Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

S elektromobilom na cestach, dovolenkovych, pracovnych a inych.

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Ľuboš Geleta
    Member
    • May 2014
    • 498
    • lubos98970
    •   

    #31
    Toto je na zbláznenie !!! Som opäť na rýchlonabíjačke v Maďarsku mesto Zalaegerszeg a samozrejme s SSC problém šlo mi ako naposledy asi až 5 sekúnd. Nabíjam cez Typ2 :-( pomôžte ak sa dá vie tam niekto zavolať vie niekto po maďarsky ? Idem mi len o čas ktorý tu musím tráviť je to zbytočné

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Akurát to čítam na openchargemap od teba, ja tade chcem ísť za pár dní, ale ak nejde, tak pôjdem naftovym. Zagreb ma viac CCS, ale táto je najpodstatnejšia, nemá na okolí náhradu.
      Daj vedieť či to opravili, alebo si musel do konca ísť Typ2.
      Naposledy upravené Miroslav Rojko; 24-08-2017, 16:19.
  • Ľuboš Geleta
    Member
    • May 2014
    • 498
    • lubos98970
    •   

    #32
    Typ2 som dal asi 1h 40 minút a teraz Nabíjam v Koprivnica od Elen no píše že obmedzené na 30 kW no reál asi 26-28kW a spustil som bez karty a je tu ešte jedna 2km skôr a tam mi ani na kartu nabíjanie nespustilo tak som chytal paniku

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Tak čo, docestované, či ešte niekde nabíjaš ?

      Koľko trvala cesta ?
  • mozeg
    Member
    • Dec 2015
    • 439
    •   

    #33
    No Lubosove prispevky moc pozitivne nie su:

    "tak som chytal paniku"
    "Toto je na zbláznenie !!! Som opäť na rýchlonabíjačke v Maďarsku mesto Zalaegerszeg a samozrejme s SSC problém..."

    Toto ked si precitaju odporcovia elektromobility tak bude sranda, nie je nad prakticke skusenosti uzivatelov :-).

    Komentár

    • curgali
      Member
      • Jul 2014
      • 310
      •   

      #34
      Všetky auta , terajšie aj budúce bez siete SCH, sú tkz. Destination Car, bez ohľadu na to aký majú dojazd. Obdivujem majiteľov týchto áut a zároveň sa im čudujem, že sa s nimi púšťajú do cudziny. To Luboš ide len do Chorvátska, ale čítal som o maníkovi s CZ čo išiel cez Taliansko do Francuzska na Nissane e-NV 200 a to bol iný horor čo písal. Keď na fórach obhajujeme Teslu a píšeme, že čakáme na TM3 tak nás nazývajú Teslafanatici...ale kto z nás urobil Teslafanatikov...predsa tradičné automobilky s tým ich pseudozáujmom o prechod na elektromobilitu. S tým ich ohlupovaním, že akože tiež vyrábajú elektromobily. Ano, vyrábajú bohužiaľ len Destination Car....ale Tesla vďaka siete SCH vyrába plnohodnotné elektromobily, s ktorými sa dá cestovať aj ďalej, ako len okolo komína...
      Naposledy upravené curgali; 25-08-2017, 11:01.

      Komentár


      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        A kde dalej sa da cestovat ? Tych 50 km naviac oproti Ioniqu na Tesla 3 alebo Tesla S 60 nikoho z biedy nevytrhne. Tou trasou co chodim cez madarsko do Chorvatska nie su ziadne superchargre. Na druhu stranu cestou cez AT a SI je plno nabijaciek kazdych par km, len treba mat Rakusku kartu, ktora ide aj v Slovinsku. Riesenim je zjednotit karty, resp. urobit cenovo priatelny roaming a nehrat sa na svojom piesocku.
        Taky priklad - dialnicne nalepky alebo mytne pre kamiony - 20 skatul na okne. Kazda krajina sa potrebuje hrat na svojom piesocku, platit si svojich "sponzorov". Bohuzial pri elektromobilite sa hra na svojom kazda firma vramci krajiny, o to je to horsie.

      • curgali
        curgali komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav sa čudujem, že taký elektromobilista ako ty, znalý problematiku, napíšeš takýto úvod komentu, Stačí si pozrieť mapu SCH Tesly a hneď uvidíš, kde všade sa dostaneš s Teslou TM3 za 0,20€/kWh. Ale keď tak poukazuješ na Rakúsko a jeho sieť Smatrics, tak daj sem cenu za ich nabitie za min. s ich 50kW nabíjačkami a vypočítaj cenu a čas na 100 km jazdy. Za rok a pol budem mať TM3 a kľudne dame preteky, kto bude rýchlejší a lacnejší. A možeš si zobrať Leafa alebo Ioniqa. Trasa môže byť napr. Košice-Cheb alebo Blava-Lisabon, alebo Blava-Dubrovník a pod.
        Naposledy upravené curgali; 25-08-2017, 19:58.
    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1311
      •   

      #35
      Beriem, dame preteky. Ale na akom EV pojdem, to este neviem. Len dopredu upozornujem, ze mozno to bude Tesla a nevyhras. Staci aby tu mali zastupenie a zarucny servis a kupujem.

      S tymi nabijackami mas pravdu, myslel som to tak, ze dostat sa da rovnako, CCS su dost husto po AT a SI trase, ale rychlost nabijania je urcite pomalsia ako aj cena oproti SuCh.
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • curgali
        curgali komentoval
        Upraviť komentár
        Nooo..pozor. Ty si obhajoval iné EV ako Tesla, konkrétne si spomenul Ioniq oproti TM3...takže ak budeš mať Teslu, tak preteky ruším....:-))) Ale pohodovú super jazdu určite dáme aj s ostatnými z klubu..:-)))

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Ak s kúpiš Teslu 3 so základnou batériou 50kW, tak pri spotrebe Tesla 16kW/100km a spotrebe Ioniq 11kW/100km to je ten rozdiel 50 km ako som písal a superchargre po maďarskej trase cesta 86 NIE sú. Takže tak.
        A po Slovensku na Ioniqu alebo Tesle 3 je to tiež narovnako, je tu viac CCS ako SuCh. Teda s tým rozdielom, že Ioniq už niekto jazdí.

      • curgali
        curgali komentoval
        Upraviť komentár
        No vidím podla tvojich reakcii, že preteky Ioniq vs TM3 budú...:-)))
        Naposledy upravené curgali; 26-08-2017, 13:16.
    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #36
      Pôvodne zverejnené od curgali Pozrieť príspevky
      Všetky auta , terajšie aj budúce bez siete SCH, sú tkz. Destination Car, bez ohľadu na to aký majú dojazd. Obdivujem majiteľov týchto áut a zároveň sa im čudujem, že sa s nimi púšťajú do cudziny. To Luboš ide len do Chorvátska, ale čítal som o maníkovi s CZ čo išiel cez Taliansko do Francuzska na Nissane e-NV 200 a to bol iný horor čo písal. Keď na fórach obhajujeme Teslu a píšeme, že čakáme na TM3 tak nás nazývajú Teslafanatici...ale kto z nás urobil Teslafanatikov...predsa tradičné automobilky s tým ich pseudozáujmom o prechod na elektromobilitu. S tým ich ohlupovaním, že akože tiež vyrábajú elektromobily. Ano, vyrábajú bohužiaľ len Destination Car....ale Tesla vďaka siete SCH vyrába plnohodnotné elektromobily, s ktorými sa dá cestovať aj ďalej, ako len okolo komína...
      No asi tak nejak Tiež sa čudujem. To je asi ako v dnešnej dobe orať pole s volmi namiesto traktorom. Ale zas asi pre niekoho je už samotná jazda cieľom. Ja som nedávno prešiel na Tesle za deň (za menej ako 24 hod) 1300 km zo Sarajeva cez Chorvátsko až do BB. A som si uvedomil, že po toľkých rokoch, autá od Tesly sú ešte stále jediné EV čo toto dokážu.
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár

      • mozeg
        Member
        • Dec 2015
        • 439
        •   

        #37
        Prosim stale plati ze 80% populacie prejde denne do 80km. Nema zmysel drzat spalovaka pre jednu cesto do Chorvatska ci Talianska. Proste si ho poziciam. Alebo inak poletim a bez zapch a unavy. A znova ak napr. 10% ciest rocne lietam nebudem si kupovat lietadlo. Takze v zasade ak pohodlne prejde elektromobil 150-200km pre vacsinu ludi to postacuje.

        Komentár

        • mozeg
          Member
          • Dec 2015
          • 439
          •   

          #38
          Okrem toho ak idem do HR je jedno ci elektromobilom alebo spalovakom beriem to ako vylet a cestu si rozdelim na dva dni. Prvy den dojdem za Zagreb vklude pohodovo s 2/3 zastavkami na nabijanie. Dobijem sa v penzione alebo apartmane a rano pokracujem veselo dalej bez zapch a stresu. Takze ak sa chce tak to ide. Rychle nabijanie vnimam ako sluzbu kde sa podnikatelovi musia zaplatit naklady vratane marze. takze nebidim dovod neplatit za DC nabijanie a necakat hodiny na AC nabijanie.

          Komentár


          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Dva dni do Chorvátska ? Čo ideš od Baltského mora ? Teraz idem kúsok pod Senj, už som rozhodnutý, že im tam vysmradím DPF filter, lebo posledná šanca - nabíjačka v Szombathely je ??? (písal som im v týždni na radnicu ale bez odozvy) a môžem porovnať trvanie Ľubošovej cesty a mojej ak to Ľuboš zverejní. Lebo ako hovoríš, čas je dôležitý. Tipujem tak 7 hodín oproti 14 a to pôjdem predpisovo.

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Po madarskej trase nie je problem s platenim, tam nie je ziadna DC nabijacka funkcna - ci uz platena alebo zdarma. Preto Lubos nabijal AC, lebo jedine dve DC (szombathely a zalaegerszeg) nefunguju.

          • mozeg
            mozeg komentoval
            Upraviť komentár
            ono lubos chcel zjavne aj usetrit ak by siel cez at a si tak by problem nemal.
        • mozeg
          Member
          • Dec 2015
          • 439
          •   

          #39
          no minuly rok sme sli do Dubrovniku. lod sme mali preberat v sobotu. kto uz niekedy siel cez HR v sobotu vie ze je to peklo. tak padlo rozhodnutie ideme v piatok a prespime v polovici cesty. A inak by som to uz neurobil. Sobotu cestovat do HR je peklo napr. vyrazili sme o 04:00 do HR do Trogiru dorazili o 18:00. proste peklo.

          Komentár


          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Sobota a utorok su dni, kedy som do HR nesiel poslednych 10 rokov. Idealna je nedela (zakaz kamionov v HU). Tiez mam ENC, co urychluje HR dialnice v casoch spiciek dost vyrazne.
        • mozeg
          Member
          • Dec 2015
          • 439
          •   

          #40
          ano ENC pouzivam uz roky len skoda ze uz mam treti device. odchadza to az prilis. Niekedy si nevyberies proste musime ist v sobotu. Enc ma aj dalsiu vyhodu a to je bonusovy kredit takze dialnice su lacnejsie.

          Komentár

          • Ľuboš Geleta
            Member
            • May 2014
            • 498
            • lubos98970
            •   

            #41
            Vyrazil som 8:50 z Nadlíc a 1:30 som bol v Crikvenici ak si dobre pamätám

            Komentár


            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              Ja som vyrazil 4:20 a 11:18 som bol v Sveti Juraj (630km), v tom dve tankovania a ranajky a desiata asi hodina celkovo prestávok.
              Ale stále ma to láka vyskúšať Ioniq, keď už mám aj Type 2 kábel aj Elen kartu, tak ma napadlo, že skombinujem nabíjanie spánok, vyrazím na noc a vždy po troch hodinách jazdy (200km) budem štyri hodiny nabíjať a pritom v aute vzadu spať keď pôjdeme v dvoch, takže asi v septembri vyskúšam.
          • Raninec Stano
            Junior Member
            • Oct 2014
            • 10

            #42
            Dansko uplne super...

            Komentár

            • Ľuboš Geleta
              Member
              • May 2014
              • 498
              • lubos98970
              •   

              #43
              Bude aj video. Z Crikvenice 7:15 a príchod do Nadlíc 22:45. Dva krát drobná obchádzka samotná jazda 11h 40 minút plus nabíjanie

              Komentár


              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                A Zalaegerszeg už fungoval CCS cestou naspäť ? Alebo je to trvalá chyba ?
            • Ľuboš Geleta
              Member
              • May 2014
              • 498
              • lubos98970
              •   

              #44
              Páni kto dá somnou Drag Race s elektromobilom okrem Tesla S - jedinú by som bral starú S60. Chcem oproti všetkým elektromobilom: EGol, EUp, KIA Soul, Leaf, Peugeot iOn, Citroën cZero, imiev, BMW i3, Renault Zoe, Fiat 500E, Smart a iné
              0948900158 volajte píšte

              Komentár


              • Vrso
                Vrso komentoval
                Upraviť komentár
                Ja by som isiel s TMX, ak Ti vadi len TMS

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                Môžme skusiť Leaf vs Ioniq.
            • Ľuboš Geleta
              Member
              • May 2014
              • 498
              • lubos98970
              •   

              #45
              :-) :-) mne Tesla nevadí ani jedna ja Teslu milujem no porovnávať super výkonné Tesli z mierne nadpriemerným výkonným elektrickým automobilom je trochu divočina. Aký model X to máte ? Aby bol ten Drag o niečom musí to byť jeden z najslabších modelov :-)

              Komentár


              • Vrso
                Vrso komentoval
                Upraviť komentár
                1. "Tesly" , ak ich tak milujes
                2. Ak reagujes na nejaky prispevok, pouzi pod nim Comment
                3. Nemyslel som to vazne. Mam TMX P100D a to ani netreba skusat, mas pravdu

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                ad 2. aj ja casto nedodrzujem, pretoze stvrty a dalsie komentare nevidno - musia sa rozbalit. Tiez sa neda reagovat na konkretny komentar, takze radsej citujem cast textu a reagujem nan v novom prispevku.

              • Daliborko
                Daliborko komentoval
                Upraviť komentár
                prípadne by sa za tú TMX mohol zapojiť ešte jeden Ioniq na lano so zapnutou rekuperáciou na trojku.

                niečo podobné skúšali tu: https://fdrive.cz/clanky/alfa-romeo-...modelem-x-1160

                TMX by to asi vyhrala, ale ten druhý Ioniq by si aspoň trochu dobil baterku :P

              • curgali
                curgali komentoval
                Upraviť komentár
                Luboš so žiadnou Teslou to neskušaj. Ani s tou najslabšou...ten rozdiel bude príliš veľký... Som 4. násobný majster Slovenska v Drag racing v kategorii S4. Viem o čom to je....😉
            Pracuje...
            X