Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Jazdena Tesla - kupa

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • voloda69
    Member
    • Mar 2016
    • 126

    Jazdena Tesla - kupa

    Mam zaujem o kupu Tesly S, avsak moj rozpocet je okolo 50 - 60 tis. Eur bez dph. Pozeram rozne stranky s jazdenymi Teslami, napr. norska stranka ma celkom dobry vyber aut v ramci aj mojej ceny - m.finn.no/car/used/search.?ma...2000138&sort=2. Mate niekto skusenosti s kupou jazdenej Tesly, pripadne aj priamo z Norska? Ake su rizika pri kupe jazdenej Tesly? Dik za info.
  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 562
    •   

    #2
    Uplne nova Tesla S70 Ti za 65 tisic bez dph nevyhovuje? Ten link na norsku stranku nefunguje.

    Komentár


    • voloda69
      voloda69 komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, len to je najjednoduchsia verzia osekana.....
  • voloda69
    Member
    • Mar 2016
    • 126

    #3
    Este raz linka, m.finn.no/car/used/search.htm...1.8078.2000137 . A da sa taka kupit, skor by som ale chcel S85, s trochu lepsou vybavou a aj novsim softverom / najnovsim. Ako je mozne zistit, ake vsetky funkcie dana TESLA (podla roku vyroby?) obsahuje ?

    Komentár


    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Zoznam zmien po jednotlivych mesiacoch / rokoch mas tu:

      https://teslamotorsclub.com/tmc/thre...history.42756/

      tu je aj zoznam SW zmien:

      https://teslamotorsclub.com/tmc/thre...angelog.10820/

      Ja som kupoval aktualne BMW z nemecka ako malo jazdene a bolo to v podstate bez problemov. Auto som nasiel cez mobile.de, mal som ale firmu ktora zabezpecila dovoz auta a jeho prihlasenie. Je kopec takych firiem ktore sa tym zaoberaju, v zasade to ale nie je nic zlozite. Mam pocit, ze pri novej tesle je proces v podstate rovnaky, kedze je to tiez auto dovezene zo zahranicia, jedine mozno drobny rozdiel je v tom, ze je nove. Musis ist na kontrolu originality a potom sa vybavovali nejake doklady na policii a potom sa auto prihlasilo.
  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 562
    •   

    #4
    Pôvodne zverejnené od voloda69 Pozrieť príspevky
    Mam zaujem o kupu Tesly S
    Ale v tom linku na norske jazdenky mas vyselektovany Roadster, ktory sa tusim od roku 2012 nevyraba.

    Komentár


    • voloda69
      voloda69 komentoval
      Upraviť komentár
      prepni filte vlavo z ROADSTER na MODEL S a je to :-) m.finn.no/car/used/search.html?make=0.8078&model=1.8078.2000138&publi shed=1&sort=2
  • peco1
    Junior Member
    • Apr 2015
    • 13

    #5
    Na tvojom mieste (ked mas 65tis) idem do lizingu s 50 tis.akontaciou a napumpujem si novu a v plnke. Resp. do operativneho lizingu a na konci si ju kupis.To by ta nestalo ziadnu akontaciu myslim a tych 65tis pootacaj tak aby ti to aspon z casti zaplatilo mesacnu splatku.

    Komentár

    • Podlesny
      Member
      • Jul 2015
      • 115

      #6
      Pozeral si aj toto?
      ooyyo.com/norsko/jazdene-tesla-na-predaj/c=CDA31D7114D38572111B926FBA8C3544CDBA1D5016/

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #7
        Už sa tu písalo dávnejšie o tom, že autá z Nórska sa neoplatia, lebo sa musí u nás zaplatiť DPH a myslím aj clo. Potom všetky náklady k tomu spojené s dovozom a registráciou...vychádzalo to zle. Ak sa si situácia odvtedy zmenila, je to možné, ale dosť pochybujem. Je treba si uvedomiť , že Nórsko nie je členom EÚ. Najlepšie vyhľadať tému, kde to bolo už podrobne rozoberané.

        Komentár


        • voloda69
          voloda69 komentoval
          Upraviť komentár
          ok, diky, som si neuvedomil, ze nie su v EU, s DPH by nebol problem, odpocitam z firmy, ale clo a poplatky by bol problem, resp. navysenie ceny :-) Diky.
      • voloda69
        Member
        • Mar 2016
        • 126

        #8
        Caute, viete mi poradit ako je mozne overit jazdenu TESLU? Napr. mam vyhliadnute v Nemecku (ina krajina) konkretne auto, ako je mozne co najlepsie overit vybavu aku ma (original faktura, datum registracie, ...), ci bolo burane, ci malo v historii nejakde vady (kazovy kus) a pod. Napr. je moze nieco skontrolovat cez TESLA service ? Ak ano, ako? Pripadne ine sposoby? Dakujem

        Komentár

        • iceberg1
          Junior Member
          • Aug 2016
          • 16

          #9
          uz mas teslu?

          Komentár

          • voloda69
            Member
            • Mar 2016
            • 126

            #10
            Cauko, nemam, mam rezervovanu MODEL 3, zatial som siel do spalovaka.

            Komentár

            • Podlesny
              Member
              • Jul 2015
              • 115

              #11
              Ahojte, ako zistím, že Model S ponúkaný na bazárových stránkach je pre EU alebo USA. Rád by som si kúpil používané S pre trh EU.

              Komentár


              • 1fisker
                1fisker komentoval
                Upraviť komentár
                Podľa mňa absolútna väčšina bude EÚ. Ak je US, tak predajca na to určite upozorní.

              • voloda69
                voloda69 komentoval
                Upraviť komentár
                mozes vyskusat aj ev-cpo.com/hunter, kde najdes jazdene aj nove TESLY, ktore su ponukane priamo TESLOU.
            • Podlesny
              Member
              • Jul 2015
              • 115

              #12
              Ak by som kupoval jazdené S v rámci EÚ ako súkromná osoba, platí sa nejaká extra daň za dovoz alebo clo?

              Komentár


              • 1fisker
                1fisker komentoval
                Upraviť komentár
                nie

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                upresnim ceny, prave som to absolvoval... prekladat treba len fakturu za cca 23eur. (ak nie je faktura ale kupna zmluva - podla poctu stran) z EU technicaky ani CoC prekladat netreba, lebo su uz "harmonizovane". Tiez doplnim, ze ak uplynulo od prveho prihlasenia menej ako 4 roky, STK netreba
            • Podlesny
              Member
              • Jul 2015
              • 115

              #13
              Ak by som v Nemecku kupoval S, poskytnú mi informácie napríklad vo Viedni o tom vozidle, čo všetko na ňom v origoš servise robili? Respektíve ak by bolo v záruke, dalo by sa servisovať vo Viedni?

              Komentár


              • Hati
                Hati komentoval
                Upraviť komentár
                Skusal som, Vieden odmietla poskytovat info podla VIN. Zo servisom z tohto pohladu problem nieje.
            • Podlesny
              Member
              • Jul 2015
              • 115

              #14
              Majú tieto vozidlá servisné knižky?

              Komentár


              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Ziadna tesla nema papierovu servisnu knizku, vsetko je v systeme.
                No ked cokolvek robia v servise (zdarma, ci platene), vzdy daju na papieri co robili.

              • nemo
                nemo komentoval
                Upraviť komentár
                Na pockanie mi vymenili 12V bateriu a na papierovanie sa akosi zabudlo. Pri nasledujucej servisnej navsteve mi bez problemov vytlacili aj protokol z predoslej navstevy. Takze ked kupis jazdenu Teslu, mozes si dodatocne nechat vytlacit chybajuce protokoly zo zabudnutych/zatajenych servisnych navstev. Mozno by sa to dalo nejako vyuzit v kupno-predajnej zmluve.

              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                Vlastnik auta si nemoze skontrolovat v aute elektronicku servisnu knizku? Teda historiu?

              • Podlesny
                Podlesny komentoval
                Upraviť komentár
                Dobrá otázka. Poprosím odpoveď.

              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Nikde v aute som si nevsimol, ze by sa dali zobrazit servisne zaznamy.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Raz som sa pytal na moznost ziskat diagnosticky report z mojej baterie a povedali, ze to mozne je, ale je to platena sluzba. Kolko, neviem.
                Podlesny - keby som isiel kupovat jazdenu Teslu bral by som taku, ktora je este aspon na konci zaruky na cele vozidlo (4 rocna), ale nie je to zas tak tvrda podmienka. Dobra sprava je, ze bateria aj pohonna jednotka ma 8 rokov zaruku, takze aj ked by sa v baterii nasli nejake clanky zle, tak ti ich vymenia v ramci zaruky. To vedia odhalit v ramci rocnej prehliadky, staci povedat, ze sa ti zda, ze bateria ma nejaky velky ubytok dojazdu a skontroluju ju zadarmo.

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Takze opakujem otazku, ci sa uz niekto z vas odvazil zapojit na CAN zbernicu Tesly redukcny kabel a OBD adapter a precital si pomocou
                aplikacie
                https://play.google.com/store/apps/d...TMSpy&hl=en_US
                v akom stave ma bateriu podobne ako na tomto videu:
                https://www.youtube.com/watch?v=SciaEtFruY0

                Redukcny kabel aj OBD modul mam, no do Tesly som sa ho zatial neodvazil zapojit.

                Do i-MiEV-a som OBD samozrejme hned zapojil,vyskusal som vsetky 3 aplikacie pre trojcata.
                https://play.google.com/store/apps/d...obility.canion
                https://play.google.com/store/apps/d...EvBatMon_iMiEV
                https://play.google.com/store/apps/d...al.electriccar

                Takmer vsetko funguje, no prave pre moj i-MiEV nefunguje citanie teplot a napati z jednotlivych clankov.
                (na forach tvrdia, ze pre i-MiEV dali niekedy v r 2012 nove PID-y a preto to pre i-MiEV nefunguje, hoci u europskych surodencov funguje vsetko)
            • Podlesny
              Member
              • Jul 2015
              • 115

              #15
              Takže ak mi môžu vytlačiť chýbajúce servisné protokoly, tak by nemali mať problém, podať informácie o vozidle.

              Komentár


              • nemo
                nemo komentoval
                Upraviť komentár
                Vytlacia ich zrejme len majitelovi auta.

              • Podlesny
                Podlesny komentoval
                Upraviť komentár
                Áno, dnes som dostal odpoveď z Viedne, že v prítomnosti majiteľa to ide.
            Pracuje...
            X