Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Shell podpisal dohodu s IONITY

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    Shell podpisal dohodu s IONITY

    https://www.topspeed.sk/dohoda-medzi...bijaciek/13661

    V skratke, Shell podpisal dohodu s prevadzkovatelom IONITY, chcu vybudovat okolo 500 rychlonabijaciek v 10 EU krajinach pozdlz dialnic na existujucich cerpackach. Vykon az 350kW takze velke plus aj pre Tesly, Ioniqy a kohokolvek kto vie vyuzit viac ako tych 50kW. Na kazdej takejto cerpacke by malo vzniknut 6 (!!!) dobijacich bodov, takze sa snad minimalizuje cakanie. V clanku sa spekuluje o Shell Cervenik pripadne Shell Povazska Bystrica. Ak to vyjde tak to bude pecka, uz ziadne zachadzanie na divne miesta Greenwayu (Dali Trans) alebo dakde v prdeli daleko od dialnice. Este si pockajme na vysledok
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #2
    No neviem... Chapem sice, ze fosilne pumpy maju strategicke miesta pri dialniciach ale nechapem, preco by som mal podporovat firmu ktora predava benzin a robi vsetko pre to, aby to tak zostalo. To uz radsej ten GreenWay.

    Komentár


    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Shell je len spolocnost zalozena za ucelom generovania zisku. Uz len to, ze sa zacinaju zaujimat o elektriku je dobra sprava, niekde sa zacat musi. Staci sa pozriet na taky Slovnaft a tym to nedojde ani za dalsich 10 rokov. Rovnakou logikou by si nemal jazdit ani po dialniciach, lebo financne nepriamo podporujes vyrobcov asfaltu, ktory je aj z ropy, a tiez nemyslim ze niekto aktivne robi nieco za to, aby sa asfalt prestal pouzivat. A pritom existuju aj strkove a betonove cesty Budme radi ze sa ludom otvaraju oci.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      shell aj ked je ropak si zasluzi pochvalu, ze nemaju klapky na ociach a pripravuju sa na novy trend v mobilite, ktorym bude elektrika. len vymenia stojany na ropu za stojany na elektrony. k tomu uz maju domcek s obcerstvenim, cize za minimalne naklady mozu byt lidrom v oblasti nabijania. ak len jednoducho casom postupne prestavia existujuce stojany na existujucich cerpackach

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      navyse, ak pri cene rychlonabijania sa bude jazdit za ceny, ako pri spalovaku (do 10e/100km), ropaci vyrazne usetria na nakladoch (tazba, preprava a rafinacia) a tym padom rapidne znasobia zisky pri rovnakej trzbe. takze je vidiet, ze sa spravaju prikladne kapitalisticky. a ten tu vybudovat predsa vsetci chceme

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      S tym budovanim kapitalizmu sme na tom rovnako ako pred 30 rokmi s budovanim komunizmu. Nikto ani len netusi co to vlastne ma byt :-).
  • jeeff
    Member
    • Nov 2015
    • 192
    • lubos1519
    •   

    #3
    Teslu tan nenabijes, je to zdruzenie nemeckych vyrobcov automobilov + shell (ta poskytne miesto) a vsetky stanice budu mat len CCS konektor. Predpokladam ale, ze Model 3 bude mat uz CCS konektor, kedze miesto tam nan je.

    Komentár


    • Vrso
      Vrso komentoval
      Upraviť komentár
      Je otazka casu, kedy Tesla urobi CCS adapter, podobne ako pouzivame CHADEMO.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      No ja som chademo adapter nepouzil odkedy pribudol SC v BA, aj predtym som ho za tristvrte roka pouzil menej ako 10x. Ked budu SC rast takym tempom ako doteraz, zvladnu aj nastup TM3. Kedze Leaf2 ma stale chademo, stojany aj s chademo zrejme este budu pribudat, Japonci sa zrejme chadema ani pre europu nechcu vzdat

    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Oni to odovodnuju systemom Vehicle 2 Grid, ktory Chademo vie, ale tusim CCS nie.
Pracuje...
X