bolo zadarmo, nieje uplne na mieste. On je YTuber a musi niecim zaujat. Tim regeneracnym brzdenim a tou jazdou to autu pomohlo a navise tam mal cez 200km dojazd. V Skandinavii su bezne auta napojene cez noc na zasuvky aj spalovaky, aby rano nastartovali. Navyse ako jux poznamenal, mal tam tu zasuvku a keby nechcel ukazat danu situaciu, tak by sa urcite napojil. A ze sa nik do takejto situacie nedostane? Ludia robia rozne kraviny pri spalovakoch a ked sa budu predavat vo velkom EVcka, budu robit podobne kraviny aj tam. Ludia totizto nesetria ani ine auta a to su spalovacie nie EV a to ci uz nane maju, alebo ich splacaju za tazko zarobene peniaze. Kopec ludi poznam, jazdia kratke trate a maju naftaky, ktore na take trasy niesu absolutne vhodne. Len preto, ze je nafta lacnejsia?

                    • Jiri GrandPa
                      Jiri GrandPa komentoval
                      Upraviť komentár
                      Neviem ci chapes, ze tym prudkym akcelerovanim a regeneraciou pri tak zmrznutej baterii tomu autu ani trochu "nepomohol".
                      Pomohol sebe, ze mohol nabijat rychlejsie. Ale z hladiska zivotnosti tej baterie jej na 100% uskodil.
                      Mne vadi na tom to, ze radi ludom robit psie kusy, ktorymi si zhuntuju auto.
                      Toto nie je prvy takyto jeho prispevok kedy to auto dostava na hranicu slusneho zaobchadzania.

                    • ICE666SVK
                      ICE666SVK komentoval
                      Upraviť komentár
                      Suhlasim ze by mohol povedat, toto je test a neskusajte to, alebo nedostante sa do takejto situacie, lebo skodi to autu aj vasej penazenke. Na druhej strane aspon vidim co sa moze stat a ako si pomoct. Netusim ako dlho by trvalo kim by nabehlo nabijanie na SC, ale Bjorn tam mal dost energie v baterke, ze ju mohol vyhriat. Ked som soferoval Teslu Model S P85D s AP1 a testovali sme prvy SC pri Zvolene, tak Juro tam mal funkciu vyhrievanie baterie ak si dobre spominal. Nikam sme sa nemuseli ist previest a baterie sa predhrievala ked auto stalo. Ano pred tim som na nej jazdil po R1 aj starej ceste medzi BB a ZV. Bola tam aj Tesla Model S 85 od Tesly a ta tam stala asi 2 dni ak si dobre spominam a nechcela sa nabijat plnym vykonom a tak sme sa sli previest a to sme dali co ja viem par km a potom uz nabijala na plny vykon. Podla mna kazde EV by malo mat funkciu predhrevu baterky a nie aby sa vodic musel ist previest, alebo musel cakat kym sa baterka ohreje a zacne sa nabijat.
                  • ICE666SVK
                    Senior Member
                    • Jul 2014
                    • 1997

                    Tu mate dokaz, ze sam chcel vediet co sa stane a kolko energie sa minie, ked bude v aute spat pri -17°C a to ked siel spat bolo -13°C.
                     

                    Komentár

                  • ICE666SVK
                    Senior Member
                    • Jul 2014
                    • 1997

                    Pouzitie Autopilota AP1 ked snezilo a neboli vidiet ciary.


                    Ako pracuje adaptivny spojler ma TMX.

                    Komentár

                    • ICE666SVK
                      Senior Member
                      • Jul 2014
                      • 1997

                      Tak Bjorn uz aj upozornuje na niektore veci, aby ste ich nerobili, ale on ich urobi a zas si poskodil auto. Zobral TMX P90DL co je SUV na offroadovu drahu NAF Trafikksenter, Våler, Norway.
                      Dopadlo to tak, ze si poskodil predny plastovy naraznik a strhol oplastovanie nad blatnikom kolesa. Jednu vec, teda to oplastovanie strhol a je to na klipsne, takze to bude treba len nasadit naspat. Co sa tika toho naraznika, su tam uchyty asi zlomene a bude treba to vymenit. Najskor som mal pocit z videa, ze aj ked to bola offroad draha a TMX je SUV, ze to nebol dobry napad ale z niektorych prejazdov som si povedal, ze super. Predca len TMX bola obuta do standardov a nemala terene kolesa a mozno by sa jej zislo v niektorych situaciach mat vyssiu svetlu vysku. Mimochodom spodok baterka v poriadku. Video ma skoro 26 minut.Inac neskusajte to, Tesla moze zrusit zaruku!!!!



                      Druhe video je upozornenie, keby ste museli niekde Teslu nehat stat na dlhsi cas, aby ste jej nehali dostatocnu energiu a nestalo sa to, co sa stalo tomu majitelovi TMS, ktory bol asi na sluzobnej ceste a auto stalo dlho na parkovisku. Bjorn hovoril o asi 15km na den, aby bolo enegrie v baterke. Cize co ja viem 15km * 7 dni = 105km. Lepsie aj tu pridat zrejme viac.

                      Naposledy upravené ICE666SVK; 17-12-2017, 10:37.

                      Komentár


                      • jux
                        jux komentoval
                        Upraviť komentár
                        Off road a SUV su rozne kategorie. Vliezt SUVckom v neznamom terene do zamrznutych kaluzi nevedno akej hlbky moze len idiot. Bjorn isiel s TMS do terenu urceneho pre skutocne tereniaky s malym razvorom, kratkymi prevismi a velkymi podhustenymi terennymi pneumatikami.

                      • ICE666SVK
                        ICE666SVK komentoval
                        Upraviť komentár
                        To mas to iste ako polovica idiotov co si kupy SUV a jazdia s nimi vyhradne v meste, alebo sa pretekaju na dialnici. Tam SUV tiez nepatri, respektive nieje nato urcene. Ale to by clovek musiel mat do mesta jedno malicke auto, ktore sa dobre parkuje, druhe niekde do terenu Crossover ci SUV, alebo uz offroad a na dialnicu sportove auto a na dlhe cesty velku rodinu limuzinu. Co je samozrejme nelogicke a neekonomicke. Neviem teda na co bolo dobre vynalozit tolko casu a penazi na take auto ako je TMX co sa radi medzi SUV, ked s nim Tesla neodporuca ist do terenu a ziadne videa samotna Tesla neurobila a este hrozi aj stratou zaruky. Ano Tesla Roadster 1 umoznila vyrobu TMS ta zase TMX a ta zase TM3. Takze to je asi jedine vysvetlenie. Ale naco mi je auto SUV, ked s nim nemozem ist do terenu, lebo mi hrozi vyrobca zrusenim zaruky?

                      • Tomáš
                        Tomáš komentoval
                        Upraviť komentár
                        V USA (a asi aj v inych rozvinutych krajinach) je SUV jedno z najoblubenejsich typov auta. Podla prieskumov sa ludia v SUV citia bezpecnejsie, i ked castokrat bezpecnejsie nieje. Kvoli tomuto vnimaniu pouziva vacsina ludi SUV v mestach. Preto je logicke, ze Tesla vyrobila TMX, nenecha si predsa ujst tento trh.
                    Pracuje...
                    X