Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nove zaručne podmienky

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Radovan Hucko
    Junior Member
    • Aug 2014
    • 1

    Nove zaručne podmienky

    Dňa 15. Augusta 2014 automobilka Tesla Motors oznámila, že zvyšuje záruku pohonnej jednotky tak, aby zodpovedala batérii. To znamená, že 85 kWh Model S, najpopulárnejší model, teraz má 8 rokov, nekonečno kilometrov záruku, ako na batériu tak aj na pohonnú jednotku. Taktiež žiadny limit na počet vlastníkov v priebehu záručnej doby.
    Okrem toho bude predĺženie záruky platiť spätne na všetky vozidlá Modelu S ktoré kedy boli vyrobené.
    „V spätnom pohľade, by to mala byť naša politika od začiatku existencie Modelu S.
    Okrem toho bude predĺženie záruky platiť spätne na všetky vozidlá Model S ktoré kedy boli vyrobené. Ak naozaj veríme, že elektromotory sú v podstate oveľa spoľahlivejšie než benzínové motory, s oveľa menším počtom pohyblivých častí, potom musí naša záručná politika voči tomu zodpovedať.
    Musím uznať investorom v Tesle, že to bude mať mierne negatívny vplyv na zisk v krátkodobom horizonte, pretože naše záručné rezervy bude nutné zvýšiť nad súčasnú úroveň. To je umocnené skutočnosťou, že to robíme spätne, a to nielen pre nových zákazníkov. Avšak, tým, že robíme správnu vec pre majiteľov vozidiel Tesla v tejto ranej fáze našej spoločnosti, som presvedčený, že to bude fungovať dobre v dlhodobom horizonte.“
    Napísal Elon Musk na www.teslamotors.com
    (link: http://www.teslamotors.com/blog/infinite-mile-warranty)
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #2
    Tesla umlčala kritikov zárukou, ktorá nemá obdobu

    http://auto.etrend.sk/auto-biznis/te...ma-obdobu.html
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • denial
      Member
      • Jun 2014
      • 323

      #3
      to je sice pekne, ale otazka je, ze kolko ta bateria vydrzi.

      >The Battery, like all lithium-ion batteries, will experience gradual energy or power loss with time and use.
      >Loss of Battery energy or power over time or due to or resulting from Battery usage, is NOT covered under this Battery Limited Warranty

      Hlavne z dovodu ceny za novu bateriu...
      > $44,564 + 600 for labor is the current going price for a battery

      v notebooku mam nieco vyse 3 rocnu Li-Ion baterku, ktora ma design capacity 87 Wh, nedavno ukazovala 60 Wh, spravil som "battery gauge reset" a teraz ukazuje 74 Wh.
      podotykam, ze sa nejedna o nejaky lowend notebook, kedze tie taketo udaje vobec ani nevedia zobrazit

      iny vyrobca dava zaruku aj na pokles kapacity:
      >Vodiči Nissanu LEAF sú teraz krytí pre prípad, že dojazd na batériu zobrazený na palubnej doske klesne počas 5 rokov alebo 100 000 kilometrov pod 9 z 12 dielikov.

      som zvedavy na teslu iii a novy leaf

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1543
        •   

        #4
        battery gauge reset sa ako robí? Na aute sa to nedá spraviť?

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1998

          #5
          Co sa tika notebooku je to vsetko robebne na pase. Jedna baterka vydrzi ina je chybova a nevydrzi. Pri notebooku staci bateriu vybrat ked mate moznost byt pripojeny na kabel. Setrite si bateriu na miesta ked budete sa niekde premiestnovat a nebude moznost sa dade pripojit.

          Co sa tika Eaut, tak od zaciatku som chcel vediet par veci. Dojazd som riesil a ten sa stale predlzuje, co je fajn, ptom som riesil ako sa to sprava cez zimu a nori ma presvedcili, ze sa nieje coho bat. A co sa tika baterii, tak tam ma presvedcilo video, ktore natocili nemci, ktory jazdia na 15-20 rocnych autach kde je dojazd cca cez okolo 50km a nabijaju to cez klasicku zasuvku a su spokojny. Za ten cely cas co auta maju neboli v servise a nemenili baterku, len uz su to starsie baterky a nemaju taku kapacitu a dojazd ako teraz, ale napriek tomu stale su funkcne a jedinu vec co robia, tak dolievaju destilku do nich. https://www.youtube.com/watch?v=l1vSeLu2wcE

          A takych videii je tam plno. Takze ak vydzi baterka viac ako 10 rokov aj ked to klesne kapacita po case bude stale funkcna. U Tesly za 8 rokov a pri zaruke 8 rokov bude uz gigafactory na plny vykon a potom uz aj baterka bude lacnejsia. Kto mal teraz na Teslu, tak ten aj potom bude mat na baterku za vyrazne mensiu cenu ako je teraz a pri technologii Tesly a sw, tak bude podla mna moznost dat do auta viac kapacitnu bateriu a z dlhsim dojazdom ako je tomu teraz a to sa majitelovy urcite vyplati.
          Naposledy upravené ICE666SVK; 15-09-2014, 11:12.

          Komentár

          • denial
            Member
            • Jun 2014
            • 323

            #6
            Rozobrana bateria z Tesly:

            http://www.teslamotorsclub.com/showt...e-battery-pack

            http://www.teslamotorsclub.com/showt...l=1#post755546

            co sa tyka toho resetu ukazovatela baterky na notebooku, mam ThinkPad a robi sa to tam cez Lenovo Power Manager, neviem, ci to maju nejake ine notebooky
            http://www.thinkscopes.com/2013/04/0...-for-thinkpad/

            to video si pozriem, ale v 20 rocnom aute asi nebude litiova baterka, ked este do nej aj dolievaju vodu ... uvidime, ja si este pockam, kazdopadne auta na elektrinu ma zaujimaju

            Komentár

            • Peter Tomsik
              Junior Member
              • Oct 2014
              • 1

              #7
              Podla US legislativy nesmie kapacita baterii klesnut pod 80% ich nominalnej kapacity pocas 8rokov -- neviem ale najst na to zdroj do frasa..

              Komentár

              Pracuje...
              X